A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
De ilyen eddig nem volt , ilyen szűk sávban még sohasem mozgott, csak mikor nem tudott róla senki. Az utóbbi 2 évben 2-5 százalékos hullámzás volt naponta.
"tegnap estétől szinte vízszintes árfolyam, a közepén meg egy bezuhanás" Látom, nem vagy Excel wizard :) azért van annyira kisimítva az árfoylamgörbe, mert a kilengések kicsik a 4800-4200 intervallumhoz képest... :)
Félig-meddig egyetértek. Nem is tartozom az elvakult BTC-fanok közé. (Sztem itt senki sincs olyan, legalábbis azok közül, akik konkrétan befektetnek a kriptokba...) Majd lesz belőle valami - lehet, hogy a bef.bankáros nagykutyáknak ez lesz a CDO-juk, amibe fektetnek, majd "kirobbantják" a pénzügyi válságot :) A forgalmi, stb. adatok alapján nem az arany :) az. Nekem amúgy semmi bajom nincs a tőzsdei bikapiaccal, felőlem mehet még sokáig :) A shortostesókat nyilván sajnálom, dehát ilyen a piac. Inkább ráülnének a kezükre... na szóval lehet már most short-beszállókat keresgélni, nyilván némelyik ilyen be is fog jönni, de sztem egyszerűbb kriptokba fektetni (aztán vagy igazam lesz, vagy nem...) (Szemezgetek én az arannyal, olajjal is.) Maga a blockchain technológia viszont egy fontos lépés előre, de nem akarom folyton ismételgetni önmagamat...
Valami baj lehet a coindesk piacon tegnap estétől szinte vízszintes árfolyam, a közepén meg egy bezuhanás. A bezuhanás nem először történt, de ilyen (relatív) vízszint még soha nem volt. Vagy nagy a szélcsend és nincsenek hullámok? https://www.coindesk.com/price/
Egyik befektetői tanácsadó ismerősöm azt mondta, hogy a legtöbb tranzakció azért van, mert a nagyok az egyik kryptoból tologatják a másik kryptoba az eddig felhalmozott pénzüket, így gyakorlatilag ők generálják az extrém hullámzást. Semmi köze a gyakorlati felhasználásnak az árhoz. Egy spekulációs játékszer, amin nagyon jól lehet keresni, gyakorlatilag a "kicsik" megfosztására alkalmas. Ráadásul a csodás emelkedések mindig nagy hírverésnek örvendenek, bújtatott reklám van a háttérben. Valami igazság lehet benne, hiszen mostanában az első tíz közül valamelyik kitör, a többi esik. Most éppen a BTC-n a sor. Holnap meg beszakad, aztán indul a másik. Tegnap még a ripple volt a sztár, tegnapelőtt meg az ethereum. Vajon ennyit változott a megítélése a használhatóságának? Fúj, ma már nem szeretem! Bezzeg tegnap!
borzasztó ez az egocentrikus látásmód. . van egy személyiségtípus, aki azzal érzi magát biztonságban, ha kontrollálni tudja a környezetedet (pontosabban: fenn tudja tartani azt a hitét, hogy kontrollálja). és az ilyen ember úgy véli, a világban mindent irányít valaki. és vannak, akik a legnagyobb dolgokat irányítják, ők a főhatalom vagy háttérhatalom. . közbe meg egy nagy faszt. nagyon kevés dolgot tudunk kontrollálni. még saját magunkat is alig. . a jegybankok nem "kontrollálják" a pénzt, hanem igyekeznek fenntartani az árstabilitást -- a liberális piacgazdaság számára legkedvezőbb, ha a jogi, gazdasági, igazgatás és pénzügyi környezet stabil. . (deflációs környezetben a piacgazdaságnak egy csomó működtető mechanizmusa nem működik, és ezek helyett még nem nagyon találtak ki alternatív mechanizmusokat.)
Sokmindent mondhat az ember, de itt azért olvasni lehet, hogy a maszek kryptok nem lesznek jók és az alternatíva az, hogy: "A példa kedvéért tegyük fel, hogy a dollárral 1:1 arányban váltva
létrehoznánk egy kriptodevizát. A kibocsátás teljesen transzparens
lenne, egy előre meghatározott szabály - algoritmus szerint - , amelyet
felügyelni lehet. Vagy "okos szabályokat" implementálni az algoritmusba,
melyek reagálnánanak a gazdasági változásokra." Nem fogják kiengedni a kezükből az irányítást.Felügyelni lehet- ez a kulcsszó. A bitcoinnál szétválik a lánc, veszekednek a bányászok és ez mind csak üzleti érdek és a meggazdagodási vágy.Kíváncsi lennék, mennyit költenek termékekre, szolgáltatásra az egész forgalomhoz képest. Lehet, hogy közeleg a vég, ha már ezek az öreg spekulánsok is pozitívan nyilatkoznak, hisz ki kell venni belőle mindent, amit lehet.
Ezt is megéltük : "Miután a múlt héten az Európai Központi Bank elnöke, Mario Draghi is pozitívan nyilatkozott a kriptopénzekről, most a Bank of England konferenciáján
a Világbank vezetője, Christine Lagerde is megszólalt a témában,
szerinte hosszú távon a bitcoin és más kriptopénzek helyettesíthetik a
nemzeti pénzeszközöket, míg a mögöttük álló technológia
megkérdőjelezheti az egész hagyományos bankrendszert. ...És ami a legfontosabb, egyszer a jövőben a virtuális pénzek stabilabbak lehetnek, mint a hagyományos fizetőezsközök." https://forum.portfolio.hu/hozzaszolas/csak-ido-kerdese-hogy-a-bitcoin-elsopri-a-penzugyi-rendszert/19526/5099126 Üdv:
link
Amikor elolvastam az alábbi hozzászólásokat egy kicsit elborzadtam.
Eleve számtalan érthetetlen kifejezés, aztán meg a fejetlenség, átláthatatlanság és a háttérben lévő egyezkedés és spkuláció. Ez jött le nekem...mint amatőrnek.
A bányászok ugrálnak az egyik cryptoból a másikba, csakhogy több pénz kereshessenek. A nagyok vitáznak, egyezkednek, spekulálnak, osztozkodnak és osztoznak.
Mindegyik degeszre szertné magát keresni, mielőtt összeomlik az egész kryptománia.
Szépen leírják a folyamatot, hogy összecsapnak egy coin végződésű valamit, aztán fillérekért bányásszák, vásárolják, ezzel felpumpálják az árát, aztán viszont látásra.
Ez mitől lenne reprezentatív példa? Azt aláírom, hogy a legtöbbindiai nem olyan (motivált, munkaetikával és munkamorállal, stb. bír), mint amit az amúgy finnyás ny-európaiak elvárnának. De ez nem vonatkozik annyira a kínaiakra (sőt... sok kínai "németebb a legtöbb németnél"), vietnámiakra, stb. Pláne nem igaz mindenkire. Mekkora az esélye Németországban motivált munkaerőt találni IT területre? Lehet ugye, csak el kell halászni egy másik cég elől, mert hiány van ott belőlük. Nézzük meg uezt indiai, kínai, stb. relációban. Ráadásul ez most a magas hozzáadott értékről szólt, de Ázsiát már az is fellendíti, ha "csak" összeszerelnének az indiaiak, amit btw. el is kezdtek. Egyelőre arra jó a legt9öbb indiai, hogy meghúzzon egy csavart, de lesz ez másképp... persze Kínával szemben óriási a lemaradásuk, dehát ez azt is jelenti, hogy van hová növekedniük.
egy nálunk kevésbé ismert német szoftveres cégnél dolgozó középvezető ismerősöm mesélte tavaly, hogy a cégvezetés öt éve a te gondolatmenetedet követve áthelyezte a fejlesztés egy részét indiába bangalore-ba, a csábítóan olcsó és bőséges munkaerőkínálatra alapozva.
négy éve kezdték el a bangalore-i részletből a munkák visszatelepítését németországba. a kétszeri transzferprojek költségeit nem számolva közvetlenül csak a fejlesztések csúszása miatt pár száz millió eurót buktak, azt nehéz felmérni, hogy a cég presztízsromlása és emiatti piacvesztése mennyibe került.
ne essünk bele ugyanabba a hibába, amibe Merkel asszony két éve, hogy a szírek megtanulnak németül és minden rendben lesz.
Ha igy haladunk akkor hamarosan nem is volt olyan extem jo dontes, hogy eladtam 1 jo reszet a BTC pozicioimnak....kicsit nagyobb es hosszabban elnyulo esesre szamitottam...es a jelenlegi cost averaging vasarlasaim nem biztos hogy fogjak csokkenteni a bekerulesi aram....azert van meg jo nehany BTC-m; mert sose lehet tudni...
es 1 kis kedv csinalo azoknak akik nem szantak ra magukat eddig:
link
Kieg. az előző hsz.-hoz: Kína és India annyi programozót képez kb. egy év alatt, amennyit akár évtized(ek) alatt képez csak ki a nyugati oktatás. Ők már eleve a kvantumcomputerek programozását tolják, a.k.a. lineáris algebrát és QED-t (kvantumelektrodinamika), stb. Van ilyen nyugaton is nyilván, csak hát az arányszámok, mint arra utaltam... az USÁ-ban pl. nagy gond már most, hogy kevesen mennek az igényhez képest term.tud.-os szakokra, hiszen a marketing meg a többi kamuszak sokkal vonzóbb (naná, hogy vonzóbb, a férfiaknak 2 dolog miatt kapásból: 1 tele van jó kis bulákkal 2 sokkal könnyebb), miközben a fizetés várható (jelen)értéke nagyon is hasonló. Az ázsiaiak meg inkább mennek term.tud.-os szakokra, az USÁ-ban pl. már sztereotípiák vannak az ázsiaiak matektudásáról...
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046