július 13. | 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
ma, 00:14
előzmény: #8826  butykos
Az a legszebb, hogy ezt holnap is megtehetik és ugyanúgy bepánikolhatunk.
ma, 00:14
előzmény: #8827  BuxVelem
(Még +ban vagyok és tartom)
ma, 00:13
előzmény: #8826  butykos
... a végén még alig maradunk.Csak nehogy filléres kiszorítás is legyen majd a vége.
ma, 00:01
Aki nem tud éjjel aludni, vagy reggel túl korán kel majd, javaslom, olvassa vissza a keddi írásainkat reggel fél 9től kb. de. 10-ig. Érdekes olvasmány. Egyikőnk sem tudta, mi várt ma ránk, és egész látványos, ahogy hurráoptimizmusból a teljes tanácstalanságba mentünk át. Mindenki próbálta magyarázni a helyzetet, de valójában pont olyanok voltunk, mint a 2. vh-ban a japán tábornokok Hiroshima után: Mi a f.sz volt ez? Nem tudom! Lehet nekik még ilyenjük? Áhhh biztos nincs... Közben Amerika mit csinált? 1 db repülővel átugrott, és 1 db bombácskát leengedett, majd szépen hazament. A többit tudjuk. A mai nap a parasztshortról szólt: bedobtak egy(-két) csomagot, a többit meg elintézték a pánikolók. Nap végén nevetve visszavették a pakkjukat, a többiek meg csak néznek ki a fejükből. Kevesen vagyunk, gyengék vagyunk és tudatlanok, játszadoznak velünk. :(
kedd, 23:41
előzmény: #8803  gyuripapa
Kicsit olyan érzésem támadt mint aki belecsöppent valami tőzsdei háborúba.Van két ellenfél mondjuk sros vs orbn és harcolnak mi pedig az elhullajtott csontokon osztozkodunk. :-)
kedd, 23:29
előzmény: #8814  gyuripapa
Köszönjük. Sokan azon aggódnak, hogy a nagyok majd jókor szállnak ki, a kicsik beragadnak. Nem rossz pénz pár milliárd Ft, de annak, akinek évi 120 mrd a vagyon NÖVEKEDÉSE, az nem szórakozik ezzel. Pláne, hogy a politikai kockázat sem kicsi. Nagy távlatban gondolkodnak. Években, évtizedekben. Lassan derengeni kezd mindenki számára, hogy nem lufi, hanem Mol2 születik.
kedd, 23:26
előzmény: #8808  Master21
Bizony komolyan kell venni az alakzatokat, de még nem tudjuk, hogy pontosan melyiket is: emelkedő trendcs., csökkenő trendcs., szimmetrikus 3szög, oldalazás, csökkenő ék, zászló. Valaki még fej-vállakat és fülescsészét is látni vélt. Remélem, jövő ilyenkor mindannyian csak nevetünk ezeken a napokon. Koktéllal a kézben. A jachtunkon. A Bahamákon.
kedd, 23:15
előzmény: #8815  gyuripapa
Mea culpa, neked lett igazad a 160 körüli fordulóval. Ha hittem volna neked, én is ott vettem volna vissza. Melóban voltam, tudtam, ha eladok, akkor nem lesz időm visszaszállni, ezért inkább el sem adtam. Bízom benne, hogy most már felfelé megyünk.
előzmény: #8807  Kvasztics_Fedor
Lehet, hogy viccnek szántad a trágyát, de nálunk, a Balaton-felvidéken: a tehéntrágya árúcikk, sőt hiánycikk. Nyomulnak és fizetnek érte. Ha pénzt is akarsz keresni, ugye van opimus rv.-ed?
előzmény: #8665  Kvasztics_Fedor
Nem, tartom mindet
kedd, 23:12
előzmény: #8793  OpiGoldMan
Valóban több ezret kértek - különösen az elmúlt év decemberében - ugyanakkor jó ha 2-300 elkészül. Ennek alapvetően 4 oka van:
1. Nincs megfelelő szakember, aki felépítené. Ahogy az építőipar más területein, úgy itt is óriási hiány van, ráadásul ez egy új terület, így még szaktudásbeli deficit is van.2. A hivatalok is be vannak dugulva. Mivel 2018.12.31-én üzemelnie kell a KÁT engedéllyel rendelkező erőműveknek, ezért itt garantáltan több ezren fognak elvérezni. Hiába lesz építési engedélyük, stb. nem marad elég idő a kivitelezésre (ami 8-10 hó).3. Nem mindenhol éri meg. Nem feltétlenül a nap nem süt, hanem az átvételi ponttól való távolság vagy talajszerkezet miatt. Minden méter százezreket, milliókat jelent a kivitelezési költésben.
(Egyébként mivel bárki kérhetett KÁT engedélyt, volt olyan aki a panel 8. emeletét jelentette be, feltételezem azzal céllal, hogy majd értékesíti a KÁT engedélyét.)4. Nehezen pontosítható és nem előre látható támogatási rendszer. Mivel sokan az MFB (egyre inkább apadó) forrására támaszkodva akarnak napelem kiserőművet építeni, ha támogatott hitelt vesznek fel, akkor az már dupla támogatás, így a KÁT engedéllyel elnyert kedvező tarifájukat korrigálni fogják (és ezzel megnő a megtérülési idő).

Magyarul jó buli ez, de csak azoknak akik nagyon képben vannak, már régen léptek és rendelkeznek legalább 50 milliós tökével a megvalósításhoz.
kedd, 23:11
előzmény: #8816  butykos
Lehetséges scenárió, szerintem. MSCI? Hm. Van bennük ambíció. Ha jobban belegondolunk, van rá példa, Közép-európában.
kedd, 23:11
előzmény: #8815  gyuripapa
Richterben a rv.tizedelés óta vagyok bent, de otpvel is sokat tapasztaltam már. Mindenhol megvannak a nagy nevek, akiknek a szavára érdemes adni. :)
kedd, 23:08
Szia! Valaki azt mondja, hogy a tulajoknak mindegy az árfolyam, ők mozgást, volument akarnak látni, blue chipet akarnak csinálni, mindegy milyen áron. Ha majd 1000, 2000 lesz, ki fog emlékezni ezekre a napokra? Páran viszont azt mondjátok, hogy a tulajok nem fogják többször hagyni, hogy őket és minket kicsiket lejárassák. Hát, legyen nektek igazatok, de sztem tényleg a blue chipségre hajtanak. Pontosabban szerintem az MSCI-re, mert a blue az szubjektív fogalom. Aki bent van a kosárban, azt szemmel tartják külföldön is. Ugyanez volt Richter tizedelésénél is, mindent elkövettek, hogy bekerüljön q kosárba, mert a telkónak már akkor kilógott a bele. Felcsinálták a Richtert, így Mo. Bentmaradhatott az MSCI-ban.
kedd, 23:08
előzmény: #8813  butykos
Szia butykos! A "paraszt short-ról: Macibear volt az, az "OTP részvényesek ide" topic-ban, akinél ezt olvastam. Kiváló elemző és bátor. Más.
Ma vettem 162, meg 168Ft-on. Lassan abbahagyom a paraszt-shortot, mert nem tudom olcsóbban visszavenni. 200-ig nem adok el.
kedd, 22:59
előzmény: #8811  zsoltee77
Szerintem a cég megbízásából. Nem vagyunk védve az ellen, hogy újra megtegyék, amit ma tettek, de ahogy jön a Q2, meg az év vége, nagyon fontos lesz, mennyit is ér a vagyonuk. Képzeljük magunkat ML úr helyébe. Van 77.000.000 db. opimus rv. a birtokában. Ez mai zárón 13,7 milliárd. Szeptemberre 250-et számolok. 19,25 milliárd. Sokkal szebben hangzik, nemigaz?
kedd, 22:56
előzmény: #8761  Coralie
Nem szabálytalan, sajnos. Ezt hívják szép szóval "parasztshort"nak. Ezt bármelyik papírral meg lehetl, de pl. Otpben van lehetőség turboshortra is. Vki itt ma meglépte, hogy délelőtt meglökte két-három alkalommal 100-200 k-s pakkokkal, a kicsik meg egymást taposva öntöötek. Majd a nap végén egybe visszavítték a 600k-t. Akárki lehetett az öntő, magyarázkodnia nem kell, hiszen a nap végén ugyannnyi volt neki, mint reggel. 162ig vezető úton a gyanútlan passzív kicsiket tömték ki. Elvileg ők jártak ma jól. Akik beálltak 162re eladni, ők mst vagy feladják, vagy visszaszállva a vonatra felhajtják holnap az árfolyamot. Közel a 200 ft, már tényleg csak fanatikusok maradnak/ maradunk a papírban, kevés lesz az eladó. Bízűm benne, hogy csak egy "mókás" napot akartak, és nem csinálják meg holnap is. Szóvl a válasz: igen, szabályos volt a mai húzásuk, de rohadtul etikátlan...
kedd, 22:50
előzmény: #8772  ibolya5
Kedves ibolya! Szerencsés leszel, ha kapsz 150-160 Ft közt. Ma súroltuk ezt az árat, még van egy rövidke időszak,amikor itt kereskedünk, de a többségi tulajdonosok (összesen 73,09%-nyi tulajdonuk van az opimusban) abban érdekltek, hogy a nevesített vagyonuk sokat érjen. Ma elúnták azt, hogy manipulátorok lenyomják az árat és leértékeljék a céget.
kedd, 22:47
Jó a felvetés, vajon a cég megbízásából vette ki valaki a pakkot, vagy ugyanaz, aki meglökte a lejtőn a szekeret?
kedd, 22:45
előzmény: #8809  kimpaa
ezért jó annak, aki 46-on beleült és csak mormog a bajsza alatt, hogy néha miafaxt csinálnak ezek? :)))
kedd, 22:42
előzmény: #8474  magyi76
Teljes tőkével nyomom jó ideje vagyis "van bőven nyerő visszaadni"
De a tervem nem ez lett volna, azt hittem emelkedni fog a közeledő közgyűlésre. Na mindegy, ilyen ez, rossz hullámra ültem fel.
kedd, 22:42
előzmény: #1  babosko30
Szvsz a holnapi napra is tartogatnak meglepeteseket. Mar parszor bizonyitottak hogy nem atlagemberek sok penzzel.:) Lehet csak egy nagyobb pack stoploss kiutese okozott ekkora riadalmat? Nem hiszem..Jo lenne tudni a forgatokonyvet.Talan holnap leszunk fennt is es lennt is.Viszont azt eszrevettem hogy a kirajzolodo alakzatokat zsir komolyan kell venni...
kedd, 22:40
Meg kell hagyni, a tehenészet részvénye egész jól elvegetál itt 50 Milliárdos kap. környékén. Reméljük a trágyát is pénzzé teszik és az is dob majd valamit a féléves számokon :)) Q2 nemsokára jön... Yo! lesz, biztos. ki-kapcs!
kedd, 22:38
előzmény: #8788  Sanci101
z. 200.
kedd, 22:37
előzmény: #8764  babosko30
Olvass vissza, többször találkoztam már vele!
kedd, 22:36
előzmény: #8800  kimpaa
Nyugalom, tesó. Fordultunk.
kedd, 22:35
előzmény: #8772  ibolya5
Kellemes estét mindenkinek! Kezdjük egy kis számtannal. Az opimus igazgatóságának 2017.06.21.-i közleménye szerint a négy meghatározó tulajdonos összesen 231.109.328 db. részvénnyel rendelkezett, ami az összes rv. 73,09%-a, vagyis a teljes részvényállomány 316.198.287 db. Nap elején, nyitás után 190Ft volt a részvények ára, vagyis a kapitalizáció kereken 60 milliárd Ft volt.Amikor a kereskedést 162Ft-on felfüggesztették, a kapitalizáció 51,22 milliárd ft lett. 8,78 milliárd forintjába került a társaságnak az, hogy a jó hírek ellenére lenyomták az árat. Csaknem kilenc milliárd forint veszteség lett volna, ami kiverte a biztosítékot és akiknek dolga, tettek ellene, mégpedig azonnal. A meghatározó tulajdonosok egyszer csak ráúnnak, hogy szivatják őket és szó szerint milliárdokat húznak ki a zsebükből. Jószándékkal és finoman írtam, hogy nem okos dolog az oroszlán bajszát cibálni. Most már sarkosabban fogalmazok. Aki szivatja a tulajdonosokat, könnyen pórúl járhat.Ebből kiindulva, ne aggódjon senki, hogy a mai vételt már holnap teljes egészében rázúditják a piacra. Az a szervezet, amelyik egyben többszázezer rv-t vett, nem egy napra vette.
kedd, 22:33
előzmény: #8801  Jago
Jót beszélgettünk! Én lassan megyek és pihenek! Holnap izgalmas napunk lesz! Jó pihenést!

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE