Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 03. 10. 18:21
Előzmény: #12356  buyandhold
#12360
Többek közt pontosan ezért van szükség a jegybankokra: amikor megrohamozzák a betétesek az egyik bankot, akkor pénzt ad neki kölcsön. Más kérdés, hogy valóban sok korrupció van egy-egy jegybank körül, pl. MNB :(
Jegybankok nélkül valószínűleg sokkal több válság lett volna, mert el lehet inflálni a "válságot" fiat money rendszerben. A reneszánsz Itáliájában egymást érték a banki, pénzügyi válságok. A piacok ciklikusak, és a jegybankok részben ezeket simítják ki. Persze amikor túl nagy hatalom összpontosul egy kézben, az vonzó célpontja a korrupt férgeknek, mint amire már volt példa...
buyandhold 2017. 03. 10. 18:08
Előzmény: #12358  Törölt felhasználó
#12359
Most momdassz valamit...

Engem az zavar, hogy valojaban csak ugy nyomtatjak a penzt, amennyit akarnak. USD, EUR, HUF, mindent. De ez a penz nem a fogyasztasra megy, nem az emberekhez, hanem a megszaros lorincekhez. Ebbol a krealt penzbol megy fel a tozsde, es az ingatlan. Vagy felulsz erre a lora, vagy lemaradtal es loser vagy. Ha meg felulsz, akkor majd amikor kipukkan akkor nyeled le keresztb...
Törölt felhasználó 2017. 03. 10. 17:46
Előzmény: #12357  Törölt felhasználó
#12358
Ja, és Mészáros Lőrinchez fut be a világ összes pénze :-) Mindent ellop, bakker. :-)
Törölt felhasználó 2017. 03. 10. 17:43
Előzmény: #12355  buyandhold
#12357
Nem neked írják a cikkeket, hanem az ország maradék 9990 ezer emberének, akik szentül meg vannak győződve, hogy a pénzük abban a bankfiókban van, ahova berakták. És elzárták. A széfbe, Marcsikával együtt. Fizikailag.
Ebben a cikkben egyedül az a zavaró, hogy a valamikor szebb napokat látott pénzügyi portálok is nyomják, kajakra azonos szinten a vulgármédiával.
buyandhold 2017. 03. 10. 17:40
Előzmény: #12355  buyandhold
#12356
Az valo igaz, hogy ha mindenki ebben a pillanatban akarna kivenni a penzt, akkor azt nem lehetne, de akkor mi ertelme lenne az egesznek? Akkor egy sima ertekmegorzo lenne a bank.

Ugyanigy, ha te adsz nekem kolcson: En elkoltom(hisz ezert kertem), es akkor nem tudod barmikor visszakerni. Ez igy mukodok.
Akinek nem tetszik, az ne adjon kolcson/ne tegyen bankba penzt.

Az igaz, hogy ez egy kockazat. Ezert kell a kamatot fizetni. A kockazatot vallalom a haszon remenyeben.
Ezert erthetetlen, hogy miert tartjak az emberek a bankban/allamkotvenyben a penzuket ilyen kicsi kamat mellett ami most van.
buyandhold 2017. 03. 10. 17:27
Előzmény: #12352  Törölt felhasználó
#12355
Szerintem hibas ez a logika.
A bankban tenyleg 1 dollar van, de van meg mellette 1 dollar koveteles is attol, akinek a hitelt adta. Szoval: azonnal nem tudna kifizetni a bank 2 dollart, de egy bizonyos ido alatt igen (amint a hiteles fedezetet ervenyesitette).
Ez a gyakorlatban annyi, hogy az egyik betet latra szolo, a masik meg mondjuk 30 napra van lekotve. Pl. magasabb kamattal motivaljak a betetest, hogy ne latra szolora kosse le, hanem hosszabb tavra.

Egyszerubben is belathato a hibas logika:
Adsz nekem kolcson 1 dollart. Nekem nyilvan nem a papirdarab kell, hogy betegyem a fiokba, hanem elkoltom. Ekkor mondhatod, hogy rafaragtal, mert nincs is 1 dollarom(mivel elkoltottem).
De ho elejen kapok fizetest, akkor majd lesz, vagy ha adtam valami jelzalogot, akkor annak a fedezetebol is konnyen lehet 1 dollarom.
gyula1971
gyula1971 2017. 03. 10. 16:26
Előzmény: #12352  Törölt felhasználó
#12354
Igen,ez egy virtuális pénz,ami ki van adva valahol hitel céljára...
gambadoro 2017. 03. 10. 11:29
Előzmény: #12352  Törölt felhasználó
#12353
nyilván be fog omlani a tőzsde
de ez erről is szól
utána újra lehet pumpálni
az ingatlanárral is ez a helyzet
a dolgok rendje

cash, arany, de ennek szerintem még nem jött el az ideje

gondolkodtam a fonton, tényleg vonzó lehet, de ha a fentiekben gondolkodunk akkor font vagy korona és utána ingatlan megint :))))))))))
illetve az én mániám az osztrák ingatlan az most is jó, biztos lassú felértékelődés értéktartás :))))
Törölt felhasználó 2017. 03. 10. 11:23
Előzmény: #12351  gambadoro
#12352
Az összes betétes azt hiszi, hogy bármikor kiveheti az egy dollárját a bankból, pedig ez nem igaz, tévedés, hogy ott van a bankban a pénzünk

link

:-))
gambadoro 2017. 03. 10. 11:16
Előzmény: #12349  Törölt felhasználó
#12351
megértelek:)
BPartner
BPartner 2017. 03. 10. 09:49
Előzmény: #12349  Törölt felhasználó
#12350
Itt mindenki maga dönt, a saját prekoncenpciói szerint. De az általánássogban elmondható, hogy lakást megvenni és eladni közöti idő és a megtérülés között nem egyenes arányosság van. Akit csak az árnövekedés érdekel, az vesz és elad, nem tartogatja és cikkeket keres, amik arról győzködik, hogy miért tartsa meg. Olyan cikkeket keres inkább, hogy miért és mit vegyen újra, amit aztán megint eladhat haszonnal.

Akit az árnövekedés érdekel, az rövidtávon gondolkodik - aminek kétség kívül vannak előnyei a magyar lakáspiacon.
Törölt felhasználó 2017. 03. 10. 08:13
Előzmény: #12348  gambadoro
#12349
Nem győznek meg, de szívesen olvasom az érveket :-) Sőt, keresem a további drágulást jósoló cikkeket, egyenesen vadászom rájuk :-)

gambadoro 2017. 03. 09. 22:00
Előzmény: #12347  Törölt felhasználó
#12348
még mindig eladásban gondolkodsz?
nem győznek meg a további drágulás hívei?:))))
Törölt felhasználó 2017. 03. 09. 21:52
Előzmény: #12346  gambadoro
#12347
Ja, akkor félreértettem. Építésben gondolkodtam.
gambadoro 2017. 03. 09. 21:49
Előzmény: #12345  Törölt felhasználó
#12346
csak tavaly előtti árral szolgálhatok

62 nm glett festés plafonvégig kartonozva 14 ledspot süllyesztve
ablakok mázolás előtte csiszolás ajtó csak 4 volt de azok is
összesen 35 nm burkolás
30 nm szalagparketta
konyhabútor összerakás
fürdő víz átszerelés
rejtett tartályos wc
műkőfal dekor 12 nm kb.
4 radiátor csövek aljzatban
kazáncsere

asszem ennyi volt

Törölt felhasználó 2017. 03. 09. 21:40
Előzmény: #12344  gambadoro
#12345
500 ezer forintból mit lehet megcsináltatni?
gambadoro 2017. 03. 09. 20:08
Előzmény: #12343  gyula1971
#12344
a brigád aki nekem szokott dolgozni konkrétan közel duplázott de ezt leírtam már itt többször

ugyanakkor egy 40 milliós lakásnál mondjuk + 500e munkadíj nem annyira érdekes

én inkább azt mondom, hogy a korábbi éhbér a múlté
gyula1971
gyula1971 2017. 03. 09. 19:47
Előzmény: #12340  DAXHU
#12343
Azt tudom,hogy a munkaerő drágult,de,hogy a felujítások ára megduplázódott volna 2-3 év alatt,erre nem gondoltam.

Biztos,hogy ha a felujítások drágulnak,az az ingatlanok árát inkább emeli.
gambadoro 2017. 03. 09. 19:35
Előzmény: #12341  gambadoro
#12342
és mielőtt azzal jönne asok szakember,hogy savanyú a szőlő, én tényleg mindent eladtam :) ami mozgatható volt, az utolsó nagyon nehezen ment el az is igaz, ez kicsit megrémített

venni nem akarok, kivéve egy vári igazán jó lakást:))))) vennék még, illetve minden mélyen ár alatt érdekel, kivéve a panel :))))))))))
gambadoro 2017. 03. 09. 19:31
Előzmény: #12340  DAXHU
#12341
magyarázd el lágyszíves mi köze a munkaerő drágulásához annak mennyi a használt lakás

ez 1 dologtól függ igazán, a megtérüléstől, másodsorban a kereslettől, amit a megtérülés generál

a felújítás azért lett sokkal drágább mert hirtelen megugrott a kereslet

a kereslet azért ugrott meg mert lement a kamat és a szobáztatás extraprofitot generál

az árakat a "befektetők" nyomták fel nem az otthont keresők

mivel a kamatok szépen felmennek sokkal gyorsabban mint gondolnád,másrészt a megtérülés ma már max az állampapír hozamot éri el + ki tudja mi lesz a szobáztatással, új tőke nem nagyon fog beáramlani a lakáspiacba szerintem
ergo, az árnak mérséklődnie kell:))))))

mielőtt a béremelést mondanád,azt elviszi az éremelkedés :))))))

hitel? félnek tőle,nem a kamat számít

nekem ez a véleményem

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók