Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Judith_47 ma, 10:26
Előzmény: #53523  vigkrisz
havonta!!! 
100 eur egy nyugdíjasnak
gipsy
gipsy ma, 10:21
Előzmény: #53523  vigkrisz
Meddig és hányszor? Hetente , naponta havonta évente szász euró, mert egészséges vagy? Az csak egy feltételezés, hogy covidos leszel. Ha autóba ülsz akkor fizetsz száz eurót mert majd esetleg elütsz valakit. A cselekmény bekövetkezte előtt megbüntetlek?   Ezer sebből vérzik ez az egész, ill bűzlik, mint a szarrakás.
vigkrisz ma, 10:11
Előzmény: #53511  gipsy
ha ezt a hírt végigolvasod, akkor látható, hogy ez a "kötelező" oltás sem kötelező, hiszen
"Ha ezek után sem veszik fel az oltást, akkor 100 eurós büntetésre számíthatnak, ami 37 ezer forintnak feleltethető meg."
https://24.hu/kulfold/2021/11/30/koronavirus-gorogorszag-kotelezo-oltas-nyugdijas/
Kolyok
Kolyok ma, 10:09
Előzmény: #53520  vigkrisz
Így van, illetve azért érdemes átkacsintani a tengeren túlra is ahol 10 államban még az egészségügyi dolgozókra vonatkozó kötelezettségét is elmeszelték...
gipsy
gipsy ma, 10:07
Előzmény: #53520  vigkrisz
Valamit még elfelejtettem. Sokan zsarolásra és kényszerítésre beoltatták a gyerekeiket. Ha a gyerekeknek bajuk lesz a következő években, mint ahogy most épp Szlovéniában, akkor nem egy szülő, azt nyilatkozta, hogy a gyerek oltását végző orvos a hátában csákánnyal végzi....  Borsod-megyében ez nem is egy légből kapott opció.
vigkrisz ma, 10:02
Előzmény: #53508  gipsy
ha kötelező lesz, akkor szerintem EU-s szinten lesz kötelező vagy EU-s ajánlások alapján, így érdemes most a nagykutyákat (pld. Németország) figyelni, hogy náluk hogyan alakul ez a dolog
nálunk jön a választás, addig valószínűleg nem teszik kötelezővé, utána meg várhatóan jön a járvány nyári lecsengése, így jövő őszig lehet, hogy nem kerül újból terítékre a dolog 
meg az is kérdés még, hogy melyik típusú oltás lesz a kötelező, mi kap esetleg jövőre végleges engedélyt
aztán jövőre már az orrspray vakcinák is bejöhetnek a képbe, plusz lesz EU-s hagyományos és fehérje alegység vakcina is, ha igazak a hírek
de az is lehet, hogy csak bizonyos korosztálynak lesz kötelező, ilyenre is van már példa
szóval végtelen kérdés merülhet még fel, kár most ilyen szinten izgulnod, figyeld a többi országot, hogyan alakul
Kolyok
Kolyok ma, 09:40
Előzmény: #53518  totoro
És emberekkel foglalkoztok vagy csak simán irodába vagytok?
totoro
totoro ma, 09:39
Előzmény: #53513  moneycenter
Igen.
amsterdam
amsterdam ma, 09:34
Előzmény: #53508  gipsy
Sajna nem háború lesz, hanem már van. :-(
Judith_47 ma, 09:17
Előzmény: #53493  mrider
ez a lejárat nagyon nem tisztességes
szo se volt ilyenröl
moneycenter ma, 08:57
Gondolom pénzbírságot vetnek ki a kötelezőt megtagadókra. És azt nem szívesen vállalja be senki. 
moneycenter ma, 08:55
Előzmény: #53511  gipsy
Ha nem írom alá a nyilatkozatot, akkor nem adhatják be !   
moneycenter ma, 08:48
Előzmény: #53512  totoro
Állami cégnél dolgoztok?
totoro
totoro ma, 08:45
Két oltatlan kollégám teljesen el van keseredve, hatodikáig kell leadni az oltási igazolásokat nálunk, de sokallják a 160 ezret a kamu oltási igazolásért (igen, valamelyik már talált forrást....), mert az csak fél évre szólna, és fél év múlva ugyanott lesznek ahol most, és vagy oltakoznak, vagy megint perkálnak ennyit.
gipsy
gipsy ma, 08:45
Az a baj, hogy mindegyikőtök logikusan és jogszerűen, jogos megoldásokban gondolkozik, miközben, már régen JOGTIPRÁSOK közepette telnek a napjaink. PL vészhelyzeti intézkedések és máris ki van kerülve az álláspontotok.
Monte ma, 08:42
Előzmény: #53482  algore
Köszönöm a kimerítő válaszod.
 Sajnos Magyarországon a „bíróság” előtt sejtes immunitással, nem tudom bizonyítani az ártatlanságomat, akarom mondani a védettségemet. A most igényelt kártyám 4 hónap múlva lejár.(ha egyáltalán megkapom ismét) Oltatni nem szeretnék. 
 A vírustól nem félek, szerintem 2020 februárjában voltam beteg. Azóta tüneteket nem tapasztaltam. 
 Azt figyeltem meg, hogy a bőröm mindig jelzi, ha találkozom a vírussal. A betegség után történt először, a rajtam lévő „cimbalom szegek” (fibrómák?) közül egy-kettő viszketni kezdett. Majd elsebesedtek és leestek.
 Utoljára pár hete történt ilyen, majd lettek megbetegedések a munkahelyemen. 
 Vajon milyen rokoni szál kötik össze a két vírust? (költői)
totoro
totoro ma, 08:41
Algore sűrűn hivatkozik arra, hogy megnőttek az összhalálozási számok azokban az országokban is ahol oltanak, és ezt rendszeresen az oltásnak tulajdonítja. Mi is lehetne más ugye? Szerintem pl ez:
Készült egy tanulmány amelynek a célja a COVID-19 fertőzés és a COVID-19 kezdeti epizódjából való felépülést követő 12 hónapos halálozás közötti kapcsolat meghatározása volt felnőtt betegeknél. A konklúzió az lett, hogy a COVID-19 kórházi kezelésben részesülő betegeknél szignifikánsan (több mint duplájára) megnövekedett a jövőbeli halálozás kockázata.
forrás:
Frontiers | COVID-19 Post-acute Sequelae Among Adults: 12 Month Mortality Risk | Medicine (frontiersin.org)
gipsy
gipsy ma, 08:40
Előzmény: #53503  vigkrisz
Mi az hogy milyen formában lesz kötelező?????? Először is ott van édesanyám korosztálya, akik kaptak kettőt, de eddig nem mertek szólni, mert ismert a véleményem, de most kezdik bevallani, hogy hónapokig rosszul voltak tőle. Retteg mert üzent a háziorvosa, hogy gyerünk a harmadikért. Anyám pánikol!!!!! Könyörög, hogy ne... Aztán vannak, akik azért mondják, hogy legyen, mert be vannak oltva, és akkor ugyebár, "Dögöljön meg a szomszéd tehene is", hiszen érzik, hogy valami nem stimmel, ide sorollak Téged is. Aztán vannak, akik konkrétan kórházba kerültek, de meggyőzték őket, hogy semmi köze az oltásnak ahhoz, hogy pl. 40 napot menstruál és majdnem elvérzik....  egyéb hormonális borulások. Aztán vannak, akik már kikerülték, orvos ismerős által, lefolyóba a cuccot és uzsgyi tovább. Aztán vannak a Szlávik félék, akik köteleznék, de a saját szeretteit azt ne vegyük már ide..... Aztán vannak a zsigeri elutasítók.  Aztán vannak a gondolkodók, akik azt látják, hogy 6 millió oltott, még több beteg ésvannak akik a lelépésen gondolkodnak, mert látják, hogy pl Indiában nem fekszenek a halottak az utcán csak a Tv felvételeken... aztán vannak, akik érzik, hogy ebből háború lesz, hiszen mindig így kezdődik........és így tovább és így tovább....
moneycenter ma, 08:35
Miért adatnám most be, mikor itt az újabb variáns, ami ellen új vakcinát kell fejleszteni. Ha kijön az új vakcina, addigra a virus megint mutálódik, és megint hatástalan a legújabb vakcinaq, és így tovább....
A vírus egy lépéssel mindig előttünk van. 
Miért lenne kötelező a mostani vakcina, mikor itt az új mutáns? Ezt úgy megkérdezném, ha kötelező lesz.
algore ma, 08:35
Előzmény: #53497  vigkrisz
A dohanyzast is ajanlotta minden szakember es hatosag a 60-as evekben, mert egeszseges.
Azok a korhazak es lodoktorok akik toredek halalozassal kezelik a covidot, a d vitamin hatasa mellett vannak. 
moneycenter ma, 08:32
Előzmény: #53500  gipsy

KI MIT FOG TENNI, HA KÖTELEZŐ LESZ AZ OLTÁS???
Attól is függ ki teszi kötelezővé? A kormány, vagy a munkáltató? És hogy mivel büntetnének, ha nem veszem fel.
Szerintem a munkáltatók nem vállalják a felelősséget. 
Jogi érdekközösséget kellene alakítani. Ügyvédet megkérdezni mindenre kiterjedően. Munkaszerződés, alkotmányossági próba...ilyesmi.
Lehet hivatkozni vallási beállítottságra.?
Nem tudhatom milyen hatással lenne az egészségemre, ha beadnák az oltást, ezért szerintem jogom van megtagadni.
Vagy nem írom alá az önfelelősségvállalási nyilatkozatot.
signal2
signal2 ma, 08:31
Egyelőre semmilyen adatsor alapján nem látom indokoltnak, hogy pl a 40 év alatti, krónikus betegséggel nem rendelkező emberek esetében mi indokolná a kötelező oltást. Nem látom, hogy nagyobb valószínűséggel halnak meg abban a csoportban az emberek, mint közlekedési balesetben.
Ha kötelező lesz, akkor én egyébként felveszem, de vízionálok olyat is, hogy elindul egy migráció azokba az országokba, ahol nem kötelező.
vigkrisz ma, 08:27
egyébként meg az emberek döntő többsége semmi nem fog tenni, hiszen már beadatta az oltást, így egy újabb kérdés merülhet fel, hogy hány oltás lesz kötelező, milyen időközönként "jár le", stb...
vigkrisz ma, 08:24
a kérdés az, hogy milyen formában lesz kötelező, mitől esel el, miből leszel kitiltva, ha nem adatod be
mert, ha jobban utána nézünk, akkor most sem "kötelező" pld. az állami szektorban, hiszen elmehetsz olyan munkahelyre is dolgozni, ahol nem kötelező feltétele a munkakör betöltésének az oltás
Zeci ma, 08:21
Ha nem vettem volna fel a 3. oltást tiltakoznék ellene.
gipsy
gipsy ma, 08:16
Vitaindítónak szánom a kérdést: 
                                                         KI MIT FOG TENNI, HA KÖTELEZŐ LESZ AZ OLTÁS???
harlem
harlem ma, 08:05
Előzmény: #53498  moneycenter
Sajnos ezek az oltások nem adnak teljes védelmet és biztonságot.
Plusz a felelős emberek hangzatos Dakota közmondásokat mormolnak naphosszat, amivel tévhitben is tartják a felhasználókat.
moneycenter ma, 07:57
Meghalt egy mentős tiszt covidban:
https://www.msn.com/hu-hu/hirek/other/koronav%C3%ADrusban-halt-meg-az-%C3%A9v-veszpr%C3%A9mi-ment%C5%91s%C3%A9nek-v%C3%A1lasztott-wlassics-katalin/ar-AARipKX?ocid=entnewsntp
Nyílván be volt oltva.  Nem egyszer. 
Hogy a PécsÁban történhetett ez meg?
harlem
harlem ma, 06:19
Előzmény: #53495  JamesT
Post Covid tünet is lehet.
Oltással kombinálva meg pláne akadozik a vekker.
JamesT ma, 06:03
Előzmény: #53490  glutamin
Azért a mellékhatások se aprók és jelentéktelenek.
A részlegemen kb 40 fő van ebből 3 jelzett panaszt szívritmus zavarra mellkasi problémákra. Kiderült mind a 3 pajszeres oltás után, voltak is orvosnál ritmus zavar mellkas fájdalom gyengeség és féltek is ebből mi lesz. Hetekbe került mire úgy érezték rendbe jöttek. Ez csak egy ilyen apróság de szerencsére mind jól vannak, persze érthető a harmadik oltást nem hajlandók felvenni.
harlem
harlem ma, 06:01
Img, ezért tart itt a világ...
https://metropol.hu/aktualis/omikron-varians-elnevezes-539260/
Kövi betű a pszi lesz, amit megint kapásból kihagyhatnak.
Kiejtése felér egy tüsszentéssel.
Ha csak a nevét kimondja 2 mrd ember naponta 3x, egy hét alatt beteríti a Földet.
- Mi a panasza?
- Doktor úr, folyamatosan tüsszögök és folyik az orrom, pszi. Mi ez vmi vírus, pszi?
- Jól mondja, ez a pszi variáns!
- Egészségére Doktor úr! 
mrider ma, 02:59
Letelepedési kötvény és 4IG Monavis Tóni előkerült a pöcegödörből és beböfögte, hogy elképzelhető, hogy lesz lejárati dátuma a védettségiknek, mivel sokak védelme 6-7 hónap után megcsappan.
Egyelőre talán az az oltottak mázlija az újabb kényszerítés, zsarolás előtt, hogy választás közeledik és a számuk nagyobb, mint akiket a munkáltatókon keresztül próbáltak megzsarolni.
mrider ma, 02:44
Előzmény: #53453  Kisterepjáró
Miután lassan kicsinálják az immunrendszert, majd jön a 1-2. havi szurika, mert csak úgy lesz teljes a védelem.
mrider ma, 02:42
Előzmény: #53452  tobzoskanátha
Ez is igaz, plusz mindjárt az elején bejelentette az ország, Európa, a világ és az univerzum megmentője, sosem hazudó Viktor, hogy Debrecenben épül a vakcinagyár.
Kinek gyártanának ott löttyöt, ha hirtelen vége lenne?
Nekem az is fura, hogy vállalják a konfliktust az EU-val évek óta, de oltás témában az eleje óta beálltak a nagyok mögé és ugyanazt tolják. Legutóbbár ő is azt mondta, hogy nem fogjuk megúszni a kötelező oltást.
Mit ígért nekik a háttérhatalom?
glutamin
glutamin ma, 01:10
Előzmény: #53459  green1899white
Az ilyenen én még most is röhögök. (chip, 5G kimaradt) Nem kell ennyire végletekben gondolkodni. Aki oltat, az is tájékozódhat. Nem mindenki gondolja, hogy az oltás egy csodaszer mindenre, de jobb döntés sokaknak mint az oltatlanság. Vesd össze az oltás kockázatait a covid kockázataival. Azért az oltás megjelenése előtt elég sokan meghaltak ebbe a “náthába”. Szóval azért csak veszélyes ez a vírus.
harlem
harlem kedd, 23:26
Az ilyen embereknek kár tollat adni, csak összefröcsögik a papírt
https://24.hu/belfold/2021/11/30/vedettsegi-igazolvany-vakcina-kotelezo-oltas-velemeny/
amsterdam
amsterdam kedd, 23:16
Előzmény: #53486  harlem
Pál Mónika most jól elmagyarázta egy pszichomaszlag agyturkászás közepette, hogy miért oltatta be magát. Önigazolás. Ez az ő dolga. No és a szent tehén tudomány, amiben feltétel nélkül bízni kell, mert a buszvezetőben is bízunk, ha felülünk a buszra. Kérdés, hogy 50-100 év múlva mit fognak mondani a tudomány mai állásáról. Ha létezik még ez a bolygó egyáltalán 50-100 év múlva. Valószínű, hogy Mónika pénzt is kap ezért a cikkért. Ami szintén az ő dolga, valamiből élni kell. Az én döntésem viszont az én dolgom. Látjátok, én is tudom a saját álláspontomat szajkózni az idők végezetéig! :-))
harlem
harlem kedd, 23:01
Előzmény: #53481  daxlisgyuszi
Sztem ez a kódfejtők műve, nem konkrétan ezt írta.
Lásd a cikk vége felé
https://www.express.co.uk/news/weird/1377717/nostradamus-predictions-2021-zombie-apocalypse-coronavirus-evg/amp
Az is lehet tévedett, vagy elszámolták, v akármi, utólag meg majd ráhúzzák vmi hasonlóra, mert előre ritkán találjuk ki mi mikor lesz.
Azért érdekes lenne tudni honnan kap egy jövendő mondó infót..
harlem
harlem kedd, 22:28
Előzmény: #53477  amsterdam
Judith_47 kedd, 22:18
Előzmény: #53483  harlem
ez nagyonis lehetseges
Judith_47 kedd, 22:17
Előzmény: #53470  Monte
ilyet hol mérnek? köszi
harlem
harlem kedd, 22:17
Na ugye H vannak hüpp-hüpp-hüpp, barba trükkök
https://24.hu/belfold/2021/11/30/lelegeztetogep-koronavirus-invaziv-beteg-adat/
Ha úgy dönt a vezír kiveszik a halott számból a krónikus betegeket és máris 90%-kal esik a Covid stat is. 
Lehet az oltott Covid-os krónikus már most is a krónikus alapbetegségében hal meg papíron, nem covid-ban, nehogy visszakereshető legyen egy esetleges vakcinahatékonysági vizsgálatnál.
algore kedd, 22:15
Előzmény: #53470  Monte
Ez pozitiv :)
Elnezest :) 
Az N antitest nagyon jo hir, termeszetes immunitast jelent. 
Nem tudom megmondani kb sem, hogy meddig lesz innen pozitiv. 
Elobb-utobb kimutathatatlan lesz. 
Nagysagrendileg 3-12 honap. 
Ha esetleg ujra osszeakadsz a virussal, akkor ujra felmegy a szintje. 
Ez megtortenhet ugy is, hogy te eszre sem veszed. 
De a sejtes immunitasod nem tunik el, a vedettseg mindig megvan imnentol. 
daxlisgyuszi
daxlisgyuszi kedd, 22:14
Előzmény: #53471  harlem
"...Nostradamus szerint 2021-ben Kalifornia lakosságát hatalmas erejű földrengés tizedeli meg november 25-én. ..."

:))

(szívesen (el)olvasnám, hogy (Cosa) Nostra Damus hol írt "Kaliforniá"-ról és hogy hol írt 2021. november 25.-éről)...    ;)
algore kedd, 22:11
Ezt nem ertik sokan, a tajekozott beleegyezes kapcsan. 
Az nem pusztan annyi, hogy valaki elvegez egy kockazat/haszon elemzest, es az alapjan ajanlott vagy nem. A kockazat ertekelese ugyanis SZUBJEKTIV. ezert kell mindenkinek szuveren egyeni dontesenek lennie. 
Van akinek egy pokcsipes xy kockazata ijeszto es van akinek nem. Van aki el akarja kerulni, van aki nem. Minden kockazat szubjektiv. 
Judith_47 kedd, 22:08
nekem az mRNS pl mumus
csak kinait voltam hajlando beadatni
kiprobalt dolgokban bizok es nem vagyok mar 20 eves sajna
daxlisgyuszi
daxlisgyuszi kedd, 22:07
Előzmény: #53472  Judith_47
Ha én mondanám el neked, hogy mit is érts ezek alatt, úgysem hinnél nekem... (és ezt nagyon helyesen tennéd!)... na, ezért kell saját magadnak utánanézned a (téged érdeklő) dolgoknak.
amsterdam
amsterdam kedd, 22:01
Előzmény: #53475  Judith_47
Ez egy teljesen érthető és józan hozzáállás. Ezt magyarázom itt, de süket fülekre talál némelyeknél: én teljesen megértem azokat, akik felvették az oltást. Megvoltak az érveik, hogy miért, tiszteletben kell tartani az emberek véleményét, döntéseit. Senkit nem fogok ezért lehülyézni vagy gúnyolódni, ijesztgetni sem akarok senkit. Csak amikor én is elmondom a saját álláspontomat, az általában nem vezet semmi jóra, max. arra, hogy "oltásellenes" vagyok. Nem vagyok az. Mindössze jobban fosok az oltástól (illetve az esetleges jövőbeni következményeitől), mint attól, hogy elkapom a vírust. Kinek mi a mumus. 
daxlisgyuszi
daxlisgyuszi kedd, 21:59
Előzmény: #53469  tomi23
bármi manipulálható...
Judith_47 kedd, 21:56
Előzmény: #53473  harlem
nekem nincs 2 utan függösegem
viszont többet nem kérek köszi
ha ez nem hasznalt a többi se fog
tobzoskanátha kedd, 21:55
Előzmény: #53473  harlem
Nemzeti konzultacióval mérjék fel, van-e igénye napi oltásra a kemény magnak.
harlem
harlem kedd, 21:52
Előzmény: #53456  algore
Ja a 3 havonta sem álom már
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20211130/harom-honap-utan-mar-harmadik-oltast-javasolnak-a-briteknek-513698
Ja egy új konteó szerint már 2 oltás után is kialakulhat az oltás függőség.
Lásd a most tartó magyar oltás kampány, hány % hányadik oltás is vezet?
Judith_47 kedd, 21:52
Előzmény: #53455  daxlisgyuszi
ezen mit kell érteni pontosan?
Monte kedd, 21:36
Előzmény: #53456  algore
Szia Algore! 
Köszönöm a tippet! 
Voltam N fehérje ellenanyag vizsgálaton, + lett.  
Oltatlanból ismét védetté váltam! 😉
Estleg lehet már tudni, hogy kb mennyi ideig tud ez a vizsgálat + leletet produkálni? 
Az elmebaj miatt érdekelne.
(most  az N fehérje -1,4 volt, júniusban az IgG ellenanyag 25)
Köszi.
tomi23
tomi23 kedd, 21:24
Előzmény: #53467  daxlisgyuszi
az a gond H az arany árfolyama is manipulalható , 
tobzoskanátha kedd, 21:20
Előzmény: #53462  sanka
Öregem, téged rendesen beszarattak ezzel a vírussal. Életkor, betegségek?
daxlisgyuszi
daxlisgyuszi kedd, 21:20
Előzmény: #53463  tomi23
1 uncia arany ezer évek óta mindig 1 szett kiváló minőségű férfi öltönynek (felsőruházatnak) az értékével (volt) egyenlő... ahogy ma is ennyit ér.
Így hát befektetésnek nem biztos, hogy elég jó az arany, de értékőrzőnek kétségkívül megteszi.
Gabesz76 kedd, 21:18
Előzmény: #53462  sanka
Sajnos a valódi beszámolók nem ezt mutatják....🙄
daxlisgyuszi
daxlisgyuszi kedd, 21:15
Ha esetleg megcsömörlött (volna) valaki az emberektől az utóbbi idő(k)ben, azé' lehet még értelmes tevékenységet találni a világban... 

https://youtu.be/kNzCv15BsN0
Helix Nebula kedd, 21:14
Előzmény: #53443  vigkrisz
Nálunk a munkahelyen, aki nem adta be az oltást eddig, az elsősorban azért mert fiatal házas nő és 1 éven belül babát szeretne, ebből van úgy kb 4 fő. 
Az eddig oltatlan férfiak ebben a hónapban végül beoltatták magukat. Bár eddig nagyon szidták az oltást. (engem emiatt meglepett az oltásuk). 
A harmadik csapat pedig elmondása szerint nem tudja, hogy miért nem kéri, mivel eddig nem kapta el, így bizakodik, hogy így lesz mindig. De különösebben nem oltásellenes. 
Ezt csak úgy leírtam mint saját statisztika. 
Mindenkit megértek, bár van akit nem teljesen értek. 
tomi23
tomi23 kedd, 21:12
Előzmény: #53455  daxlisgyuszi
menekülő befektetésnek megfelelő lehet az arany??? a nagy újraindítás miatt 
szerinted??
sanka kedd, 21:12
Előzmény: #53451  tobzoskanátha
Úgy, hogy sok oltatlan meghal.
daxlisgyuszi
daxlisgyuszi kedd, 21:07
Előzmény: #53459  green1899white
+