Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csibe74
csibe74 2017. 09. 12. 16:20
Előzmény: #2377  pitcairn2
#2380
Nem mindegy Neked mennyi az árfolyam? Úgy sincs. Venni nem akarsz. Akkor mindegy, hogy 1 dollár vagy 100.000 dollár. Svájc is hülye, hogy bitcoin-ba is lehet adót fizetni? Akkor minek ha semmit nem ér? Egyébként ha a sárgák nem kavartak volna vszeg 5K fölött járna.
Törölt felhasználó 2017. 09. 12. 15:54
Előzmény: #2378  pitcairn2
#2379
erre utaltam múltkor: "Tehát- kell utalnod külföldre 25000 dollárt: felszaladsz gyorsan az egyik BTC-t forgalmazó oldalra, veszel BTC-t , utalod, megérkezik , a fogadó vesz belőle dollárt, (nevetés vagy sírás az árfolyam-nyereség, -veszteség estén) és végre vásárolhat, ahol akar. Akár egy kiflit is."
pitcairn2 2017. 09. 12. 09:28
Előzmény: #2375  Törölt felhasználó
#2378
"a nemzetközi nagy átutalásoknál van némi előnye" ha eltekintesz a horribilis árfolyamkockázattól..
pitcairn2 2017. 09. 12. 09:27
Előzmény: #2376  -pny
#2377
akkor a nagy rali alapjai futóhomokon állnak...
-pny
-pny 2017. 09. 12. 09:14
Előzmény: #2375  Törölt felhasználó
#2376
"Igen, így is lehet mondani, de szerintem fizetésre csak egy nagyon kis csoport használja." Még.
Törölt felhasználó 2017. 09. 12. 09:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#2375
Igen, így is lehet mondani, de szerintem fizetésre csak egy nagyon kis csoport használja.A legtöbben a szárnyalást látva spekulálnak. A világon mindenhol lehet fizetni vele, csak nem mindenkinek, csak annak a mikroközösségnek, aki elfogadja és annak is a nagy része azonnal átváltja.Egyenlőre én úgy látom, a nemzetközi nagy átutalásoknál van némi előnye, de a napi fizetgetés nem megoldott. Nem beszélve az államok monopóliumának , a pénz hatalmának a megtépázását. Amíg egy két befektető a homokozóban játszogat a bitcoinjaival senkit nem zavar, de ,ha elkezdik az oroszlán bajuszát rángatni, nem sokáig nézik tétlenül. Olyan nem lehetséges, hogy a sok összekötött gépet, az okosszerződéseken keresztül fertőzi meg egy vírus?-vagy már megint hülyeséget kérdeztem?
andare 2017. 09. 12. 08:21
Törölt hozzászólás
#2374
Törölt felhasználó 2017. 09. 12. 07:53
Előzmény: #2372  kukker
#2373
Sokan irogatják, hogy mi mindenre jó ez a technológia, pl. okosszerződések. Erre lennék kíváncsi ez micsoda, vagy hogyan működik és mire jó, illetve miért jobb a mostani rendszertől. Miért jó, hogy többezer számítógépet összekapcsolva kezelnek adatokat? Gondolom, hogy kapom majd a "utána nézhetnél, addig minek irogatsz, nem értesz hozzá" megrovásokat. Elismerem, 2012-től figyelem a mozgását, bizonyítani tudom egy hozzászólásommal, mikor csodálkozva tettem fel a kérdést: ki az a .........., aki 7 dollárt hajlandó adni egy számítógéppel generált jelecskéért, ami egy éve 0,07 volt. Bizony azóta sem ástam bele magam a működésébe, lusta vagyok akár 40 percet is olvasgatni róla. Marad csak a fórumon szerzett tudásom, meg a kezdeti leírások. Azóta is csak szörnyülködök, mi történik a világban, de mit is várhatunk el egy olyan pénzügyi rendszerben, ahol minden már csak virtuális, még az emberi kapcsolatok is.
kukker 2017. 09. 11. 19:31
Előzmény: #2369  Törölt felhasználó
#2372
Kína bezárja a bitcointőzsdéit A kínai pénzügyi szabályozó hatóság be fogja betiltani a tőzsdei bitcoinkereskedést az országban – írja a Wall Street Journal. A lépés elég nagy érvágás az egész globális kriptovaluta-biznisznek és a 150 milliárd dolláros bitcoinpiacnak, Kínában zajlik ugyanis a bitcoinkereskedelem 23 százaléka, és itt van a világ legtöbb bitcoinbányája is. link
pitcairn2 2017. 09. 11. 16:07
Előzmény: #2366  Törölt felhasználó
#2371
"ezek a fejlesztők nem az államok pénzén "fejlesztenek,kutatnak"," senki se tudja, hogy pontosan kik fejlesztették ki ezt a technológiát az egyik teória szerint a CIA volt:) cia bitcoin link
pitcairn2 2017. 09. 11. 16:05
Előzmény: #2368  Törölt felhasználó
#2370
jól alkalmazzátok a Goebbels-i propagandatechnikákat:) (tök mindegy hogy igaz e egy állítás, ha jó sokáig kitartóan ismételgetik a többség annak fogja elfogadni...)
Törölt felhasználó 2017. 09. 11. 15:56
Előzmény: #2368  Törölt felhasználó
#2369
Ennyi volt? Valóban haldoklik a Bitcoin? még egy link :) link
Törölt felhasználó 2017. 09. 11. 15:53
Előzmény: #2367  Törölt felhasználó
#2368
meg a biztonsága. ez egy kiforratlan dolog még,de ahogy fejlődik és csiszolódik lesz könynebben beilleszthető a fizetési megoldásokba. kérdés,hogy bitcoinnal és a többi nagyobb valutával,vagy nélkülük... egy "jóslat" külső szemmel link
Törölt felhasználó 2017. 09. 11. 13:03
Előzmény: #2366  Törölt felhasználó
#2367
Értem én, azoknak a pénzén fejlesztenek, akik hisznek benne. Ez így van jól, a technológia újdonság, ígéretek szerint sokmindenre használható, itt csak a kezelhetősége, egyszerűsége és szükségessége lesz kérdéses.
Törölt felhasználó 2017. 09. 11. 11:53
Előzmény: #2360  Törölt felhasználó
#2366
amit írsz nekem homályos. szerintem amit a bitcoin és a többi kriptovalutafejlesztők csinál az mindenkinek hasznos,hisz előreviszi a technológiát,ráadásul ezek a fejlesztők nem az államok pénzén "fejlesztenek,kutatnak",hanem saját erőből. nem kell megfizetni őket és majd ,ha elég használható technológiát fejlesztettek,akkor majd szépen átveszik a hivatalos szervek,vagy a banki szektor megspórolva az erre költött összegeket,időt,macerát.én ahogy látom ,hogy ez a technológia is folyamatosan változik,fejlesztik és adaptálják különféle célokra,vagy beépítenek olyan mechanizmusokat (pld okosszerződés),amivel használhatóbb lesz,szóval ez nem egy dolog,ami egyszer létrejött és annyi. Ennek jövője van.
pitcairn2 2017. 09. 11. 11:41
Előzmény: #2364  Törölt felhasználó
#2365
ez még az se...
Törölt felhasználó 2017. 09. 11. 11:31
Előzmény: #2363  zotyó
#2364
:)) aranybánya! ))
zotyó 2017. 09. 11. 10:30
Előzmény: #2362  Törölt felhasználó
#2363
Érdeme tájékozódni, mielőtt külföldi BTC váltóról pénzt utaltok magyarországi bankszámlára: Idézet egy hozzászólásból: "Múlthét hétfőn (08.28.) SEPA utalást indítottam Bitstampról OTP-s számlámra, amit pár órával később elutasított a Bitstamp ezzel az indokkal: “Please note that OTP bank does not process bank transfers that originate from bitcoin related businesses. This means that any transfer sent to your bank would be rejected and returned to Bitstamp.” Másnap írtam az OTP-nek, amire hétfőn meg is érkezett a válasz: “Köszönettel vettük bankunkhoz küldött levelét. A Magyar Nemzeti Bank, az Európai Bankfelügyeleti Hatóság, valamint a pénzmosás és terrorizmus finanszírozása elleni küzdelem szabályait alkotó és a végrehajtásukat koordináló Nemzetközi Pénzügyi Akciócsoport (FATF) és a Magyar Nemzeti Bank (MNB) is felhívta a pénzügyi szolgáltatók figyelmét a mesterséges pénzekben lévő magas kockázatokra. Az EBA és a FATF is azt ajánlja a bankoknak, hogy ne vegyenek, ne adjanak el és ne tartsanak nyilván mesterséges pénzeket saját vagy ügyfeleik javára, illetve fokozott óvatossággal járjanak el ezekkel kapcsolatban (MNB). Ilyen mesterséges pénz például a bitcoin, a onecoin és más hasonló, úgynevezett „criptodeviza”. Felhívjuk ügyfeleink figyelmét, hogy sem a bank, sem az OTP Csoport tagjai nem vesznek, nem tartanak nyilván és nem adnak el mesterséges pénzt, illetve nem fogadnak el mesterséges pénz továbbítására vonatkozó megbízásokat. Az OTP Bank Nyrt. az üzletszabályzatában foglaltaknak megfelelően kizárólag olyan ügyletek teljesítését vállalja, melyek üzletpolitikájával és a vonatkozó jogszabályi előírásokkal összhangban állnak, fenntartva a jogot arra, hogy az ezek bármelyikével össze nem egyeztethető ügyletek lebonyolítását a feldolgozás bármely szakaszában felfüggessze, vagy megtagadja.” Amúgy ha érdekel valakit Bitstamp->CIB múlthét szerdán még működött."Cikk és hozzászólások a témáról: link Üdv:
Törölt felhasználó 2017. 09. 11. 07:07
Előzmény: #2361  upgrayeddAKS
#2362
Minden úgy működik, hogy amivel pénzt lehet keresni, azt meglovagolják. A bioetanol gyártás akkor terjedt el, mikor támogatást kaptak a feldolgozók a felesleges kukorica eltüntetéséért. Azóta már lassan élelmiszer válságot okoznak, mivel nincs elég kukorica, persze a támogatás miatt. A biogáz hasonló cipőben jár, trágya és más melléktermékek feldolgozása volt a cél, most silókukoricát termelnek az üzemek etetésére(ha már tehén nem kell) A bitcoint először a feleslegesen hentergő, éjszakai csendben unatkozó gépeken kezdték bányászni, majd a "céges gépek jöttek- :-) ingyen árammal :-) és mára már kialakult egy iparág, kiszorítva a kicsiket, mivel ez a rendszer úgy működik, hogy minél tobb a vadász, annál kevesebb a fóka és ezért drágább a vadászat. Amibe viszont nem látok bele, hogy a bitcointőzsde nem ellenőrzött, így bármiféle mutatványt meg tudnak csinálni, így nem lennék meglepve, ha ez a szárnyalás is csak művien lenne előidézve. Nem hiába ázsia ennek a motorja. Valahogy be kell vonni a tőkét onnan is, hisz van ott pénz, csak nem szívesen adják oda idegeneknek. Most megtalálták az utat.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 11. 00:56
Előzmény: #2353  elemes
#2361
Nem nyert :) Pár millió volt csak, de a prímszámokat kereső algoritmust a SETI@home-nál több gép futtatta, az talán (majd megnézem). Nem árt azt sem figyelembe venni, hogy komoly TFLOPS-teljesítmény kell egyetlen bányász géphez. Gyakori a 4-6 videókártyát tartalmazó config. No és ugye ezek több magos gépen futnak eleve. Magyarán: sokkal több az össz-kapacitás már akkor is, ha kevesebb gép csatlakozna rá. Vegyük észre, hogy itt egyes cégek külön erre a célra veszik a hardware-t. A többinél meg hobbiból futtatták a "kockák" a háttérben a progit.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek