Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
franc0 2020. 05. 05. 21:11
Előzmény: #70678  franc0
#70680

Bocs ezt akartam:
https://fred.stlouisfed.org/series/MANMM101HUM189S
Az nem véletlen és nem is ncseed műve, hogy 2013 végén indult meg felfele a lakáspiac.
hétszilvafás 2020. 05. 05. 21:09
Előzmény: #70673  Murdoch
#70679
Én most nem lakok jó helyen, hallom a szomszéd fingását. Nem vicc. Jót mulattam a korábbi elmélkedéseken, hogy hol mi hallatszik egy tházban. A régi helyen zavartak a szagok (a szemközti szomszéd fokhagyma-testszagot termelt, egy hajléktalan szagának 100-szorosát), de zaj "csak" a bejárati ajtón jött be (lift, trappolás). A 13. ker albiban viszont MINDENT hallok. És ehhez nem kell a falra tapasztani a fülemet. A fürdések vízcsobogását, a zuhanycső verődését, az alkalmankénti 4 - 5 fingot. A másik szomszédot jobban elzárja a fal, eddig párszor hallottam este a virgonckodást. 
Ilyenkor sóbálvánnyá válva ülök a székemen, azon merengve, hova jutottam. Talán így már jobban érthető az időnkénti múltba révedés.
franc0 2020. 05. 05. 21:09
Előzmény: #70676  sakal83
#70678
Murdoch 2020. 05. 05. 21:00
Előzmény: #70675  OlafGrof
#70677
Kösz, ezeket persze már láttam. Ekkora felújításba viszont nem szeretnék belevágni, lesz ennél jobb is. Meg elég kisebb ház is. De tényleg kösz.
sakal83 2020. 05. 05. 20:57
Előzmény: #70664  Murdoch
#70676
Beszarok. 900epernm egy ikerhaz a 22ben:) egy szaros 110nmes nplusz 3szobas. Sokat mondok ha 2016ban belekerult az epitmeny 33milioba plusz telekarany.  Jesszusmariaapofatlansagcsucsa
OlafGrof 2020. 05. 05. 20:55
Előzmény: #70673  Murdoch
#70675
100as kerettel nehogy mar ne kapj csaladi hazat, azert szerintem ez most se lehetetlen megha nem is lesz semmi arcsokkenes...
https://ingatlan.com/30849784
Szerintem ezt 70ert pl megkapod es 20bol felujithatod ujszerure... Az utca jo, kozlekedes jo, 70es ut 2perc max kocsival, kert az nagy pince van, kesobbiekben tetoter is beepitheto. 
hétszilvafás 2020. 05. 05. 20:52
Előzmény: #70671  Alexander_Greybeard
#70674
Igazad lehet, elég beszűkült látókörű vagyok. Külföldre sem mennék soha, nem lennék idegen sehol. Bp és agglón belül is vannak fenntartásaim. Kom-Eszt szeretem, Tata - Vértesszőlős tetszik, de az is nagyí váltás. Én HO vok, feleségem 2/5 HO. Gyerekek mozgatása (iskola, sportklubok) menne nehéz szívvel.
Murdoch 2020. 05. 05. 20:51
Előzmény: #70672  CyrusTheGreat
#70673
Azért, mert kétszer csúsztam le (véletlenül) nagyon jó családi házról, melyek ikerház árkategóriában voltak. Másrészt jó pár ikerházat is megnéztem, jobban bízom abban, amit valaki magának épít. Nekem ez nem álom, jó helyen lakom, ha lesz oké, ha nem, ez van. Egy éven belül pedig nem adom fel a dolgot, mint írtam, árcsökkenésre számítok. 
CyrusTheGreat 2020. 05. 05. 20:42
Előzmény: #70664  Murdoch
#70672
"Ha egy mód van rá, az ikerházat elkerülöm, de nyilván menekülőút az árak miatt."
Ha ezt te is pontosan így látod, akkor miért erőlködsz ennyit ezen a ház témán? Tudom, nem szép dolog feladni/eldobni az álmokat, de szerintem egy részed bőven érzi, hogy ennyit ez a téma neked sem ér meg. 
Alexander_Greybeard 2020. 05. 05. 20:40
Előzmény: #70665  hétszilvafás
#70671
Akkor csak apámat tudom idézni: Ha egyik helyen nem megy, el kell költözni egy másikra.
Ismerd meg déli agglot. Ennyi pénzből ott király vagy és nem rossz hely, ha nagyobb várost nézel ki. Legalábbis nem rosszabb, mint az északi. Van vonat és volán. Telek már ott sincs, de az építkezés amúgy is a nagyon gazdag emberek sportja.
Gyerek tud járni vidéki suliba érettségiig. Érettségin (ha tovább akar tanulni) amúgy is az számít, hogy mennyi iskola utáni munkát ölt bele a gyerek. Ha nem akar egyetemet, akkor a szakmát úgy is a mester alatt tanulja meg. Nyelvet tanuljon, de vidéken annyi a nyelvtanár, mint a bűn, szóval nincs probléma. Te meg ingázol. Kibaszottul szar, de nem a világ vége, főleg nem home office mellett.
Van ismerősöm Dabason. Több általános iskola, egy gimi, egy szakközép, több óvoda, sok munkahely irodától gyártósorig (Wellis, Diego, valami hatalmas kamiontelep is van ott és ez csak a teteje, amit látok én is). A jó pozíciókat viszont csak örökli az ember, neki is így jött össze. 90 millából ott már nagyon jókat találsz. De kevesebből is bőven.
Good luck! 
Murdoch 2020. 05. 05. 20:39
Előzmény: #70668  hétszilvafás
#70670
Igen a mellette lévő társasházon én is meglepődtem (anno megkerestem a google maps-en). De hát jót nem adnak el, vmi kompromisszum mindig lesz. Volt amúgy egy ház közvetlenül a stadionnal szemben is, ezt már levették :) 
Murdoch 2020. 05. 05. 20:33
Előzmény: #70667  OlafGrof
#70669
Ja, engem annyira nem izgat az a ház, csak a fóti árak miatt dobtam be. Meglátjuk, egy évet még várok. 
hétszilvafás 2020. 05. 05. 20:31
Előzmény: #70664  Murdoch
#70668
Nekem se kéne iker, csak elrettentésképpen linkeltem 100 m felettieket. Igen, garázs alap. A linkelt budafoki példa takaros, de mini telek, arra elég, hogy éppen csak ki lehet menni a kertbe. Garázs olyan pici, hogy oldalazva kell kiszállni autóból. 16 m2 garázs kevés, szimpla 20 - 25 m2. Dupla 40 - 50 m2. Pláne, ha egy soron pakolni is akar az emberfia. A linkelt képeken látszik, hogy egy társasház premier plánban követheti a házban zajló eseményeket. Azaz szükséges a diszkréció, intimitás is.
De jó hírem is van: a Budafok NB I-be jutott 75 év után :) 
OlafGrof 2020. 05. 05. 20:29
Előzmény: #70664  Murdoch
#70667
Szerintem 70 ert kapsz ilyen lokacioju csaladi hazat ezzel a merettel egy even belul es a maradekbol ujisd fel, oke, h ez az ikerhaz csillog villog mint a takony de a kulsosegeknek megkerik az arat.
Murdoch 2020. 05. 05. 20:23
Előzmény: #70663  Lipio89
#70666
Ez így igaz, ezért nézem a 7-es úthoz közeli területeket. Egyszer valahol megtaláltam a pincerendszerek hozzávetőleges elhelyezkedését, elképesztő területet lefednek. Persze sok helyen látszódik a szellőző is, kerülni kell ezeket.
hétszilvafás 2020. 05. 05. 20:21
Előzmény: #70657  Alexander_Greybeard
#70665
Egyszerűen nem ismerem, világéletemben nem jártam déli agglóban (DNY, DK). A nyugati meg baromi drága, de ott vannak szép helyek (Budaörs, Bia, Budakeszi, Solymár, stb.). Így marad az északi és picit keleti agglo. Újpesten élünk tizenéve (kivéve 1,5 éve albi 13. ker), oda köt minden, ezért tudom magunkat az északi vonalon elképzelni (leginkább Dunakeszi, de városként nem tetszik, nincs koncepciója). Amúgy rühellnék ingázni, ami kicsit ellentmondásos a felvázolt terveimmel. Akár naponta többször kéne mozogni gyerekek miatt.
Murdoch 2020. 05. 05. 20:19
Előzmény: #70659  hétszilvafás
#70664
Ha egy mód van rá, az ikerházat elkerülöm, de nyilván menekülőút az árak miatt. Nálam ami elsődleges, garázs (ezt mostanában kispórolják), csak garázsnál legyen érintekezés, közös tető kizárva. Teljesen el legyen szeparálva, nincs átjárás a házak között (pl. közös út). De a közös aljzat miatt még így is fogod hallani, ha a szomszédban leesik a padlóra a sörösüveg. És legyen társasházi szerződés. Fótliget egyébként igen drága, ennyiért még Budafokon is van sorház, igaz van egy jó nagy ház mellette:
https://ingatlan.com/xxii-ker/elado+haz/ikerhaz/budapest+22+kerulet/31450302
Lipio89 2020. 05. 05. 20:18
Előzmény: #70649  Murdoch
#70663
A gombapince feletti telkekrol.meg ne is beszeljunk, amikre nem lehetett sokaig epiteni, aztan valahogy a nagy boomban csak sikerult atminositeni oket es sok uj haz/lakas ott epul. A nagy kasza ezek a telkek voltak :) Aztan, hogy 20 ev mulva mi lesz az épülettel az mar legyen a tulaj baja ;)
Lipio89 2020. 05. 05. 20:12
Előzmény: #70645  OlafGrof
#70662
A legnagyobb baj a normális kinalat hianya a keruletben. A keruletben nagyfeszültség, gombapincek, 6-os 7-es fout, szennyezett teruletek. Ezzel kb az esely egy jo telekre maganszemelykent 0. Hasznaltat meg ahogy irtam nem adnak el nagy szamban mert sokaknak ez vegallomas. Abbol is marad a hulladek. Nem tudom, hogy mas hasonlo kulso keruletben milyen a kinalat (pl: 16, 17) de itt emiatt ez nehezitett palya rendesen. Ami jo az meg olyan arban van, hogy azert sok mas helyen is lehet vasarolni.
A vicc az egeszben, hogy a kozvetlen agglos kornyezete sem.olcsobb, legalábbis ami kategoriat en neztem. Lehet en is csak emocionalis okok miatt jottem ide es nem egy masik keruletbe :)
Murdoch 2020. 05. 05. 20:09
Előzmény: #70656  impudent
#70661
Gyereknek kell a macska, meg a kutya. Mindent felülír.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek