Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 12. 09. 15:52
Előzmény: #211777  J0hnnyEnglish
#211780
nagyon vegyes szerintem, lokáción belül a felét túlzásnak érzem. Léteznek panel hegyek mint a Havanna, Gazdagrét, Flórián itt talán, de vannak panelek Bartók Bélán, Andrássy-n is. A kaptárban lehet, hogy a fele, de a nem kaptáros részeken, ezt kétlem. 
Valaki említette, hogy a távfütés miatt kecsegtető, ami szerintem egyenesen nevetséges, mikor itt mindenki saját bevallása szerint vagy az írásai alapján sok százmilliókkal dobálózik (mondjuk leginkább szavakban...), de ha levesszük pár tíz millióra is, akkor is nevetséges hiszen ekkora befektethető vagyonokkal és perma-bull-ok szerinti hihetetlen magas fizetésekkel a fűtés számla különbözet egy tégla és panel között körülbelül semmi, nem is létezik a határig, az fölött meg még mindig egy kisebb bevásárlás összege... szóval nevetségesen alacsony egy ilyen játéktérben. Tehát végre eldönthetné a fórum társasága, hogy hihetetlen nyomorban van magyarország vagy a sárba tiporjuk éppen Kuwait-ot mert annyira tele mindenki.
Buborékban vagyok énis, de mindenki más is, erre lenne kapaszkodó a statisztika, de az 1.5évet késik és már azt is nem kicsi cerúzával hamisítják, hanem fékek néllüli vastag mindent vivő filccel. Ebből kiindulva, én azt mondom, hogy a magyar gazdaságról a legjobban a környező vagy mégjobban gazdaságilag kiszolgáltatott országok statisztikája megbizhatobb lesz mint amiket mi kapunk kézhez. Szóval előbb hiszek a német, osztrál de még az amerikai statisztikáknak is mint a magyarnak.
https://ingatlan.com/33873559
https://ingatlan.com/33888047
https://ingatlan.com/33827414
https://ingatlan.com/32879077
https://ingatlan.com/33872728
macisajt 2023. 12. 09. 13:04
Előzmény: #211761  N0MAD
#211779

A paneleknél bármi lehet, a távfűtés és a közös költségek megemelkedésével veszíthet a népszerűségéből.
Mivel sok van belőlük, sok kicsi pénz is jól jön a  kasszába.
amphibian 2023. 12. 09. 12:51
Előzmény: #211776  Freszelés
#211778
Csak arra gondoltam az állam a sportclubbokat támogathatná azért hogy a gyerekek illetve amatőr sportolók is olcsó lehetőséget kapjanak megismerkedni a sportokkal illetve azért a versenyzéssel is.
Ehhez meg köll hely,edző ami pénzbe kerül illetve egy versenyen egy étkezés,szállás,utazás.
Persze ha az állam finanszíroz ott kezdenek elfajulni a dolgok.
Egy alapszintet el tudok képzelni állami finanszírozásban.
Élsport az profi az egyértelműen az egyén és a piac felelőssége mivel az állami pénzek ami ide kerül szükségtelen és a korrupció,lopás,kisajátítás táptalaja azaz maffia ami Nálunk is van.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 12. 09. 12:26
Előzmény: #211761  N0MAD
#211777
Lokáción Belül még mindig a panel a legolcsóbb,nm árban kb a tégla fele. Erről "nyavajogtam" korábban, hogy nagyon magas a bázis!
Freszelés 2023. 12. 09. 11:59
Előzmény: #211775  amphibian
#211776
Nem látom a kis különbségeket. Te se adnál az egyénnek egy forintot meg semmilyen támogatást se és én se.
Egyébként szerencsésebb történelmi fejlődésű országban támogatják a sportot. Svejcban a kondibérletem évente 500 frank volt. Ennyiért kaptam hozzáférést egy teljesen új, giga kondihoz. Most Magyarországon ennyibe kerül egy lapattant szar kondi is (és ez még az olcsóbb fajta). Svejcban - mivel az egészségbiztosítónak fontos az egészségem - pedig kifizette az 500-ból 450 frankot, ami az éves kötelező egészsébiztosításom úgy 1/7 része volt. Mert neki megéri az, hogy sportolnak az emberek, mert ritkábban megy majd orvoshoz, nem robban le, stb stb.. Hát lehetne így is csinálni. Talán így is kéne. Így kéne a sportolást támogatni.
Kár, hogy 90 előtt és után is csak tróger, hitvány bandák ragadták magukhoz a kormányt.
amphibian 2023. 12. 09. 11:53
Előzmény: #211772  Freszelés
#211775
Egyetértek kis különbségekkel.
Ez az egész ollan mint egy sci fi.
Mára 1000 milliárdok mennek el erre az úri passzióra miközben a kutyát nem érdekel a birkozás,kajakozás, öttusa stb a idióta néppel elhitetik millen fontos és hasznos miközben állami pénzen kitenyésztik Őket majd az egész bagázst sportolótól a sportvezetőkig lekaszálnak minden pénzt.
Gyakorlatilag kifosztják a népet
berlini
berlini 2023. 12. 09. 11:50
Előzmény: #211769  N0MAD
#211774
ez már régen nincs igy
amphibian 2023. 12. 09. 11:42
Előzmény: #211771  N0MAD
#211773
Én volt élsportolót és ennyi ingyenpénzzel pénzelt embert max akkor láttam dolgozni ha passzióbúl csinálta.
Na bumm a rengeteg pénz mellett elmennek egy kicsit edzősködni,tanácsot adni vagy bizottságokba szavazni maguknak további pénzeket egy jó kávé mellett.
Freszelés 2023. 12. 09. 11:40
#211772
Versenysportért egy forint támogatást se adnék. Legyen stadion, legyen pálya/medence/ami kell, de fizetést/edzőt/éLEtJáRAdéKOt/akármit nem adnék. Az infrastruktúrát is csak úgy biztosítanám, hogy az a tömegsportot kell hogy elsődlegesen támogassa. Annak van haszna a társadalom szempontjából: egészségesebbek lesznek, kevésbé elhízottak, betegek, stb.
A versenysportoló meg tartsa el magát a szponzorokkal ha tudja. Ha meg nem, akkor mehet ingyen és bérmentve sportolgatni a mindenki által használható pályákra.
A verseny/élsporotlók/olimpikonok semmit sem tesznek a társadalomért, csak kapnak és elvárják a csodálatot. Ló*szt csinálják ezt a népért, az országért, stb.. az csak egy képmutatás. Ez mind csak róluk, az egyénről, az egóról, a hobbijáról, a szenvedélyéről szól. Az, hogy büszke lehet rá az ország... hát legyünk inkább büszkék arra, hogy jó oktatás, egészségügy van meg általában véve jó állapotban vannak az emberek. Az élsport egyébként egyáltalán nem tesz jót a testnek...
Szóval hobbim van nekem is. Egy forintot (és semmilyen más) támogatást se kapok érte.
N0MAD 2023. 12. 09. 11:18
Előzmény: #211770  amphibian
#211771
Tévedhetek. 
Mondjuk élsportolóra azt mondani hogy életében egy percet nem dolgozott felveti az objektivitás hiányának lehetőségét,  to put it mildly. 
amphibian 2023. 12. 09. 11:08
Előzmény: #211769  N0MAD
#211770
Illen mán nincs.
50 évet elneztél amikor még tán volt valami illen.
Persze ha Albertet vagy a többi kőgazdag sportolót annak veszed és akik 1 percet soha nem dolgoztak.
Ma pedig tényleg semmi nem tiltja egy kajakosnak vagy úszónak ,hogy pénzdíjas versenyen vegyenek részt ha van rá kereslet.
Lsd Hosszú K stb
N0MAD 2023. 12. 09. 10:57
Előzmény: #211767  amphibian
#211769
Szerintem olimpikonoknál “amatőr” sport van, de ha tévedek akkor ez van. 
kszsah1 2023. 12. 09. 10:53
Előzmény: #211737  berlini
#211768
inkább úgy irnám Ukrán front elött,  Mo.-on voltam 4 hónapig  nyaralni , de belehúzódott a nyaralás az öszbe
amphibian 2023. 12. 09. 10:51
Előzmény: #211765  N0MAD
#211767
Ugyan mán.
Ma mindenki annyit keres amennyit akar és tud piaci alapon de ez egy állam által fenntartott maffiaelosztás a polgárok zsebébűl.
Ishar
Ishar 2023. 12. 09. 10:48
Előzmény: #211757  amphibian
#211766
"Az egész egy Finesz de Ök ebben a világban hisznek és nem a tartásban,böcsületben,emberségben." --- Emellett még hisznek a 100-200 milliós ingatlanokba is, ami max a felét éri. ;)
N0MAD 2023. 12. 09. 10:44
Előzmény: #211762  amphibian
#211765
A sportolókat én kivenném, bár teljesen hidegen hagy és nem áll bennem a kaki vigyázzba egy érem kapcsán. 
Viszont ha már az olimpiai rendszer nem engedi hogy annyit keressenek amennyit piaci alapon keresnének és a bevétel nem náluk landol a tvközvetítésekből és reklámokból akkor viszonylag logikus hogy az elnaradt bevételek miatt később valahogy kárpótlódjanak. 
Vagy hagyjuk a fenébe az olimpiát és legyen versenysport és keressenek amennyit csak tudnak, állami oénzek nélkül persze. 
slash 2023. 12. 09. 10:42
Előzmény: #211760  J0hnnyEnglish
#211764
Én nem bántok senkit, próbálok valami gagyi vicces stílusban írni a napi életről. Statisztikák meg számok mennek itt a fórumban , dögunalom. Mindegy, mára ennyi. 
slash 2023. 12. 09. 10:39
Előzmény: #211761  N0MAD
#211763
Nagyjából Pont! Majd ha beesik az első 80-100ezres távfűtés számla mint nálunk itt a házakban esélyes.  mindjárt ledob egy tízest az ár a negyvenből. 
amphibian 2023. 12. 09. 10:33
Előzmény: #211759  N0MAD
#211762
Szerntem baj mert ez a felfogás konzerválódik és az állam ezt annuszálja.
Senki nem engedhetné meg magának az Én különb vagyok,Nekem ez az jár mert 1 éves gyerköcöm van vagy 10 éves azokkal szemben akinek nincs vagy nagyok a gyerekei stb.
Millen társadalom az ahunn alanyi jogon mert Én ez az vagy az vagyok tartsatok el.
Pl 4 gyerekes anyák adómentessége vagy 35 éves kortól sportolók milliós életjáradéka.
Vagy akàr a csok egy körnek alanyi jogon 72 millió.
Ez az egész egy beteg agyszülemény a többi ember életének ,lehetőségeinek csökkentése.
Ha nem ez a burjánzó beteg felfogás lenne hanem valódi szolidaritás pl az igazàn rászorulók segítèse és csak azoké akkor teljesen más élhető ország lenne.
Igy csak egy kloaka mint a Blaha
N0MAD 2023. 12. 09. 10:32
Előzmény: #211760  J0hnnyEnglish
#211761
Mondjuk igen, a panel nagyon érdekes kérdés, kivánatos lett a távfűtés és ennek díjazása miatt. Ha eltörlődik ez az előny azért az árszintek igazodni fognak vélhetőleg az újabb téglalakásokhoz képest. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek