Konszolidált éves beszámoló A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény előírásai alapján konszolidált éves beszámolót és konszolidált üzleti jelentést köteles készíteni – a mentesített anyavállalatok kivételével – az a vállalkozó, amely egy vagy több vállalkozóhoz fűződő viszonyában anyavállalatnak minősül. A törvény meghatározza, hogy a konszolidált beszámolóban a konszolidálásba bevont vállalkozások vagyoni, pénzügyi, jövedelmi helyzetét úgy kell bemutatni, mintha ezek a vállalkozások egyetlen vállalkozásként működnének. Ennek érdekében az eszközök és a források, a bevételek és a ráfordítások (a teljesítmények és a költségek), a nyereség és a veszteség értékéből – az anyavállalat és a hozzátartozó leányvállalatok, közös vezetésű vállalkozások, illetve ez utóbbiak egymás közötti kapcsolataiból adódó – halmozódásokat ki kell szűrni. A konszolidáció folyamatában tehát mindkét félnek – anya- és leányvállalatnak is – fontos teendői vannak. A lányvállalatnak össze kell állítania azt az adatszolgáltatást, amely alapján a szükséges kiszűrések végrehajthatóak, az anyavállalatnak pedig a leányvállalatoktól érkező adatszolgáltatásokat (konszolidációs csomagokat) felhasználva el kell végeznie a halmozódó tételek kiszűrését.
Mivel 100%-os tulajdonában áll majd az NYrt-nek a Zrt, így Konszolidált Mérlegbeszámoló fog készülni, mely mindkét cég számviteli eredményét, adatait tartalmazni fogja. ha így marad minden akkor semmilyen változást nem szabad okoznia pusztán ennek a lépésnek az árfolyamban. Fontosabb kérdés, hogy mi szükség volt a Telekomm és IT rész szétválasztására. Mivel a tőzsde a jövőt árazza így ennek lehet relevanciája. De hát ezt meg ugye ki tudja biztosra meg előre ... :-)
Mivel a Zrt. 100%-os tulajdonosa lesz az Nyrt., így ennek nem lehet negatív hatása a részvény árfolyamára. Ami eddig az Nyrt.-é volt, ezután is az lesz.
Nem vagyok könyvelő, tehát nem tudom. Az, hogy miért lesz zárt körű ,nekem kicsit érthetetlen. Lehet akár azért is, mert majd így ha jönnek az állami "nagy" megrendelések, nem kell jelentenie a cégnek a BÉT oldalán? Lehet több titkos, hadiipari informatikai projekt és így nem annyira nyilvános? Vagy csak ez kell, hogy az ígért +400milliárdos értéknövelést 2025 végéig megcsinálják? Megjegyzem, eddig csak 1 Jászai nyilatkozat volt, hogy 2025 végéig, több mint 400milliárdos értéknövelést fog elérni a cég. Lehet ez 1 lépcső, mert így 2 külön cégbe szállhatnak be a befektetők? Azért most a 400milliárdos értéknövelést a jelentésbe is betették. mintha biztosra mennének. Akkor itt 2025 végére 2000 feletti árfolyamnak kéne lennie!!! orbitális 21:54 írása lehet a valós ok. Azt azért ne felejtsük el, hogy Jászai a zárt körű cégben 50% feletti tulaj és a Rheinmetall is 25%-os. Ezt tuti lebeszélték, hogy így gyorsabban növekedhet a cégcsoport. Ez a hír lehet csak minket lepett meg. Tartom a véleményem, ha nem lesznek leírások, hatalmas nyereségek jönnek. https://index.hu/gazdasag/2024/08/30/4ig-veszteseg-2024/# https://hvg.hu/gazdasag/20240830_Veszteseggel-zarta-idei-elso-felevet-a-4iG#rss
A negyedéves jövedelmezőségi adatok alapján en 2025-re teszem az első pozitív eredményű negyedévet (talán I. félév). A cégen belül jelenleg IT tevékenység gyengélkedik, talán ez lehet az oka a külön leánycégbe szervezésnek. Orbitális egyébként jól összeszedte a lehetséges előnyeit. Az IT stratégiai üzletág, de jelenleg gyengélkedik a szektorban mutatkozó fejlesztési forrás (Eu-s) hiánya miatt. A konszolidált eredményre önmagában szerintem nincs hatással. Az egymás közti tevékenység bevételei és ráfordításai kiszűrésre kerülnek, azaz a konszolidált eredményt a Zrt. cégcsoporton kívülre irányuló tevékenységeinek eredménye fogja befolyásolni. Ez a konszolidáció lényege: úgy mutatja be a cégcsoport eredményét, mintha kifelé egy cég lenne. Viszont egy valamire felhívnám a figyelmet: a Rheinmetallal közös cég is a Zrt.-be kerül, illetve a Zrt.-be lesz egyszerűbb külső forrást (akár befektetőit) bevinni. Szóval innen is fújhat a szél.
Most fog kiválni a Digi infrastruktúra Q3ban igen. Ez egy elidegenítés lesz, habár bizonyosan a Voda eszközök is bejátszanak a képbe, ennél a vételár allokációs mizériánál. Szóval egy darabig még ezt is nyögni fogjuk, amig ezen eszközök könyv szerinti értéke el nem éri a zérót.
Igen ezt tudom, de a közlemény azt tartalmazza hogy elidegenítésig. Az eddigi közleményekben ez a mondat nem volt benne, csak az hogy az amortizáció és a pénzkiáramlással nem járó tételek rontják le az eredményt, és ezek nélkül pozitív lenne. Miért pont most osztották meg ezt az infót q2-vel egyidőben, a szétválás bejelentésével együtt? Elképzelhető lehet hogy az amortizáló eszközöket pakolják át a Zrt-be? A vagyonleltár forduló napja 06.30. - mely elfogadás esetén (ez valószínű meg fog történni a közgyűlésen) 12.31-el kerül át a Zrt-be. Ha ez így van, akkor q3 már lehet hogy eredményes lesz? Ez a tranzakció hogyan hat a konszolidált eredményre? Ez volt igazából az előbb a kérdésem.
Szerintem tartalmaznia kell az nyrt beszámolójának, de a 4ig esetében nem az informatikai üzletágból származik az értékcsökkenés nagy része, hanem az akvirált telekommunikációs cégekből.
Sziasztok! Rice2! Érdeklődnék, hogy neked mi a véleményed a következő mondatról, mely a közleményben volt! "Az akvizíciókkal a csoport tulajdonába került eszközök vételár-allokációs hatásai, az eszközök hasznos élettartamának végéig, vagy elidegenítéséig hatnak majd negatívan a vállalatcsoport eredményességére, ezek azonban valós pénzráfordítást nem jelentenek." - Ha az nyrt-ből átpakolják a Zrt-be azokat az eszközöket, melyek amortizációja rontja az eredményt, de a Zrt tulajdonosa 100%-ban az Nyrt, akkor a konszolidált eredménynek ugyanúgy kell tartalmaznia a "rontó tételeket, vagy mégsem?
Az IT/SI az „Information Technology” (IT) és „Systems Integration” (SI) rövidítése.
IT (Information Technology): Ez magában foglalja az informatikai rendszerek tervezését, fejlesztését, üzemeltetését és karbantartását. Az IT területhez tartoznak a számítógépes hardverek, szoftverek, hálózatok, adatbázisok és egyéb technológiai eszközök, amelyek az információk kezelésére és feldolgozására szolgálnak.
SI (Systems Integration): A rendszerek integrációja azt jelenti, hogy különböző informatikai rendszereket, szoftvereket és technológiai megoldásokat összekapcsolnak, hogy együttműködjenek és egy egységes, működő rendszert alkossanak. Ez magában foglalhatja különböző alkalmazások, adatbázisok, hálózatok és egyéb IT-rendszerek integrálását annak érdekében, hogy az információk könnyebben és hatékonyabban áramoljanak a szervezeten belül.
Az IT/SI üzletág tehát az informatikai rendszerek fejlesztésével, üzemeltetésével, valamint ezek integrálásával foglalkozik, ami kulcsfontosságú a vállalatok számára, hogy hatékonyan működjenek és versenyképesek maradjanak a piacon.
A tranzakció, amelyben a 4iG Nyrt. leválasztja az IT/SI üzletágát egy különálló 4iG Informatikai Zrt.-be, több célt szolgálhat. Az ilyen vállalati átszervezéseknek általában az alábbi előnyei lehetnek:
Fókuszáltabb üzleti tevékenység: A leválasztással a 4iG Nyrt. és a 4iG Zrt. külön-külön, specializált tevékenységekre összpontosíthat. Ez lehetővé teszi, hogy az IT/SI üzletág külön entitásként működjön, jobban koncentrálva az adott piacra, míg a 4iG Nyrt. más üzletágakra, stratégiákra fókuszálhat.
Nagyobb átláthatóság: A leválasztás növeli a pénzügyi átláthatóságot, mivel a két cég külön-külön számol el. Ez megkönnyíti a befektetők és a vezetés számára az egyes üzletágak teljesítményének nyomon követését.
Kockázatok elkülönítése: Az átszervezés révén a kockázatokat elkülönítik. Ha az IT/SI üzletág külön cégként működik, az esetleges problémák vagy veszteségek nem érintik közvetlenül a 4iG Nyrt. többi üzletágát.
Növekedési lehetőségek: A leválasztott 4iG Zrt. könnyebben vonzhat be tőkét vagy partnerségeket saját jogon, anélkül, hogy az egész csoportot befolyásolná. Ez lehetővé teszi az IT/SI üzletág számára, hogy gyorsabban fejlődjön.
Lehetséges eladás vagy külön tőzsdére lépés: A leválasztott társaságokat könnyebben lehet később eladni, vagy akár önállóan tőzsdére vinni. Ez értéknövelő lehetőség lehet a tulajdonosok számára.
Összességében tehát a tranzakció célja az lehet, hogy növelje a vállalat értékét, javítsa a stratégiai fókuszt, és lehetővé tegye az egyes üzletágak hatékonyabb működését és növekedését.
nyilván emiatt van, de attól még kibebaszott szar az üzenete. más lenne a leányzó festése, ha 1000Ft-on állnánk és 800 lenne a kilépő. ez így egy szar csapda! nem melleseg ha a 4ig zrt az nyrt holding része marad, csak átpakolnak belőle dolgokat, akkor minek ez a cécó? ha viszont az oda átpakolt cuccok tényleg kikerülnek az nyrt-ből, akkor meg basszák már meg tényleg.
4IG Nyrt reszvenyesek.
Moderacio alatt lesz.