Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 27. 19:23
Törölt hozzászólás
#77220
Törölt felhasználó 2020. 06. 27. 19:16
Törölt hozzászólás
#77219
Törölt felhasználó 2020. 06. 27. 17:58
Előzmény: #77215  Zoom1
#77218

"lassan a magyar bérek is közelíteni fognak az Eu -hoz, és a fizikai munka piszok drága lesz."
Ebben tényleg van logika, csak nálunk fordítva vannak bekötve a zemberek. A szakik, májszterek már most is nyugati bért követelnek és hát több-kevesebb szerencsével, de meg is kapják, mert hát bérrobbanás van, meg 40 milliót ér a panel, van itt pénz kérem szépen.
Miközben a pesti átlag 300e nettó még igen messze van a nyugati átlag bértől, az ország többi részéről meg ne is beszéljünk, amikor több magyar régió is ez EU legszegényebbei között van.
Még Budapestben sem vagyok biztos, hogy valaha is Bécs közelébe ér és akkor a vidék?
Egy zsebre, számla nélkül, jobb esetben katás szaki simán nyugati bért kapott eddig, a legpofátlanabb módon lehúzva a megrendelőt és szinte havonta árat emelve, mert a konkurrensei is emeltek és volt aki kifizesse.
macisajt 2020. 06. 27. 16:24
Előzmény: #77208  siemens
#77217
Ajánlatot kéne neki tenni: 45 mill. Ft 10 évre havi részletre.
Vajon észhez térne? 
Ennyit ér az aranykalickája nem többet.slussz-passz!
yooio 2020. 06. 27. 16:20
Előzmény: #77213  Fagylaltárus
#77216
Te eleg korlatolt vagy😁😏
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 27. 16:14
Előzmény: #77212  yooio
#77215
Igen értelek, már régóta így vagyok ezzel, amit tudok megcsinálok, vagy csökkentem... Pl megveszem a hozzávaló alkatrészt, és úgy viszem el. Persze van azaz ár, ami már rablás, de el kell fogadnunk, hogy szép lassan a magyar bérek is közelíteni fognak az Eu -hoz, és a fizikai munka piszok drága lesz.
CyrusTheGreat 2020. 06. 27. 14:55
#77214
Most nagyjából úgy tűnik, elkezdik leereszteni a kuktafazekat szépen lassan:
- Eddigi KATA-jövedelmek, huss, vége. Marad ténylegesen a fodrásznak meg a taxisnak, no meg a költségvetési szervekhez bedolgozó tanácsadóknak. IT-s/mérnöki/tanácsadói vásárlóerőre majd kíváncsi leszek (lesz azért itt bőven megoldandó feladat), innentől kezdve kell majd azért egy kis idő, hogy a szolgáltató szakiknak is leessen, nem lehet mindent elkérni (lsd. yooio topiktárs bejegyzése).
- Rövidtávú lakáskiadás korlátok közé szorítása, esetleg fokozottabb ellenőrzése, NAV-os adatszolgáltatás, stb.
- Bulinegyedet szépen fokozatosan megszelídítik, hoteleket helyzetbe hozzák (lsd. tegnapi diskurzus).
- 2021.01.01-től magánszemély részére kiállított számlák is bekerülnek az online adatbázisba, egyelőre nem tudom, hogyan érinti ez majd a bérleti piacot.
- - - - 
Nem nagyon lesz itt bővülő fogyasztás, továbbra is dinamikusan növekvő bérkiáramlás, nem lehet különösebben spekázni a nagyi lakásával angol tahók hányását takarítva. Azt mondtam már, hogy nem lesz megszorítás?
Az utolsó csepp a pohárban: a rezsidémon szabadon engedése. Izgalmas időket élünk.
Fagylaltárus 2020. 06. 27. 14:33
Előzmény: #77212  yooio
#77213
Kifizetted? Akkor? Mi a probléma? 
yooio 2020. 06. 27. 14:20
Előzmény: #77204  Zoom1
#77212
Nem azt mondtam, hogy haljon ehen, de a lof... is van vege. Ami az elmult evekben csinalnak a “szakik”-nak csufolt reteg az konkretan vicc.mondok par peldat:
Cirkotakaritas 30000 szla nelkul
Autot bevittem egy jeladot pucoltak meg visszadugtak kertek 20000 ( szamla nincs, kb fel ora-ora lehetett) a szerviz rezsioradijs egyebkent kinn van a falon 6000 + afa.
Klimatisztitas jott 3 ajanlat: 18000 elfogadtam ,masik ketto: 38000,66000. 3 db klima 1 kulterivel, netto 40 perc melo,nem nehez fizikai!!) itt kertem szamlat
Most vettem automat meghuztak, karokozo kotelezojere csinaltsttam markaszervizben.
1 elem lefujasa fenyezese brutto 245.000 ft?! Hat milyen rezsinormaban vannak? Brutto 2-3 ora ha van annyi(szerintem lof****)
Sufniszervizben is valszeg 70/80 ezer lett volna
Ez normalis szerinted? Ezek nyugat europai arak boven. Angliaban vannak ilyen szerviz arak. 
Konkret vicc, ez csak 4pelda!
Keressenek jol, de azert anyjuk p*** mostmar, felhaborito banda. Na epp ezert en par honapja megmakacsoltam magam, csak a legszuksegesebbet csinaltatom meg, amit csak tudok megtanulok, dogoljenek ehen.Reszemrol!
Valszeg egyre tobben kovetik ezt. 
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 27. 11:32
Előzmény: #77210  impudent
#77211
Igen, lakhatásra gondolok.... befektetésnél más, ott a megcélzott ügyfélkörhöz érdemes igazítani, az ő igényükhöz...
impudent 2020. 06. 27. 11:15
Előzmény: #77209  Zoom1
#77210
Ez kb erre az esetre teljesen igaz
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 27. 11:12
Előzmény: #77129  impudent
#77209
Attól függ honnan nézi vki..... 100M-os ingatlanból nézve szinte minden rémálom, Hős u-ból pedig vágyálom. 
siemens 2020. 06. 27. 00:01
Előzmény: #77187  Murdoch
#77208
Ebből nem egy tízest kell lecsípni............
Ez igazi álom kategória. Nincs tisztában az ingatlanpiaci helyzettel/árakkal, és/vagy rossz tanácsadói vannak. Vagy egyszerűen csak érzelmi okokból JELENTŐSEN túlértékeli saját ingatlanát. Esetleg az alapján számítja ki lakása értékét, hogy neki mennyi pénzre van szüksége a továbblépésre, a kölcsönök visszafizetésére. Az eladók többsége a legtöbb esetben a kínálati árhoz tud viszonyítani. Ezért alakulnak ki ennyire irreális árak, aminek nagyon kevés köze van az ingatlan valós piaci értékéhez. Ezzel a hirdetéssel 1 év múlva is találkozni fogunk............
tekerekegcigit 2020. 06. 26. 23:29
Törölt hozzászólás
#77207
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 26. 23:20
Előzmény: #77205  Törölt felhasználó
#77206
Igen, ez utóbbi a gond (nagyobb önerő+ pótfedezet), hogy megnehezítik és bizonytalan is a kimenetele a hitelnek. Szerintem egy megoldása lehet ennek, papíron megvenni egy családi ingatlant, és utána kp-el venni.
Törölt felhasználó 2020. 06. 26. 23:00
Előzmény: #77203  Zoom1
#77205
Emelkedő piacon főnyeremény volt olcsó hitelből befektetési céllal, tőke áttétellel lakást venni, ezt írtam is, ezért jött ki jól neked. Eső piacon viszont veszélyes, pl pótfedezetet kérhet a bank. CHF hiteleseket kellene erről megkérdezni, ők már átélték. Saját célra ha megvan a fele ár kp-ben, a maradék már mehet hitelre szerintem. 20% önerőre mostanában a bank nem is ad hitelt, mert nem értékeli annyira, mint az adásvételi.
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 26. 22:57
Előzmény: #76900  yooio
#77204
Szerintem nincs azzal gond, hogy egy kőműves jól keres ( ha jól dolgozik).... nem hiszem, hogy Mo-on csak a politikusoknak kéne adni normális fizetést. Persze nem csak az építőiparban kéne megfizetni, hanem mindenhol át kéne venni az eu-s béreket.... 
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 26. 22:45
Előzmény: #76946  Törölt felhasználó
#77203
Nekem meg pont az ellenkezője jön ki.... páran már megírták, hogy pár éve hitellel vehettek volna, de inkább gyűjtöttek és közben elszaladtak az árak. Ha kiadod az ingatlant, akkor mindegy, hogy átmenetileg csökken az értéke, mert ebben az esetben nincs sok jelentősége, mivel ez nem rövidtávú befektetés. Olyan mintha betennéd map+ 5 évre, így kéne összehasonlítani. 
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 26. 22:31
Előzmény: #77195  CyrusTheGreat
#77202
Meg se néztem a képeket, elég volt az utca  név (Patvar).... 
Murdoch 2020. 06. 26. 21:35
Előzmény: #77200  OlafGrof
#77201
Igen, úgy tudom, mindenestre sajnos ezekre a vállalkozók még mindig ugranak. Bár az ikerházaknál se látom a nagy pörgést...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek