A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
A korlátozott mennyiségen elbukik a pénz. És még így is kell mögé egy állam, egy nemzetgazdaság, ami nélkül semmit nem ér, illetve az elektronikus pénzhez kellenek közvetítők, akik látják az összes tranzakciód, elvehetik vagy megtagadhatják tőled hogy használd. Ha nem lett volna a történelemben bedőlt pénz, zsarnok hatalom, igazságtalan eljárás, akkor el is fogadnám, hogy ezek nem számítanak.
Független a jelenlegi pénzügyi rendszertől, bármilyen devizára ettől függetlenül beválthatod, kriptográfiai megoldásokon alapuló rendszer amire több száz üzletimodell épül és fog épülni fog a jövőben amikből bármi lehet ..... Hirtelen ennyi jutott eszembe :)
Szerintem modern penz rendelkezik ezekkel a tulajdonsagokkal. A Ft peldaul elektronikusan tarolhato, atruhazhato, a piac befolyasolja mit fogadnak el belole. Infrastruktura van, es elfogadottsaga is.
Elektronikusan tárolható, átruházható köztes szereplő nélkül, korlátozott a mennyisége, nincs központi hatalom felette. Jelentős támogatottság van mögötte, kiépült infrastruktúra. Mi más rendelkezik még ezekkel a hasznos tulajdonságokkal egyszerre?
Kis csillagom, most kivételesen leírom újra neked... 1. évek óta itt vagyok, nem pár hónapja mint te... 2. A net tudod olyan virtuális világ, ahol - gépek révén - akár számos földrajzi helyről is lehet bejelentkezni - akár távoli elérést is beiktatva - és különféle userek révén, hogy a "külső zajhatásokat" kiszűrve, zavartalan legyen a kommunikáció... nincs semmi megkötés, hogy 1 gép, 1 user... mi változik ha több van, ez csak kezdőknek probléma, majd egy kicsit több tapasztalata lesz a számítógép ki-bekapcsolásán és a PF előre beállított kommentelésen túl, akkor megérti majd... biztos van kint vmi "informatikus", aki majd foglalkozik magácskával... 3. szubjektív megítélés, hogy ki mit gondol rólam, rólad és másokról... ez természetesen csak kezdőknek új, akárcsak minden csecsemőnek... 4. a PF hírek, pár fórumtárs véleménye, és a részvények árfolyammozgása érdekel... neten kereskedünk, ma már minden megoldható elektronikus kereskedéssel és hírek követésével... nem ülünk ezért kocsiba Németországban és utazunk ide Pestre, mint te, hogy egy éppen az irodában ülő brokkencs megmondja mi a jó és rossz... pláne nem bukjuk szét az agyunkat összevissza váltogatva a devizát és részvényeket... ennyit a befektetésedről... soha többet egy ft-ot sem ide, stb. egyéb bullshit... ismerős ugye drágaságom ... 5. kitelepülő(?!) családokra nem éppen jellemző az, hogy elhelyezkednek egy gyárban 4K(??) euróért koponyánként és mellette máris megcsinálják az ő nagy-nagy németországi munkaközvetítő cégecskéjüket(??) több ezres ügyfélszámmal... erre már régen kialakultak a megfelelő itthoni és kinti munkaközvetítő irodák komoly referenciával... és nem kell ehhez a itthoni fórumtársak lenézése, lesajnálása és az ország nyílt becsmérlése... ez alapvetően "gerinc" kérdése... nem részletezném, hogy ez mit jelent, távol vagy tőle... 6. a pár hónapos itteni "jelenléteddel", "építő" jellegű kommenteddel kinek mit jelzel, az a te dolgod... a megvezetés, a hamis kommentek, blődli frázisok puffogtatását, a kinti lét leszopását rád bízom, hidd el sokan vannak itthon, akiknek nincs szüksége kitelepülésre...
Remélem tudtam segíteni Juditka drága... csókolom, további fantasztikus karriert Németországban és sok sikert a "vállalkozásához"...
Az árfolyamkockázat kerülésének is megvan a maga ára, inflációs adó formájában. Az, hogy azt nem érzed a bőrödön, a lassan főtt béka tipikus esete. A rezsim én is forint alapú hitelkártyáról költöm (miközben van Wirex-em is), de a "fölösleges" jövedelmem folyamatosan tolom a bitcoinba, mert tudom, hogy az legalább nem fog garantáltan kevesebbet érni. Nem zavar az árfolyamkockázat, mert nem rövid távon tervezek - épp az zavarna ha folyamatosan "fizetnék" az árfolyamkockázat elkerüléséért, mert ez a hosszú távú megtakarításom tekintetében fölösleges "szolgáltatás". Nyilván lesz ember akinek soha életébe nem lesz bitcoinja, ahogy semmiféle megtakarítása sincs a legtöbbnek, de bőven lesznek olyanok akiknek hasznukra lesz valahogy.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046