Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vaczak 2022. 02. 12. 10:56
Előzmény: #60457  Törölt felhasználó
#60460
Szerintem keversz valakivel, én nem beszéltem lerohanásról, sem pedig nem lógtam a múlton. Az európaiak saját döntése volt, hogy maradtak a kényelmes amerikai ernyő alatt, sőt az amerikaiak csesztették mindig is őket azzal, hogy legalább érjék el a védelmi költségvetés vállalt arányát. Én speciel támogatnák egy egységesebb, biztonságpolitikai téren is proaktívabb EU-t, amely a saját szomszédságában meg tudna oldani konfliktusokat, és ahol nem lehet úgy csicskáztatni egyes tagállamokat, mint pl. a kínaiak teszik most Litvániával. Hidd el, egy katonailag erősebb EU Washingtonnak inkább érdeke (jobb tehermegosztás miatt), mint Moszkvának.  
pomperj 2022. 02. 12. 10:54
Törölt hozzászólás
#60459
szieszta 2022. 02. 12. 10:49
#60458

Láttam egy videót, ahol az ukránok számon kérik Szjjártót, hogy Magyarország miatt nem lehetnek NATO tagok, meg az EU ba belépésüket is mi torpedóztuk meg .
Azt is mondták neki, hogy a nemzetiségi kérdést Magyarország is úgy akarja majd rendezni, mint az oroszok, hogy a magyarlakta vidéket csatolják Magyarországhoz.
Törölt felhasználó 2022. 02. 12. 10:48
Előzmény: #60451  vaczak
#60457
Szerinted ki tudná most lerohanni Európát? Egyáltalán ki akarná? Csak elméletként, ha már annyira a múlton lógsz: egyetlen egy európai országgal is alig bírtak annak idején, konkrétan a németekkel. Ha most e mellé a teljes EU egy haderővé áll össze, mi szükség az amerikaiakra? Vagy debilnek gondolsz mindenkit az európai nyugaton, hogy képtelenek lennének egy vacak atomrakétát összeszerelni?
Lehet engem nyugaton élő álszentnek tartani (mondjuk állami pénzt soha sehol nem kaptam az elhanyagolható gyerekpénzen kívül), viszont előnye, hogy olyanokkal is társaloghatok, akik más szempontokat is villantani tudnak, adott esetben a konkrétan érintettekkel is.
Eurós fizetéshez meg annyit, hogy magyar belpolitikához nem szoktam hozzászólni, pedig tehetném, hiszen állampolgár vagyok.
Placi82 2022. 02. 12. 10:21
Előzmény: #60442  Törölt felhasználó
#60456
Teljesen felesleges a vita. 1. Usanak is meg van a sajat fennhatosagi övezete, jelesul  egesz del amerika. Emlekezzunk vissza a Diszno obol konfliktusra, mikor a szovjetek a barati Kubaba, es kuba engedelyevel,sot keresere, akartak telepiteni, fegyvernemeket, raketakat. Az usaban panik volt, es sajat letbiztonsagat, kerdojelezte meg, fenyegetve erezte magat!  Majdenem kirobbant a 3. vilaghaboru!. Most forditott a helyzet, most oroszorszag erzi fenyegetve, magat, hisz ha ukrajna a nato tagja lenne a teruletere fegyvernemeket, es raketa bazisokat is telepithetnenek, az amerikaiak.  