Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PBoborjan
PBoborjan 2021. 10. 28. 20:11
Előzmény: #135936  lohran
#135940
Miért tud a Spar húsaruban versenyképes lenni? Bicskén saját vágóhíd, meg úgy egy éve megvette a Zimbot.
PBoborjan
PBoborjan 2021. 10. 28. 20:06
Előzmény: #135936  lohran
#135939
Nyitnod lenne érdemes, egy akcióvadászkodás hazai terepen topikot. Te mint ingatlantulaj írhatnál bele, más meg csak szimplán spúr.
Hó végén rendezhetnétek akcióvadászkiállítást is, trófeákok a földön, az elégedett vadász pózol a kamerának.
PBoborjan
PBoborjan 2021. 10. 28. 20:02
Előzmény: #135937  lohran
#135938
Látszik nem érted. A garázs a belvárosban azt jelenti, van fix dedikált parkolóhelyed. Hogy a remeteszexből ( nap szívja, eső veri) kimarad autód, az csak egy pozitív externália. 
lohran 2021. 10. 28. 19:47
#135937
Autó,garázs lassan értéktelen.
Kivéve ha luxus autója van valakinek
lohran 2021. 10. 28. 19:38
#135936
Most ingatlanra 0 ft ot adok ki.
Pénztemető ,gond,törödés.
Ejró se köll.
Most vettem 800 gramm Spar paprikás szalonnát 99 ft 10 dkg.
Ha ejró lenne akkor dupla ennyibe kerülnw.
lacikonyha 2021. 10. 28. 18:29
Előzmény: #135927  greenman76
#135935

nekem csak ingatlanbefektesi és spekulativ  ugyekben van gyakorlatom bizonyos lokácioban és ingatlantipusban
a sajár célra torténo vásárlás számomra nagyon egyéni dolognak számit, ebbe  beleszolni ahhoz hasonlonak érzem, mint hogyha valakit akinek leginkább a nagymellu telt vorosoktol áll igazán a farka, én rá akarnám beszélni, hogy inkább a kékszemu filigrán szokékre gerjedjen jobban
lacikonyha 2021. 10. 28. 18:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#135934

CyrusTheGreat 2021. 10. 28. 17:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#135933
Ma kulonosen brillirozol, en a helyedben tartanek egy szaraz evez. Megint kaptal egy pluszt tolem - es tobbet is adnek, ha tehetnem.
Törölt felhasználó 2021. 10. 28. 17:25
Törölt hozzászólás
#135932
greenman76
greenman76 2021. 10. 28. 16:35
Előzmény: #135930  Second Wave
#135931
Biztosan szép nagy összeget el lehet kérni, de el nem tudom képzelni, hogy pl. 5 év elteltével a mosoly őszinte marad a bérbeadó arcán.. .
Persze saját emberekkel jóval paci ár alatt biztosan jó reálhozam érhető el, de az megint egy másik történet!
Természetesen ettől még a luxusingatlanok bérbeadási piaca virágzik, de az nem panel, az ügyfélköre is teljesen más a mindenre kiterjedő szerződésről nem is beszélve!
Second Wave 2021. 10. 28. 16:13
Előzmény: #135906  greenman76
#135930

Nagyon kiváncsi leszek, hogy a múltkori extrán felújított panyelt a kelenföldi centrál parkban mennyiért fogják kiadni. De szerintem lesz ott még pofira esés. Arról nem is beszélve, hogy pont az extra felújítást tudja a bérlő leamortizálni néhány év alatt, nincs az a kaució, ami ezt fedezi.
CyrusTheGreat 2021. 10. 28. 14:37
#135929
Kicsit turistáskodjunk, ez volt már:
https://www.mnb.hu/letoltes/kereskedelmiingatlan-piaci-jelente-s-2021-okto-ber-hun.pdf
?
- - - - - - - - -
Idén már átadtak Budapesten 850 új szállodai szobát, év végéig még több mint 600 tervezett átadása várható. 2022 év végével pedig bejön tervezett további 850. 2022 év végéig összesen 2300 új szobával növelik a kapacitásokat (18. ábra). Nem gondolnám, hogy különösebb turisztikai tömegkatasztrófa és szobahiányt okozna, ha folytatódik a rövidtávú szálláshely-kínálat zsugorodása.
- - - - - - - 
Régiós versenytársak (Prága, Pozsony, Varsó, Bukarest - érdekes, hogy Bécs nem) közül egyedül Budapest játszotta meg az áremelést 2021 jan-jún között, míg a régiós versenytársaknál az átlag szobaárak a 2019-es csúcshoz képest 25-30%-kal csökkentek, addig mi emeltünk 24%-ot. Ilyen a magyar virtus.
berlini
berlini 2021. 10. 28. 14:19
Előzmény: #135900  indigo12345
#135928
nem mindenki akar másoló papir lenni
greenman76
greenman76 2021. 10. 28. 14:01
Előzmény: #135925  lacikonyha
#135927

Így igaz, és most tudok visszakanyarodni a mai első mai írásomra...:-)
Fullos helyen lakok, a II. kerület legjobb részén, de....
80 -as években épült teraszház, kívülről nézve maga a tökéletesség, de szigetelés nuku, padlóból, hátsó északi falból süt a hideg, szóval, még ha nagyon sokat is ér, számomra nem éppen minőségi otthon!
Így nem titok, a vidék tetőzését várom, hogy onnan kiszállva tudjak váltani, legalább egy 2000 -es évek után építettre a környéken (az új errefelé brutálisan drága), hogy a mostanit ne kelljen addig eladnom, míg nem találom meg az újat!
Ennek a látszólag logikátlan döntés mögött az az egyszerű tapasztalat áll, hogy errefelé jó lakásokat csak kihalási alapon találok, így félek, hogy a mostanit eladva két szék között a padlóra esek...
Tudnék még hová menni, de egy belvárosi garzon nem éppen ideális egy családnak még pár hónapra sem...
Boomer 2021. 10. 28. 13:42
Előzmény: #135918  CyrusTheGreat
#135926
Hogy ez jó vagy nem azt nem tudom. A költségvetési vonzatát sem néztem még meg rendesen hogy pontosan mekkora mértékről is lesz majd szó a következő években így érdemben nem tudok nyilatkozni. Múltkor írtam jelenleg viszont közel 4500 milliárd megy vissza az emberekre (25év alattiak, nyugdíjasok, gyerekesek stb stb) és 6000 milliárd lesz a hiány, miközben 5,5% infláció van épp jelen pillanatban és jön a második inflációs hullám lassan ide is, és lehet forduló trend közeleg. Márpedig ha a világgazdaság elindul lefelé akkor mi is megyünk és a költségvetést helyre kell hozni pártállástól függetlenül.  Ha forduló trend nem is de egy fokozódó költségvetési szigornak érkezni kell mindenképp.
lacikonyha 2021. 10. 28. 13:37
Előzmény: #135924  greenman76
#135925

a végére minden kijelentés értelme a helyére kerult:)
eddig ugyes dolognak tunik, akár még féltékenykedhetnék is, de most jon a kovetkezo szint: eladd ne add, ha igen mikor, és foleg mi legyen a pézzel utána
greenman76
greenman76 2021. 10. 28. 13:16
Előzmény: #135922  lacikonyha
#135924

A hely nem átlagos, viszont a lakások nem új építésűek, nem újszerűek, nem igényesen berendezettek, azaz nagyjából az átlagos pénztárcájú vagy kicsit fölötte lévő kört céloztam meg, az átlagos alatt ezt értettem!
A nagyerdei lakás pont konvektoros, de nincs is kiadva, jelenleg édesanyám lakik benne, 3 kiadó lakásom mind a belvárosban van, egy tömbben, egy csendes sétálóutcában!
lacikonyha 2021. 10. 28. 13:13
Előzmény: #135918  CyrusTheGreat
#135923

nekem egyszer egy magyarországon tanito német jogász mesélte, hogy németországban ha valaki nem adja bérbe a lakoingatlanát hanem uresen hagyja állni akkor vannak valami plusz terhek, ha meg bérbeadja akkor kap valami állami zsét, cserébe limitált a bérleti dij, és ennél még sulyosabban veszik tobb országban az uresen maradt, koszosan éktelenkedo homlokzatu uzlethelyiség esetet, talán ausztriai példa, hogy ott ilyenkor végso esetben akár az onkormányzat rendbeteszi, és majd lambdaszormü egyutthatoval felszorozva kiszámlázzák a tulajnak
én ilyesmi beavatkozásoknak tapsikolnék, de ezzekhez hasolora sem számitok
lacikonyha 2021. 10. 28. 12:58
Előzmény: #135921  greenman76
#135922

konnyen elképzelheto hogy ez osszességében egykiválo kor lesz  számodra, nem simán jo, csak tobbszor nem igazán informative fogalmaztál pl. ' Ez vitathatatlan, de az átlag szegmensben a vidék már "jobban fizet"!' értve ezt a nagyedei ingatlanaidra
greenman76
greenman76 2021. 10. 28. 12:45
Előzmény: #135919  Törölt felhasználó
#135921

Engem az utazási költség nem érint, ritkán járok arra, mint írtam, ott születtem, jártam suliba, családi kötödésem van, segítenek a kontrollban!
Az állagmegóvás egy másik történet, erre nyilván költenem kell, de helyi ismeretséggel ez eltörpül a pesti árakhoz képest!
Már választáskor is szempont volt: közepes méret, kiemelt hely (Nagyerdő, belváros), házközponti fűtés és nem drágán kiépíthető és karbantartható cirkó vagy kéménybe kötött konvektor, egyszerű sablon konyhapult, berendezés nélkül, minél kisebb amortizációs veszteséggel!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek