Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2020. 04. 21. 14:41
Előzmény: #68853  Törölt felhasználó
#68860
Lattad mi vaolt tegnap a may 20 crude oil nal 0,86 cent 1 hordo. Ez nem kivegzes volt, meszarlas!!!!!!!!!! A gazdasag szuper jo allapotat mutatja ugye? 
Törölt felhasználó 2020. 04. 21. 14:39
Előzmény: #68852  berlini
#68859
A vendéglátásnak azért kell kb 1 év,ami ahhoz kötődik,ott lesz a leglassabb a felépülés..
Törölt felhasználó 2020. 04. 21. 14:39
Előzmény: #68849  Gaguse
#68858

Már egy stagnáló piac mellett se érdemes beleugrani az első kéglibe, ami szembe jön. Mert most nem csak az ingatlan piac, de a bérleti piac is megrogyott egyszerre. Tehát még kiadni is nehéz és kockázatos jelenleg. A qrmány meg bármikor hozhat olyan döntést, hogy moratórium, mert ők olyan jóságosak és megmentik a bérlőket a gonosz tulajoktól. A kockázatok magasak, a zárak is még mindig magasak, bár elindultak a szelidülés útján. Persze ez ködszurkálás és bármi lehet. Lehet, hogy jönnek a kipcsak migráncsok és megvesznek minden szabad kéglit pesten és akkor igaza lesz a fórumtársnak. Ez is egy a lehetőségek széles tárházából. A reálisabban gondolkodók stagnálás és árcsökkenés között gondolkodnak, mint ami a várható az ingatlan piacon, de tény, hogy nem biztos, hogy nekik lesz igazuk. Senki nem tudhatja mi lesz pontosan. Én nagy mértékű áresést várok a panel kéglik piacán, mert minden esemény abba az irányba mutat. Nem kell sokat várni, csak 3 év és kiderül, hogy kinek volt igaza, pontosabban nem igazság ez, csak hogy kinek jött be a tippje.
Sokan meg azzal jönnek, hogy a map+-ban megeszi az infláció a pénzt, amiben van ugyan igazság, de egy stagnáló ingatlanpiacon minden ingatlan értékét ugyanúgy rág az infla. Csökkenő árak mellett meg még fokozottabban. A map+-ban legalább kisebb a hatás.
Amúgy se nagyon tudom, hogy mi az az alternatív befektetés, ami garantáltan infláció fölött hoz és biztonságosan.
Esetleg ha veszek egy 20-30 hordó benzint és kitömöm velük a hátsó garázsomat :) Jövőre meg leszívhat belőle a kocsijába, aki fizet :)
Más most hirtelen nem jut eszembe, csak kockázatos befektetések vannak.
CyrusTheGreat 2020. 04. 21. 14:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#68857
Hercegem, nem tudom, mi történik itt a vírushelyzetben, de egyetértünk.
Placi82 2020. 04. 21. 14:38
Előzmény: #68854  Gaguse
#68856
Szerintem is nagyon szuk reszeben mozoghatnak a gazdasagnak. No sebaj majd ha az rtl vagy m1 is mondja majd elhiszik. 
Placi82 2020. 04. 21. 14:37
Előzmény: #68852  berlini
#68855
Azert ovatosan azzal a sok keszpenzel, mert a videki nagygazdakon kivul akiket nem erint a válság, hisz ok a foldalapu támogatás bol elnek. Rajtuk kivul minden valallkozo es cegvezeto égeti a penz rendesen most, sajnos. Akik meg a tozsdeztek azok kozul most 10 bol 7  bukott valamilyen formaban. Szedem az informaciokat az ismeretsegi körből. 
Gaguse
Gaguse 2020. 04. 21. 14:35
Előzmény: #68852  berlini
#68854
szvsz nagyon alábecsülitek, hogy milyen pusztítás volt a piacokon....
Törölt felhasználó 2020. 04. 21. 14:31
Előzmény: #68849  Gaguse
#68853
Nem,van még egy két balek aki szokás szerint leesik a jó vételről a nagy várakozásban :):)
berlini
berlini 2020. 04. 21. 14:31
Előzmény: #68844  Törölt felhasználó
#68852
Igen, szerintem is.
Rengetegen ülnek a pénzen, MÁP már nem olyan vonzó, mint aminek tavaly tünt és várják a nagy áresést.
A harmadára csökkent tranzakció áprilisra azt valószinűsiti, hogy nagy árengedményeket nem adtak a eladók. 
De nem kizárt hogy volt pár százalék, mert mindig vannak megszorultak, akik ezen a kis árveszteségen túl kell hogy tegyék magukat. (Gyorsan mondom, hogy ezek sem az Államkincstárba rohantak a pénzt befektetni.)
Persze ebből minden lehet.
Nézve a virushelyzetet, nyugat-Európában szinte mindenhol tetőzik a járvány. A gazdasági hatásai ezért rövidtávúnak igérkeznek, amit jó sok pénzzel ki lehet védeni. (Jellemző módon már megint meg a kötélhúzás, hogy ki milyen áldozatot vállaljon a gazdagabb államok közül, de még pár nap és meg kell hogy egyezzenek.)
Tehát, ha az eladói oldal már látja az alagut végén a fényt, akkor nincsen oka rá most nekiállni pánikolni és akkor nagyobb áresés nélkül megússza az ingatlanpiac nagy része az áresést. Kivételt képez ez alól az Airbnb rész. Ott szerintem már előfordulhat, hogy lesznek nagyobb áresések a következő hónapokban.
Placi82 2020. 04. 21. 14:30
Előzmény: #68844  Törölt felhasználó
#68851
Ja es a befektetok se vesznek ezen a szinten ismerek en is kettőt , mar nekem modta 2018 vegen hogy csal az 5 keres es hegyvideki lakasokat tartjak a portfolioban a tobbi off. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 21. 14:29
Előzmény: #68847  Placi82
#68850
Ja mint Csányi elvtárs a deviza hitelekről,amik nem is rizikósak annyira,tudnék mesélni a bankvezérek hitelességéről,inkább hagyjuk,csak az ostobák hisznek nekik.
Gaguse
Gaguse 2020. 04. 21. 14:28
Előzmény: #68847  Placi82
#68849
nem is értettem mit ír igazán! bedőlt az egész világ konkrétan, egész országok lock alatt, de nálunk indul a rakéta :D igen, majd jó 15% os munkanélküliséggel és a hitelek befagyasztásával biztos fog... lol itt max 1-2 kp-s majd, de őszintén, ki az aki most vesz kecót kp-ra? én vehetnék, nézelődök, de tudom hogy megy lejjebb, minek kapkodjam el? ...gondolom nem csak én vagyok ezzel így...
teglaherceg 2020. 04. 21. 14:24
Törölt hozzászólás
#68848
Placi82 2020. 04. 21. 14:24
Előzmény: #68844  Törölt felhasználó
#68847
https://www.portfolio.hu/bank/20200421/bankvezerek-ovatosan-a-torlesztesi-moratoriummal-el-fog-jonni-az-igazsag-pillanata-427412
A bankvezerek leirjak hogy legjobb ismetlem a legjobb eset 2022 ben a hitelezes ujrainditasa,. Majd nezd a munkanelkulisegi mutatokat júniustól, sztem rekord lesz. De te szerinted indul a lakasar emelkedes júniustól, ugy hogy se hitel se munkahely. Aha értem. Mi a neve annak amit szedsz? 🤣
Gaguse
Gaguse 2020. 04. 21. 14:21
Előzmény: #68844  Törölt felhasználó
#68846
őőőőő, okké :D és mégis kik fognak vásárolni? nem fog senki hitelt kapni ;)
Törölt felhasználó 2020. 04. 21. 14:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#68845
Ja,én is azt néztem,hogy az még linóleum lehet:)
Szerintem még a dédi is ott lehet a falba valahol :)
Törölt felhasználó 2020. 04. 21. 13:57
#68844
"a Duna House adatai alapján fokozódó vevői érdeklődés mutatható ki az ingatlanpiac elmúlt két hetének aktivitási mutatói alapján."
Pontosan az fog jönni amit eddig valószínűsítettem,nyárra berobban az ingatlan piac,és az elmaradt tranzakciók miatt a piacra belépő sok vevő felfogja hajtani az árakat,főleg azután,hogy"mindenki"lanyhuló érdeklődést és áresését várt,szóval lesz nagy pofára esés az alacsony árat várok esetében :):):)
Törölt felhasználó 2020. 04. 21. 13:32
Törölt hozzászólás
#68843
CyrusTheGreat 2020. 04. 21. 13:30
#68842
Törölt felhasználó 2020. 04. 21. 13:26
Törölt hozzászólás
#68841

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek