Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 07:22

Mégis hogy lehet, hogy Magyarországon 3 millió ember tartja el a másik 7 milliót is?  

már miota igy van szégyen,sok léhütö,és nemhogy nem dolgoznak,mindenféle kedvezményt kapnak,
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-pny
-pny 2017. 09. 29. 23:10
Előzmény: #116  -pny
#120
Helyesen: ...tanítottam is mindenféle korosztályt már életem során számtalan tárgyban (+sportban)...
Phylaxa 2017. 09. 29. 23:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#119
A te problémád a pedagógia. Ugyanis az általános és középiskolákban nem csak oktatás folyik. Egy kicsit többről van szó. Nem véletlen, hogy például a skandináv országokban kissebb csoportok vannak. Egyébként a diploma sem csak tanári vagy szaktanári. Bizony ha nem vagy jó pedagógus, akkor leadod az órát (ha le tudod) és pár gyereknek jó lesz. A többség pedig pórul jár.
-pny
-pny 2017. 09. 29. 21:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#118
"Ahol kevés diák van ott az összeset egy terembe,nem megoldhatatlan." 7 éveset és 14 éveset is? Ne haragudj, de döbbenetes marhaságokat írsz. Te gyereket kb. tévében láthattál max... "Ahol +egy évfolyamból több osztály is van ezek kerülnének egy osztályba." Jaj, jaj, jaj. Szerinted ezzel hova süllyedne le az oktatás színvonala? Te mennyi gyereket tanítottál eddig bármire életed során? Mi volt a legnagyobb létszámú csoport, amikkel egyénileg tudtál foglalkozni, fegyelmezni tudtad, figyeltek rád, követtek téged és te követni tudtad a haladásukat? Hm?
-pny
-pny 2017. 09. 29. 21:12
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#117
""a hihetetlen túlfoglalkoztatottság tényleg gáz." Ha jól tudom az egészségügyben 250 ezren dolgoznak, szerintem egyetérthetünk, hogy itt nincs túlfoglalkoztatottság." Amiből idéztél, ott én ÁLTALÁNOSAN írtam az állam nem hatékony működéséről. Ne keverd a témákat. Megjegyzem: amúgy szerintem egy csomó eü intézményünk se működik hatékonyan. És igen, olykor egyszerre lehet jelen a túlfoglalkoztatottság és a hiány is. Pl. orvosból/ápolóból hiány, miközben a recepción 4-en kávéznak...
-pny
-pny 2017. 09. 29. 21:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#116
"Tanítani egyszerre 100-200 embert iss lehet," Hűha... Neked van gyereked? Te tudnál egyszerre 100-200 gyereknek tanítani? Tudod te miről beszélsz? Tanítottál már bárkit bármire? Csoportokat is? Gyerekeket is? Nekem van általános iskolás gyerekem + tanítottam is mindenféle korosztályt már életem során számtalan tárgyban (sportban). Neked szerintem fogalmad sincs miről beszélsz. Hogy 100-200 gyereket 5-10 teremben videóról nem lehet tanítani (nemhogy normálisan, hanem sehogy se) az nyilvánvaló.
peter_s 2017. 09. 29. 20:52
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#115
Az ázsiai országok nem azt csinálták, mint a magyarok, hogy beengedték a multikat és a saját vállalataikat eladták bagóért vagy hagyták tönkremenni. A nyugati országok most is szívják a fogukat Kína miatt mert a kínai állam nyomja ezerrel a kínai vállalatokat, hogy minél több terméket termeljenek és azt olcsóbban el tudják adni külföldön, mint a versenytársak, illetve arra is ösztönözve vannak a kínai cégek, hogy folyamatosan vásárolják fel a vállalatokat a világ nyugati felén. Csak egy példa: a Volvo-t kínaiak, a Land Rovert indiaiak vették meg. A magyar állam ezzel szemben azt csinálta, hogy hagyta tönkremenni a magyar cégeket vagy eladta őket a 90-es évek elején, az összeszerelő üzemeket meg idecsábította és a mai napig tömik őket pénzzel, a magyar kis- és középvállalkozások meg nyögik a magas adóterheket. A külföldi cég meg fogja szépen a profitját és elviszi Magyarországról, ami teljesen logikus gazdasági viselkedés, hiszen ha te azért mész külföldre, hogy Mo-n házat, autót vegyél ugyanúgy hazautalod a pénzt, vagy ha tőzsdézel egy amerikai brókercégnél és Mo-n laksz, akkor a saját bankodhoz utalod a profitod. A multi is ugyanezt teszi, hazaviszi a pénzt. Ha megnézed, akkor Szijjártó most is ott térdel a Tesla előtt, hogy jöjjenek ide, és csináljanak valamit, amihez persze állami támogatást is kapnak majd. A Tesla meg ha talán egyszer idejön, csinál valami összeszerelő üzemet, a profitot meg viszi USA-ba. Hát ezért nincsenek magyar multicégek, a kormány csak a saját sleppjének a cégeit nyomja, amelyek versenyképtelenek és pénznyelőnek jók.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 20:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#114
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 20:38
Törölt hozzászólás
#113
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 20:36
Törölt hozzászólás
#112
ts3 2017. 09. 29. 20:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#111
200-ért keresnek bkv sofőröket.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 20:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#110
Nem ismerem a béreiket, biztos vagy benne, hogy 400 ezret kapnak kézhez? Nem lehet, hogy ez bruttó, mert akkor ez nettóban már csak 270 körül van? Ha meg beállsz 300-ért is, akkor nosza, a villamoson amivel járok, most is ki van rakva a hirdetés, hogy vesznek fel embert.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 20:23
Törölt hozzászólás
#109
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 20:20
Előzmény: #100  -pny
#108
"a hihetetlen túlfoglalkoztatottság tényleg gáz." Ha jól tudom az egészségügyben 250 ezren dolgoznak, szerintem egyetérthetünk, hogy itt nincs túlfoglalkoztatottság. Az oktatásban kb. ugyanennyien, elvileg itt lehet létszámot csökkenteni, de akkor vissza kell állni a 40 fős osztályokra. Na most ezeken kívül a többi állami alkalmazott (a szociális segélyezett közfoglalkoztatottakon és az állami vállalatokon - Paks, BKV, MÁV - kívül) kb. 300 ezer. De ebben benne van minden a miniszterelnöktől kezdve, minisztériumok, rendőrség, bíróságok, hadsereg, tűzoltók, Nav, önkormányzatok, stb. Tehát igazából nem sok hasonló méretű országokhoz képest. Ha kirúgod akár a 20 %-ukat, azzal se nyersz túl sokat, mert 60 ezer felszabaduló embertől még nem leszünk sikeresek, viszont már ennyitől is lebénulna az egész állam. Ráadásul van , ahonnan nem is nagyon lehetne, pl. a hadsereg létszámát már nem nagyon lehet hova csökkenteni.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 20:14
Törölt hozzászólás
#107
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 20:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#106
"Egy kistelepülésen 100 gyerek se jár általánosba, egy tanár letudja adni. Yönn a másik óra bejön a következő tanár,a diákok helyükön maradnak" Ja, és a nyolcadikos fizikát nagy érdeklődéssel követik az 1-7. osztályba járók.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 20:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#105
Ember, azért emelték a bérüket, mert már nem volt villamos- és buszvezető.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 20:07
Előzmény: #99  peter_s
#104
Oké, de még ez sem magyarázza meg a dolgot. A munkaerő költsége nálunk még ezekkel a magas adókkal és járulékokkal is harmada volt a nyugatiaknak, a társasági adó fele-harmada, stb. Az ázsiai országok a szintén olcsó munkaerejükkel a világ termékellátói lettek, mi meg itt Kelet-Európában sehol se vagyunk, pedig még közelebb is vagyunk a nagy piachoz. Úgyhogy igazából nem az állammal van probléma, hanem ezzel a keleti mentalitással. Mondok egy nagyon csúnya dolgot: a XIX. századi nagy gazdasági sikereink nem lehet, hogy abból fakadtak, hogy itt voltak a magyar zsidók és svábok? A zsidókat hagytuk, hogy Hitlerék kiirtsák (sőt még segítettünk is neki), a svábok többségét meg kitelepítettük a háború után és ezzel sikerült a vállalkozói réteget kinyírni. Nem lehet, hogy alapvetően a magyar mentalitás a probléma. Hogy ne aktuálpolitika legyen, néhány régebbi példa: a muhi csatáról valamelyik krónikás megjegyezte, hogy az urak azt kívánták, hogy a király vereséget szenvedjen, mert így meggyengült volna, a mohácsi csatában a nemesség nagy része méltóztatott nem megjelenni, stb. Itt összefogás helyett már évszázadok óta csak egymás ekézése és a másokra mutogatás megy.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 20:05
Törölt hozzászólás
#103
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 20:02
Törölt hozzászólás
#102
-pny
-pny 2017. 09. 29. 20:01
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#101
"Ez oké, csak mi legyen az alapellátás tartalma? Mert, ha nincs benne minden gyógyító tevékenység, akkor nem igazságos, ha meg benne van, akkor kinek kell még a magán (max plasztikai műtétre)." Ez egy végtelenül leegyszerűsített, fekete-fehér modell. Pl. nem mindegy, hogy több hónapos várakozás van egy szakrendelésre, meg a helyszínen több órás várakozás, meg nem mindegy, hogy a kórházi ellátás mit takar (egy szelet kenyeret kapsz, rozoga ágyon, 6 ágyas kórteremben, rád baszó nővérekkel, infó és ellátás hiányosan és hagyján, hogy a wc papírt, de adott esetben gyógyszereket is a rokonoknak kell behozzanak - vagy mindez nem így van).

Topik gazda

COLOP
2 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek