Topiknyitó: motorGP 2010. 11. 15. 10:28

GSPARK  

Ma piaczárás után fog jelenteni a GSPARK.

MA hozza nyílvánosságra Q3 számokat.



Lehet hogy érdemes itt 800-on belevenni mert holnap 850-en nyit.

Vélemény?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bugocsiga
bugocsiga 2020. 06. 03. 14:35
Előzmény: #4298  BokrosLaci
#4300
Valassz egy neked tetszo ner ceget ott minden rendben nekik vannak a legszebb legugyesebb es legtehetsegesebb vezereik ha ilyen jelre varsz. Ez egy kornyezet- es egeszsegvedelmi kerdes a gazgyar jogutodja egyelore vonakodik a karmentesites koltsegeit atvallani pedig azt akkor is meg kell tenni, ha senki nem epit semmit a helyere, mert a folyot, ivovizkeszletet is szennyezi.
BokrosLaci 2020. 06. 03. 14:24
Előzmény: #4296  H-U
#4299
Ez így van, de a régieknek meg mitől lett volna ez siker?
BokrosLaci 2020. 06. 03. 14:23
Előzmény: #4297  lukskypoker
#4298
Kis hazánkban, ha központnak valami nem tetszik, akkor az nem jó jel.
lukskypoker
lukskypoker 2020. 06. 03. 14:15
Előzmény: #4294  BokrosLaci
#4297
Kifizeted a kármentesítés több milliárdos összegét?
H-U 2020. 06. 03. 14:15
Előzmény: #4292  BokrosLaci
#4296

Itt csak a matematikai analfabéták nem értik, hogy mitől lett ez a befektetés a mostanában beszállóknak (4500 és felette) egy azonnali bukta.
Kérdés, hogy hosszabb távon lesz-e emelkedés erről a szintről.
No meg ki mennyi időre szeretné itt parkoltatni a pénzét, bár jövőre is fel lehet venni pár% osztalékot.
Részvétem, akik a ralliban vettek részvényt (akár 1 Ft haszon reményében), ez most elmaradt...
bugocsiga
bugocsiga 2020. 06. 03. 14:14
Előzmény: #4294  BokrosLaci
#4295
Sulyosan szennyezett a fold a volt gazgyar teruleten ahol majd egy evszazadon keresztul varosi gazt allitottak elo szenbol a sok mergezo anyag talajvizzel a Dunaba szivarog ilyen helyen karmentesites nelkul nem lehet irodakat epiteni. El kell szallitani a sok szennyezett foldet es helyere frisset teriteni. Gzgyar volt regi oratornyat mar felujitottak. 
BokrosLaci 2020. 06. 03. 14:05
Előzmény: #4293  bugocsiga
#4294
"majd megeegyeznek a volt gazgyar teruletenek karmentesiteserol azt is beepitik" az is érdekes, hogy betartanak a hatóságok.
bugocsiga
bugocsiga 2020. 06. 03. 14:03
Előzmény: #4291  BokrosLaci
#4293
Ez a varos leginkabb premium irodai kornyezete ez teny majd megeegyeznek a volt gazgyar teruletenek karmentesiteserol azt is beepitik. Probalj meg pl a mellette levo Hamvas Bela setanyon ingatlant szerezni ha tudsz!
BokrosLaci 2020. 06. 03. 14:01
Előzmény: #4291  BokrosLaci
#4292
4600 Ft árfolyamhoz 19 euró n.eszközérték tartozott, majd szelvényvágás után 4600 Ft (osztalékkal) és 16 euró n.eszközérték.
BokrosLaci 2020. 06. 03. 13:56
#4291
Azt még csak meg lehetne emészteni, hogy szelvényvágás után ott vagyunk osztalékkal, mint előtte, de azt már nem, hogy közben csökkent a cég értéke.
tipci007
tipci007 2020. 06. 03. 13:41
Előzmény: #4289  bugocsiga
#4290
Én sem értem, mit hisztizik az ilyen. 
Lépjen túl rajta, a többieket meg hagyja lógva. 
Mert hogy egyszer beírta, hogy szerinte milyen szar, attól még neki mindig is szar lesz.  
Ha naponta telefoss@ vele a topikot akkor is. 
bugocsiga
bugocsiga 2020. 06. 03. 13:33
Előzmény: #4287  Zoltán42
#4289
Eleted vegeig nyomni fogod a brühühüt vagy tovabblepsz? Add el lepj tovabb vegyel opust, appet vagy ami szimpatikus az sokkal atlathatobb mi? Most meg vehetsz ottit is 11000 felett ha az kell.
Zoltán42 2020. 06. 03. 13:13
Előzmény: #4285  Törölt felhasználó
#4288
Tehát még1xer és akkor most hagyjuk azt, hogy a kisbefektetők ki lettek tömve és hogy melyik fajta tomesnel buktuk volna a többet. A cég managementje az eszköz értéket és ezáltal a cég értéket is 15%-al csökkentette azért hogy egy vagy több alap nyereséget tudjon realizálni. Mi ez ha éppen nem annak az ellenkezője amit Bojár állít, hogy ők az üzletmenettel törődnek és nem a spekulációval.
Zoltán42 2020. 06. 03. 13:08
Előzmény: #4286  sylard
#4287
Nyilván mindig az a nyertes aki korán száll be és az a vesztes aki későn. De itt nem ez a probléma hanem az, hogy felvettek egy nagy hitelt ezzel csökkent az eszközértek miközben a hitelt nem befektetésre fejlesztésre költötték vagy tartalékba tették hanem kifizették rendkívüli osztalékként aminek akkor lett volna értelme ha nem épp egy alap akar kiszállni ráadásul ilyen suta módon több milliárd forint értékű részvénnyel. Tehát végeredményként jelentősen csökkent a cég értéke és az árfolyam is (sokkal nagyobbat mint a rendkívüli oszti) tehát ha valaki a céggel törődik és az üzletmenettel akkor ilyen hülye döntést nem hoz, mert hiába mondja azt Bojár, hogy ő a cég üzletmenetével törődik és nem a spekulációval ha éppen ennek az ellenkezője valósul meg, bizonyos nagyobb tulajdonosok, alapok ki szállásának az érdekében a cég értéket 15%al csökkentik a kisbufik besz@patasatol meg ne is beszéljünk azt már a Béten megszoktuk elég logikus volt azért először a részvény visszavásárlás miatt később az 1060 Ft-os oszti miatt bele venni egy amúgy alul értékelt cégben. Csak aztán jött a csel. Sajnos bele sétáltunk a csapdába amit a management ásott nekünk annak érdekében, hogy az alapok ki tudjanak szállni. Tanuló pénz, ilyen ez sajnos.
sylard 2020. 06. 03. 12:51
Előzmény: #4283  Zoltán42
#4286
Én értem az érveidet, a te szemszögodből nézve akár igazad is lehet. De pl én nem lettem megsz...va. Évek óta van GSPARK rv-em kis megszakításokkal sztem bőven több mint 100% hozamom volt. Most kaptam egy osztalékot amiből egy fillér adót sem fogok fizetni, ha megérkezik a TBSZ-einre az osztalék veszek még papírt ha jól lenyomjak addig az árat akkor több mint 30%-al fog nőni a papírjaim a száma, eladni rövid-közép távon ( min 5 év) nem akarok így az alacsony árfolyam inkább jó nekem:). Nyilván azt is megértem aki az osztirally-ért vette es bizott egy gyors 20%-ban az szívja a fogát és vagy dobja veszteséggel, vagy befektetővé válik a cégben:). 
Törölt felhasználó 2020. 06. 03. 12:51
Előzmény: #4283  Zoltán42
#4285
Gondolatkísérletként nézzünk meg egy forgatókönyvet, ami az eddigi beírásaid alapján tetszett volna neked:
"Elengedik" 6000-ig. Ez ugye azt jelentette volna, hogy jópáran megveszik 5ezersokon, kicsivel 6000 alatt, különben nem tud elmenni addig. Ott belép az eladó, és mivel ott valószínűleg nem találkozik ennyi vevővel, tényleg leesik az árfolyam jelentősen az eladói nyomás következtében, mondjuk 5000-ig. Aztán jön a szelvényvágás, és leesik mondjuk 4000-ig. 
Ebben az esetben szerinted többen, vagy kevesebben éreznétek magatokat megszopatva?
Ha te ennek az eseménysornak a következtében nyereséggel zártad volna az ügyletedet, gondolnál egy pillanatig is a megszopatottakra? Zavarna, hogy kiosztottá(to)k nekik az "Így járt" pólót?
3500-ról, vagy 4000-ről lenne-e nagyobb esélye egy viszonylag rövid idő alatt bekövetkező ismételt emelkedésnek az eladói nyomás csökkenése, és új, racionálisan, gazdasági alapon gondolkodó vevők belépésének következtében?
Bónusz kérdés:
Miért veszi meg egy stabil, relatíve kiszámíthatóan működő cég részvényét valaki, akinek fingja sincs a cégről, annak működéséről, a vezetőség és a tulajdonos üzleti elképzeléseiről, tőkepiachoz való hozzáállásáról?
Csak nem azért meg az elmúlt 2-3 év "rendkívül sikeres" cégeinek részvényeivel való spekulációk során olyan rengeteg tapasztalatot szerzett "elengedésről", "tömésről", "megszívatásról", hogy azt hiszi, hogy most már mindenhez is ért, és a dolgoknak mindig pontosan úgy kell történnie, ahogy ő elképzeli???
salaxx
salaxx 2020. 06. 03. 12:38
Előzmény: #4280  kalmarr
#4284
de annyibol mar jo az irany nalad, hogy mig ebben a hozzaszolasban 
https://forum.portfolio.hu/prev/14287/7127568
meg elmagyaraztad masnak, hogy "emelkedett 20%ot, jövöre is fog" a helyzet, azota belattad, hogy fogalmad sincs/nem erted/"elsiklottal felette" es inkabb megkerded. Bar legközelebb a sorrendet meg is fordithatod (es akkor a hozzaszolas meg sem születik)
Zoltán42 2020. 06. 03. 12:36
Előzmény: #4277  Sehmet
#4283
Itt az a lényeg, hogy mivel a papír nagyon illikvid volt az alapok nem tudták realizálni a nyereségüket, ebből lett az, hogy elöszőr részvény visszavásárlási program, aztán mégse ez legyen hanem rendkivüli osztalék aminek a hírére szépen kitudja tömni az alap a kisbüfiket. Egy dolgot rontottak el viszont azt nagyon csúnyán, nem emelkedésben hanem icebergen keresztűl adtak el hietetlen mennyiségű részvényt többször öntöttek is ha volt bent nagyobb vevő, ezt nem így kellett volna vagy legalábbis csak részben így. Emelkedésben kellet volna eladni a részvényeket engedni kellet volna 6000-ig és ott adogatni, semmi féle képpen sem icebergel így sajnos a kisbefektetők lettek csúnyán megsz@patva azért, hogy pár alap nyereséget tudjon realizálni.  Az egyik zsebünkbe betettek 900 ftot a másikból kivettek 1500 ftot miközben a céget is eladósították és ennek következtében jelentősen csökkent az eszköz érték is mindezt egy válság közepén. Szerintem ez túl nagy áldozat volt azért, hogy pár alap nyereséget tudjon realizálni. De ezt sajnos a Bojár nem fogja fel, hogy meglettünk sz@patva és a cég is.
Sehmet
Sehmet 2020. 06. 03. 12:30
Előzmény: #4280  kalmarr
#4282
Jó kérdés, de fogalmam sincs. Nem értek a céghez, csak egy Bojár interjút tettem fel. Belevettem ebbe is, mint a többi kisrészvénybe. Aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz. Bizonyára majd bukó is és nyerő is lesz. Reménykedem abban, hogy ez nyerő lesz, de autentikus információm nincs arra vonatkozóan, hogyan alakul majd. 
salaxx
salaxx 2020. 06. 03. 12:29
Előzmény: #4280  kalmarr
#4281
nem lett hirtelen nagy nyeresege. Ha arra iranyul a kerdesed (ismet), hogy miböl fizet hirtelen nagysagrendekkel nagyobb osztalekot, akkor (ismet, mint par nappal ezelött) az a valasz, hogy hitelböl. De ez az interju legleglegelsö mondata is.

Topik gazda

motorGP
4 3 4

aktív fórumozók