Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
indigo12345 2021. 09. 20. 16:05
Előzmény: #132419  fogpaszta
#132420
Mire vagy büszke? Hogy más pénzéből gyarapodsz? És még bizonygatod is? 
Te egy szerencsétlen gerinctelen kisember vagy, nem élelmes.
Családszerető…. Persze, hívhatod úgy is a gyerekeid hogy Mátyás, István, Ferenc…. ;)
fogpaszta
fogpaszta 2021. 09. 20. 15:50
Előzmény: #132415  CyrusTheGreat
#132419
 Családszerető, dolgos, élelmes, büszke
-
És Te milyennek tartod magad?
franc0 2021. 09. 20. 15:48
Előzmény: #132416  Törölt felhasználó
#132418

Nem teljesen értem, miért kell ennyire beleszállni, a klasszikus önigazoláson kívül ("azért gazdag mert erkölcstelen, igaz én nem vagyok gazdag de erkölcsös vagyok, ne hagyj el Gizi").
Ha előled vásárolná fel a pesti lakásokat, még valamennyire érteném is a dühöt.
De ő azt tervezi, hogy házat épít halálfasza-alsón, azaz értékteremtés történik.
A nap végén a pénz a kőműves, a burkoló, a gipszkartonos és a villanyszerelő zsebébe kerül.
Mi bajod van ezzel? Éheztetnéd a munkásosztályt?
fogpaszta
fogpaszta 2021. 09. 20. 15:45
Előzmény: #132416  Törölt felhasználó
#132417
Szerinted az tisztességes , erkölcsös értékrend, hogy másokat lehulyezel?
-
Én szinte semmit nem tudok rólad ( hacsak nem tényleg nem Impu vagy - mert ot kezdtem megfejteni ) de azok alapján ahogy megnyilvánulsz és ahogy látod a dolgokat sztem elég sok sérelem ért az életben és védekezésbol vagy ilyen megcsömörlött..
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 15:34
Előzmény: #132414  fogpaszta
#132416
Téged megvet a társadalom nagy része. Engem nem. Nekem van egy tisztesseges, erkölcsös ertekrendem, neked nincs. És ahogy írtam korábban, igazi besúgó lehettel volna a régi rendszerben, ha kicsit korábban születsz. Szerintem jelents fel, hátha pár százezer Forintot ki tudsz perelni, amiből a hazadat tudod tovább építeni. Nem az a baj hogy jómódú vagy, hanem az hogy erkölcstelen
CyrusTheGreat 2021. 09. 20. 15:32
Előzmény: #132414  fogpaszta
#132415
A hozzászólásaid alapján milyen embernek írnád le magadat?
fogpaszta
fogpaszta 2021. 09. 20. 15:24
Előzmény: #132412  Törölt felhasználó
#132414
Ez a hozzászólásod hűen tükrözi, hogy Te milyen ember vagy! 😉
fogpaszta
fogpaszta 2021. 09. 20. 15:19
Előzmény: #132412  Törölt felhasználó
#132413
Rajottem basszus Te vagy Impudent!
-
Csak elmaradt a tajszolas😉
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 15:18
Előzmény: #132409  fogpaszta
#132412
az ilyen hülyéket meg kellene lincselni, de most komolyan
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 15:18
Előzmény: #132408  fogpaszta
#132411
Te kitalicskázod a befizetett adót, a közpénzt
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 15:16
Előzmény: #132407  kkpp
#132410
Hogy járna ? Dehogy jár... .Ha 5 milliárdot kapna a gyermekekért, akkor is jár ? Van egy józan paraszti ésszel megállapítható támogatási mérték a gyermemekért. Pl. gyermekenként nettó 50 ezer Ft. A CSOK kineveli az olyan erkölcsteleneket, mint fogpaszta. Hogy járna ? Ez egy bűnös támogatás... Ebben a kontextusban a "jár" szónak nincs értelme.... Tudod mi jár ? Ha befizetetd a tb-t, akkor jár orvosi ellátás. 
fogpaszta
fogpaszta 2021. 09. 20. 15:16
Előzmény: #132407  kkpp
#132409
Köszönöm!
-
Ezt próbáltam lentebb is hangsúlyozni. Ha mar egyszer jar ( annak ellenére hogy van pár ingatlanom ) akkor miért ne használnám ki az állami támogatásokat...
-
Amúgy azzal is egyet értek, hogy a törvény alkotó lehetne okosabb, “ igazságosabb” is..
fogpaszta
fogpaszta 2021. 09. 20. 15:12
Előzmény: #132406  Törölt felhasználó
#132408
És ezt mint a társadalom védőszentje vagy milyen minőségében állítod?
kkpp 2021. 09. 20. 15:10
Előzmény: #132406  Törölt felhasználó
#132407
De most a fogpaszta miért erkölcstelen? Csinál(t) annyi gyereket, hogy felvehesse azt, ami jár és konkrétan ott is tervez lakni. Mi ehhez képest, amikor egy kitömött miniszter felveszi a CSOK-ot tényleg nyaralóra úgy, hogy pár hét alatt megkeres tíz millcsit a férjével? Szerintem ég és föld a különbség. Inkább a törvényalkotót kritizáld, aki nem épített be jövedelmi korlátot és x+1. ingatlankorlátot a szabályozásba.
Ha a kormány hozzám vágna pár millát napelemfejlesztésre, én is pályáznék rá. De mivel jelenleg nem vagyok családos, mindent saját zsebből fizetek. Áttételesen a CSOK-osok keltette árszínvonalat is az ingatlanpiacon. Ez van. Az más kérdés, hogy mondjuk én speciel BV-t meg CSOK-t nem vennék fel bemondásra, hogy majd egyszer csinálok gyereket.
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 15:03
Előzmény: #132403  fogpaszta
#132406
Érvelgethetsz itt, nyugodj meg, nem lesz semmi. Csak egyszerűen nincs a hozzád hasonló be erkölcstelen fajtakra szüksége a társadalomnak.
fogpaszta
fogpaszta 2021. 09. 20. 14:59
Előzmény: #132404  kkpp
#132405
“ Az egész fideszes bagázs egy nagy szánalom az álkereszténységükkel meg a féktelen lopással. Aki meg ehhez a szavazatát adja, lelke rajta.”
-
Ebben teljesen igazad van!
kkpp 2021. 09. 20. 14:56
Előzmény: #132403  fogpaszta
#132404
"Nem véletlenül kellett Varga Juditnak is visszafizetnie."
Ezt már korábban le akartam írni. Juci nem fizetett vissza semmit. Azt nyilatkozta, hogy majd visszafizeti, ha úgy alakul. De egyébként "nemtelen támadás". Van bőr a képén.
"Itt is érződik a jóindulat mert egyrészt Varga Judit egy közszereplő aki sok embernek a célkeresztjében van"
Jaj, ezt célkeresztes dumát hagyjuk már. A kormánypárti média a politikusokkal egyetemben mocskolódhat bárkivel, az rendben van, de amikor felhánytorgatják, hogy nyaralóra vette fel CSOK-ot az egyikük, akkor "jaj, magánélet", "én is csak ember vagyok". Igazán szánalmas, hogy egy átlag Fidesz szavazó szerint ez kognitív disszonanciával rendben van.

Amikor Juci elkezdett tapsikolni az "apa fiú, anya lány" alkotmánymódosításon, akkor ugyan rákérdeztem konzervatívként indulatmentesen kommentben, hogy mégis akkor Kaletát miért hagyták futni hagyni pénzbüntivel ha már annyira meg akarják védeni a magyar gyerekeket?...Természetesen a kommentemet törölték, és ki is lettem tiltva az oldaláról a "miniszterasszonynak". Az egész fideszes bagázs egy nagy szánalom az álkereszténységükkel meg a féktelen lopással. Aki meg ehhez a szavazatát adja, lelke rajta.
fogpaszta
fogpaszta 2021. 09. 20. 14:28
Előzmény: #132389  CyrusTheGreat
#132403
Kedves Cyrus! 
-
engedd meg, hogy reagáljak néhány pontodra!
-
 „Olvasd el még egyszer a törvényt, szó nincs arról, hogy 50%-ban máshol lakhatsz éven belül. Legfeljebb 5 évig terjedő időtartamig eltekintenek attól, hogy életvitelszerűen lakj a CSOK-os ingatlanban - ezzel együtt kitolódik az elidegenítési tilalom is.” - ezzel kicsit hosszabban leírtad ugyanazt amit mondtam 😊
-
„Viszont, a támogatás folyósításától van 90 napod bemutatni a család minden tagjára az új lakcímkártyát” - ezt rosszul tudod mert a jogerős használatbavételi után van 90 nap bemutatni mindenkinek a lakcímkártyáját a banknak
-
„ami majd az alsóörsi szőlőbe fog szólni” - érzem a jóindulatot és az... 😊

-„ és mehetsz majd szépen minden egyes bankba/hivatalos helyre átjelenteni.” - bele fog férni 😊
-
„ A csavar ott jön, amikor majd a legkisebbik íratnád be az őszi tanévre Móron az alsóörsi lakcímkártyával. Jobb esetben elhajtanak a fenébe, hogy szépen írasd be a gyereket Alsóörsön (ahogy az alsóörsi jegyző is a helyi iskolában fogja keresni a gyereket), vagy íratnak veled egy papírt, hogy márpedig életvitelszerűen Móron laksz és akkor felveszik a gyereket... ‘ - Ezt sem jól tudod. Addigra a kislány már pár alsó osztályt kijárja majd mire meglesz a használatbavételi és természetesen az iskolától kapott hivatalos tájékoztatás alapján ha szeretnénk folytathatja itt a sulit, ha szeretnénk visszük át Veszprémbe. Majd eldől. 😊
-
Nem véletlenül lett ez ilyen formán zárt rendszer - engedjük el, hogy mennyire morális az egész CSOK, de konkrétan, amit tervezél az még a CSOK-törvényen belül is egy lekezelt, nem a támogatás eredeti céljának megfelelő felhasználás, még a betyárbecsületet sem sikerül megtartani. Nem véletlenül kellett Varga Juditnak is visszafizetnie. - Itt is érződik a jóindulat mert egyrészt Varga Judit egy közszereplő aki sok embernek a célkeresztjében van, másrészt mi VALÓBAN tervezzük, hogy egyre többet majd teljesen odaköltözzünk bámennyire is erőlködsz azzal, hogy még a betyárbecsület sincs meg 😊
-
-„folyamatosan aggódhatsz/zsarolhatnak a szuper CSOK-hiteleddel és az életvitelszerű ottlakással” - nincs mivel zsarolni, lásd fenti pontok
-
„egy folyamatosan döglődő/leépülő állami infrastruktúra esetén a lakcímkártyával megakadályozzák, hogy a még működő, centrum ellátóhelyekre bekerülhess” - ezt sem tudod jól. Például én mint móri lakos jelenleg Tatabányára járok a kórházba gyógytornára ( állami térített kezelésre ) mert a munkahelyem miatt innen egyszerűbb napi szinten kijárni munkaidőben és nem Mórra-„
-
az előző pontból kifolyólag marad neked mindenből a magán (orvos/iskola/szociális ellátás), aztán majd lehet gondolkodni, hogy mennyit is ért a 10M -nem így van , lásd fenti pont. Amúgy meg csomó esetben magánorvoshoz megy az ember de az egy másik téma.
-
-„ és természetesen ne felejtsük el a konkrét példánknál maradva, hogy mindenféleképpen igyekezni fog megakadályozni a rossz példák elharapózását. Attól nem félek, hogy a CSOK-ot és a kapcsolódó hitelt valaha is vissza kellene fizetnie az átlag Jóskának, aki ott lakik és valszeg abban az ingatlanban is fog meghalni, de, hogy a nyaraló-tulajokra rászállnak, arra egészen látható összeget fogadni mernék, ugyanis az ilyen elrettentő büntetések mindig kifejezetten jól hűtik a kedélyeket” - érzem, hogy megkedeveltél és annak szurkolsz, hogy ez ne következzen be 😊  Megnyutatlak, hogy nem fog mert nem adok rá okot és ahogy fent már írtam mi VALÓBAN tervezzük, hogy egyre többet majd teljesen odaköltözzünk .
-
-Végül szép napot kívánok neked! 😊 
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 20. 13:58
Előzmény: #132401  kkpp
#132402
én pár hónapja mondom, egyértelmű jelei voltak és már nagyon érett. De sajnos ez még csak az eleje szvsz...
kkpp 2021. 09. 20. 13:56
Előzmény: #132400  Gaguse
#132401
Azért eléggé szánalmas, hogy a globális gazdasági helyzet ugyanolyan fos volt 2-3 hete minden bubijával együtt, a kínai ingatlanbubi is ugyanakkora volt, és az Evergrande is már egy éve gyakszi csődben van. És a hírek is ennek ellentmondva folyamatosan rakétások voltak. Ma meg hirtelen el kezd esni minden, a twitter szétrobban "jaj, Evergrande-tól" és a Portfolio is hirtelen rájön, hogy sötét felhők gyülekeznek igazából az EU gazdasága felett. Így hétfő reggel mindenki megvilágosodik, de 24 órája még minden rendben volt. 🤦‍♂️
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 20. 13:49
Előzmény: #132397  Törölt felhasználó
#132400
beverték mint a szöget, szépen jön a többi is :D
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 20. 13:49
Előzmény: #132398  Placi82
#132399
és ezt megeszik emberek, 40 mrd kajak központra :D Uram Jézus gyere le :D
Placi82 2021. 09. 20. 13:45
Előzmény: #132390  Tésztavirág
#132398
Kajak központ 40 ért? Mennyi a visszajuto? Így kell nézni!! 
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 13:44
Előzmény: #132388  kkpp
#132397
Na a CBK már -8%, a másik kettő korábban idézett is még karcolgat lefelé, de nem ennyire.
CyrusTheGreat 2021. 09. 20. 13:25
Előzmény: #132393  macisajt
#132396
Van ennek azért másik aspektusa:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210802/40-milliardbol-lehetne-megmenteni-a-velencei-tavat-de-a-kormany-szerint-nincs-ra-penz-494822
40 MRD-ból lehetne azt a szerencsétlen tavat megmenteni, de nincs rá pénz. A lenti csoda-beruházás pedig 43,8MRD, ez oké, ez mehet. Ennyit arról, mi a fontos és hogyan tervezi a jövőt építeni a Fidesz.
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 20. 13:14
Előzmény: #132394  ahihetetlengyula
#132395
majd megmagyarázzák azt is a rakétások, hogy az miért jó és annak milyen ingatlan árnövelő hatása van :D Mindeközben épp most dől össze fél Ázsia :D 
ahihetetlengyula 2021. 09. 20. 13:00
Előzmény: #132382  flyati
#132394
Szálljon csak el a huf, jöhet a nagyobb és még nagyobb kamat emelés. Vissza 10% fölé, jöhet.
macisajt 2021. 09. 20. 12:58
Előzmény: #132390  Tésztavirág
#132393

Olvasni kellene a sorok között, Bp-től vették el ezt a beruházást, nehogy már tovább fejlődjön...a vidéki településeket részesítik előnyben  továbbra is....."a sportközpont eredetileg Budapesten, a Hajógyári-szigeten épült volna meg, a mobilgáttal együtt,..."
-
A Velencei-tóval továbbra sem foglalkoznak, ha kiszárad jó lesz majd focipályának:))
CyrusTheGreat 2021. 09. 20. 12:31
Előzmény: #132390  Tésztavirág
#132392
Mert építenek egy fedett uszodát és tesztpályát? Ettől már meg lesz mentve a tó?
macisajt 2021. 09. 20. 12:17
Előzmény: #132389  CyrusTheGreat
#132391

"....a nyaraló-tulajokra rászállnak, arra egészen látható összeget fogadni mernék, ugyanis az ilyen elrettentő büntetések mindig kifejezetten jól hűtik a kedélyeket, ha esetleg felmerülne a nép részéről a gazdagok támogatása című örökbecsű (attól függetlenül, hogy azért a népnek ebben speciel elég durván igaza van)..."
-
Ráadásul jól is jönne választások előtt az ilyen büntetés, mert a "nem CSOK-os nép" haragját maga mellé állítaná, és bizony belőlük több van mint a CSOK-kal támogatottak.
Figyelik a fiúk is folyamatosan az arányokat. :DD
Tésztavirág 2021. 09. 20. 12:00
#132390
Valaki egyszer itt azt írta, hogy nem lesz megmentve a Velencei tó. Hát nem úgy tűnik.
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20210920/tobb-mint-40-milliard-forintbol-epul-kajak-kenu-kozpont-a-velencei-tonal-501314
CyrusTheGreat 2021. 09. 20. 11:41
Előzmény: #132321  CyrusTheGreat
#132389
Mielőtt még tihamér bemásolja a fél internetet, gyorsan még egy pillanatra visszatérnék erre a témára.
- - - 
A CSOK-nál nem csak azt kell figyelni, hogy mire és hogyan adnak 10M-ót, hanem azt is, hogy mivel jár az egész történet. Stratégiai tervezés szükséges, mivel eleve alsó hangon 10 évről szól a történet, és ez már bizony keményebb dió, a legnagyobb problémát (és ez mondjuk a CSOK-törvény igazi szépsége) a Magyarországon egyedülállóan fontos lakcímkártya jelenti a CSOK igénybevevőnek. Mivel itthon történelmi okokra visszavezethetően a helyhez kötött ingatlantulajdon az egyik legfontosabb, a hatalom szempontjából ezért nagyon könnyű a lakcímkártyára támaszkodni, ahogy azt gátlástalanul meg is teszi, lényegében az oktatáshoz, az egészségügyhöz csak és kizárólag a lakcímkártyán keresztül férsz hozzá, valamint természetesen az állammal történő ügyintézésnek/adófizetésnek/mindennek az alapja szintén a lakcímkártya. Ezen keresztül végtelenül egyszerűen megvalósítható a majdnem teljeskörű röghöz kötés vagy az állami infrastruktúra használatának limitációja, már korábban is használtam a "jobbágyképző hitel" kifejezést ezekre, nem véletlenül:
- folyamatosan aggódhatsz/zsarolhatnak a szuper CSOK-hiteleddel és az életvitelszerű ottlakással (persze, csak akkor, ha a politikának ebből előnye származik)
- egy folyamatosan döglődő/leépülő állami infrastruktúra esetén a lakcímkártyával megakadályozzák, hogy a még működő, centrum ellátóhelyekre bekerülhess
- az előző pontból kifolyólag marad neked mindenből a magán (orvos/iskola/szociális ellátás), aztán majd lehet gondolkodni, hogy mennyit is ért a 10M
- a politika imádja a pénzt adni, azonban kifejezetten a hideg rázza az ingerküszöböt átütő inflációtól (ráaadásul a lakhatási infláció elég borzasztó lett, mostanra már talán szelidülőben). Mind az NHP, mind a CSOK arról szól, hogy a beszerzett eszköz lehetőség szerint ne kerüljön vissza a gazdasági körforgásba.
- és természetesen ne felejtsük el a konkrét példánknál maradva, hogy mindenféleképpen igyekezni fog megakadályozni a rossz példák elharapózását. Attól nem félek, hogy a CSOK-ot és a kapcsolódó hitelt valaha is vissza kellene fizetnie az átlag Jóskának, aki ott lakik és valszeg abban az ingatlanban is fog meghalni, de, hogy a nyaraló-tulajokra rászállnak, arra egészen látható összeget fogadni mernék, ugyanis az ilyen elrettentő büntetések mindig kifejezetten jól hűtik a kedélyeket, ha esetleg felmerülne a nép részéről a gazdagok támogatása című örökbecsű (attól függetlenül, hogy azért a népnek ebben speciel elég durván igaza van).
kkpp 2021. 09. 20. 11:34
Előzmény: #132384  Törölt felhasználó
#132388
Értem, de hogy ha meg onnan nézem, hogy a DAX tavaly decemberben még csak 13000 volt, most meg 15500. Essen még nyugodtan. Van hova. Ráadásul lehet, hogy egyetlen pozitív hír az Evergrande-ról meg fogja állítani a folyamatot. A negatív szintektől függetlenül, majd ha napokig-hetekig esnek az indexek akkor lehet vmi következtetést levonni. De még az is csak tőzsdei korrekció és nem válság.
tihamer
tihamer 2021. 09. 20. 11:31
Előzmény: #132385  tihamer
#132387
"Miután az EU-val összevesztünk, és onnan nem jön a pénz, viszont a gazdaságot pumpálni kell a 2022-es választásokra, különben (különösen nagy vereség esetén) felderenghet egyesek lelki szemei előtt a börtön réme, ezért valahonnan pénzt kell szerezni.
.
 Ráadásul közben kamatot is kell emelni, plusz ez a piac nem is olyan mély, hogy egyszerre ennyi pénzt be lehessen vonni, úgyhogy csak a devizapiac maradt. Persze ez a hitel drágább, mintha az EU-s program hitelkeretét hívnánk le, de az éves pár milliárd forint többletköltség nem túl nagy ár a „szuverenitás” megőrzéséért a kormány szerint. 
.
Ez azonban nem jelent fordulópontot, és mivel a következő években is bejön még ide egy csomó euró az EU-ból, várhatóan továbbra is inkább le fogjuk építeni a devizaadósságot (ugye a korábbi lakossági és állami devizaadósság leépítés is valójában az EU által utalt milliárd eurókból történt, mondhatni az EU kifizette adósságaink egy részét)."
tihamer
tihamer 2021. 09. 20. 11:25
Előzmény: #132385  tihamer
#132386
"van 2 probléma: egyrészt Kínából recessziós, de minimum gazdasági lassulásra utaló jelek jönnek, ráadásul én azt gondolom, hogy a Delta-sztorinak távolról sincs vége, és az ősz – tél folyamán még nagy bajokat okoz. Persze azért a QE-t tényleg le kell építeni (és ezt szerintem a jegybankárok is tökéletesen értik), mert nagyon komoly gazdasági-társadalmi torzulásokat okozennek legjobb példája a lakásárak alakulása, amely egyértelműen ennek köszönhető, ekkora globális lakásáremelkedés nagyon rég nem volt:"
tihamer
tihamer 2021. 09. 20. 11:23
Előzmény: #132383  tihamer
#132385
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 11:16
Előzmény: #132380  kkpp
#132384
Ha egy hónap alatt esett volna ekkorát, akkor azt mondom ok, de egy óra alatt érték el ezeket az eredményeket nyitás óta, a nyitó árak még nem is voltak annyira rosszak.
tihamer
tihamer 2021. 09. 20. 11:12
Előzmény: #132380  kkpp
#132383
Közeleg a tél.........
flyati 2021. 09. 20. 11:12
#132382
Sp500   hagyott egy pár rést nyitva  2300-2500 között ! Oda egyszer vissza fog menni  kérdés mikor ?  De akkor a forint fog elszállni  és ezért nem várnék lakásár csökkenést  imho :)
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 20. 11:11
Előzmény: #132380  kkpp
#132381
lol, az mekkora :D
kkpp 2021. 09. 20. 11:04
Előzmény: #132378  Törölt felhasználó
#132380
"Pánik"? Ebben a túlfújt, gazdasági fundamentumok nélküli tőzsdei lufiból 10-20 % mínusz is még csak egy sima, normál korrekció lenne, pedig még lenne tér lefelé bőven neki.
Inkább arra leszek kíváncsi, hogy egy negatívabb környezetben mennyi alapkamatot fog emelni az MNB, és annak mekkora hatása lesz. Fincsi lenne, ha az HUF-EUR árfolyam hamar átbukna 360 fölé ehéten majd gyengülne tovább lassan 370 fölé az MNB mindenfajta kapálódzása ellenére.
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 20. 10:33
Előzmény: #132378  Törölt felhasználó
#132379
ez még csak a kezdet....
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 10:29
Előzmény: #132368  Gaguse
#132378
Megy a pánik rendesen
OTP -2%
Erste -3%
Commerzbank -5%
berlini
berlini 2021. 09. 20. 10:21
Előzmény: #132375  kkpp
#132377
Nem véletlen, hogy a fedezetlen hitelek mindenhol a világon jóval magasabb kamattal ketyegnek mint a jelzálogosok.
Az a bank aki hajlandó tömegével pár százalékos kamatra magy hiteleket kihelyezni az nagyon gyorsan nem bank. Éveken belül tönkre megy.
Teljesen mindegy hogy melyik országban.
Hogy a komunizmust épitik még, vagy a legvadabb kapitalizmust űzik.
berlini
berlini 2021. 09. 20. 09:59
Előzmény: #132375  kkpp
#132376
Ne hagyjuk már.
Mutasd be nekem azt a kinai bankot aki minden biztositék nélkül ad hitelt.
Akkor elhiszem.
Ha kérhetlek, ne youtube videó legyen.
Olyat én is fel tudok tölteni.
kkpp 2021. 09. 20. 09:57
Előzmény: #132372  berlini
#132375
Tök jó, hogy Kínával kapcsolatban mindent az európai-amerikai piacgazdasági normákból vezetsz le, mintha ott is ugyanilyen világ lenne.. "Mert egy bank így biztosan nem ad hitelt." Jóvvan. Haggyuk.
kkpp 2021. 09. 20. 09:54
Előzmény: #132369  kkpp
#132374
Jav.:
"a kínai gazdaság közvetlen pénzügyi kitettsége relatíve kicsi"
->
"a kínai gazdaság közvetlen _külföldi_ pénzügyi kitettsége relatíve kicsi"
berlini
berlini 2021. 09. 20. 09:53
Előzmény: #132369  kkpp
#132373
Jó dolog, ha az ember fél, csak jól kell kiválasztani azt amitől tényleg félni kell.
Ez nem az.
berlini
berlini 2021. 09. 20. 09:52
Előzmény: #132370  kkpp
#132372
Ez nem általános, sőt ritka lehet.
Ismersz olyan bankot aki meghitelez neked egy lakást anélkül hogy lenne mire bejegyezni a jelzáloghitelt.
Nem kell minden marhaságnak felülni.
berlini
berlini 2021. 09. 20. 09:50
Előzmény: #132367  CyrusTheGreat
#132371
Hál istennek, megnyugodtam.
Ha még most sem bukott meg, akkor a következő pár ezer évet is túlélheti.
kkpp 2021. 09. 20. 09:47
Előzmény: #132362  berlini
#132370
"A lakások vevői ott is előfinansziroznak, de nem 100%-kal inditanak, hanem ahogyan nálunk készültségi fokok szerint."
Ja, nem:
"In many cases, clients pay the full price for their home before it is built, handing over a lump sum and borrowing the rest from the bank, and the developer uses the cash as general funding for operations."
https://www.wsj.com/amp/articles/chinese-home-buyers-paid-huge-deposits-but-now-worry-theyll-be-left-with-nothing-11598263203
kkpp 2021. 09. 20. 09:42
Előzmény: #132339  Gaguse
#132369
Szerintem a megépítéssel nincs baj. Azzal is egyetértek a többiekkel, hogy a kínai jegybank simán tud annyi pénzt nyomtatni, ami ezt a helyzetet megoldja. Én inkább onnan közelíteném meg a lehetséges okot, hogy amiatt nem léptek eddig közbe, mert hülyék (pl. példát akarnak statuálni, csökkenteni akarják a lakásárakat mesterségesen előidézett csőddel), viszont itt könnyen lehet, hogy elszámolják magukat, és dominó effektusként roppan össze a kínai gazdaság jórésze. A másik eset az lehet, hogy igazából tudják, hogy már nem tudnak annyi pénzt nyomtatni, mint kéne. Mint tudjuk, a kínai statisztikákat a pártirodákban írják. Ez mindenre igaz Kína vonatkozásában, de a világ beéri velük, mert ez van, nincs jobb. Azonban már 20 éve a kínai töretlen növekedés alapja a hivatalosan is elszállt hitelezés, a csődhelyzetű vállalatok veszteségeinek szétterítése a többiek között, az ingatlanbuborék kontrollálatlan elengedése, mert növeli a GDP-t papíron. Amennyire követem abban szerencsénk van, hogy a kínai gazdaság közvetlen pénzügyi kitettsége relatíve kicsi, ahhoz képest, hogy mekkora gazdaság. Azonban azt kell tekintetbe venni, hogy a legnagyobb kínai bankok mind államiak. Ők finanszírozzák a lakosságot (lakáshitelek), a veszteséggel működő állami cégeket, a Belt and Road projekteket... Én nem is abban látom a fő kockázatot, hogy az ottani ingatlanpiac összeesik, és csökken a kínai GDP 10-20 %-ot rövidtávon. Inkább amiatt aggódnék, hogy a kínai bankrendszer teljes csődben van igazából már jó régen, mert mindig hozzájuk söprik végülis az állami csontvázakat eltemetésre. Na, ha ez a helyzet, akkor nem fogjuk annyival megúszni, hogy a kínai lakosság veszít egy csomó pénzt belföldön, aztán kalap, de ez tényleg durván megfektetheti az egész kínai gazdaságot, exportszektorokkal együtt.
Gaguse
Gaguse 2021. 09. 20. 09:41
Előzmény: #132366  berlini
#132368
majd most, minden full piros...
CyrusTheGreat 2021. 09. 20. 09:40
Előzmény: #132366  berlini
#132367
OFF a római birodalom sosem bukott meg, csak területében és állami berendezkedésében változott, de lényegében ma is abban élsz, és a következő 25-50 év lényegében arról fog szólni, hogy a Pax Romana, hogyan fog beállni (a klímaváltozásra és a velejáró migrációs válságra adott válaszok pedig a Földközi-tengerből is egyre inkább Mare Nostrumot csinálnak).
berlini
berlini 2021. 09. 20. 09:36
Előzmény: #132357  Gaguse
#132366
Igy van, recseg ropog amióta van.
Az első nagy reccs volt a Római Birodalom bukása.
Sokan még azt sem heverték teljesen ki.
berlini
berlini 2021. 09. 20. 09:34
Előzmény: #132346  kkpp
#132365
Feleslegesen vállasz szóban szolidaritást olyan emberekkel, akik pnt olyan kapzsik mint a Questor ügyfelei.
Meg kell már végre tanulni, hogy nincsen ingyen hozamtöbblet.
Nem azok az alapkezelők tök idióták akik az alap pénzének egy részét negativ hozamú német állampapirba teszik, hanem azok a kisbefektetők akik azt hitték, hogy a 10%.-os Evergrande hozamnak nincsenek kockázatai és ha mégis akkor majd jön a jóságos állambácsi és kárpótol bennünket.
CyrusTheGreat 2021. 09. 20. 09:32
Előzmény: #132363  Törölt felhasználó
#132364
A Deutsche Wohnen azért zöld, mert pénteken kaptak Berlintől egy 2.7millárd EUR-os üzletet, ezt linkeltem a Bloombergről.
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 09:30
Előzmény: #132356  CyrusTheGreat
#132363
a DAX-on érdekesen indult a reggel, a Deutsche Wohnen-en és a lufthansán kívül minden piros.
Ezek szerint némer repülőjáratokkal menekülnek kínából német otthonokba.
berlini
berlini 2021. 09. 20. 09:29
Előzmény: #132352  kkpp
#132362
OLvasd már el mit irtam és azt is hogy mit ir a sajtó.
300 milliárdos kötvényállományról van szó ami a piacinál jóval magasabb 10%-os kamattal ketyeg a befektetőknél. 
Ezekről van szó. 
Ezek joggal pánikolnak, mert azt most bukják a túlzott kockázatvállalásuk miatt
A lakások vevői ott is előfinansziroznak, de nem 100%-kal inditanak, hanem ahogyan nálunk készültségi fokok szerint.
Náluk is van most kockázat, de ahogyan irtam őket relative egyszerű kimenteni. Az épitéseket más folytatja és annak fizetik az ütementkénti részt a vevők. 
Amennyiben ott nincsen beépitve amár kifizetett rész, akkor ott beugrik az állam az új fejlesztőn keresztül. Ez aprópénz ahhoz képest ami a kötvényeseknél mint kár keletkezhet.
Biztos vagyok benne, hogy ott fedezethiány van
kkpp 2021. 09. 20. 09:27
Előzmény: #132342  CyrusTheGreat
#132361
Egy nagyon elgondolkoztató statisztika számomra az volt, hogy a világon mindenhol csúszik le a középosztály és a fiatalabb korosztályok. Vannak azok a statisztikák, hogy milyen szép nőtt a foglalkoztatottság, és állt helyre a munkanélküliség a fejlett világban a 2008-as válság után. Ezzel szemben az az igazság, hogy a létrejött munkahelyek túlnyomó többsége _mindenhol_ részmunkaidős, rosszul fizető állás, ami javítja a statisztikát papíron, de igazából elfedi a valóságot.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek