Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Fsociety
Fsociety szombat, 12:50
Előzmény: #73219  Bandi_ujonc
#73220
Azt a reszet nem ertettem,h szerinte ha diagonal,akkor kitor. Sztem meg kell bele egy korrekcio,vagy B vagy 2 hullam. Utana tud kitorni.
Bandi_ujonc szombat, 12:47
#73219
Pomperj friss eurhuf:
https://imgur.com/a/fnipOx2
Bandi_ujonc szombat, 12:44
#73218
Hoppácska:
"
Szoval a roman kormanynak nincs penze (a magyarnak sem) ezert idonkent a koz (ez en is vagyok) szamara elerheto allampapirokat bocsajtanak ki es most jott egy igen baratsagos ajanlat:
Fidelis - euro- 5 ev evi 5% kamat Azert ez kurva jo ajanlat. Ha valamiert a lejt valasztanatok (en nem tennem a helyetekben) akkor 3 ev 6,85%. Mindez junius 28ig."
TheSnake2020 szombat, 12:44
Előzmény: #73215  tanrek
#73217
Hát egy budapesti panel, kiadásra 8-10 evvel ezelőtt? Szerinted nem volt jó? Sajnos én is lemaradtam róla, de azért elismerem, hogy aki abba fektetett nem járt rosszul. Most már nem jó üzlet. Ha realizálod, vagy már realizáltad időben 1-2 evvel ezelőtt, akkor azért busás haszonhoz jutottal. 
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 szombat, 12:31
#73216
láttam egy byd elektromos szutykot a szlovén autópályán. először a hányinger, aztán a röhögés fogott el. vegye, akinek ez tetszik, nem zavar, de hogy ez nem fog elterjedni, az is 100% :D
tanrek szombat, 11:57
Előzmény: #73214  TheSnake2020
#73215
Azt elárulod, hogy ebben a gondolatmenetben az ingatlan miért esik a felértékelődés szempontjából azonos kategóriába a devizával?
TheSnake2020 szombat, 10:48
Előzmény: #73207  BKKT
#73214
Komoly hiba volt , az azt megelőző kommunikáció. A 18% simán megfogta. Te fizetted ki az arat. Még én is. Nekem nem fájt annyira vélhetően,  mint az átlag embernek....A forint gyengítése tudatos gazdaság politikai lépés. Kicsit túl toltak a szekeret. Az MNB szerintem a kisebbik rossz, sőt talán már nem is rossz. A fiskális politika baromságait próbálja tompítani. Hol több,  hol kevesebb sikerrel. Az még, hogy lop mindenki így az MNB is az alapítványain keresztül az rendszer hiba. Nekünk. Nekik nem. Ez  a természetes számukra. Amíg van honnan, azaz valaki finanszírozza Magyarországot, addig nincs itt semmi látnivaló. Diverzifikálj, ha van mit és akkor azért most még túl nagy problémád nem lehet. Majd, ha deviza stop, államcsőd stb. a radarra kerülnek akkor el lehet kezdeni aggódni. Addig tok mindegy, hogy hány százalék az alap kamat. Ha van vagyonod az egyik fele leértékelődik, pl. forintos megtakarítások, a másik felé meg fel. Pl. deviza, ingatlan. Az elmúlt kb 2 év nem azoknak szívás,  akiknek van komoly megtakarítása,  hanem azoknak akiknek nem nagyon van. Nézd meg a gazdagodási trendeket a világban. Szóval jelenleg még az MNB pont oda teszi az árfolyamot,  ahova akarja, legfeljebb sokba kerül. Ha majd nem tudja odatenni, ott kezdődik a baj. Szerintem ez még kb 1-1,5 év. 
Fsociety
Fsociety szombat, 10:36
Előzmény: #73205  zajec
#73213
Nyilvan nem. Apam,te tenyleg esettanulmany vagy 😏 
tanrek szombat, 10:07
Előzmény: #73202  EURHUF_goes_to_haven
#73212
Amúgy elég lett volna, ha csak rákeresel, hogy "car brand reliability statistics".... Láthatnád, hogy hogyan működik Occam borotvája....
tanrek szombat, 09:51
Előzmény: #73201  EURHUF_goes_to_haven
#73211
Valójában nem kéne erre reagálnom, mert tényleg semmi értelme, de én sem vagyok tökéletes....
Occam borotvája, mint minden hasonlóan egyszerű elv, sokak által ismert, de ahhoz, hogy megfelelően alkalmazni is tudd, nem árt, ha van némi fogalmad arról, amire alkalmazni akarod. Ha gondolod, olvass utána, hogy milyen "vicces" helyzeteket eredményez, amikor rá hivatkozunk, de nem vesszük észre, hogy fordítva tartjuk a könyvet....
Hogy milyen stílusban, azt mindenki döntse el magának, de a legjobb szándékkal mondom neked ismételten: halvány fogalmad sincs, hogy miről beszélsz... Látszik az írásaidból, hogy innen-onnan összeszedtél pár fogalmat, de képtelen vagy kontextusba helyezni őket. Hangsúlyozom, hogy ezzel a világon semmi gond sincs, senki sem kéri, hogy megtedd. A probléma ott kezdődik, hogy ennek ellenére  mégis megteszed. Végtelenül magabiztosan....
Azért nem megyek a műszaki részletekbe, mert teljesen nyilvánvaló, hogy laikus vagy. Ezen persze segíthetnél, ha tájékozódsz a témában, de te beéred azzal a pár kifejezéssel, amibe belefutsz a hétköznapjaid során, összeáll valami mischung belőle a fejedben, és az neked már elég is ahhoz, hogy hosszasan fejtegesd az egyes rendszerek előnyeit-hátrányait. Megjegyzem, nem olyan szokatlan dolog ez, a nagy tömegek pontosan ugyanezt teszik, ebben élünk....
Amúgy meglehetősen nehéz valakit úgy cáfolni, ha nem veszi észre, hogy megcáfolták.
Addig jutottál a hibriddel, hogy van benne valami, ami eddig nem volt. De az már lemaradt, hogy az a sok szar, amivel az autódat a szervizbe hordod, nem feltétlenül kell benne legyen. Pedig még súgtam is, hogy mit nézz meg, de arra sem vetted a fáradtságot....
Occam borotvája.... A dízel Octáviád egy SOKKAL bonyolultabb szerkezet, mint egy Toyota hibrid. És akkor még jóhiszeműen nem feltételeztem, hogy a legnépszerűbb DSG váltó van benne. Ha DSG, akkor valójában nem is egy műfaj a szerkezet bonyolultságát illetően.
Én amúgy sosem tiltanék be semmilyen hajtást. Csak annyit módosítanék a szabályokon, hogy minden jármű bármilyen emisszióját nem a hátsó lökhárító alatt, hanem az első fölött kellene kivezetni. Van egy olyan érzésem, hogy hirtelen spontán sokat változna a helyzet az utakon.....
Tudnám folytatni, de egyelőre nem nevettetem tovább magam....
N0MAD szombat, 07:52
Előzmény: #73209  N0MAD
#73210
Hopsza, azt hittem elsőre nem ment át, ezért a repeta.
N0MAD szombat, 07:51
Előzmény: #73206  zajec
#73209
“ Magas Neked mint kacsanak az eperfa. Raismersz? mint a légy a szekeren.  Megy a szeker raszall a legy az meg lefordul a földútra. A legy hatranez, huhb+ mekkora port kavartam! :)  igen, biztosan sokat hozott a 400as eur”
Tényszerűen igen, sokat hozott, többet euróban mint a pmap forintban, százalékosan.
Lehazugozol, aztán amikor fogadást ajánlok hogy tudom e bizonyítani akkor rögtön kit érdekel lesz.
Meg valami halandzsa álközmondásmix, kocsmacoelho.
És megeint mellé, említettem hogy az áktalad lesajnált hold hozza az eredményeket, nem én úgyhogy az önfényezés is valami tükörkép lesz. 
Kezd szánalmas lenni az egész. Xxi század, szabad egyéni preferenciák, nem zavar ha valaki szeret tátott szájjal szaladgálni a faszerdőben, de az enyémet tessék békénhagyni, nincs rá igényem.
N0MAD szombat, 07:44
Előzmény: #73206  zajec
#73208
Hát ha ennek bámi értelme volt…. Mármint nem hozzád képest hanem valójában.
És áll a nagyösszegű fogadás erre a százalékos állításra is, ha nem kezdesz el nyekegni és tekeregni miután hazugságnak nyilvánítod.
És az általad lesajnált hold csinálta, mielőtt azt mondanád fényezem magam.
Ilyenkor szoktál valamit halandzsázni hogy úgyis neked van igazad, kit érdekelnek a tények, a valóság hazugság, meg valami kocsmacoelho a végére. Meg aduászként a szarnyaló sas.
Nos, lássuk megint kitekeredsz e. 
Egyrészt uncsi másrészt szánalmas.
BKKT szombat, 05:54
Előzmény: #73061  TheSnake2020
#73207

"az MNB jelenleg még oda teszi a forintot ahova  akarja."
436-ra is akarta.... Ez került nekik 18%-os kamatba....
Annyira oda tette ahová akarta, hogy kis híján majdnem bedöntötték a forintot....
zajec
zajec szombat, 02:24
Előzmény: #73188  N0MAD
#73206
Magas Neked mint kacsanak az eperfa. Raismersz? mint a légy a szekeren.  Megy a szeker raszall a legy az meg lefordul a földútra. A legy hatranez, huhb+ mekkora port kavartam! :)  igen, biztosan sokat hozott a 400as eur. Te dolgod te penzed meg kit erdekel. Gorcsosen bizonygatsz. Az embernek vagy van kalibere vagy nincs. 
zajec
zajec szombat, 02:04
Előzmény: #73200  Fsociety
#73205
:) meg eletemben nem sopankodtam. Akkor ez sem jött be. :) 
Bandi_ujonc péntek, 22:19
#73203
EURHUF_goes_to_haven péntek, 22:16
Előzmény: #73143  tanrek
#73202
1 hagyd abba ezt a kioktató stílust, mert ezzel itt nem jutsz sokra. Ha meg tudod cáfolni amit írtam csak tessék. Tisztán energiában kifejezve az elektromos hatékonyabb. (Hatásfok). Ne gyere itt az F=m*a val. Pontossan tudom mit írtam. Cáfols meg okoskodás és kioktatäs helyett ha pedig nem megy akkor ne erőltesd ;) 
EURHUF_goes_to_haven péntek, 22:10
Előzmény: #73140  tanrek
#73201
Occam borotvája? Ha valamiben 1 helyet 2 rendszer van akkor pontosan 2x annyi dolog hibásodhat meg benne... Ne nevettesd már magad. 

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek