A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
ugyan.
amit a fasz mondott, annak minden betűje helytálló.
a bank ügyfelei belevettek az esésbe, ők adták a megbízásokat.
összegszerűen pár millió dollárról van szó, a bankelnöknek az éves prémiuma mellett eltörpül.
az utolsó bekezdés helyesen:
A kripto valutákról meg csak annyit, hogy már meg is jelent a hír:
link
Ha igaz, számon kellene kérni, ha nem, azt is. Végül kiderül, hogy a mostani szárnyalást épp ez a bank idézte elő.
Az én véleményem, hogy a legelismertebb bankár is tehet olyan kijelentést, hogy kedvezzen magának és befektetőinek. A mai világban már szinte erény a hazudozás, ha "jó célt szolgál" esetünkben a befektetők gazdagodását.
Szerintem nem is annyira ők a hunyók, hanem akik a háttérben vannak.
Egy politikus a mai világban pénz nélkül nem kerülhet hatalomra. A pénzt valaki adja, ezzel elkötelezve azt a személyt, aki kapja. Ha hatalomra kerül, menthetetlen, hogy ne kedvezzen mecénásának, különböző törvények, határozatok, vagy egyszerű megrendelések formájában. Persze ne gondoljunk egyénekre, mivel egy fecske nem csinál nyarat, itt jönnek a képbe a pártok, de nálunk beszélhetünk a politikai elit által alkotott maffiáról.
Senki ne gondolja, hogy ez nyugaton máshogy történik.
A kritonokról meg csak annyit, hogy már meg is jelent a hír:
link
Ha igaz, számon kellene kérni, ha nem, azt is.
Annak én sem örülök, hogy a fiat pénzt már ki sem nyomtatják, csak beüti a FED-ben egy titkárnő a milliárdos tételeket. Ez mind a politikusok és a bankárok sara, akik a dúsgazdag réteg kiszolgálói, akik a vagyonukat féltve megtalálták az utat a vagyonuk megsokszorozására.
Ez tök félreértés szerintem. A politikusok között is kisebbségben vannak az olyanok, mint Rogán, aki csak a pénzre hajt: egy felkapaszodott paraszt, akinek gyerekkorában nem volt elég zsebpénze és most végre kiéli magát. Orbánnak nem volt kisvasútja, hát miniszterelnök lett, hogy vehessen egyet magának. Szereti a focit, most az országnak kell fizetnie a hobbiját.
De a politikusok többsége nem a pénzre és még csak nem is a dicsőségre hajt, hanem a maga (emberi) belátása és képességei szerint az országát akarja jobb sorsra penderíteni. És olyan időtávon gondolkodik, amilyenre képes. A FED okosemberei nem a pénztárcájukat hizlalják, mihez kezdjen a sok pénzzel egy Janet Yellen, egy Bernankel vagy egy Greenspan? A gazdaság működtetése számukra egy bonyolult feladat amit igyekeznek minél ügyesebben megoldani.
Ja és egy utolsó utáni gondolat, a bitcoin előnye, hogy sokezernyi számítógép kezeli. Mi van azonban, ha egy bányásztársaság megszerzi a bányászat nagy részét. Az majd dönthet az okosszerződés sorsáról?
Az összes tulajdonos magasztalja a bitcoint, meg nagyban remélik, hogy szárnyalni fog. Magasan méltatják az erényeit és azt, hogy limitált mennyiség áll rendelkezésre.
Igen, a bitcoinból igen, de a criptoból nem. Ugyan erre a technológiára bármennyi jelet előállíthatnak és ha kevés lesz a BTC, akkor majd lesz BTD, BTE, BTF, BTG...H,I,J,K.
Nem értek hozzá, de a bitcoin cash is benne van a bitcoin limitált mennyiségében? Vagy a lánc kettévált és már emelkedhet a mennyiség?
Annak én sem örülök, hogy a fiat pénzt már ki sem nyomtatják, csak beüti a FED-ben egy titkárnő a milliárdos tételeket. Ez mind a politikusok és a bankárok sara, akik a dúsgazdag réteg kiszolgálói, akik a vagyonukat féltve megtalálták az utat a vagyonuk megsokszorozására. Igaz, ennek a pénznek a nagy részét a tőzsde felszippantotta, ezért szárnyalnak a részvények, de ugyanúgy begyűrűzik a reál gazdaságba is. Ha robban az egész, nem lesz olyan ágazat, ami nem fogja megsínyleni.
Még egy utolsó gondolat, szerintem a nagybefektetők már régen a BTC-t, meg a többi kriptot a felesleges fiat pénzből vásárolják, biztosan sokan hitelből is. Tehát megint nem a gazdaságba jut a pénz, hogy támadjon fel, hanem újra a magánzsebeket gazdagítja.
"azért nem akkora gáz a kínai bankok adósságállománya, mert egyik állami cég tartozik a másiknak"
Szerintem nálunk 25-28 éve pont az állami cégek körbetartozásai bénították a gazdaságot
Kicsit még lent tarthatták volna, nem sikerült az alj környékén venni :) Nincs ilyenkor sehol egy köcsög bef.bankár, aki fokozhatná egy kicsit a parát? :) Na mindegy, majd a következő korrekcióban jobban figyelek. Lufisok, merre vagytok? Nem ismertek egy nagypofájú JPM-es / GS-es mofót? :)
Azért nem látok nagy jövőt ezekben a pénzekben, mert nem érdeke egyetlen koránynak és banknak sem, hogy ezek terjedjenek el.Melyik kormánynak lenne jó, hogy teljesen anonim módon lehet pénzeket mozgatni?
A technológia jó, ezért erre fognak fejleszteni új pénzt vagy fizetési eszközöket.
Amúgy olyannnyira összehangolt volt a "támadás" a kriptopénzek ellen, hogy matolcsicska már az UFÓktól kezdve az illuminátiig mindenkit megnevezett volna elkövetőként az OGY-ben, ha ő felügyelné az MNB BTC-tartalékait :) (Nem véletlenül utaltam az itteni konteósoknak ezekre...) Vagy az van, hogy a kínai komcsi párt meg akarja leckéztetni azon "feketéző" kínaiakat, akik BTC-ba fektettek, vagy valami nagy főmufti be akar szállni, esetleg ezeknek valamilyen kombója. A kínai "szervek" egymás után nyomják ki a "lelombozó jelentéseiket" BTC, ICO, stb. témában. Persze, hogy sokan paráznak. Nem tudják, milyen hírek jönnek még, amik esetleg még rosszabbak lesznek. Nemsokára a júliusi szintre megy le az árfolyam btw. :)
Írtam korábban, hogy ennél sokkal durvább visszaesések is voltak már, főleg amikor 1300 körüli magasságokból lebukott a 200 meg 300 körüli mélységekbe. Én arra tippelek, hogy nemsokára jó beszálló lesz a BTC-ben. Az idő meg majd megmondja, hogy itt kellett volna kiszállni, vagy valamikor később be.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046