Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 15:07
Előzmény: #21959  Rray
#21960
az a baj, ahogy elnézem pár felhasználó adatlapját hogy a kocsmai bezárások pár "embernek" nem tesznek jót. No, Valaki rakjon be egy Elliotot és megnyugszanak a kedélyek ;-)
Rray 2020. 04. 28. 15:01
Előzmény: #21957  JeGeMeLOV
#21959
Én is ezt szeretném kérni, elég a személyeskedésből és kötekedésből, eddig ez egy békés, nyugodt szakmai fórum volt, maradjon is az...  akiben túlteng a tesztoszteron vagy az ösztrogén, az kérem máshol vezesse le :)
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 14:59
Előzmény: #21936  Nehézkérdések
#21958

Megnéztem az utóbbi évek becsléseit, és igazából egyik fednek se jött be túl gyakran a számítása. http://prntscr.com/s7dkb4
St.Louis becsléseinél a korreláció 0,178, NY esetén 0,107. Majdnem vaktában lövöldöznek és a valóság átlagosan a kettő között van, de a NY Fedhez közelebb. Érdekes még, hogy a St.Louis Fed általában optimista, a Ny-i pesszimista. Most meg homlokegyenest az ellentétét látjuk.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 04. 28. 14:58
Előzmény: #21956  Törölt felhasználó
#21957
Kérem a tisztelt forum társakat, maradjunk a szakmai témáknál. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 14:57
Előzmény: #21955  hellforceone
#21956
Oké: lássuk a te pedigrédet először, ha már ok nélkül belém kötöttél, és  stílusbeli kritikákat fogalmazol meg:)  Moderátori kitiltási indoklásaid:
"A személyeskedő sértegetés nem ide való.Ha ilyen ingerült vagy, pihenj egy órácskát!"
"személyeskedés"
"válogasd meg a szavaidat, ez itt nem kocsma"


Úgy érzem, szereted a kocsmai hangulatot:) Oké, ez a te magánügyed , hol szocializálódsz , ha feszült vagy, de udvariasan megkérlek, ne kötözködj itt, légy szíves. Financial Forecast  a topic neve és tőkepiaci témákkal foglalkozunk, gondolom PomperJ Úr is emiatt nyitotta meg. És amit nekem írtál, olvasd végig, és először magadra vonatkoztatva fogadd meg. Köszönöm. Lezártam a témát.
hellforceone 2020. 04. 28. 14:48
Előzmény: #21954  Törölt felhasználó
#21955
de, meg tudnam indokolni, csak ahogy irtam neked, tölem valaszt ezekre a temakra ne varj. Csupan a stilusod miatt szolitottalak meg, semmi masert. köszönöm eddigi valaszaid, reszemrol a tovabbiak veled itt fejezodnek be ;o)
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 14:24
Előzmény: #21950  hellforceone
#21954
A 4-es pontomról sem kell megindokolnod miért téves, valószínű azért mert te sem tudod. Csak kötözködsz.
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 14:22
Előzmény: #21950  hellforceone
#21953
a valamit konyít és a fülednek kellemes vélemény között van különbség. Senkit nem "hülyéztem" le, nyilván ahogy azok az emberek válaszoltak, én is úgy feleltem. Igen én is látok stílusbeli problémákat, egyetértünk. Köszönöm, hogy megosztottad a véleményedet. Igen egyetértek az utolsó mondatoddal, remélem megfogadod, és először magad környékén sepregetsz: mert ok nélkül léptél belém, remélem sokat tanulsz még az életben ahogy érzem van mit! Remélem a jövőben kibírod, hogy megtartod a véleményedet magadnak velem kapcsolatban, köszönöm.
A kritikákat szívesen fogadom, de mint látom, indoklás nem sok van, csak zsigeri rosszindulat. Semmi baj, kinek nem inge ne vegye magára.
Nehézkérdések 2020. 04. 28. 14:20
Előzmény: #21948  Zedisdead
#21952
Szerintem ez a legfontosabb adat ami most kijöhet, ugyanis a vírus miatti leállások amerikában március elején kezdődtek, vagyis ez az első olyan igazi adat amiből látjuk ennek a leállásnak a hatását. Ha 3 hétnyi leállás ott márciusban már földbe állította a gazdaságot, akkor az áprilistól kezdődő időszak képzelheted mit fog okozni. Ezért kíváncsi rá nagyon mindenki. Mivel a Q2-es adatok valamikor júliusban jönnek majd éppen ezért ez a legjobb támpont amit kaphatunk most rövid távon. Én személy szerint nagyon kíváncsi vagyok erre most
Nehézkérdések 2020. 04. 28. 14:16
Előzmény: #21947  pomperj
#21951
Szerintem sokan figyelik a partvonalról a mostani emelkedést. Azt valóban nem tudni hogy holnap merre megy a piac, de pontosan emiatt érdemes most full cashben lenni szerintem. Ha a vártnál rosszabb lesz a GDP és a Fed nem fog tudni megnyugtató választ adni rá, akkor bizony lehet egy nagy piros gyertya holnap délután az indexekben lefelé, mert rengetegen várnak arra, hogy indítsák a jövedelmező shortot mint 4-5 hete. Ez az emelkedés pedig nagyon gyenge , pláne hogy minden racionalitásnak ellentmond. Egy szó mint száz, minden adott egy orbitális zuhanáshoz holnap
hellforceone 2020. 04. 28. 14:14
Előzmény: #21942  Törölt felhasználó
#21950
Igen, válaszoltál, azért köszönet is, de azóta látva a pökhendi, lekezelő stílusod, hogy is mondjam csak, bánom, hogy feltettem a kérdést... egyébként a témát másképpen látom, mint te, de ez persze csak egy véleménykülönbség, ami megengedett. A stílus, na abban már inkább látok problémákat. Olyan embereket "hülyéztél" le szinte, akiknek az írásából azért látszott, hogy valamit konyítanak a dolgokhoz. A nagyobb tudású ember ismertetőjele a megfontolt, alázatos válasz, nem a pökhendi... sokat kell még neked is tanulni szerintem.
hellforceone 2020. 04. 28. 14:10
Előzmény: #21927  lngnl
#21949
Az általad felvetett problémát, FANG és az általában itt megvitatott dolgokat én már sokszor felvetettem, hogy miért nincsenek - és nem is voltak korábban sem - olyan papírok, mint FANG, Visa, Cola, stb stb megvitatva, DE azt is el kell ismerni, hogy ezt a fórumot Pomperj nyitotta és ő a fő topik irányító. Akinek nem tetszik, nem kell ide jönnie, itt olvasnia, innen ötleteket vennie stb stb stb. Bárki nyithat topikot, ahol azt vitat meg, amit csak akar. Szóval emiatt azt hiszem senkinek egy szava nem lehet. Az itt megtárgyalt papírokból egyedül RIG-Ben voltam benne egy ideje, csináltam rajta egy nagyobbacska bukót, majd 6,5 körül kiszálltam és azt mondtam, majd ha 1 USD lesz, TALÁN. De bizony még 1 USD-nél sem... az olaj egyelőre a vesztes ágon van és sajnos a jelenlegi válság sem kedvez neki, de szerintem ez átmeneti. Én úgy gondolom, cca. 50-60 USD körül van realitása, ha helyreállna a helyzet, de többet nem nagyon látok bele stabil környezetben. Esetleges nagyobb felszúrást igen, ha jönne egy hirtelen keresleti sokk, de ahogy aktuálisan - és a jelenlegi "válság" előtt is már - látszik/látszott, olajból egyszerűen hatalmas túlkínálat van. Ha pedig egyszer csak nem így lenne, akkor az is csak egy rövidtávú dolog lenne valószínűleg.
Zedisdead 2020. 04. 28. 14:07
Előzmény: #21936  Nehézkérdések
#21948
Azért a Q1 GDP az már eléggé őstörténet a jelenlegi helyzetben. Nem biztos, hogy reagálni fog rá bármit is a tőzsde.
pomperj
pomperj 2020. 04. 28. 14:06
Előzmény: #21936  Nehézkérdések
#21947
Nehogy kötözködésnek vedd, de  vannak, akiknek mar vannak ezekrol chartjaik is,
lehet ezekkel vitazni, de ketlem hogy sokat tevednek
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200428v00sn6zqe.jpeg
,
Na es? 
Akkor most lehet tudni ebbol, ma zarasban, hogy holnap merre tradel nyitasban a piac?
Eshet egy rohadt nagyot, meg lekesen roboghat tovabb; csak en nem tudok ebbol tradelni?
pomperj 2020. 04. 28. 14:03
Törölt hozzászólás
#21946
smith83
smith83 2020. 04. 28. 14:00
Előzmény: #21892  pomperj
#21945

SP500-hoz:
A futiban 23-a óta egy ék készülődik (H1), elég beteg lenne, ha abban 2940-nél magasabbra tudna menni, ennél magasabbra én nem várom (persze a két "termék" ára némileg eltér), a csúcstól indult esés fibós korrekciós szintje is kb itt van. Így a hónap végére még beállíthatnak egy csúcsot.
boxika 2020. 04. 28. 14:00
Előzmény: #21943  boxika
#21944
“Sok beszéd szegénység”
boxika 2020. 04. 28. 13:58
#21943
Értem én, hogy homeoffice, de ennyire ráértek? Inkább írjátok meg, hogy a köv fél évben melyik szektorok teljesíthetnek jobban, és azokból is 2-3 részvényt szektoronként. Köszi!
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 13:58
Előzmény: #21940  hellforceone
#21942
Úgy gondolom minden normális válaszra feleltem. Ami olyan hangnemű , meg amilyen az adjon isten.....Neked is válaszoltam az ingatlanos kérdésedre, bocs, hogy időt pazaroltam rád.
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 13:56
Előzmény: #21939  hellforceone
#21941
Hogy ha esnek az alapanyagárak , akkor esik az infláció és nem kell kamatot emelni? Ebben nem nagyon találok ellentmondást. Az inflációs kosárban azért vastagon vannak alapanyagok árai. Ha ezek esnek, akkor bőven 2% alatt lesz a maginfláció, azaz nem kell emelni kamatot.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek