Pont erről beszélek, hogy kamatcsökkentési periódusban a legjobb az arany. Minél magasabbról csökken minél alacsonyabbra és minél meredekebben és hosszabban, annál nagyobb lesz az arany emelkedése.
szvsz küszöbön áll a következő - stagflációs dagonyába fajuló - válság persze lehet, hogy tévedek, az idő majd választ ad arra, hogy kinek volt igaza:)
Khm. Ez tenyleg igy van??? Nem vertek nagy dobra. Hogyan viszonyul ehhez az OBA? Akkor onnan fizetik ki a veszteseget a gyanutlan ugyfelnek? Teljesen erthetetlen az egyszeri betetes ilyen kezelese.
Gondolkozz rendszerben. A leglogikusabbnak azt tartom, hogy az elmúlt 30-40 évben egyre alacsonyabb kamatoknál borult be a piac. Egy ilyen időszak után általában az lenne a legmegfelelőbb, ha egy piaci szélsőségek után egy kiegyensúlyozott kamatpálya, tehát egy 8-10 éves időszakban majd kb. 0-3% körül ingadozik majd a kamat, és ez teremt egyensúlyt a piacokon. Kevés olyan időszak lesz, amikor ebben a 8-10 évben negatív lesz a kamat. Szerintem J. Yellen ezért mondta, hogy a mi életünkben már nem lesz több válság.
a legutoljára belinkelt grafi kapcsán egyébként szembeötlő hogy akkor
indul az igazi aranyárrobbanás amikor a legjobb minősítésű kötvények is
negatív kamattartományba (reálkamat-tartományba) süllyednek kinagyítva még szemebötlőbb https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=kcxm az sem véletlen, hogy 2008-ban és 2011-ben is itt állt meg a showműsor...
Ez jó is lenne, csak az a baj, hogy 2008-as válság nem csak egy bizalmi, hanem egy túltermelési válság is volt. Hová lazítsanak? A mostani gazdaság összetétele nem egy kétoldalú közlekedő edény, hanem egy 50 oldalú, aminek 3-5 oldalát hamar belehet fogni. A kérdés mindig az, hogy a fennmaradó oldalakon lévő döntéshozók tudják-e a dolgukat, ha igen, milyen gyorsan cselekednek. Ha nem, akkor mennyire losolják le magukat, és ez a piacra nézve milyen átterjedő hatással bír.
"mert azt már a piac határozza meg." 2008 óta se hagyták azt, hogy a piac határozza meg... volt már példa mínusz 15 százalékos reálkamatra is a FED történetében... https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=kcxe
a reálkamatok 2015 óta nem nőttek hanem csökkentek... ha beüt a válság, akkor a FED szerintem nem kamatot fog emelni (miért tenne ilyet?), hanem követni fogja a törvényben lefektetett kötelességét azaz lazítással próbálja majd stimulálni az amerikai gazdaságot
Pont ezt akartam neki Én is írni, de megelőztél. Szerintem tévesen gondolkozik. Persze, hogy a FED diktálja a kamatot, de azt a FED sem tudja, hogy fél vagy 1 év múlva milyen kamatot fog diktálni, mert azt már a piac határozza meg. Nem is értem ezt a kamatcsökkentést hogyan gondolja. Ez nem úgy működik, hogy nekilódult az infláció, akkor visszafogom a szekeret és kamatot vágok. Ha a 10 és a 30 éves államkötvények a többszörösét fogják fizetni, mint a rövid kötvények, akkor eljön egy átesési küszöb, amely inkább egy határterület, mint egy pont és onnan már a FED sem vigéckedhet.
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.