Tehat most oroszok erzik fenyegetve magukat, ugyan azon oknal fogva mintha Kubat  vagy Mexikót, vonna katonai szovetsegi rendszerebe oroszorszag,es telepitene a teruletukre fegyver rendszereket,es csapatokat. Ennyi. En egy cinikus ember vagyok, es ketelkedek abban, hogy az usa, ezen erolkodese, szamomra meger-e, akar csak 10%os eséllyel  egy vilaghaborut, mert sajnos tranzit utvonalon vagyunk ,es szivni fogunk. Sokan, itt nem ertik hogy semmilyen elv, eszme, hulyites, nem eri meg a haborut. En is azon az allasponton vagyok, hogy MO helye, a natoban,es a liberalis nyugaton van!! Meg a gazdasagban is az ultra liberalis kapitalizmus hive vagyok, mert annal nincs jobb! De az usa most nagyon nagyon hibas! Nagyon sok szempontbol.1 allando feszultseget kelt. 2. Nem illik menni egy masik vilaghatalom befolyasi ovezetebe,mint ahogy az usa sem tűrne ezt. 3. Merhetelen karokat okoz az igy is gyenge EU gazdasaganak, az energia árak drasztikus emelkedese miatt. Ezaltal gyengul az EU ipara, gazdasaga. 4. Ukrajna nagyon rovid időn belul csodbe megy, ebbe a haborus feszültségben, hisz a fegyvereket nem ingyen kapja. Igy is cefetul all a gazdasaga (bovli alatti) Es szerencsetlen polgarok a barati aru  orosz gaz, helyett, most fizethetik a 4 szer dragabb "europai "gazt a kemeny 70 ezer ftos hrivnyanak megfelelo fizetesukbol. Szoval itt a kovetkezo gazdasagi valsag arnyekaban, kolcsonos gazdasagi egyutt mukodesre lenne szukseg Orosz-EU- es Ukrajna gyumolcsozo kapcsolatabol. Ez a miszki egyezmeny.lenne, es a nato nem bovitese tovabb. Szerintem ez 1 szereny ar lenne. Putyin 22 eves uralma alatt nem hódított,  meg mas teruletet, Krimen kivul.(2014) Valoszinusitem nem is fog. Usa most kicsit vonuljon hatrebb, es ne szitsa tovabb a tuzet, a bekes rendezes erdekeben. Itt nem arrol van szo, hogy ki szereti az oroszokat, vagy az usat. En speciel a csaladomat szeretem.:) Usa, orosz, hidegen hagynak!  Itt jol felfogott erdekekrol van szo. Politikai, es gazdasagi erdekerol. Es az Eu jol felfogott erdekei most nem, az usa mostani erdeke. Ennyi. Cinikus, ketelkedo emberkent en igy latom a szitut. 
Törölt felhasználó 2022. 02. 12. 10:19
Előzmény: #60454  Törölt felhasználó
#60455
Év
Törölt felhasználó 2022. 02. 12. 10:17
Előzmény: #60452  stolz
#60454
Te Svájcot szeretnél, jó cél, 500 alatt elérhető.
vaczak 2022. 02. 12. 10:03
Előzmény: #60449  stolz
#60453
Én azt hittem mi vagyunk a Nyugat (a világ nagy része számára EU, NATO, OECD országként bizony az is vagyunk). Mi lenne, ha legalább nem harapnánk bele a csecsbe első körben, amitől függünk?
stolz
stolz 2022. 02. 12. 10:02
Előzmény: #60449  stolz
#60452
Ja, és nem kell bújni sehova segget nyalni, ha nem egy ingatag tákolmány az ország...se nyugat, se kelet nem kell...olyan Magyarország kell, aminek nem kell törleszkednie, ha elakar érni valamit...
vaczak 2022. 02. 12. 10:01
Előzmény: #60446  Törölt felhasználó
#60451
Tényleg érdekelne, hogy hogyan képzeled el az amerikai védőernyő nélküli önálló Európa projektet. Én igyekeztem tényeket és érveket adni. 
Fagylaltárus 2022. 02. 12. 10:01
Előzmény: #60446  Törölt felhasználó
#60450
Nem a cumiról van szó, hanem arról hogy az utóbbival jobban járt eddig minden európai ország. Egyszerűen ez a tapasztalat és kész. 
Mondogathatod hogy ez már nem a CCCP, és? Attól én még nem akarok egy Ukrajna jellegű országban lenni, akiknek mondogatják az oroszok hogy ide nem léphettek be, oda nem léphettek be.. stb.
Mert igazából mi közük is van hozzá hova lépnek be meg hova nem? Tényleg, mi?
stolz
stolz 2022. 02. 12. 10:00
Előzmény: #60444  Törölt felhasználó
#60449
Itt lenne az ideje leszakadni a nyugat csecséről és a saját lábára állnia az országnak. Nevetséges, hogy Magyarország önerőből képtelen bármire is...saját hadsereg kell, felelős gazdaságpolitika kell és akkor majd nem más farkával veri a csalánt az ország...
ragarda
ragarda 2022. 02. 12. 09:58
Előzmény: #60432  Törölt felhasználó
#60448
A lényeg: nézz meg egy saját tervezésű és gyártású ruszki autót (totalcar-t található cikkek)!
És ezek világhatalom? 
Ami keletről jött eddig mi magyarok mindig becumiztuk....bár úgy látszik OV ezt nem tudja
Fagylaltárus 2022. 02. 12. 09:55
Előzmény: #60437  Törölt felhasználó
#60447
Különleges helyzet volt, kiválóan látszott hogy az országok a nyugati érdekszférába vagy orosz érdekszférába kerüléssel jártak jobban..
Mi teljesen lemaradtunk a Nyugattól abban a csodálatos 45 évben amíg a jóságos szovjet katonák garantálták nálunk a jólétet és biztonságot.
Törölt felhasználó 2022. 02. 12. 09:55
Előzmény: #60442  Törölt felhasználó
#60446
A világképen nem Orosz barát és nem Amerika barát. Európa barát, de látom, hogy az igazi szabadság fogalma még mindig nem gyökerezett meg. Feltétlen kell egy cumi, amin lógunk.
Törölt felhasználó 2022. 02. 12. 09:49
Előzmény: #60441  Clint
#60445
Érdekes: egyik nap a ruszkik max egy vergődő olasz gazdaság, következő nap meg lerohanják Európát. Fizetés is jár a rettegésért?
Törölt felhasználó 2022. 02. 12. 09:49
Előzmény: #60441  Clint
#60444
Ja, és az itt állomásozás költségeit is fizethetnénk. Meg arra sem emlékszem, hogy az USA, v Nyugatiak nem fizettek azért, amit eladtunk nekik. A ruszkik meg adtak pár MIG 29-est anno, mert akkora volt  a kifizetetlen számlájuk, hogy ez is belefért. Az usa meg kb. 30 éve finanszírozza, hogy nem legyünk ismét orosz gyarmat, mert honvédségre eddig kb. x@rt se kellett költeni. Szóval oroszbarát fórumtársainknak is azt ajánlanám - már ha nem pénzért fikázzák a nyugatot - hogy Béláim, gondolkozzunk!
Törölt felhasználó 2022. 02. 12. 09:43
Előzmény: #60442  Törölt felhasználó
#60443
*vegyük ki
Törölt felhasználó 2022. 02. 12. 09:43
Előzmény: #60437  Törölt felhasználó
#60442
Értem, tehát ami nem fér bele az oroszbarát világképedbe, azt vegyük mert csak...Aztán meg olvas, értelmez. Mindezt németországból, euróért...Sztem. ne erőltesd;)
Clint
Clint 2022. 02. 12. 09:42
Előzmény: #60435  Törölt felhasználó
#60441
Sok mindent fel tudnék sorolni, de egy valamit kiemelnék: az amcsik (akik lényegében a natot fenntartják) nélkül egy orosz gyarnat lennénk 1 hónapon belül, itt állomásozó ruszkikkal, Totális diktatúrával. Akinek kellene a vállalkozása, földje arra nem a nav-t állítanák rá, mint most, hanem menne egy ruszki börtönbe szibériába. Csak egy példa volt.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók