Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2017. 11. 26. 23:33
Előzmény: #2817  -pny
#2820
persze még mielőtt belekötnél a Goldmoney Inc "arany certifikát" ára is ingadozhat az arany  világpiaci árának a függvényében, de azért ez nem ugyanaz a kategória mint a bitcoin áringadozása, plusz egy "kissé nagyobb " előtörténete is van a mögöttes terméknek...
ezen átugorva továbbra is figyelemreméltónak tartom azt, hogy a legnagyobb online nemesfém fizetési platform mögött álló szolgáltató részvényára július óta nagyobbat ment mint a bitcoin-é
természetesen ez nem vmi "részvényreklám" akar lenni a Goldmoney Inc részvény technikai értelemben egyértelműen túlvettnek tűnik
pitcairn2 2017. 11. 26. 23:20
Előzmény: #2817  -pny
#2819
aki instant automatikus átváltás mellett "fogadja el" az nem tekinti pénznek...
az alább belinkelt Goldmoney Inc termékéhez azonban nem kell instant automatikus átváltás, hiszen az online termék mögött biztosított aranyfedezet van, itt csak a kibocsátó részvényára ingadozhat, ami furcsamód a mostanság elvaduló kriptolázzal párhuzamosan ment néhány hónap alatt 2,44-ről 7,05-re...
nem értékelném ezt túl, de mindenképpen érdekes fejleménynek tartom ezt...
a Goldmoney Inc. különben a Soros családhoz (és így Soros Györgyhöz is), illetve Peter Schiff-hez kötődik 
pitcairn2 2017. 11. 26. 23:15
Előzmény: #2804  Törölt felhasználó
#2818
felettébb érdekes, hogy a Goldmoney Inc részvényára majdnem a háromszorosára ment július óta
http://schrts.co/3ekodg
hogy miért?
azért mert ez afféle "digitális nemesfém fizetési rendszernek" aposztrofálja magát, azaz lényegében a kriptok vetélytársának
és mint ilyen pontosan a legnagyobb kriptopénz mánia mellett lőtt ki...
-pny
-pny 2017. 11. 26. 22:48
Előzmény: #2806  pitcairn2
#2817
"ezeket a köröket különben már többször lefutottuk, te pénznek tekinted a BTC-t én meg felettébb gyanús hátterű spekulatív eszköznek 
ennyi"
.
Te 300 dollár óta temeted. Most pedig 9000 felett van. Ennyi.
.
Egyébként pedig te hiába mondod rá, hogy nem pénz, ha egyre többen elfogadják annak. A pénzek ugyanis pontosan ez utóbbi a legfontosabb ismérve: hogy egyre többen elfogadják annak. Az egész sztoriban pedig a durva az, hogy még nincs is globál összeomlás, amit te vizionálsz szintén évek óta, akkor fog csak igazán érvényesülni, hogy ez az instrumentum (egyelőre hívjuk csak így) mindentől független és sokan elfogadják pénzként...
Természetesen a sztoriban benne van bőven a bukás lehetősége, ezért jelenleg inkább spekulatív eszköz még, mint pénz. De ahogy sokszor írtam, a speki tárgya pont az, hogy tényleg pénz lesz-e belőle vagy sem. Ezt teljesen lesöpörni, ignorálni, az egész pénzügyi innovációt kinevetni, figyelmen kívül hagyni óriási hiba. Ha párhuzamot kéne felállítani, akkor te kb. az vagy, aki a '90-es évek végén nem hitt az internetben...
 
Láma
Láma 2017. 11. 26. 18:34
Előzmény: #2813  mereszZenesz
#2816
Számomra a "mostantól" valami új fejleményre utal, szabályozásban, vagy pl. erre szakosodott hirdetési felületben.
Fridi66
Fridi66 2017. 11. 26. 18:22
Előzmény: #2811  mereszZenesz
#2814
következő korrekció, december végére várom az eddigiek alapján, utolsó 3 az 30% esés volt és 60% emelkedés
mereszZenesz 2017. 11. 26. 18:20
Előzmény: #2812  Láma
#2813
Szerintem itt volt a cikk róla a Pf-en. 15 BTC egy házért vagy lakásért :D
Láma
Láma 2017. 11. 26. 18:19
Előzmény: #2805  pitcairn2
#2812
Egy ingatlanos blogon azt olvastam, hogy mostanbtól Mo-n is lehet bitcoinnal fizetni ingatlanvásárláskor. Sajnos nincs forrás.
Ti tudtok ezzel kapcsolatban valami új fejleményt?
mereszZenesz 2017. 11. 26. 18:15
Előzmény: #2810  Fridi66
#2811
Naná , hogy van , de a korrekció már megvolt szerintem amikor leesett 5400ig  két hete, irány 10000++  :D
Fridi66
Fridi66 2017. 11. 26. 18:13
Előzmény: #2808  mereszZenesz
#2810
napokon belül 10k :D van ugye BTC-d? én már a korrekciót várom, 11k-ig elfog menni, addig kapaszkodni kell :-)
mereszZenesz 2017. 11. 26. 18:10
Előzmény: #2805  pitcairn2
#2809
mereszZenesz 2017. 11. 26. 18:05
#2808
Átléptük a 9000 dollárt ! Az új csúcs 9200 !
Törölt felhasználó 2017. 11. 26. 16:15
#2807
eccerű mint a pofon: 
 
https://www.wikihow.com/Convert-Bitcoins-to-Dollars
 
:))))))))
pitcairn2 2017. 11. 26. 15:55
Előzmény: #2804  Törölt felhasználó
#2806
ezeket a köröket különben már többször lefutottuk, te pénznek tekinted a BTC-t én meg felettébb gyanús hátterű spekulatív eszköznek 
ennyi
pitcairn2 2017. 11. 26. 15:52
Előzmény: #2804  Törölt felhasználó
#2805
a BTC-s "vásárlás" kapcsán az instant automatikus átváltás a kulcsszó...
azaz
a BTC-t "elfogadó" kereskedők többsége hallani sem a BTC-ről...
és a többi kriptoizéről se...
Törölt felhasználó 2017. 11. 26. 14:18
Előzmény: #2803  pitcairn2
#2804
BTC-ert en mar vasaroltam szolgaltatast es termeket is, bar jobban jartam volna ha nem igy teszek....
Nem tudom hogy mo-on miket milyen termekeket es szolgaltatasokat lehet vele vasarolni,de a vilagban tobb helyen rengeteg kulonbozo dolgot tudsz vasarolni...ingatlan, szolgaltatas esetleg kozuzemi szamla fizetes vagy adofizetes svajcban....es a sort folytathatnam...
engem nem erdekel hogy az elfogado hely egybol atvaltja vagy sem...(az mar nem az en dolgom)....
Szerintem a BTC-t es blockchain-t ne valasszuk szet egyelore...(ez szamomra olyannak tunik mint a jelenlegi penzugyi rendszer es a kozponti bankok szerepe nelkul)...
abban egyetertek hogy a nemesfemektol peznt von el,de miert baj ez, hiszen ha a piac felre araz valamit (mint peldaul a nemesfemeket) akkor tobb idod van szepen gyujtogetni...
Lesz meg az ezust ara 100$ sot valoszinuleg meg sokkal magasabb is ha a jegybankarok all in-t mennek a kovetkezo felfordulasban...
en nem ezust kanallal a szamban szulettem, viszont folyamatosan megtakaritom a a kulonbozo teveknysegbol szarmazo beveteleim 1 reszet majd azt megprobalom befektetni...
szerintem a kryptok kezdik megvaltoztatni a jelenlegi penzugyi rendszert csak ez a valtozas a tobbseg szamara meg nem erzekelheto, ahogy a kryptok market capja no, ugy fog ez valtozni...
milyen lehetosege volt 1 magyar esetleg zimbabwe-i allampolgarnak a facebook-ba, amazon esetleg nokia-ba vagy apple-be fektetni amikor az startup ceg volt??? esetleg az IPO hogyan zajlott...penzugyi es egyeb szolgaltatasokat vegzo cegek kezdenek letrejonni az ICO-k reven...
es igen a cegek 99 esetleg 99,9%-a nem fog letezni 5-10 ev mulva,de jo nehany alapjaiban fogja megvaltoztatni a jelenlegi vilagot...
Mi van ha valaki kiir 1 ICO-t ahol is egy uber vagy airbnb-hez hasonlo ceget hoz letre, esetleg google-t es te annak reszese lehetsz vagy barki a vilagon aki rendelkezik okostelefonnal???
Folyamatosan hallani a sharing economy-rol, gondolom rendszeresen hasznalod a google-t es mi is volt a google alapja 1 algorithmus, kod hogy hogyan es milyes szabalyok altal keres tala meg informaciot a neten es mive notte ki magat a ceg???
Valoszinunek tartom, hogy a jovoben is lesz nehany hasonlo emberke aki olyan otlettel fog eloallni ami a vilag gazdasagot alapjaiban fogja megvaltoztatni...
Kulonbozo korokban kulonbozo forradalmak zajlottak le, hajozas, szen, olaj majd elektromossag alapjaiban valtoztatta meg a vilagot, jelenleg informacio es digitalis foradalom zajlik...es ki tudja mi lesz a kovetkezo biotechnologia, urutazas???
Kivancsi lennek mi a velemenyed az ICO-krol; na az az igazan vadnyugat legalabbis velemenyem szerint???
(ettol fuggetlenul en egyre tobb idot szanok erre, bar egyelore csak 0,175%-ot fektettem ilyen befektetesekbe de ez a jovoben jelentosen valtozhat) akar 1-5% koze is...
pitcairn2 2017. 11. 26. 13:08
Előzmény: #2801  Törölt felhasználó
#2803
bitcoin-ért különben fő szabályként semmit sem tudsz vásárolni, mivel az elfogadók elsöprő többsége instant automatikus átváltással dolgozik azaz nem kér a hipervolatilis termék árfolyam-kockázatából...
pitcairn2 2017. 11. 26. 13:05
Előzmény: #2801  Törölt felhasználó
#2802
a blockchain és a bitcoin ilyen típusú összemosása a vicc
a blockchain nagyon hasznos technológia a bitcoin pedig egy erre épített spekulatív mánia
olyan spekulatív mánia amit jó sansszal a nemesfémárrobbanás ellensúlyozására, elodázására találtak ki
és pontosan ezért aktívan támogatnak jóformán korlátlan erőforrásokkal rendelkező piaci szereplők
a kriptoizék szerintem semmilyen veszélyt nem jelentenek a jelenlegi monetáris rendszerre
különben gratula ezért, nagyon ügyes húzás volt
a kriptoizék nélkül már 100 USD fölött lenne egy uncia ezüst
Törölt felhasználó 2017. 11. 26. 12:41
Előzmény: #2797  pitcairn2
#2801
az "alaptermek" Bitcoin ill. blockchain azert nem 1 vicc kategoria...
felfoghatod mint 1 privat "fiat currency-t" amit egyelore meg nem a bankar gengszterek iranyitanak, hanem matematikai alapokra epulo algorithmusok es kodok....(nyilvan a kodok es algorithmusok programozasa mogott "gyarlo emberek allnak")
Szoval ez a probalkozas sem tokeletes es meg azt se allithatjuk hogy ez (BTC lesz az a krypto currency ami teljes mertekben megvaltoztatja a penzugyi rendszert).
BTC-nek nem kell versenyt nyernie a fiat currencykel; egyszeruen csak eletben kell maradnia ill. tul kell elnie a jelenleg forgalomban levoket...
Ne feledjuk hogy csak az ECB 60BEUR-val inflalta havonta az EUR-ot, januartol pedig 30BEUR-val fogja...(meg az uj szam is akkora, hogy eves szinten majdnem 2-szer annyi osszeggel inflalja mint a BTC,BCH es BTG osszes market capja)....es ugye csak az ECB-rol beszeltunk, nem beszeltunk FED-rol, BoJ-rol vagy BoE-rol esetleg PBOC-rol....
Te is tudod, hogy a legtobb eszkoz osztalyban buborekok alakultak ki: ingatlanpiac,kotveny piac, rv piac es a sort folytathatnank....
nemesfemeket, kotvenyeket, ingatlant nem tudsz csak ugy mozgatni mint mondjuk BTC-t....
Bitcoinert jo nehany orszagban allampolgarsagot is tudsz vasarolni es senkitol es semmitol nem kell engedelyt kerned, hogy a toked (vagyonod 1 reszet tetszesed szerint mozgathatod)....
Svajc es 1 sor mas orszag ill. allamok adokedvezmenyeket adnak ha naluk, rajtuk keresztul veszel reszt a vilag gazdasagban...magyarul ott es annak es akkor fizethetsz adot a toked utan amelyet te valasztasz, viszont ehez megfelelo merteku toke ill. vagyon kell...azt viszont nem konnyu mozgatni a Swift rendszeren keresztul....
Nem tudom pontosan hogy mekkora a megtakaritasok merteke a vilagban,de azt tudom, hogy a GDP kb. 78trillio$/ev ha ennek csak 1%-a probalna BTC-be aramlania ami ugye 0.78trillio$ es eves szinten 657ezer uj BTC-t banyasznak akkor 1 nagyon erdekes szamot kapsz...
Kerdesem csak az lenne elofordulhat-e hogy a BTC market capja eleri a vilagon levo ezust, esetleg arany erteket??? itt ugye nehany trillio$-rol beszelunk, estleg a vilagon levo megtakaritasok 1,2,3 esetleg 5%-at???
(szerintem ezt a lehetoseget se lehet kizarni) 1%-nal a BTC erteke tobb mint 37000$
Meg 2015 marciusaban irtam arrol hogy a BTC erteke lehet 40k$-ban-1M$...
Mondjuk arra en se szamitottam, hogy 3-5ev alatt is eljuthatunk odaig...
Ha ez 1 "tulipan mania" es megfelelo mennyisegu ember es toke reszt vesz benne es az altalad megjelolt atlagos eves fizetes 20-25-szerese is lehet, akkor azert van meg ter az emelkedesben...
soha nem allitottam, hogy az embernek az osszes megtakaritasat BTC-ben kellene tartania,de 0,5-1% meg a leg konzervativabb ember is megengedhet maganak mar csak a hozam/kockazat miatt,de a vilagon vannak azert 20-as eveik elejen jarok is akik akar 5,10 esetleg 20-25%-at is ilyen es ehez hasonlo dolgokban tarthatjak...vagy vegyenek szerinted allamkotvenyeket, tul ertekelt ingatlant hitelre vagy probaljanak szerencset a rv piacon???
Tovabbra is erdeklodessel olvasom hsz-dat mert rengeteg hasznos informaciot osztasz meg; de ebben a kerdesben egeszen mas velemenyen vagyok...
Legyen szep heted!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek