János, valami nem stimmel a Barron's charttal. Az SP500 P/B-je most 3.4 körül van. Az ábrán pedig 5 közeli. 2000 körül volt 5 közelében, azóta 3.5 fölött sem volt. Tehát az "extrém" helyett a "túlértékelt" közepén van valahol. https://www.screencast.com/t/MkyBT5X08
az extrém túlértékeltséghez http://www.multpl.com/shiller-pe/ a shiller P/E ratio is elég durva, de ennél sokkal durvább indexeket is lehet generálni ha máshoz indexálunk
4) A 100 eves DOW chartbol is ugyanaz lesz vilagos: 2018 evben a tozsde ertekeltsege ugyanannyira az " extrem tulertekelt" savban van, ahogy a megelozo eves bontasu pont-chart is mutatja. http://keptarhely.eu/view.php?file=20180616v00o7wnyq.jpeg . Ezt a "extrem tulertekeltseget " megerositi a charton, hogy a DOW arfolyama ugyanott van, egeszen pontosan ugyanazon a trendvonalon van most, mint ahol 1929-ben es 2000 evben ott volt. A legnagyobb tulertekeltsegek eveben 100 ev ota. Ez a 2 ev az eddig ismert legnagyobb meretu es leghosszabb korrekciokat is magaval hozta, persze a rakovetkezo evekben. . Sot, 2018-ban nagy overthrow is van. Ahogy egy 100 eves (vagy 44?) trend vegen lennie is kell, mikozben az also parallel vonalrol atment a felso parallel vonalig. Sot, azota eltelt 4 honap alatt meg mindig nem esett az overthrow szint ala. A DOW arfolyama meg mindig a 100 eves csatorna felso trendvonala FELETT van. Meg ma is. . 5)Az fenti abra bal oldala mutatja a 44 eves bull ciklus ELVI SEMA-jat, es annak gyakorlatban megvalosult tenyleges formajat. Eleg jol egybevag, es kesznek latszik: minden subhullama megvan es aranyos. . Ebbol mar egesz jol ki lehet dolgozni, hogy hol is tart ma a struktura kialakulasa, es mi varhato a kovetkezo evekben? Persze, van 2 ALT.: a 44 eves es a 8 eves rally korrekcioja kovetkezhet. De a lenyeg az, hogy mind a kettoben korrekcio kovetkezik. De mekkora meretu es idotartamu lehet? . foly. kov.
https://www.mql5.com/en/charts/8807698/usdjpy-w1-x-trade-brokers Számomra most nagy kérdés az USDJPY további mozgása. Felmegy a trendcsatorna felső szélére kb. 111,48-ig, majd folytatja lefelé a korrekcióját a trendcsatorna alsó része felé 103,28 irányába, vagy felfelé áttöri a trendcsatornát és irány 114,66, majd tovább 118,64-ig? https://www.mql5.com/en/charts/8807702/usdjpy-d1-x-trade-brokers https://www.mql5.com/en/charts/8807703/golds-d1-x-trade-brokers Aranyban is letörtük a trendvonal alsó szélét és akár mehetnénk is a nagyobb háromszög alsó szárához 1272, 1243, majd a 61,8%-os fibo 1215-ig, ha nem lenne olyan gyanús mozgás a pénteki. Valami nem kerek az egészben, olyan, mint a nem természetes piaci mozgás, bár jól látszik, hogy az USA és az EU-Kanadai bejelentés után alakult ki az öntés. A trendvonal letörése is nagy forgalommal ment végbe. Esetleg valaki nem hallott az arany piacán véletlenül brókeri eladási megbízások elgépeléséről? Mert ha ez valós szándékon alapuló letörés lesz, akkor az aranybányászoknak csúnya hónapjaik lesznek.
"aki jó helyen akarja tudni a megtakarítását, az minden év végén SPY-t vásárol belőle és csak mosolyog rajtunk. :D" Aki pedig 5,10 esetleg 15 ev alatt szeretne extra 1,5-2%-al/ev nagyobb hozamot elerni mint a SPY, annak valoszinuleg el kell toltenie fel ora esetleg 1 orat es SPY helyett mondjuk RSP-be fektetni ami nem mas mint equal weighted SPY index. Akinek pedig meg ennel is tobb ideje lenne az nem a SPY-t hanem esetleg Nasdaq indexet lekepzo etf kozul valogatna, esetleg korul nezne a vilagban hogy mely regiokban, orszagokban lesz a kovetkezo 5,10,15-20 evben nagyobb gazdasagi novekedes, jobb demografiai mutatok stb.stb....meg az is elofordulhat, hogy a kovetkezo 5,10-15 evben nem a SPY lesz a legjobban teljesito index. Aztan pedig csak mosolygunk az egeszen. ;)
Törölt felhasználó2018. 06. 16. 16:51
#1368
Ha valaki 25 eve vette a SPY-t az eves szinten kevesebb mint 8%-os hozamot+ osztalekot tud felmutatni. Olyan aprosagrol nem beszelve, hogy azota jelentosen valtozott a SPY osszetetele; es nyilvan nem szamoltam mas koltsegeket es adot.
Tibi csak azert kellene vigyaznod az ilyen statisztikakkal, mert sajnos te nem tudsz hasonlo feltetelekkel befektetni...ez alatt ertem, hogy Buffet peldaul vett Home Capital Group-ot 300-400millio$-ert; mar nem emlekszem pontosan de talan 9%-os kamatot fizetnek erre neki+ opciokat kapott hogy a kesobbiekben vasarolhat a cegbol rv-ket es a veteli ara a piaci ar alatt volt tobb mint 30%-al.Errol tavaly egyebkent Marc Cohodes-tol hallottam, mert o shortolja a Home Capital Group-ot, egyebkent egyes brokereknel nem lehet shortolni a ceget.Az ugy pszepseg hibaja, hogy a Home Capital Group kihelyezet hiteleire talan 4-5%-o kamatot kap.A kanadai ingatlan piac pedig az ausztral ingatlan piachoz hasonloan egy eletveszely.Buffet jo helyre szuletett es jokor igy az amerikai gazdasag sikerebol maximalisan kivehette a sikeret, nem ketlem hogy jelenleg a legjobb es legsikeresebb value investor, de 1 atlag befekteto ha meg is probalna lemasolni a portfoliojat, sajnos eredmenyekben mesze elmaradna, mert nem tud olyan aron, feltetelekkel es lehetosegekhez jutni.9%-os kamatot pedig ma napsag meg a junk bond piacon sem egyszeru talalni, 30%-os diszkonttal a piaci ar alatt+ opciokat hogy kesobb vasarolhat meg a cegbol...
Azt számolgatom, ha 10 évvel ezelőtt, amikor elkezdtem tőzsdével foglalkozni, akkor csak a SPY-ra koncentrálok, most évi 15% hozamot sikerül összehozni, szinte 0 ráfordított idő és munka. Aki 15 éve kezdte, az évi 18%-ot, aki 20 éve, az évi 26%-ot és aki 25 éve, az 37%-ot tudna most maga mögött. Eléggé lehangoló, nem? :) Nam tartom valószínűnek, hogy bárki hasonló hozamokat tudna felmutatni 10 évnél hosszabb időtávon. Nem beszélve a rengeteg elpazarolt idő és munka, amit beleölünk. A tőzsdézés inkább hobby, szórakozás, de aki jó helyen akarja tudni a megtakarítását, az minden év végén SPY-t vásárol belőle és csak mosolyog rajtunk. :D
Teljes mertekben egyetertek veled, a piac extrem tul ertekelt.En sajat szamlan mar netto shortban vagyok.Itt au-ban en adom a bankokat kozel 60-70K ertekben.Az usa piacava kapcsolatban viszont a kovetkezo 3-4 honapban valtozott a velemenyem.Nasdaq100 (NDX) uj csucsra ment, kerestem iden tobbszor is a nasdaq shortokkal es Dax shorttal is; de mindig megvettek a vegen az esest igy a pozicio 1/3 ill. felet mindig kiutottek a breakeven stoppok.(persze nem fog ez mindig igy tortenni); egyelore meg megy a buli es a hangulat a tetofokan.Mivel a nasdaq ujra kitort felfele igy modositottam a strategiamon, szoval SP500-at adom es ugyanakkora ertekert veszem az NDX-et ill. azokat a cegeket amelyekben legerosebb a momentum, ALGN,AMZN,NFLX,OSTK.Ha megnezed a nasdaq-ot es sp500-ot az ev eleje ota eleg jelentos a kulonbseg:https://postimg.cc/image/70a47drvh/ szoval ezzel a strategiaval lehetett keresni tobb mint 7%-ot az elmult 15napban; ha pedig esetleg megvaltozna a momentum 2-3 nap alatt konyeden lehet modositani, ha kell.
3) A hosszutavu invesztornak tulajdonkeppen egy fontos dontese van: MIKOR vesz, melyik ertekeltsegi savban? . http://keptarhely.eu/view.php?file=20180616v00od9cpo.jpeg . Ha a "normal" ertekeltsegu mezo evekben vesz, es akkor is lehetoleg alul ertekelt de legjobb minosegu reszvenyeket, akkor a 10 evre varhato hozama nagyjabol 400%. Ha viszont az "extrem tulertekelt" mezoben vesz, akkor a varhato 10 eves hozama zero korul van. . Most melyik mezoben is vagyunk? Az "extrem tulertekelt" mezoben. Az okos hosszutavu invesztor itt nem vesz semmit. Cash is king. . 4)Warren Buffet pontosan ezt a strategiat koveti. A hozama jellemzoen 400% 10 evenkent. Igy volt 2000-->2008, es 2009--->2018 kozott is. Most 2018ben nem vesz, meg olcso GE-t sem. Inkabb rengeteg cash-ben varakozik. A turelem nemcsak ahhoz kell, hogy az olcson megvett reszveny felmenjen. Hanem a cash-ben uleshez is kell. . folyt. kov: Es akkor 2018-ben most mi varhato a kovetkezo 3 evben?
1)Ez a gondolatsor kizarolag hosszutavu invesztoroknak erdekes. Azoknak, akik az invesztori mukodesuket 10-40 evre tervezik. A rovidtavu invesztoroknak ez semmit nem mond. . Harom modszert probalok megfogalmazni arra, szerintem hogyan erdemes gondolkodni a reszveny portfolio tartalmarol. Az elso egy 100 eves ertekelesi sema, ami megmutatja hogy hol tartunk ma a piacok ertekeltsegeben. . A masodik azt mutatja, hogy mukodik a piac 10 eves tavlatokban: MIre szamithat az invesztor, ha a 10 eve legolcsobb "ertekeltsegen" vesz ? Es mire, ha a 10 eves legdragabb evben vesz ? . A harmadik azt mutatja, hogy hol vagyunk most az 1981-ben kezdodott NAGY BULL MARKET-ben? . 2)Legyen a kiindulo abra a Barron's es Prechter kedvenc ertekeltsegi chartja. Az adatokat onnan vettem, a csoportositas es a jobb oldali portfoilio-strategia pedig a konkluziom 35 ev tapasztalatbol. Eleg vilagos: Ket mutatot hasznalva az ertekeltsegre, a pontok jol mutatjak azt, (P/B es Div% a mutato, de egyebkent minden mas mutate-par mellett is ugyanez jonne ki) most 2018-ban a 100 ev ota a legmagasabb ertekeltsegu 5 ev egyikeben vagyunk. . http://keptarhely.eu/view.php?file=20180616v00oab6z1.jpeg . foly. kov.
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.