Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs ma, 05:37
A Merkely Béla szereplésével készült, fura oltásnépszerűsítő videó a kormányzati járványkommunikáció állatorvosi lova
https://telex.hu/koronavirus/2022/01/24/kormany-jarvanyugyi-kommunikacio-facebook-video-merkely-bela-adatok-kockazat-oltottak-oltatlanok-korhazba-kerules-hibas-adatok
"a magyarországi járványkezelésre általában is jellemző a transzparencia hiánya az adatközlésben és a döntéshozatalban, pedig ennek a megléte elengedhetetlen lenne nemcsak az ellenőrizhetőség és az ellátórendszer minőségének biztosítása szempontjából, de a lakossági bizalom kiépítéséhez és fenntartásához is."
JamesT hétfő, 22:02
Előzmény: #58672  sanka
Részemről ennyi volt a még korábban vilagot megváltó mindenre és mindenkor elegendő szintet megtettem 2 adag bement és ennyi. A további adagokat meghagyom másnak.
Semmi esélyt nem látok rá hogy bármikor is elérnénk egy olyan mennyiséget ami tényleg az utolsó lesz. 3 aztán már most emlegetik a negyediket mennyire fontos lenne...
Egyre inkább a genetika dönt teóriában hiszek találják meg a felelős gént ami ennyire érzékennyé teszi az embereket a koronára.
green1899white hétfő, 21:56
Előzmény: #58678  sanka
igaz hogy oltott volt , de mindegy ..
TBSC hétfő, 18:24
Előzmény: #58678  sanka
Nincsenek intő jelek az oltástagadóknak, mert minden fake news, mindenre van egy székely bölcsesség, hogy nem úgy van az! vagy egy statisztika, ami szerint a fehér is fekete.
sanka hétfő, 18:15
Előzmény: #58677  totoro
Nyugodjék békében,  példája intő jel az oltástagadóknak.
totoro
totoro hétfő, 18:01
Meghalt Csollány Szilveszter. Nehéz mit mondani erre, értelmetlen halál volt. Az orvosa szerint felvette az oltást, Jannsent, hogy egy oltással letudja, de rá egy hétre megbetegedett, így még nem tudott kialakulni védettség.
palotai3
palotai3 hétfő, 16:37
Szakad a Delta, vége a járványnak.
green1899white hétfő, 16:06
Egy csomóan mondják .. hogy jó hogy 1-2 embert megölt a vakcina .. de mennyi embert meg megvédett !!
Mennyit is vajon ? Enen kezdtem el gondolkodni , hogy na , akkor lássuk , hogy ha nem adtak volna be , egy db vakcinát sem , akkor vajon mennyi halott lenne ..
Vegyünk egy 70%os értéket. .
( bár mondtak többet is 80 90 %ot ) de vegyünk 70 et ..
Meghalt ugye 40 ezer fő .. 
őket nem védte ugye meg , ők az oltatlanok ..
Akkor kb 120 ezer halott lenne , ezekszerint ca ?
Ezt azért gondolom már csak kevesen hiszik el ...
Persze a 40 ezer sem 40 ezer mint tudjuk ha nem egyéb akármiben elhunyt .. de ez a hivatalos adat
Dehogynincs
Dehogynincs hétfő, 07:40
Előzmény: #58670  Istvan78
Például politikai és lenyúlási okokból vettek aranyáron annyi lélegeztetőgépet, amennyihez nincs elég kezelőszemélyzet és a raktározásuk is csak viszi a pénzt, bár a csókosoknak még a raktározás is pénzt hoz.
sanka hétfő, 06:51
Előzmény: #58671  JamesT
Kérhetsz 3. Sinopharmot.
JamesT hétfő, 05:51
Előzmény: #58670  Istvan78
2 kínait kértem semmi bajom mellékhatás nulla ha voltam is azóta kovidos nem tudok róla. Előtte voltam akkor sem tudtam volna ha nem fix hogy elkaptam és nem tesztelek. Elégedett vagyok a kínai oltással azt kaptam amire vártam van kártyám és nem kavart be semmi EÜ problémát örültem hogy még letudhattam mrns vakcina nélkül a 2 adagot azzal. Elmondhattam hogy oltott és védett vagyok persze csak eddig mert már papiron se ér ez a 2 oltás semmit.
Istvan78 vasárnap, 22:44
Előzmény: #58665  Heisenberg
A kormány titkolja az adatokat, hogy az ellenzék minél kevésbé lásson bele a részletekbe és abból megállapíthassa, hogy mennyi mindent rosszul kezelnek ill. hogy a politikai szempontokat inkább preferálják, mint az egészségügyit. Valamennyire a vkcinák hatásosságával is összefügg ez. Például a Sinpharmmal kapcsolatban felmerült problémákat is maszatolják.
KisLily
KisLily vasárnap, 22:32
Előzmény: #58667  kexelo
néhány hétre persze
elmehet a pokolba 
kexelo
kexelo vasárnap, 22:31
"Kluge (WHO Europe) szerint a mostani omikron-hullám után Európában néhány hétre, illetve hónapra általános immunitás lesz, köszönhetően a védőoltásoknak vagy pedig annak, hogy az emberek átestek a fertőzésen." (index) 
Mindeközben Európában: https://hu.euronews.com/2022/01/23/ezrek-tiltakoztak-europaban-a-jarvanyintezkedesek-ellen ;
És az usaban: https://www.zerohedge.com/political/disinformation-extremism-and-violence-all-eyes-dc-defeat-mandates-rally-organizers ;
Dehogynincs
Dehogynincs vasárnap, 21:57
Előzmény: #58665  Heisenberg
Nem abszurd felvetés, csak kormányellenes. A kormány nem véletlenül titkolja az adatokat. Pár egérkattintással az is kiderülne, hogy a kormány nem a koronavírust akarja kezelni, hanem a vírus miatt kialakult politikai helyzetet.
Heisenberg
Heisenberg vasárnap, 21:50
Előzmény: #58664  El_Kebir
Igen, sokkal jobb lenne ha lennének adatok közzétéve. Pedig kb egy egér kattintással azonnal lehetne az EESZT- ből olyan adatokat nyerni, ami cáfolná ezeket a konteókat. Betegállomány/ karantén/ oltási státusz/ vakcina típus útvonalon, több millió ember esetében. S még lehetne még néhány változót adni hozzá ...
De vajon miért nem teszik? Van erre magyarázat, vagy már ez a felvetés is abszurd és oltásellenes?
El_Kebir
El_Kebir vasárnap, 21:15
Előzmény: #58663  Heisenberg
megint eljutott a téma oda, hogy nem a vírus, hanem az oltás betegít... abszurd.
https://forum.portfolio.hu/prev/38715/8002428
Heisenberg
Heisenberg vasárnap, 20:50
Előzmény: #58661  JamesT
Amúgy tényleg igy van,  sokaknál a 3. oltás belépő a covidosok táborába...persze van, aki erre azt mondja, hogy csak azért nem lett súlyosabb, mert felvette az emlékeztetőt...mondjuk ez egy nyakatekert magyarázat főképp akkor, ha korábban nem volt covidos.
JamesT vasárnap, 19:39
Előzmény: #58652  realmadrid
Ezt már így itt fel sem mertem volna hozni jó ideje ez van nálunk is, aki azonnal ment a harmadikért egész télen beteg. Számos kollégám fújja a taknyát heteken keresztül meg táppénzen vannak felváltva és nem tudom ezek után nem kolyan venni azt a felröppent teóriát hogy az oltások elnyomják a természetes védettséget lassan.
Minden vacakkal betegednek le, és sorban kovidosak nem látom azt a nagy beharangozott szupervédettséget a koktélok után.
harlem
harlem vasárnap, 19:36
Nézd meg és gondolkodj
007 Nincs idő meghalni
MakraiZoli vasárnap, 17:44
Törölt hozzászólás
szieszta vasárnap, 16:53
Előzmény: #58655  szieszta

Azt még kifelejtettem, hogy a feleségem a 2 astra zeneca után, most pitzer-t kapott.
Egy picit csalódott vagyok, mert igaz, nem szenvedtünk sokat, meg nagyon, de én bíztam benne, hogy ha meg is fertőződünk, teljesen tünetmentesen fogjuk átvészelni, esetleg egy kis orrfolyással. Ehhez képest mindegyikünk belázasodott.
Ráadásul folyamatosan jönnek az ellentmondásos hírek, hogy az omikronra nincs hatása a régi oltásoknak.
Istvan78 vasárnap, 16:27
Előzmény: #58650  grizzlygeza
Az immunrendszer erőssége összefügg a genetikával, a korral, az alapbetegség meglétével, az edzettséggel és biztosan még más dolgokkal is. Kérdés, hogy akik 3 oltásosak, mikor kapták az utolsó oltásukat, milyen vakcinát kaptak. Mert én meg azt tapasztaltam a környezetemben, hogy akik időben oltatták magukat, nem lettek súlyosabban betegek. Én viszont ennek alapján nem vonok le semmilyen következtetést, mint ahogy te. Mert egyedi, egyedi esetből nem lehet általánosítani.
Istvan78 vasárnap, 16:21
Előzmény: #58646  KissAndor63
Az nem számít, hogy milyen arányban vannak a temetőben az oltatlanok ill. oltottak köréből?
szieszta vasárnap, 15:41

Mivel itt mindig a valakinek a valakijéről írnak és senkinek nincs saját mondandója, leírom saját, teljesen friss, családi találkozásunkat a koviddal.
Kedden fiamnak kezdett fájni a feje, torka, majd estére 38 fokos láz. Előtte való héten volt  vizsgázni az egyetemen, szerintem ott szedte össze. Szerdán lányom betegedett meg, neki 39 fokos láz, gyengeség, de más fájdalma nem volt, ő is az egyetemről hozhatta. Ez mind úgy, hogy 2 szer vannak oltva pfizer-ral, a másodikat augusztusban kapták.  Egy napig tartott csak a szenvedés, de másnap már csak pici torokkaparás, enyhe nyomás a fejben. Nekem csütörtökön este 37 fokos "lázam" volt, ilyenre nem volt példa már jó régen. Pici torokfájás és fejfájás, pénteken napközben semmi, majd estére 38 fok, de szinte meg sem kottyant. Szombaton reggel az enyhe fejfájást és torokfájást elűztem egy aszpirinnel, azóta rendben vagyok. Én astra zenecával voltam 2x oltva, éppen most járt le a fél év.
Feleségem éppen aznap kapta  a harmadik oltást, mikor a fiam belázasodott és gondolom meg is fertőződött, mert  még ma is szenvedget, pedig nagyon kemény csaj. Láza maximum 38,5 volt, de szinte nem tudott kikelni az ágyból. Remélem, már nem lesz folytatás, átestünk rajta. Hétfőn megyünk PCR-re, kiderül mi volt, de a gyerekeknek már megjött a pozitív eredmény.
green1899white vasárnap, 15:29
az oltás ...
de egyébként tényleg így van ..
az én munkahelyemen is ..
mindenki aki oltott már volt covidos ..
egy csóka van aki nem oltott és covidos sem volt ..
és akkor itt szépen , az a mantra is megdőlt , hogy azért kell kötelezővé tenni egy munkáltatónak , mert úristen mi lesz ha betegállományba mennek majd az alkalmazottak ..
Hát ... betegállományba mentek , csak épp oltottan 😂😂 
Egyébként az ég világon semmi sem lett .. sokszor nagyon kevesen voltunk .. ennyi lett. .
green1899white vasárnap, 15:22
Előzmény: #58651  green1899white
és akkor megint jönnek hogy oltasd bemagad 😂😂😂
realmadrid vasárnap, 15:02
Előzmény: #58646  KissAndor63
Nem vagyok oltás ellenes, kettő már bennem van de azt vettem észre a környezetemben hogy a 2 vagy 3 oltással rendelkezők sorra pozitív tesztet produkálnak míg az oltás nélküliek tesztje negatív. Ennek mi az oka?
green1899white vasárnap, 15:01
Előzmény: #58649  green1899white
De még ezt az agyhalált is tovább tudják fokozni..
Hogy oltasd be magad betegség után 👌👌👌
Bravo..........
Eddig 150 évig a betegség előtt kaptál oltást , nem utána ..
Egyébként most is ..
Vagy nem azért mondják hogy oltasd bemagad , hogy el ne kapd ?? Itt van két oltás , de mivel gyenhül így vegye fel a harmadikat , ne hogy elkapja .. vagy negyediket mert úristen ki tudja mi lesz ha elkapja ...
Majd eljapod ( kutya bajod nem kesz egyébként )
grizzlygeza
grizzlygeza vasárnap, 14:59
Előzmény: #58643  Istvan78
Azt, hogy marhaság, az összes 3 oltásos ismerős otthon fetreng koviddal, anyósom 3 napig köhécselt oltás nélkül, semmi baja. 
Szerencse/genetika dönt szerintem, az oltás nem jelent semmit. 
green1899white vasárnap, 14:53
Előzmény: #58625  Boomer
Nem egy új tanulmány szerint , ha nem az összes régi tanulmány szerint .. Különben nem ment volna át biológia órán ált iskola második osztályban..
Itt az a röhejes hogy volt/ van aki ennek az ellenkezőjét állítja ..
Phylaxa vasárnap, 12:50
Előzmény: #58642  KissAndor63
A hivatalos indok a "nem annyira" kifejezés, ha jól értem, mert igazából semmire sem mondanak semmit. Oldalakat írnak a semmiről. Az én környezetemben az oltottak voltak inkább valójában betegek, az oltatlanoknak egyszerűen csak haza kellett menniük. Nyilván nem fogom azt állítani ebből, hogy ez így van mindenhol. Tehát a "nem annyira" az én környezetemben fordítva történt. Egyszerűen kivágtak egy rakat jó tanárt és azt hazudják maguknak, hogy az eddig is tanárhiányos környezetben majd pótolni fogják. Nos ez bizony nem így lesz. Én azt látom, hogy továbbra is az oktatás leépítése folyik. Most egy kicsit begyorsult. Az idén kiosztásra kerülő érettségik egy jó része valóban csak papír lesz. Nulla tudás áll majd mögötte. A befektetők pedig "importálnak" szakképzett munkaerőt. Végül is már régóta ez folyik. Hát most majd nagyobb mennyiségben.
KissAndor63
KissAndor63 vasárnap, 11:54
Előzmény: #58645  green1899white
Mert egyeseknek nagyon megéri. Pénz, hatalom, politika.
KissAndor63
KissAndor63 vasárnap, 11:54
Oltottak is vannak intenzíven, illetve temetőben.
És tovább is tudják adni.
Szóval ennek fényében az oltottakat is haza kellene küldeni.
green1899white vasárnap, 11:30
És miért vannak a kártyák ?? És miért van a kötelezőség ??  Az egész egy kártyavár .. és nem szólal meg senki ..
Istvan78 vasárnap, 11:20
Amúgy szerintem, már tényleg bele vannak keveredve ezekbe a szabályokba a hivatalosságok is.:)
Istvan78 vasárnap, 11:19
Mert ha ők elkapják, sokkal nagyobb baj lehet belőle, mintha oltott kapja el? Mit szólsz ehhez a magyarázathoz?
KissAndor63
KissAndor63 vasárnap, 11:14
Előzmény: #58637  Phylaxa
Arra mondjuk extrán kíváncsi vagyok, hogy HA az oltott is el tudja kapni és tovább is tudja adni, akkor miért csak az oltatlanoknak kell hazamenni. :D :D :D
green1899white vasárnap, 10:51
Előzmény: #58639  sanka
A kötelező oltásokat is ??
nem hiszem .. Ausztriában épp most fogadták el .. Nálunk sem úgy néz ki a helyzet hogy javul , sőt !! Épp most járnak le a kártyák ... Bár mondjuk Floridában töröltek mindent: kártyát , kötelezőséget ( eü dolgozóknak is ) maszkokat ...
sanka vasárnap, 09:53
Gyerekek ne izguljatok, hamarosan vége a járványnak, törölni fogják a korlátozásokat. A britek hamarosan törölnek minden korlátozást.
Helix Nebula vasárnap, 09:49
Előzmény: #58636  Phylaxa
Akkor ez valószínűleg a tanároknak van.
Én beteg voltam, karanténban is voltam, de semmi plusz nem járt. 
Phylaxa vasárnap, 08:28
Előzmény: #58623  Kismacska
Természetesen a suliban ha egy diák pozitív, akkor minden oltatlan hazamegy. Így kerültem én is karanténba. Most, ha nem lennék felfüggesztve, akkor egyfolytában karanténban lennék. :)
Phylaxa vasárnap, 08:21
Előzmény: #58621  Helix Nebula
Szabály? Én nem tudok semmiféle szabályról. :)

Valamikor Kásler úr nyilatkozott (láttam, hallottam, tehát ő volt), hogy a karanténba kerülőknek 100%-os lesz a táppénz. Aztán a kollégáktól kiderült, hogy nem az. Ezért írtam le a véleményemet, hogy hazudott. Tavaly novemberben én is karanténba kerültem, mert kontakt személy lettem. Meg is kaptam a 60%-os táppénzemet erre az időszakra. Most pedig megkaptam a maradék 40%-ot. Ez történt velem és ezért elnézést kérek a Miklóstól, mert így kiderült, hogy nem hazudott.

Így viszont az a furcsa, hogy Te például nem kaptad meg. Nem ismerek semmiféle szabályokat erre vonatkozóan. 
KapzsiLaci szombat, 23:15
Most beszéltem egy haverommal, otthon van Korona vírussal. A batyja is vírusos, de bejár dolgozni. Októberben is vírusos volt, akkor is bejárt. Egy olyan helyre, ahol viszonylag sok a nyugdíjas korú ember. Az ilyen hülyét börtönbe kéne zárni
kukker szombat, 22:05
Ma estére egy ilyet mindenkinek! :)
https://www.youtube.com/watch?v=SJUhlRoBL8M
decis
decis szombat, 20:16
Előzmény: #58631  kukker
:))))
kukker szombat, 19:45
Előzmény: #58629  decis

"A haláltól talán megvédett"
Szóval "hegylakó" lettél?
:)
harlem
harlem szombat, 19:44
Előzmény: #58629  decis

Sok más betegségbe is belehaltak már látszólag egészséges emberek, influenzába gyerekek, stb
Azt mondják gén hiba - akkor alkalmazzanak gén korrekciós terápiát, ha vki átesne a gén rostán...
https://168.hu/kulfold/11-eves-horvat-kisfiu-halt-bele-a-koronavirusba-224409
decis
decis szombat, 19:28
Előzmény: #58627  harlem
Teljesen felesleges úgy is elkapja az ember és mindegy, hogy be van-e oltva vagy nem. Az utazási korlátozásoknak ilyen hatékonytalan vakcinák mellett semmi értelme, az oltott oltatlan diszkriminináció is csak feszültségkeltés, döntse el mindenki, hogy mi akar, ne szóljon bele senki.
A haláltól talán megvédett és kórházba se kerültem, de nem tudom, hogy nélküle mi lett volna, most már tök jól vagyok, volt 3 kemény nap.
Minden oltott elkapta és megérezte nálunk.
JamesT szombat, 19:25
Jézusom ezt tanulmányozzák.... Vicc
Az emberi faj a kezdetek óta csak azért él túl mert az immun rendszere megvan és fejlődik folyamatosan. Minden korszak emberének másabb az immun rendszere születésünktől fejlődik és eddződik, már ha nem élünk minden bacitól vírustól elzárva de sajnos a maszkolás nem tartja formában az immun rendszert az fix.
harlem
harlem szombat, 19:13
apocca
apocca szombat, 19:13
ehhez minek tanulmány, ha az immunitásunk nem győzné le a kórokozókat, vírusokat, stb, akkor már nem léteznénk.
Boomer szombat, 19:10
Előzmény: #58624  Boomer
Egy új tanulmány szerint a természetes immunitás hatékonyabb az oltásnál
Kismacska szombat, 19:09
Előzmény: #58621  Helix Nebula
https://bddsz.hu/Koronavirus/egeszsegbiztositasi-ellatasok-igenylese
csak akkor 100% ha "foglalkoztatási megbetegedés"
harlem
harlem szombat, 19:07
Helix Nebula szombat, 18:56
Előzmény: #58618  Phylaxa
De milyen szabály alapján kaptad? 
Azt mondtad hogy ezt olvastad. Hol olvastad? Belinkeled? Köszi 
Boomer szombat, 18:27
Előzmény: #58619  harlem
Ez korrekt dolog.
Bármennyire is "szabad a döntés" de ha nem tudsz boltba menni, nem tudsz semmit csinálni az a gyakorlatban kényszerítés.
Felkészül Ausztria.
Phylaxa szombat, 17:31
Előzmény: #58617  Helix Nebula
Na ez érdekes, amit mondasz. Velem csak most történt meg, ezért gondoltam eddig mindenki így kapta. Ezt a káoszt.  :)
Helix Nebula szombat, 17:12
Előzmény: #58616  Phylaxa
De miért? 
Ez milyen szabály? 
Mi nem kaptunk. 
Phylaxa szombat, 13:43
Előzmény: #58615  Helix Nebula
A 60%-os táppénzt megkaptam a fizetésemmel. Most pedig az elmaradt 40%-ot hó közben. Így már valóban 100%.
Helix Nebula szombat, 13:29
Előzmény: #58614  Phylaxa
Milyen pluszt kaptál?
Én nem kaptam semmit a táppénzen kívül. 
Igaz kb. tavaly ilyenkor voltam covid-os. 
Phylaxa szombat, 10:25
Megkövetem Kasler urat a karantén táppénz témában tett kijelentésem ügyében. Nos ma megkaptam a novemberi táppénz kiegészítést (40%), tehát igazat mondott. Azt nem értem, hogy miért kellett erre a megvalósuláskor rájönnöm, de valahogy elveszett ez a "majd később kiegészítjük" információ a média csatornáin. :)

Mindenesetre így korrekt.
JamesT szombat, 07:15
Előzmény: #58612  Kismacska
Alapvetően az egészségügy hirtelen és nagy mértékű leterhelése, és az ezzel járó állami többlet kiadás az amitől az állam akarja önmagát megvédeni az eszköz a mód kb mindegy.
Ha sok a fertőzött sok a beteg, sok az aki túlterheli az egészségügyet kevésbé képesek az ellátást biztosítani főleg itt ahol amúgyis gyenge az egész rendszer.
Szóval mindenkit oltani kell hogy mindenki védje az államot. Sajnos akárki akármit mond ez igenis a leginkább égető problémája a vezetőknek. 
Most akár oltott vagy 2x, akár oltatlan menned kell tovább becsekkolni harmadikra negyedikre, most ez a megoldás a fejekben hogy elkerüljük a hirtelen és nagy túlterhelést.
Kismacska péntek, 23:31
Előzmény: #58597  grizzlygeza
az oltatlanokat be kell oltani hogy megvédjék az oltottakat attol a virustol ami ellen be vannak oltva
érthetö nem? 
tanrek péntek, 21:01
Előzmény: #58600  El_Kebir
Az ajánlásod alapján ugyan nem nekem szólt, de azért elolvastam.
Igazad van, tényleg azoknak való, akiknek szántad. 
A többi látja, hogy hol lehet a gondolatmenetben a hiba.
Phylaxa péntek, 18:58
Előzmény: #58607  smallinv
A tiszta víz teljesen  ismert. Az emberi szervezet nem. Nemcsak azért mert még mindíg kutatjuk, hanem azért is, mert egyéni. A tartós, hosszú és alapos kutatások is azért tartanak annyi ideig, mert a sok induvídum sok-sok mellékhatást generál.

Ha nincs alapos kutatás, akkor bízzuk rá a "vízre"+, hogy akarja-e azt a pici szennyvizet és ne játszunk mindentudót!
El_Kebir
El_Kebir péntek, 18:56

a semmi az nincs, vagy van? :D 
https://jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2788172
a placebo csoport 1/3-ának a sóoldattól (a vér fő összetevője) is oltás mellékhatásai voltak... 
El_Kebir
El_Kebir péntek, 18:14
Előzmény: #58607  smallinv
már csak az a kérdés, hogy a vírus vagy az oltás a "pohár szennyvíz"...   
smallinv péntek, 17:55
Előzmény: #58605  Phylaxa

Van 1 m3 szennyvíz és 1 m3  tiszta víz.
Ha a szennyvízhez hozzáöntünk egy pohár tiszta vizet, az szennyvíz marad...
Ha a tiszta vízhez hozzáöntünk egy pohár szennyvizet, az szennyvíz lesz ...
Mindenki értse úgy, ahogyan akarja.
smallinv péntek, 17:49
Előzmény: #58604  El_Kebir

A betegséget cseréljük fel egészségre:
az egészségtől nem leszünk egészségesebbek,  a rá kifejlesztett oltástól viszont egészségesebbek... ha mégis egészségesebbek lennék a kórokozótól, akkor annak kisebbek a mellékhatásai, mint az oltásnak ?
Phylaxa péntek, 17:43
Előzmény: #58604  El_Kebir
A "náluk elindult fertőzésről"?

2018 spanyol szennyvíz, 2019 olasz szennyvíz. A hatásait pedig könnyebb a fejlett nyugaton kideríteni, mert átment párszor az erősebbtől a gyengébbig. Kínában semmi sem történt ehhez képest.

Évek kellenek mire megtudjuk a hatásait. 
El_Kebir
El_Kebir péntek, 17:01
Előzmény: #58602  green1899white
na igen, ebben a témában olyan paradoxonok lettek az axiómák :D, hogy ...a betegségtől nem leszünk betegek,  a rá kifejlesztett oltástól viszont megbetegszünk... ha mégis betegek lennék a kórokozótól, akkor annak kisebbek a mellékhatásai, mint az oltásnak... az egész hozzáállás kínos.  
a kínaiak meg tolják az "értelmetlen" (európai szemmel látványosan túlzó) zéró toleranciát... ha már konteózik itt mindenki, nekem meg az gyanús, hogy lehet ŐK tudnak valamit, a náluk elindult fertőzésről, ami miatt a teljes elfojtást próbálják megvalósítani. (mintha a hosszútávú hatásokat és/vagy többszöri átesés hosszútávú hatásait sokkal kockázatosabbnak ítélnék meg... miközben itt nyugaton örülünk a teljes átesésnek... csak nehogy pofára esés legyen ebből)
smallinv péntek, 12:36
Előzmény: #58602  green1899white
Azt bizonyítani kellene, de azt, hogy egészséges volt valaki és az is maradt, ritkábban kell bizonyítani.
green1899white péntek, 12:13
Előzmény: #58601  smallinv
Sőt, még az is lehet , hogy onnantól nem lesz egészséges ..👍
smallinv péntek, 11:27
Előzmény: #58600  El_Kebir

Én nagyon gyenge voltam matekból, de arra rájöttem, hogy ha az egészséges embert beoltjuk és egészséges marad az nem feltétlen az oltás hatása...

Topik gazda

harlem
harlem
4 5 4

aktív fórumozók

friss hírek További hírek