Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2024. 07. 16. 17:24
Előzmény: #108719  csaszi64
#108720
LAC még van.
csaszi64 2024. 07. 16. 17:11
Előzmény: #108714  Boole
#108719
Szia Boole !  Az aranybányászokban kezdtél el könnyíteni,a LAC_ban nem ? Köszönöm válaszod.
pomperj
pomperj 2024. 07. 16. 16:42
Előzmény: #108682  Bodegue
#108718
NIKE
ma kaptam  egy uj elemzest,   bemasolom:  (szerintem nincs kimondva, de ovatossagra int)
.
" NIKE’s top and bottom lines will probably take a step back in fiscal 2025. Leadership anticipates sales will decline 10% in the fiscal first quarter. 
Softness in China, its struggling Lifestyle segment, slowing online sales, and planned declines in its classic franchises (as part of the company’s $2 billion cost-cutting campaign) may well contribute to a lackluster performance in the year ahead. 
Moreover, upstart brands have been chipping away at NIKE’s market share. Some believe that the company has put too much attention in its direct sales strategy, at the expense of product innovation and new style launches.
.
The Olympics has always been important to NIKE, and this summer’s Paris games are no different. The games showcase high-profile moments in sports, and winning athletes are often decked out in NIKE gear.
 The company may launch new products or embark on large marketing campaigns, leveraging its large presence at the Olympics; and this could potentially be the shot in the arm the athletic apparel and shoemaker needs to turn results around.
FeherTibi 2024. 07. 16. 16:37
Előzmény: #108709  lngnl
#108717
szerintem jó ötlet, és is gondolkodok Microsoft vételen. Az elmúlt 11 évben 10 esetben plusszos volt, közel 30 %-os átlaggal :
https://portfolioslab.com/symbol/MSFT
pomperj
pomperj 2024. 07. 16. 16:32
Előzmény: #108713  pomperj
#108716
DOW es NDX daytrade chart
https://imgur.com/a/9tRwsUW
Boole 2024. 07. 16. 16:29
Előzmény: #108714  Boole
#108715
Lehet, hogy korán volt még.
Boole 2024. 07. 16. 16:29
Előzmény: #108713  pomperj
#108714
Aranybányászokban is elkezdtem könnyíteni.
pomperj
pomperj 2024. 07. 16. 16:18
Előzmény: #108695  pomperj
#108713
1)DOE es NDX  Daytrade
A Bigtech ma gyenge, de  DOW megint eros, nyilvan wave(iii of v) hulllamban emelkedik ma. 
Ezt erdemes daytrade-ben hasznalni ma.
A nagy Fundok lathatoan mennek ki a Magic7-bol, es veszik a stabilabb es olcsobb DOW cegeket.
.
NDX le-fel ugral, a chartja tele van gap-ekkel. Ezt nem tudom szamozni jol. De mivel ma uj aljat utott,
vagy wave(c of ii) tart lefele
Vagy sokkal rosszabb: mar kesz (i-ii) paros, es wave(iii) indult le ma.
Fokozott ovatossagot ajanlok.
FeherTibi 2024. 07. 16. 16:10
Előzmény: #108701  naneee
#108712
Ugy tudom, hogy a Trump altal kijelolt alelnok Ohio-beli, ahol Intel gyar van. Trump tamogatja a hazai gyartast. Persze az, hogy ez szamitson,Trump gyozelme kell. Emellett a Gaudi 3 olcsobb mint a hasonlo rivalisok. Szamomra tobb a pozitiv jel, ezert tartom a reszvenyt
cawou
cawou 2024. 07. 16. 16:09
#108711
ha már szembe jött tegnap a Qubiton ma pedig a PF-is, akkor ugyanezen szem előtt tartva az óvatos mérlegelést az eredményekkel kapcsolatban ajánlok egy kis borzongást ebben a nyári melegben:
https://agupubs.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1029/2023GL107848
Az öszefoglalót ha lefordítod nagyjából elmondja a lényeget. Nagy pontossággal előre jelezték a modellek, hogy az El Niño jelenség egy kritikus átlagos hőmérséklet emelkedés fölött (3,7C) egy olyan billenő elemmé válik amely nagymértékben fokozza a globális felmelegedést. A hír érték nem ez, hanem 1.) ez a folyamat olyan kaszkád folyamatot índíthat be ami visszafordíthatatlan, legalábbis emberi léptékkel számolva -pár száz év a helyreállás becsült ideje, 2.) hatása akkor is megmaradna és 100%-ban érvényesülne ha ebben a pillanatban minden antropogén kibocsátást nullára redukálódna. A jelenség röviden: a Csendes óceáni éghajlati ingadozások óriási hatással vannak a globális Földre. Az ezt befolyásolni képes El Niño vizsgált fázisa adott értékek mellett olyan nagy mértékben engedi szabadjára az óceánokban eltárolt hőenergiát, amely visszafordíthatatlan extrém klímaváltozásokat generál a Földön > erősődő kanadai hőhullám + afrikai szárazság + USA nyugati partjainál egyre hevesebb viharok.... néha érdemes leülni és megbeszélni magaddal vagy a nagyobb hatás kedvéért a gyerekeddel (már ha van és lehet vele ilyenekről beszélni), hogy vajon mikor érkezünk megaz adaptáció vagy mitigáció kérdéséhez. Mit mond egy mai 17 éves értelmes,tájékozott gyerek erről? Lelövöm a poént: látja, hogy már süllyed a hajó de még szól a zene és mindenki táncol. Ezen a színpadon arcon pörög a vezető elit, pénzszőnyegen radíroznak, konfeti helyett pénzzel lövik ki egymás szemét de előre mutató lényeges változást nem nagyon látni. Diszkontáljuk a jövőt se nem reálisan és semmiképpen sem okosan. Van egy nagy adag perverz abszurdítás abban, hogy a jövő emberét többre tartsuk magunknál de szerencsére nem is tesszük ezt. Ellenben nagyon szükséges volna a költség-haszon alapú gondolkodást transzformálni a döntéseink folyamataiba a jövő nemzedékei miatt. Látható és érthető, hogy az átlag embert leköti a saját élete, családja jóléte, a nemzete felemelkedése vagy el nem bukása... és ahogy távolodunk az egyéni érdektől a társadalmi igények felé úgy lesz arctalan és gazdátlan a jövő nemzedékének érdeke, pedig csak ez után jönne a föld jövője majd a civilizációnk fejlődése. Ebben a fergeteges tragikomédiában néha elkap az ambivalens érzés, mi lesz majd ha rájövünk a megoldások késleltetésének az igazi árára? Mit fog akkor érni a pénz, minek lesz értéke, mik lesznek a megváltozott társadalmi alapelemek: emberi jogok, biztonság, gazdaság. Nem az a jó kérdés,hogy "lenni vagy nem lenni" hanem, hogy "mi a kérdés?"
Placi82 2024. 07. 16. 15:53
Előzmény: #108708  El_Kebir
#108710
Sokat Olvasok, gondolkodok, cui prodestezek, Lexikális tudás, meg ilyenek. Belülről fakad. Ilyennel. Még nem találkoztál igaz.? Csak azzal ha tanítják?? 🤣. Így értem. Jaj de zavar titeket a más vélemény. Menjek Oroszországba. Minek? USA ba se mennek kozeposztalybelinek. Most már nagyon nem. Sőt Johannesburgban meg nemnsokaig húznám, csak az elit lakoparkokban. Szóval ez nem volt érv. De látom, hogy idegrohamot kaptok, és reagálni intelligensen nem tudsz akkor hagyjuk. Off
lngnl 2024. 07. 16. 15:47
#108709
Microsoft-ot hogy latjatok, vennek egy nagyobb packot eleg hosszu tavra? Datacenter business kezd nagyon berobbani. 
El_Kebir
El_Kebir 2024. 07. 16. 15:44
Előzmény: #108706  Placi82
#108708
hé!? ...ilyen dumával minek mész a fertő hanyatló nyugatra, ott van anyácska RU, vagy esetleg É-Korea, úgyis az a megvalósult egyenlőség, a jóvilág...  (megint csak az önfényező nagyzolós duma... ezt tanítják valahol, vagy csak belülről fakad? ) 
Placi82 2024. 07. 16. 15:34
Előzmény: #108705  KrisztinaI
#108707
Ahh, engedd el. Vannak ők, meg vannak azok, akik érdekeltek az ilyen vakító dumakban, érdekeltek, feladatuk, vagy  hitvallasuk etc...
Ez olyan mint amikor még anno, volt egy dokumentum film és az Apartheid bukada után Johanessburgi gyémánt kereskedőt kérdezték hogy milyen lett az élet. Hát neki csodálatos volt, 😉🤣. Le is nyilatkozta, hogy ez így mennyire szép és liberális. A szöges dróttal korulvett  sokmillió dolláros otthonabol. És vagy 30 fekete szolgaval(őket nem mutatták csak gondolom) Az egyszerű fehér farmert. Vagy munkás meg a családjuk meg rettegtek. De hát az Apartheid után gombokeet lehetett venni jó kis üzleteket, banyakat, koncessziokat többségi fekete kormynatol, okosba, olyan privatizacio féle🤣😉. Nem a neoliberális szabadsagjohokertnkuzdottek kuzdottek akkor se... Mandela igen, na de a finaszirozok....!! Azóta sokkal jobban élnek a fekete bányászok. Ja nem.. Sőt  sokan visszavarjak a régi rendet, és nem csak a fehérek. Most van egy új értelmes konszolidáció folyamat. Amikor az "öld a Burt mozgalom" volt az káosz és szabadrablasa volt. Valakiknek jó volt az, akik olcsón vásároltak ezt azt a hirtelen hatalomra jutott fekete politikusoktol. De a többségnek nem lett jobb. A kozbiztonsag meg fuuu, főleg 10 éve. Durva. 
USA se régi már. Vannak ismerőseim nem 6 hete vannak kinn, hanem 20 éve és azt mondták sok minden rossz lett. De ők csak 20 éve vannak kinn. Sőt az is szidja demokratakat  a felesége, akik kb a Mayflower hajoig vezeti vissza az oseit. Az pedig nem 6 hete volt😉
Placi82 2024. 07. 16. 15:16
Előzmény: #108703  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#108706
Nekem ne shortos, nekem ne....!! A nyaralas, legyen az Torok riviera, vagy Dominika az 1-2 hét. Ha  Florida Fort lauderdale-Key west  mondjuk az 2-3 hét. És abban atugtasz a Bahamak rá is, és 1 napot mélytengeri horgászol sárga uszoju tonhalra.legyen 3 hét.
Másfél hónap és utána még 2-3 hét éven belül az USA ban  az már kiküldetés szint pajtás. Újságírót, mérnököt kikuldenek tanulmanyutra.... Vagy osztondij... Kivéve ha János szint vagy és van ott egy házad etc, az más, de attól te messze vagy, az atjon nekem megítélésre , a rutin és az évek alapján. 😉
KrisztinaI 2024. 07. 16. 15:07
Előzmény: #108692  Placi82
#108705
Nem bántott, mindenki aszerint látja a világot, ami körbeveszi.....én is laktam Dél-Afrikában céges expatként 2 évig gated communityben fizetett lakással,  csodás céges autóval, és én is szépnek láttam az életet, miközben az upper middle class Ausztráliába menekült..... de azt is várnám, hogy intelligens emberként váltani is tud, és nemcsak ruszki propgagandázni, ha olyasmit hall, ami ettől elétrő, vagy kényelmetlen.
short_circuit 2024. 07. 16. 15:03
Előzmény: #108680  szieszta
#108704
Mondjuk ebben valószínűleg erősen benne van a forint árfolyam is. Sokáig 270 körüli usd/huf mellett utaztam, a tavalyi 400+ időkben inkább másfelé nyaraltam mert tényleg drága lett - nekünk 
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2024. 07. 16. 14:57
Előzmény: #108692  Placi82
#108703
nyaralas. tudom, neked elerhetetlen anyagilag. nem baj, a kobanyai mellett lehet horogni egesz olcson a panelbol, trumpot istenitve, meg az usa halalat varva. hajra, elore, eljen orban, csakafidesz! 
magnezium
magnezium 2024. 07. 16. 14:56
Előzmény: #108100  szarvasvadasz
#108702
ha ez jó, akkor innen kellene elindulni E felé..vagy nem és új alj🤷‍♂️
naneee
naneee 2024. 07. 16. 13:56
Előzmény: #108693  FeherTibi
#108701

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek