Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BPJudit 2018. 08. 11. 09:25
Törölt hozzászólás
#5340
gornika 2018. 08. 11. 09:05
Előzmény: #5338  Törölt felhasználó
#5339
Elképzelem azt ahogy Józsi bácsi bemegy a boltba kenyérért és mondják neki hogy 0.000023,2 btc lesz.pillanat számolom. egy nagy vicc az egész! soha az életben nem lesz ez fizetőeszköz,jól megetették a birkákat aztan most meg öntik őket vele.Akinek van esze az még kiszáll most 6000 körül, ez még így is elképesztő ár( gondoljunk bele 6000 amerikai dollár egy nagy semmiért,hihetetlen...),és beismeri,hogy ezt megettették vele,tanul és továbblép,és talán még1x nem lép ugyanebbe a folyóba!
Törölt felhasználó 2018. 08. 11. 08:33
Előzmény: #5336  prmiklos
#5338
Egyértelműen nincs elég a "szabadforgalomban"  (a jelenlegi áron) ahhoz, hogy elterjedt fizetőeszköz legyen.Ezt hogy érted? Osztható..: 0,000 000 01 BTC = 1 Satoshi. Bármihez elég van már forgalomban.
1ember
1ember 2018. 08. 10. 18:03
Előzmény: #5336  prmiklos
#5337
Tartós, stabil emelkedés szerintem soha nem lesz, de egy volatilis pályán lezajló sokszorozódás benne van. A gazdaság szerintem sehol nem fog bitcoinra átállni, ha más nem, az államok fogják megakadályozni a magas nemzetgazdasági kockázat miatt. Az marad, aminek indult: egy alulról jövő kezdeményezés az embereknek ami csökkenti a kiszolgáltatottságot az állammal és pénzügyi szervekkel szemben. Ha megnézed a felméréseket, hogy az EU-ban mennyien nem bíznak saját államukban, vagy hogy mekkora a világ készpénzállománya, még hatalmas tér van felfelé a bitcoin előtt. Ha pedig már elég nagyra nőtt, sok ember használja valamire, akkor már a hegy megy Mohamedhez: a kiskereskedelem fog nyitni, hiszen baromi alacsony a belépési küszöb. Én eddig látok. A volatilitás nem fogja távoltartani azokat akik nem a kenyérrevalót teszik bele - most is sokan fektetnek volatilis, más szempontból viszont értékes eszközökbe. Ha a reálgazdaság lenne mindennek a csimborasszója, akkor az aranyban már térdig járnánk, senkinek nem lenne rá szüksége abban a mennyiségben ahogy az rendelkezésre áll. Az emberi tényező ebben az esetben sem elhanyagolható.
prmiklos 2018. 08. 10. 15:38
#5336

Lehet, hogy én vagyok maradi, de egyszerűen nem látom, hogy tartósan, stabilan miért emelkedne pl. a BTC árfolyam. A speka viheti, ez OK. De nem látom, hogy a mai gazdaságban a szereplők miért kezdenék egyre inkább használni a BTC-t, amikor:
- Egyértelműen nincs elég a "szabadforgalomban"  (a jelenlegi áron) ahhoz, hogy elterjedt fizetőeszköz legyen.
- Viszont addig, amig nem elterjedt, a volatilitás kezelése sokba kerül, jóval többe, mint amit a tranzakciós költségeken ESETLEG meg lehet takarítani.
- Ha viszont a reálgazdaság nem növeli jelentősen a rendszeres használatot, de egyre több kereskedési tér nyílik meg (új ETF, stb), akkor a speka még jelentősebb szerepet kap az ármozgásban, tovább nő a volatilitás.
- Növekvő volatilitás távol tartja a reálgazdaságot.
ASmas 2018. 08. 10. 13:32
Előzmény: #5334  pitcairn2
#5335
az előbb meg tulipánnal...
pitcairn2 2018. 08. 10. 13:26
Előzmény: #5330  Törölt felhasználó
#5334
1970 táján nyomtak efféléket:)
persze akkor nem virtuális, hanem papíralapú hájppal:)
pitcairn2 2018. 08. 10. 13:25
Előzmény: #5332  1ember
#5333
juj, hagyjátok már ezt a párhuzamot
köze nincsen a bitcoin-nak az aranyhoz...
megjegyzem a háború után minden fémpénz jól ment
nemcsak az ezüst és az arany
a réz, a nikkel és az aluminium érmék is megőrizték az értéküket
nem véletlenül a number 1 attribútum a hiperinfláció során a fémérmék eltűnése a forgalomból...
nagy baj van ha ezzel szembesülsz vhol
1ember
1ember 2018. 08. 10. 12:55
Előzmény: #5330  Törölt felhasználó
#5332
> a háború után 1 zsák búzáért 3 szemet adtak a nagymama aranynyakláncából
De legalább tudtak enni. Ez lesz a különbség a következő nagy válságban is a bitcoint/aranyat birtoklók és mindenki más között. :) És a bitcoin az aranyál sokkal praktikusabb az utcán (is): nem kell mérlegelni, nem lehet hamísítani és rejtve tárolhatod, így nem zsebelnek ki.
Törölt felhasználó 2018. 08. 10. 08:09
Előzmény: #5329  ASmas
#5331

Hol lesz ez akkor már!
Ha ezt feltörik, akkor mindent feltörnek. Érdekes, hogy vannak sokkal  "biztonságtalanabb" coinok és azokat sem tudták feltörni, vagyis nem írtak róla
Törölt felhasználó 2018. 08. 10. 08:03
Előzmény: #5327  Törölt felhasználó
#5330
Nem rosszindulatból írtam, sőt veheted úgy, hogy nagyonis reménykedek. Ha az arany ára feleződne, ez azt jelentené, hogy nem fenyeget semilyen válság, nincs szükség menekülő eszközre.
De van más értelmezése is. Az arany a régi világ értékmegőrzője. A mostani generáció máshogy tekint rá, ahogy a műkincsekre is. Olyan fiatalok nőnek fel, akik nem akarnak birtokolni, nem akarnak gyűjtögetni, a mának élnek és holnap majd lesz valahogy. Virtuális világ, amit kialakítottak nekik, más szokások, más elvárások.
Apám mondta, ez cigány élet, mikor a fiatal rokonaink szétszaladtak a világban és legtöbbjüknek még annyi megtakarítása sincs, hogy hazautazzon, pedig állítólag sokat keresnek, de sokat is költenek.
---"Nem orulnek ha az arany ill. ezust ara felezodne; de nem azert amiert te hiszed, hanem azert mert nem szeretnek olyan vilagban elni ahol az emberek 80%-a akinek lakashitele volt elveszitene az otthonat, a rv-ek elveszitenek ertekuknek 75-90%-at es ugy altalanosagban lenne 30% feletti munkanelkuliseg." ---
-ne gondoldd, hogy ennek én örülnék, csak azért be kell nézni a színfalak mögé, hogy ezt hogyan értük el, miért van realitása, hogy ez akár meg is történhet. Hát azért, mert elköltöttük a jövőnket!  Hitel-hitel hátán, tehát abból élünk jól, amit még meg sem kerestünk, nem dolgoztunk meg érte és a mostani helyzet odáig fajult, hogy már a gyerekeik, vagy unokáink fogják törleszteni a mostani kölcsönünket. Vagy összezuhan az egész és az lesz, amit tőled idéztem.
És még egy gondolat, kinek is kellene az arany, ha a bitcoin sokkal egyszerűbb értékmegőrző, sőt értéksokszorozó.
Én soha nem kívántam másoknak rosszat, de szerintem a 2008-as válság csak megingás volt az elkövetkezőhöz képest és akkor a coinok elsőként zuhnnak össze, hiszen nem lesz ingyenpénz amit tömhetnek bele.
A nagynéném mesélte, hogy a háború után 1 zsák búzáért 3 szemet adtak a nagymama aranynyakláncából
ASmas 2018. 08. 10. 07:59
Előzmény: #5328  Törölt felhasználó
#5329

Nincs olyan, hogy feltörhetetlen...
Nem mellesleg a számítási kapacitás exponenciálisan növekszik. Lehet, hogy ma még túl biztonságosnak tűnik, de 10év múlva lehet, hogy egy asztali pc feltörné, ezért kell túltervezni a biztonságot.
Törölt felhasználó 2018. 08. 10. 07:21
Előzmény: #5326  Törölt felhasználó
#5328

Csak azért kérdeztem, mert teljesen feleslegenek tartom a növekvő hálózatbiztonságot. Ha már emberi mértékben  elképzelhetetlen a biztonság és még ezt mindig növelik, az már nevetséges. A töredékével is feltörhetetlen a rendszer, akkor minek ezt fokozni. Ez olyan, mikor a fegyverkezés során 100-szor lehetne elpusztítani a Földet, de verjünk bele pénzt, hogy 1000 szer lehessen.
A gazdagok is csak abban bíznak, hogy felmegy az ára és kereshetnek vele egy talicska dollárt. Minek ehhez akkora hálózatbiztonság? Arra, hogy egy értéktelen elektronkus jelet megvédjen, amire rámondják, hogy pénz?
Törölt felhasználó 2018. 08. 10. 05:23
Előzmény: #5325  Törölt felhasználó
#5327
Nem tudom, milyen problemaid vannak, nem az en dolgom.A rosszindulatot viszont nem csipem az elozo hsz-nak nagyon rosszindulatu szaga van.
Nem orulnek ha az arany ill. ezust ara felezodne; de nem azert amiert te hiszed, hanem azert mert nem szeretnek olyan vilagban elni ahol az emberek 80%-a akinek lakashitele volt elveszitene az otthonat, a rv-ek elveszitenek ertekuknek 75-90%-at es ugy altalanosagban lenne 30% feletti munkanelkuliseg.
Hidd el en atveszelnem de szomoru idok lennenek mindenkinek, ettol fuggetlenul erre kicsi az esely arra sokkal nagyobb hogy egy argentin, venezuelai vagy zimbabwe-i hiperinflacio fele haladunk.
Arany es ezust mindket esetben felul fogja teljesiteni a legtobb eszkozosztalyt a kerdes inakbb az hogy hogyan.
Tevedes jogat fenntartom,de a tortemelem, a statiszyikai adatok es az egyre novekvo adossagok sajnos egyre novelik az eselyeimet.
Hiperinflacional a BTC es BCH nem 5-10-szerezodni fog a jelenlegi szintrol hanem 1000-100ezerszerezni,de olyan vilagot se szeretnel es en sem.
Szoval ovatosan azzal hogy mit kivansz masoknak ill. magadnak, nehogy kellemetlen meglepetes erjen.
Ettol fuggetlenul legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2018. 08. 09. 22:54
Előzmény: #5323  Törölt felhasználó
#5326
Növekvő hálózatbiztonságoz, gazdag embetek bizalmát a dologban, mellesleg az árfolyam le szokta követni. Semmiképpen sem azt a sületlenséget, h nyár van aztán lekapcsolják az egészet..😂😂 Tudod van északi és déli félteke..
Törölt felhasználó 2018. 08. 09. 21:19
Előzmény: #5324  Törölt felhasználó
#5325
Köszönjük a tájékoztatást,  feltételes módban. Az arany meg akár feleződhet is, hasonlóan nagyon feltételes módban.
Törölt felhasználó 2018. 08. 09. 20:57
#5324
Mielott teljesen elszabadulnanak az indulatok, a kovetkezo menetben a kryptok market capja elerheti a 2trillio$-t ami a jelenlegi adatok szerint 8-9-szerese a mostani market capnak az persze mas kerdes hogy, ebbol a BTC,BCH mennyit hoz el; de konyeden 5-10-szerezodhet az arfolyam a kovetkezo 5 evben.
Törölt felhasználó 2018. 08. 09. 19:38
Előzmény: #5316  Törölt felhasználó
#5323
És ez most mit jelent?
1ember
1ember 2018. 08. 09. 15:47
#5322
Remélem leküldik még 5250€ -ra, onnan nyitok egy tetemesebb margines longot a negyedik háromszög csúcsáig
Törölt felhasználó 2018. 08. 09. 15:25
Előzmény: #5320  Törölt felhasználó
#5321
Mivan? 😁

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek