Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vigkrisz 2021. 09. 17. 20:31
Előzmény: #46975  tobzoskanátha
#46980
a szeptemberi halálozásokkal kapcsolatban az oltott vagy oltatlan kérdés szerintem sokakat érdekelne, lehet, hogy majd a vadászkiállítás után ezt is el kezdik közölni, addig szükség van az oltatlanokra is
nem hinném, hogy így lenne, de az is lehet, hogy jelenleg nincsen különbség az oltottak és az oltatlanok között a halálozás tekintetében és azért nem közlik, mert akkor nem lenne könnyű helyzetben az oltás-marketing, de mondom, szerintem alapvetően az oltottak nagyobb eséllyel indulnak a szeptemberben elindult hullámban, pláne, a háromszor oltottak, ha igazak az izraeli hírek
vigkrisz 2021. 09. 17. 20:26
Előzmény: #46972  sulykaponka
#46979
a védettségi szerintem is elavult már (sőt, azon a módon, ahogy kiadták soha nem a valódi védettséget igazolta) és az oltott (illetve a fertőzésen átesett) embereknek is kellene neutralizáló antitestes vizsgálatot végeznie, hogy biztosak legyenek a védelmükben
én a minőségi és megfelelően használt maszkban, mint járványügyi intézkedésben hiszek, de az meg csak akkor működik, ha mindenkin van 
ami még jó lehet később, az az orrspray vonal, avval talán a fertőzések továbbadását is meg lehet majd avval fogni
a politikusoknak meg most jól jön a nem oltott kisebbség, hogy megmagyarázzák a gazdaság életben tartása miatt hozott, de egyébként nem megfelelő járványügyi intézkedéseiket, lehet a nem oltottakra mutogatni, hogy lám, miattuk robbant be megint a járvány, csak őket érinti, stb...
a kínai módszer, ami még működhet, mert azok nem szarakodnak meg tökölődnek, hanem határozott intézkedéseket hoznak és azonnal cselekednek (az elején persze még ők is balfaszkodtak)
csendben 2021. 09. 17. 20:23
Előzmény: #46961  Törölt felhasználó
#46978
"Amiket nem igazán olvashatsz sehol. ": A twiterről szedi össze az " okosságokat".Aki régebben van a fórumban,az végignézhette,ahogy az idő múlásával sorra megbuktak ezek a dolgok.Vagy a tényként kezelt kijelentések csupán feltételezések, vagy ami rosszabb,ferdítések....De mindenkinek szíve joga,hogy kinek,mit "hisz" el. :-)
Törölt felhasználó 2021. 09. 17. 20:08
Törölt hozzászólás
#46977
harlem
harlem 2021. 09. 17. 20:08
Előzmény: #46970  vigkrisz
#46976
Ezt a 3k francia eü-st is hidegen hagyta, H mi lesz a betegekkel, tojtak rájuk önös érdekből
https://www.egeszsegkalauz.hu/betegsegek/fertozo-betegsegek/3000-egeszsegugyi-dolgozot-fuggesztettek-fel-mert-nem-oltakoztak/93547j0
tobzoskanátha 2021. 09. 17. 20:05
Előzmény: #46970  vigkrisz
#46975
Jelenleg kb. ez a helyzet. De mi lesz, ha jön a következő mutáns, hullám és kiderül, hiába a magas oltottság, mégis hullanak a kövér cukros öregek? Izrael volt a mintaország, aztán jött a delta és a 3. adag pajszer, de már a 4. adagot tervezik. Mo-n szerinted a szeptemberben meghaltak hány %-a oltatlan?
Shareholder 2021. 09. 17. 19:29
Előzmény: #46964  exley
#46974
Az EU szabályozást nem tudom, nem is nyilvánosak a szerződések, de USA-ban nem lehet perelni a vakcinagyártókat a NCVIA (National Childhood Vaccine Injury Act) törvény miatt, amelyet Ronald Reagan írt alá 1986-ban. Ha bármi bajod lenne, a kormányzati szerveknél nyújthatsz be panaszt és talán kaphatsz némi kártérítést. Nyugodtan utána lehet nézni. Az oltás hatásos és biztonságos, az egyetlen megoldás, és becsszóra nem jár semmilyen hosszútávú mellékhatással - ezt hazudják, de valójában ez csak a jövőben fog kiderülni -, de ezért senki semmilyen felelősséget nem tud vállalni, ha másképp alakul, a 'beteg' problémája, aláírta a nyilatkozatot. De ahogy xenosz2 is írta, az orvostudományban kell bízni, a többi smafu.
sulykaponka
sulykaponka 2021. 09. 17. 19:27
#46973
3x oltott alkesz rokkantnyugger=védett
25 éves egészséges fiatal=védtelen
aki ezt elhiszi, hülye, mint a seggem
sulykaponka
sulykaponka 2021. 09. 17. 19:23
Előzmény: #46970  vigkrisz
#46972
jó, akkor talán ki is lehetne kukázni a védeccségit, marginális kisebbség belső problémái nem érdemelnek ekkora figyelmet.
Helix Nebula 2021. 09. 17. 19:16
Előzmény: #46968  Shareholder
#46971
Látod, ugyanazt mondom én is, mint te a betegséggel kapcsolatban, hogy hát engem nem befolyásol semmiben az oltás - nem oltás. Engem nem érint, szerintem csak a többiek hisztiznek miatta..... 
vigkrisz 2021. 09. 17. 19:05
Előzmény: #46968  Shareholder
#46970
fordítva ülsz a lovon, az emberek döntő többsége az EU-ban (Németországban és Franciaországban kb. 80 illetve 90 %) be van oltva és nem igazán érdekli, ha téged korlátoznak, ez csak egy marginális kisebbség problémája már
badsector1
badsector1 2021. 09. 17. 18:58
#46969
"„Ön nem ló”, tehát ne szedjen ivermectint, hanem oltassa be magát"
Shareholder 2021. 09. 17. 18:56
Előzmény: #46966  Helix Nebula
#46968
Ebben nincs semmi érdekes, egyszerűen két különböző dologról beszélünk. Én a nemzetközi szintű korlátozások eszkalálódásáról és tendeciájáról beszélek, te pedig a saját tapasztalataidról. Az, hogy tőled egy szállodában nem kérték el a védettségi igazolványt, még semmit nem jelent. Kérdezz meg egy francia, olasz, szlovák vagy egy ausztrál lakost, hogy mit gondol erről vagy a vendéglátósok tömegeit, akik tönkrementek. Több országban - köztük Magyarországon is - még érvényben vannak a nyári szezonra vonatkozó lazítások, viszont néhány ország már elkezdett a korábbiaknál is szigorúbb korlátozásokat bevezetni és az alapvető szolgáltatások, munkavállalási lehetőségek korlátozását mérlegeli a zöld útlevéllel nem rendelkező polgárok számára. Szerinted Ausztráliában, Németországban, Franciaországban és még sok helyen azért tüntetnek heti rendszerességgel mert unatkoznak az emberek? Ha Ausztráliában NSW államban kimész az utcára, begyűjtenek, mint egy kutyát. De tessék, itt a videó és nagyon örülj, hogy itt még nem ez van. Íme az új demokrácia és szabadság:
https://www.youtube.com/watch?v=xJUnIpHSwYE
JamesT 2021. 09. 17. 17:41
Előzmény: #46958  csendben
#46967
Tökéletesen leírtad pont ezen agyalok 1 éve ez volt nekik megirva! 
De milyen érdekes hogy a sok sok igazán vallásos ember az akik első körben szaladtak a környezetemből oltásért nehogy aztán baj legyen vagy végzetes dolog. Józan emberek meg tettek rá az élet megy tovább ha meg kell halnom akkor úgyis úgy lesz ahogy. 
Akkor kérdem én minek kell a vakcinával is hittérítőset játszani emberek?
Mindenkit meghagyok a hitében vallási és politikai nézeteiben nem térítek senkit semerre de engem aztán próbálnak mindíg meggyőzni serényen mi a helyes irány. Mindez nem is volt elég politikai vallási téren most még térítenek az oltottak is mert biztosan csak az jó amit ők gondolnak a vakcina kell a vakcina jó csak így élhetjük túl a következő hullámot.
Felfoghatatlan ez az akaratos dacos erőszakos viselkedés minden áron rá kell kényszeríteni a másikra a hitem vagy nem is alszok jól hozzáállás.
Helix Nebula 2021. 09. 17. 17:35
Előzmény: #46963  Shareholder
#46966
Lehet én gondoltam, én úgy értelmeztem a hozzászólást.     Viszont érdekes, engem semmiben nem korlátozott az oltás- nem oltás. Pedig kaptam a betegség miatt védettségi igazolványt. De egyetlen egyszer kellett használnom, egy szállodában. Következő szállodában már nem is kérték. Külföldön sem és sehol máshol nem merült fel eddig ez a kérdés részemre. 
fatihszultan 2021. 09. 17. 17:00
Előzmény: #46963  Shareholder
#46965
Faucit se felejtsük ki!
exley 2021. 09. 17. 16:59
Előzmény: #46963  Shareholder
#46964
Regisztrálnak, jog nyilatkozatot íratnak alá az oltó ponton, hogy minden felelősség a beoltott személyé:) Ezek után a "tepsiben" találja magát az illető, így járt erkellyék mossák kezüket:)
Shareholder 2021. 09. 17. 16:17
Előzmény: #46934  Helix Nebula
#46963
Ezt már te gondoltad hozzá. Azt nevezem hisztinek, amikor emberek tömegeinek szabadságjogait korlátozzák világszerte annak függvényében, hogy éltek-e az "önkéntes vakcinafelvétel" lehetőségével, miközben fene nagy demokráciáról és szabadságjogokról beszélünk, arról nem beszélve, hogy felelősséget vállalni senki nem akar senkiért és semmiért, illetve a vakcina megrendelője és gyártója közötti szerződések még EU szinten sem nyilvánosak. Tudod mi a hazugság? Az, hogy a vakcina önkéntes, biztonságos, és csakis ez a megoldás. Az is hazugság, hogy nincs semmi hosszútávú mellékhatása, ugyanis ezt még senki nem tudja, nem is vállal rá garanciát senki. A legtöbb hazugságot Müller Cecíliánál, Merkely Bélánál, Győrfi Pálnál és Rusvai Miklósnál érhetjük tetten, meg is lehet nézni mennyi ellentmondásos nyilatkozatot adtak a járvánnyal kapcsolatban az elmúlt 1 évben.
green1899white 2021. 09. 17. 16:12
Előzmény: #46952  csendben
#46962

Hát az előbb felsorolt kamu műmájer "szakembereknél "  ezerszer hitelesebb ..  de hagyjuk már ezt a szakember faxságot , állandóan .. 
Nekem ahhoz nem kell szakember hogy lássam az összefüggéseket  és / vagy össze vissza kamuzásokat .. 
Hát akkor ennyi erővel eszel egy étteremben, eltudod dönteni hogy jó volt -e vagy egy rakás szar ??
Hogy tudnád ???  Szakács vagy bmeg ? Akkor nem tudod ..  jó volt az , csak te nem értesz hozzá ..  vagy az autód folyton lefullad miután elhoztad a szervízből , Egy frászt jó az , csak nem értesz hozzá , nem vagy szerelő ..   Vagy hullámos a csempe a fúrdőszobában ..  áhhh frászt nem vagy te burkoló , nem vagy szakember .. :):) 
Törölt felhasználó 2021. 09. 17. 16:11
Előzmény: #46959  csendben
#46961
algore azért egész jól összeszedi a dolgokat a világból. 
Amiket nem igazán olvashatsz sehol. 
Hogy mi igaz és mi vetítés azon lehet vitázni.
De az ilyen,hogy hiszek a szakemberekben,mert hát kiben másban.
Nincs is ezzel baj. Na de kik a szakemberek??? És erre rákérdezek,ez most komoly? 
5-10 évekre előre megmondjuk,hogy mi lesz a jővő,káros vagy jó.
Ez most olyan,mint előre felgyújtom az erdőt,hogyha ideér a tüz megálljon.
Egy pillanatra védve vagyunk a jelenben és mi lesz a jövővel. Ez senki nem tudja. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek