Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sharkbait 2023. 08. 21. 17:39
#96440
NG-t figyeli valaki? hetesen MA50 most metszi felülről a MA200-at. az árfolyam bőven alatta van viszont. eléggé agyon lett verve ahhoz, hogy csináljon legalább egy bolond rallyt 3.5-ig. tartom a longot 18500 db TL83 ban, KO ár 1.7721
Sharkbait 2023. 08. 21. 17:33
Előzmény: #96437  Mek-Elek
#96439
igy már talán tényleg sikerül megcsipni 3-4 dollár körül. az lenne az igazi, olyan áron 15% osztalékkal várni amig fordul és 5xöz
Mek-Elek 2023. 08. 21. 17:29
Előzmény: #96437  Mek-Elek
#96438
A 15% évesítve.
Mek-Elek 2023. 08. 21. 17:28
Előzmény: #96436  Mek-Elek
#96437
Így természetesen a 0,29 dolláros negyedéves 15%-os osztalékhozam ha a továbbiakban marad a 0,15 8-9% környékére esik ami azért nem olyan rossz. A CEO nyilatkozatában elmondja, hogy  továbrra is fontosnak tartják a részvényesek számára az osztalékfizetést.
Mek-Elek 2023. 08. 21. 17:17
#96436
MPW csökkenti a negyedéves osztalékát az előző negyedévhez képest. 0,29-ről 0,15-re. Új tőkeallokációs tervet hírdetett meg, hogy aztán ennek keretében-e vagy nem de eladja a maradék Austráliai portfóliót 300 millió dollár értékben, valamint a connecticuti kórházakat Yale New Haven Health számára körülbelül 355 millió dollárért. Nem tudom  hogy ezek nyereségesek voltak-e, ennyire nem ástam bele magam, de annyit lehet tudni, higy a működési kiadásokat is vissza akarják fogni. Lehet az eladni szándékozott korházi ingatlanok működtetése drága,  vagy a vásárlásukkor felvett hitel törlesztése lett sok. Nem tudom, de a portfólió csökkeni fog ezáltal így  valószínű a bevétel is.
kajli_man
kajli_man 2023. 08. 21. 17:03
Előzmény: #96432  Bandi_ujonc
#96435
Kínát is érdemes figyelni. Úgy néz ki, hogy az ingatlanos jenga kezd ott összedőlni az elmúlt hetek hírei alapján. Ráadásul az utolsó CPI szerint náluk már defláció van (-0.3% YoY). Mit tudnak ezzel kezdeni? Leértékelik a jüant, amivel:
1) terhet vesznek le az eladósodott ingatlanos cégekről
2) inflációt importálnak Kínába (ez kell nekik, hogy újra pörögjön a gazdaság)
3, deflációt exportálnak a világ többi részére (ez meg jól jön másoknak)
pomperj
pomperj 2023. 08. 21. 16:45
#96434
CPE
Kimondottan jo Q2 jelentest hozott.  A Q2 profit 1.99$/sh, az arbevetel 562m$, ami a Q1 szammal
azonos, pedig az olaj atlagara kozben 76-->73-ra esett. Hatekonyabban dolgoznak.
HA az atlag olajar a mostani 80$ koruli szinten lenne szeptemberig, Q3 profit elerheti a 
3.10$/sh szintet, es  evesen EPS=10$ fole mehet.
.
Az olajtermeles Q4re 100k-->108k fele fog emelkedni. A ket akvizicioval mar 1500 kutja van,
ez meg fog latszani az eredmenyben, es talan mar az arfolyamban is ev vegere.
Addigra  2.30-2.50Mrd$ arbevetelnel tartanak, visszavasaroltak 187m$ 8.5% kamatozasu kotvenyt, 
az osszes adossag 2.2Mrd$ relative csokkent.
Kozben a merleguk is javult. Inditottak ket eves  300m$ reszveny visszavasarlasi programot is.
A 36$ mostani arfolyam melyen alulertekeli a ceget, 1-2 eves tavlatban duplazast varok.
kajli_man
kajli_man 2023. 08. 21. 16:11
Előzmény: #96432  Bandi_ujonc
#96433
Én látok rá esélyt, de azért érdemes a releváns makro adatokat követni 1-2 havonta, afféle stoploss-ként, hogy időben lehessen újratervezni, ha máshogy alakulnának a dolgok.
Bandi_ujonc 2023. 08. 21. 15:44
Előzmény: #96428  kajli_man
#96432
Pár napja ezt kérdeztem, hogy biztosan nem lesz egy deflációs kör a Commodity száguldó cycle előtt?
Csak mínuszt kaptam rá. 
pomperj
pomperj 2023. 08. 21. 15:40
#96431
himihumi 2023. 08. 21. 15:16
Előzmény: #96429  bendgeuz
#96430
Én vagyok a hülye, hogy bármit is leírok.
Fölösleges időtöltés.
Ha ennyi jön le.
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 21. 14:47
Előzmény: #96426  kajli_man
#96429
irsz egy remek levezetest, sok jo gondolattal, megalapozott, esszeru kifejtessel es jon a troll, hogy hulye vagy, mert "Valójában a tőkés kör határozza meg" :DDDDD - es akkor nem erti, miert megy a lecsut es miert kerik itt paran honapok ota, hogy nyisson sajat topicot, amiben lehet a rothschild csaladra (mas nemetes nevu nepekre) kenni mindent. ha vicces lenne, tapsolnek, de igy csak trollkodas. nyugodtan johet a felcsut lecsut nekem is :D 
kajli_man
kajli_man 2023. 08. 21. 13:31
Előzmény: #96426  kajli_man
#96428
Még egy legutolsó adat, US CPI:
2008.11.19.: 3.7%
2009.04.15.: -0.4%
Fél év alatt átbillent a magasnak számító inflációból deflációba az amerikai gazdaság, amint megfagyott a hitelezés. Ha igazam lesz és megjelenik a defláció szelleme jövőre, akkor szerintem újra fogjuk tesztelni a tavaly októberi mélypontokat az indexekben.
KrisztinaI 2023. 08. 21. 13:16
Előzmény: #96423  himihumi
#96427
Én fordítva látom: a nagytőke egészen egyszerűen csak arra pozícionálja magát, ahol lehetőség van, én most kivárást látok. 
Igaza volt Pozsárnak, hogy a piac nem számol a geopolitikai kockázattal... szerintem most már kezdenek, ezért nem történik semmi, illetve azért, mert még legalább 20 dolog fut egyszerre: Oroszo- Ukrajna, Kína defláció, Taiwan, Middle East sem annyira békés, recesszió és lassulás, core  magas service infláció magas bérekkel, AI, stb
Ha holnap háború lesz Taiwannal, akkor mindenki el fog feledkezni a Tesláról és LMT részvényeket meg ilyeneket  fognak venni, ilyen egyszerű ez.
kajli_man
kajli_man 2023. 08. 21. 13:06
Előzmény: #96423  himihumi
#96426
Nem, szerintem félreértesz. A FED szerintem (is) csak a rövid kamatokat tudja terelgetni, a hosszút nem. Én most azzal a gondolattal játszottam el, hogy mi van, ha az elmúlt 2-3 év egy abszolút váratlan, semmilyen gazdasági modelleben paraméterként nem szereplő globális pandémia eredménye, ami inkább egy kiugró szélsőérték lesz 20-30 év múlva visszatekintve, mintsem egy hosszútávú szekuláris trend kezdete? Az előző hozzászólásból kihagytam a QT-t, ami csökkenti a rendszerben levő pénz mennyiséget, miközben a hitelezés is csak takarékon pörög. Ha nincs új pénz, akkor nincs növekedés sem, tehát tartós infláció sem lehet (?). Ez egyébként gyönyörűen beleillene az elmúlt 40 évbe, miszerint hiába az egyre nagyobb hitel tömeg, a növekedés mégis csökken (http://keptarhely.eu/images/2023/08/21/v01/20230821v01xxtknk.png - YoY GDP)
-----
Nekem most van olyan "vízióm", hogy megtévesztő, félrevezető az elmúlt pár év eseményeire alapozni évtizedes távon előretekintve (túl egyszerű, már a mainstream média is inflációs évtizedről beszél). Van egy olyan érzésem, hogy Jeremiás hamarabb fog egy 0.5% alatti inflációval, vagy éppen deflációval harcolni, mintsem egy 5% feletti inflációval, mert egyszerűen így működik 40+ éve a rendszer, így vannak bekalibrálva benne az alkatrészek. Habár sok dolog változott a COVID óta, de a rendszer maradt ugyanaz (szerintem).
himihumi 2023. 08. 21. 12:44
Előzmény: #96418  pomperj
#96424
Köszi!
himihumi 2023. 08. 21. 12:39
Előzmény: #96422  kajli_man
#96423
Az, hogy a fed határozza meg a kamatokat, nos szvsz. nem több, mint egy puszta narratíva.
Valójában a tőkés kör határozza meg. S pont ezért van az, hogy a hozamgörbe olyan jól lát sokmindent. (pl.: inverz hozamgörbe).
A véleménykülönbség ott van közöttünk, hogy te azt gondolod, a fed be tudja állítani a kamatokat, ahova akarja.
Nos szerintem meg a tőke állítja be a kamatokat, ahova akarja. (persze ennek része, hogy olyan politikust választ, meg ezen keresztül olyan jegybankárokat ültet be a székbe, akik végrehajtják az akaratot)
És hiába akarja a fedes bohócbizottság 2%-ra levinni a tíz éves állampapír hozamát, ha a nagytőkés kör úgy dönt, hogy zöldberuházások kellenek, és erőforrásokat kell a túlélésbe önteni, akkor bizony át fogják csoportosítani olyan iparágakba az erőforrásokat. És önteni fogják a pénzt (erőforrásokat) a zöld ágazatokba, aminek az lesz a következménye, hogy a kamatszint felfele fog menni. Másrészt szelektív a kamat, a preferált iparágakban alacsonyabb lesz, a nem preferáltban (proli fogyasztása) meg magasabb lesz. Mint ahogy most is így van -kamatfelárakon keresztül.
kajli_man
kajli_man 2023. 08. 21. 12:08
Előzmény: #96411  himihumi
#96422
Utolsó bekezdésed kapcsán hadd legyek az ördög ügyvédje. Abban szerintem egyetértünk, hogy a 80-as évek óta működő kapitalizmus a folyamatosan növekvő adósságra épül. A FED ugye rekord sebességgel pozitív reálkamatot csinált az elmúlt bő 1 évben. Az, hogy ennek a negatív hatásait (csődök, kilakoltatások, stb.) még nem látjuk azt múltkor megbeszéltük: a mostani kamatemelési ciklus annyiban különbözik a többitől (this time is different), hogy előtte a COVID-ot követő 1-1.5 évben egyrészt kitömték a lakosságot és a vállalatokat pénzzel (stimulusok), másrészt lehetőséget kaptak arra, hogy rekord alacsony kamaton refinanszírozzák az adósságuk, vagy éppen új hitelt vegyenek fel. Ez nagyon fontos különbség 2008-hoz képest szerintem. Láttam grafikont múltkor miszerint az S&P500 cégeinek a hitelének a fele 2030-ig olcsó kamaton ketyeg (https://tinyurl.com/btdxptbv).
-----
Én azt látom, hogy most az új hitelkihelyezés több okból is belassult:
- magas kamatok, a hitel összegét tekintve rövidebb lett a takaró, mint ameddig eddig lehet nyújtózkodni
- a bankok még mindig szabad szemmel NEM látható betéti kamatot fizetnek, márpedig a mai világban akár egy mobiltelefon segítségével bármikor át tudja tenni az ügyfél a pénzét mondjuk egy 5%-on ketyegő Money Market Fund-ba, vagy egy Treasury Account-ra (magyarul a bankokból deposit kiáramlás van, tehát ők sem tudnak már annyit hitelezni, mint pár éve, még ha akarnának sem)
-----
Egy FED tanulmány szerint a 3. negyedévben az összes extra megtakarítás (excess savings) el fog tűnni, amit a COVID után halmozott fel a lakosság (https://tinyurl.com/232atx4c). Ez plusz a Biden féle ész nélküli pénzköltés nagyjából megmagyarázza, hogy miért ilyen reziliens még mindig az amerikai gazdaság.
-----
Összegezve:
- az új hitel drága, és ha nincs elég hitel, nincs növekedés
- a megtakarítások fel lettek/lesznek élve legkésőbb év végén
-----
Ha ezeket összeadom, akkor nem látom, hogy a kapitalizmus jelenlegi formájában hogyan maradhatna velünk egy közepesen (4-5%) magas infláció hosszútávon. Az lehet, hogy a 2% helyett 2.5-3% között lesz a következő 1-2 évben, de azzal szerintem együtt lehet élni. A hosszú oldali kamatokra meg azt tudom mondani, hogy a 10Y most 4.3%, 1 éve 3% volt, 3 éve 0.7% volt, 5 éve 3% volt, szóval ahhoz képest, hogy állítólag 10 évre próbál előrejelezni elég nagyokat ugrál. Mi a garancia arra, hogy 1-2 év múlva nem lesz ismét 3%? Arra akarok kilyukadni, hogy a kötvény piac sem tudja a tutit sajnos. Befektetési döntést nem hoznék csupán az alapján, hogy ma mit mutatnak a hosszú oldali kamatok.
todi 2023. 08. 21. 10:38
Előzmény: #96420  szarvasvadasz
#96421
Szia! Már többször kaptam tőled segítséget Vonoviával kapcsolatban. Véleményed szerint TA alapon visszateszteli a márciusi aljat vagy  megy tovább 22 fölé? Előre is köszönöm!

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek