Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jofej péntek, 17:22
Előzmény: #55040  orbitalis
#55042
Lehet, hogy most "ég a lóvé", de rövid időn belül termelni fogja a pénzt.
Aral4 péntek, 16:29
Előzmény: #55040  orbitalis
#55041
ezek szerint van mit égetni :)
orbitalis
orbitalis péntek, 16:24
Előzmény: #55039  Cutasept
#55040
égjen csak a lóvé.
orbitalis
orbitalis péntek, 16:19
Előzmény: #55037  rice2
#55038
szólt a kopasz a haverjának, hogy dugózzátok már le lajosom, mert be fogják bszni 700 alá, aztán akkor hogy tukmálom rá 800-as árfolyamon a akvi célpontra a sajtpapírtomat b+
rice2 péntek, 16:02
#55037

Jól megpakolták a vételi oldalt.
781en 42edb. 782ön 41edb. Ezek honnét kerültek elő?
787ft és 25milla
orbitalis
orbitalis csütörtök, 23:15
Előzmény: #55035  Wolfalfa74
#55036
Szerintem meg ősszel lesz egy marha nagy korrekció az usa-ban és ez el fogja ránta az eu piacokat is.
Irdatlan szétrángatták az IT cégeket kint, ha lesz korrekció, akkor ezt is be fogják dobálni.
Szvsz MTEL is lesz még 800 és ha nem csinálnak valamit, ez is megy 700 alá (650) simán.
Wolfalfa74 csütörtök, 18:41
Előzmény: #55034  BA
#55035
Szerintem Augusztusba indulni kell felfele! 
BA csütörtök, 17:12
#55034
jovo het szerdaig ki kell csengetni 35 milliardot az allamnak a 4ig fele... ugye iden egy fillert nem utaltak majusig.
Stayerke
Stayerke csütörtök, 15:17
#55033
R788
Boavista csütörtök, 15:09
Előzmény: #55031  orbitalis
#55032
Meg egyelőre a piac sem igazán..:-))
orbitalis
orbitalis csütörtök, 15:03
Előzmény: #55030  Boavista
#55031
az legyen az ő problémájuk
Boavista csütörtök, 14:35
Előzmény: #55029  orbitalis
#55030
Tiszta sor! De ezt Pompi mester és társai nem igazán fogadják be..
orbitalis
orbitalis csütörtök, 14:00
Előzmény: #55028  Boavista
#55029
mondjuk ha valakinek megfordul a fejében a csőd az invitech, voda és digi tulajdonlása mellett, ott akkor vannak gondok fejben. konkrétan olyan infra van a kezében a cégnek, hogy hajaj.
Boavista csütörtök, 13:25
Előzmény: #55027  rice2
#55028
Egy biztos, én onnantól várok emelkedést, hogy a cég számai stabilan növekedő pályára állnak! Ehhez pedig több, akár 3-4 negyedév is szükségeltetik, már a piac meggyőzése miatt! Na akkor ha leesik a népnek, hogy messze a csőd és nem gond a nagy adósság kezelése sem, akkor lesz garantált felmenet szerintem!
rice2 csütörtök, 12:19
Előzmény: #55025  Eisenburgprofesszor
#55027

Cégeket akarnak még venni. Vásárláskor részben részvénnyel is tudnak fizetni.
Invitechet is részben így vették meg és a külföldi terjeszkedéskor a török így kapott 3%nyi részvényt.
Ha például megvesznek a piacról 0,2%nyi részvényt, ami most kb. 480millió értékű, ha azzal fizetnek akvikor újra közkéz lesz. Semmi nem változott, csak olcsón vettek piacról és ha magasabb az árfolyam akkor kell majd fizetni vele. Így spórolnának is.
Ha vesznek 1 több milliárdos céget, valószínű nem számít, hogy 500milla értékben részvénnyel fizetnének.
.
Szerintem Jászai nem fog eladni. Ha majd a cég sokkal nagyobb lesz és sokkal magasabban lesz az árfolyam, akkor majd lesz újabb rv. kibocsátás és így csökken majd 50% alá.
Szerintem valószínű a Rheinmetall viszont újra fog jegyezni, mert a 25%-os részesedésüket ők tartani akarják.
Az én véleményem szerint az átalakítások után jön 1 nagyobb tőkebevonás, mert a cég gyorsan akar külföldön tovább terjeszkedni. Balkán és Afrika van a célkeresztben a telekommunikációs szektornál és persze informatikában azok az országok ahol a Rheinmetall is jelen van. Jászai ha jól emlékszem 52 országot mondott, amit 4-5 év alatt akarnak bevenni. 1 év már eltelt :D
Boavista Én az AHás cégeladásnál arra is gondoltam, hogy előtte vesznek még 1 nagyobb céget és így összevonva majd többet ér és jobb áron tudják eladni. Lehet ezért várnak.
Céget vásárolni pedig akkor fognak, ha jó hitelt kapnának. Itthon már talán kamatcsökkentések miatt újra lehet jó hitelt felvenni, de gondolom külföldi hitelek is kellenének majd.
Szerintem a Vodafonban is érdeke tovább növekedni a cégnek és most az EUs pénzek hiányában valószínű, hogy megtudnák szerezni.
Meglepődnék ha ősztől nem gyorsulnának fel az események, mert én már a 3Qtől komoly nyereséget várok, ami majd folyamatosan fog növekedni, úgy, hogy közben a hiteleket simán fizetik.
Boavista csütörtök, 11:32
Előzmény: #55024  rice2
#55026
Alapjában egyetértek, de láthatod hogy srv valamiért nem pálya (amúgy szerintem vettek már eleget) lehet ők is így gondolják. AH-ás cég eladás pedig jó ideje terítéken van, csak nem akar történni semmi, amennyiben bejelentenék, szerintem tartós ugrás akkor is csak úgy történne, ha a cég későbbi számai igazolnák, mert a piac nem igazán vevő itt a "majd így meg úgy lesz" sztorira! A tények fogják kimozdítani idővel ez nem kérdés! Így marad a dagonya még szerintem...
Eisenburgprofesszor csütörtök, 10:53
Előzmény: #55024  rice2
#55025
Nem értem, miért kéne, hogy vegyen saját részvényt? 
Minimális a közkéz, inkább a nagyobb tulajdonosnak kellene eladni. Nézd meg a nagyobb blue részvényeket mekkora a közkéz. 
rice2 csütörtök, 10:48
Előzmény: #55022  Boavista
#55024

Azért ha jönne bejelentés az AHás cég kisebbségi részének eladásáról, akkor az 1 pillanat alatt megmozgatná az árfolyamot. Ha a cég venne 3-4 kisebb pakkot, szerintem az is 900 fölé vihetné.
Most csak megy a dagonya 800 alatt.
790ft és 4milla
Boavista csütörtök, 10:06
Előzmény: #55019  Wolfalfa74
#55022
Én is így vélekedek, bár az időtáv elég tág nálam mondjuk 1-8 hónapon belül, szerintem még nem kell sietni..
tschi- szerda, 20:27
Előzmény: #55018  orbitalis
#55021
Nyár van, mit olvasson az ember, ha nem bulvárt?
A nőknek szóló magazinban csak tudják, hova mit érdemes befektetni, hogy csurranjon-cseppenjen. :D
Wolfalfa74 szerda, 20:00
#55019
Kezdek vásárolgatni belőle! Lassan mi jövünk! 
orbitalis
orbitalis kedd, 21:54
Előzmény: #55017  rice2
#55018
ne mondd, hogy femcafe-t olvasol mert rosszul leszek.
inkább olvass ilyet. 
http://www.roboblog.hu
rice2 kedd, 16:29
#55017

https://www.femcafe.hu/cikkek/utazas/kapu-tibor-masodik-magyar-urhajos-kormany-bejelentes.
"21. század egyik legdinamikusabban fejlődő iparága"   
A cég már az űriparban is jelen van: 
https://index.hu/gazdasag/2024/05/06/gyarepites-uripar-ngm-versenykepesseg/
.
A nagy kérdés az árfolyam mikor fog űri magasságokba repülni??? :D
788ft            Ez sajnos a béka feneke alatti szint most.
rice2 kedd, 15:07
Előzmény: #55015  orbitalis
#55016

Én is gondoltam, hogy ez is ment.
Ha MNB nem tudja bizonyítani, hogy lebeszélt ügylet volt, akkor szerintem büntetni sem tudott.
Egyébként számomra úgy nézett ki, mintha számítógép kereskedett volna, mert volt, hogy 3-5 másodpercen belül voltak eladások-vételek. Könyvbe szinte be sem lehetett volna ennyi idő alatt vinni a megbízást.
788ft
orbitalis
orbitalis kedd, 14:43
Előzmény: #55014  rice2
#55015
Annyiban pontosítanék, hogy volt olyan is, hogy egymásnak adták és piacfelügyeleti eljárás lett.
Kétnaponta adták-vették egymásnak, hogy legyen forgalom.
rice2 kedd, 14:35
Előzmény: #55013  orbitalis
#55014

Ezt írogatom én is.
Ha átkötöd a részvényedet az gyakorlatilag az EUs szabályozás miatt megtévesztés, mert te egyedül voltál az eladó és a vevő is. Átkötésnek is úgy kell történnie kis papírnál, hogy az ne legyen a forgalom pl.20%nál nagyobb. Tehát olyankor kell, lehet átkötéseket csinálni amikor magas a forgalom, mert így kisebb %-a a forgalomnak a saját kötés és nem büntethet az MNB.
Ha másnak adod a papírt és nem nagyon változik %-osan az árfolyam akkor akár 50%-ot is eladhatsz, vagy vehetsz a forgalomnak, akkor sem büntethetnek meg.
Ha magadnak kötöd át, akkor viszont EUs jogszabályra hivatkozva büntetnek. A lényeg, hogy tényleg van ilyen jogszabály.
Nagy forgalmú papíroknál nem számít 10-30millás saját átkötés, de amikor a kisebb papírokban nem nagyon van forgalom, ott ilyenért már büntetnek. Akkor is ha a papírban nem is volt mozgás és ott zárt ahol előző nap.
Azt mondják a forgalom megtéveszthette a másik befektetőt :D  
Na erre azt mondom, akit ez megtéveszt az ne tőzsdézzen.
Randomos átkötéseket is büntették utólag.
.
Eddig nagy veszteség volt, nagy szponzori szerződéseket nem adtak. 
Most már folyik ki a sok pénz, mert valószínű majd komoly nyereségek jönnek a 3Qtől. 
Remélem így lesz és akkor mindenki megnyugszik.
793ft és 15milla    Nem nagyon van vevő.
orbitalis
orbitalis kedd, 13:48
Előzmény: #55012  rice2
#55013
Ismerősömet azért vették elő, mert átkötötte az ÉSZLA-ról TBSZ-re a kis papírját.
Semmit nem mozdult az árfolyam, a mondás mégis az volt, hogy a kis papír forgalmához képes magas forgalmat generált, ezáltal alkalmat adott arra, hogy megtévessze a piacot. 
Nem jogszerűtlen, de piacfelügyeleti eljárást eredményezhet. 
Na most itt több száz milliós "átkötések" voltak ősszel napi szinten.
JG pedig kezd teljesen hiteltelenné válni. A veszteséges céggel több száz milliós szponzori támogatást adnak sportegyesületeknek, közben a saját papírjait 800Ft alatt nem veszi és sír, hogy 3x annyit ér.
Nekem már az is furcsa, hogy ilyen helyzetben a németek miért nem csókolják tarkón?
Az ő pénzüket is égetik el faszságokra.
rice2 kedd, 12:55
Előzmény: #55011  dd87
#55012

Ha például én nagy tételben beteszek eladásra és azt valaki-kik megveszik és folyamatosan adom és nincs nagy 5%-10%-os mozgás, az nem büntethető. 
Ha kiszállok adhatom akár 2 hétig is, mert sokkal rendelkezem. Ez nem büntethető!
Ilyen még OTPben és MOLban is van.
1 alap úgy dönt, hogy kiszáll és gyorsan eladja a részvényeit, mert másba teszi át.
Ezt hívják eladó nyomásnak. Ez nem büntethető!
Ha vételre áll valaki és 1 nagyobb pakkot akar megszerezni, mert jött 1 bejelentés, hír és 1-2 hétig veszi nagy tételben a részvényeket, az sem büntethető, ha nincs hatalmas %os elmozdulás miatta.
Itt akkor nagy volt a forgalom, de nagy elmozdulás nem volt egyik irányba sem!
.
A lényeg amit lejjebb linkeltem, az a cégről szólt, hogy "lapítanak" és "őszi mutyi"
Ha nem büntették őket, akkor nincs miért lapítani, mert nem a cég csinálta.
dd87 kedd, 12:30
Előzmény: #55009  rice2
#55011

aki végig figyelemmel kísérte orbitalis ezen témában tett írásait az pontosan tudta, hogy miről van szó
ezt kb 3-4x megbeszéltük itt a forumon
Sokan okoskodtak, hogy ezt nem a cég csinálja. Le is írtuk, hogy nem arra gondolunk, hogy a cég. De attól még valaki nagy tételben játszott. A normális kereskedéstől eltérő ajánlatokat tettek be, ez az ami büntethető.
Példaként emlékezz arra, amikor egy magánszemélynek kellett a tőke és piacin kiszórt egy illikvid papírt. CSak azért megbüntették mert nem apránként adta el, amennyire épp vevő volt nem túl alacsony áron.
orbitalis
orbitalis kedd, 10:20
Előzmény: #55009  rice2
#55010
Nem csak JG és Ali van benne derékig a dologban.
Anno a Tsys-es kiszállós mutyiban is a MonaLisa adta a papírokat és még sem lett belőle semmit.
A cinizmus meg nem jött át ezek szerint: meglátásom szerint senkit nem büntettek meg.
Volt most egy bennfentes kereskedelemmel kapcsolatos 2millás nevettséges bünti miközben februárban magánszemélyeket basztak meg 10millára és Kulcsár urat meg 100-ra mert kis papírokban mutyizgattak.
rice2 kedd, 10:06
Előzmény: #55008  orbitalis
#55009
Nem írtad, de sejtetted.
"Szerintem megy a lapítás az őszi mutyi miatt és most nem mernek semmit csinálni.
Meg lehet kérdezni az MNB-t, hogy milyen büntetést szabtak ki a piacfelügyeleti eljárás során."
Ezzel azt sugalltad, hogy megbüntették őket.
.
Ha megnézel 5 éves kereskedési grafikont akkor látod, hogy máskor is voltak rövidebb ideig nagy forgalmak hónapokig. Ez a7- 8 hónap nem kiugró, mert 2021 augusztusától is volt 5 hónap amikor volt ekkora dbszámú forgalom, előtte 2019ben meg sokkal nagyobb. 
A nagy forgalmak után mindig jöttek a gyenge forgalmak.
Egyébként a mostani szerintem is nagyon furcsa volt, mert úgy nézett ki mintha beleadna és akkora pakkot megvenne valaki és fordítva. Tuti nem ugyanaz volt, mert azt az MNB vastagon büntetné, 100milliós nagyságú büntetéssel. Ha már 2 ambar és egymásnak adják, azt nem nagyon tudja büntetni.
pl. Én ma eladok és te veszed, te holnap adod és én veszem. Ezt csak akkor tudja büntetni, ha bizonyítja, hogy megbeszéltük, stb. 
Ha valaki saját magának adja-veszi az büntethető. Egyébként a Randomos Tlongokat is büntették több mint 2 év után. Lehet te arra hivatkozol büntetésként.
.
Tartom a véleményem, hogy Jászaiék tehetnek arról, hogy a kicsik eladói oldalon vannak.
Nem azért hallgatnak szerintem mint szerinted. Én úgy gondolom, hogy a nyomott árfolyamot valaki rutinos gyűjtésre használja. Te már 600 alatti árfolyamot vársz, pedig szerintem csak addig engedik le, hogy ne jöjjenek a kicsik a vételi oldalra. Nagy türelem játék megy és a kicsiknek fogy a türelme.
790ft és 7milla
orbitalis
orbitalis kedd, 09:27
Előzmény: #55007  rice2
#55008
Én nem azt írtam, hogy megbüntették őket, hanem hogy manipulálta valaki a forgalmat.
Azaz megítélésem szerint 2023 aug és 2024 február közötti forgalom jelentős része szerintem nem volt valós. Amióta az MNB beavatkozhatott, azóta nézd meg a forgalmat márciustól. Fityfasz.
Tavaly október és február között minden nap voltak bekerülő nagyobb "pakkátadások".
Most zéró. Nekem itt nagyon kilóg a lóláb. 
rice2 hétfő, 16:27
Előzmény: #55006  orbitalis
#55007

Na egész végig azt írogattam, hogy szerintem a céget nem büntették meg.
797ft és 17milla
orbitalis
orbitalis hétfő, 15:09
Előzmény: #55005  rice2
#55006
Még egyszer leírom: nem.
Akkor lennének, ha a cég maga értintett az eljárásban.
Ha "Józsi" manipulálta az árfolyamot, és piacfelügyeleti eljárás lett belőle, akkor erről nem köteles az MNB proaktív tájékoztatást adni.
rice2 hétfő, 13:52
Előzmény: #55004  orbitalis
#55005

Ha BÉTen lévő céget büntetnek, azt szerintem közzé kell tenni.
Más cégeknél is közzé tették. Ezért szerintem a 4IGét nem büntette meg az az MNB.
orbitalis
orbitalis hétfő, 13:27
Előzmény: #55002  rice2
#55004
Az MNB nem köteles tájékoztatni a piacfelügyeleti eljárás eredményéről, de ha írsz nekik, akkor megírják.
Oka van, hogy én nem írok...
rice2 hétfő, 12:46
#55003

800on van 22edb eladó. Azon kéne átmenni végre.
790 fölé jöttek vevők is végre.
Ki-kik vehetik, mikor egyre több kicsi megunja és eladja?
Mocorog, de ez még kevés :D
797ft és 9milla
rice2 hétfő, 12:18
Előzmény: #55001  orbitalis
#55002

Ha tudod megírhatnád, de szerintem ha megbüntették volna a céget azt az MNB és a 4IG is közölné.
A cég venne 3-4 pakk saját részvényt és már 850 felett lennénk.
Ez lenne a helyzet akkor is, ha Jászai a piacon venne 3-4 kisebb pakkot.
250e-300edb-al, szerintem simán 850 felett forogna az árfolyam. (Az a cégnek nem tétel)
Most gyakorlatilag a saját vételek elmaradása miatt a kicsik nagyon bizonytalanok.
Ha a Rheinmetall venne bele, az meg hatalmas emelkedést hozhatna, mert nekik nagyon sok millárd áll rendelkezésre.
Ha vennék a részvényt, azért senki nem büntethető.
szerintem ha csak Jászai elmagyarázni, hogy mennyi marad a cég zsebébe, hogy kivezetik az adókat és nyilatkozna, hogy milyen nagyságú nyereségek jöhetnek majd a jövő évtől, akár duplázhatna is a papír. Valamiért jó nekik, hogy páran eldobják és nem feljebb folyik a kereskedés.
Szerintem belső kör veszegeti. Mindig ott tartják, ahol még vannak páran akik dobják. Egyre kevesebben vagyunk kicsik.
791ft és 6milla
orbitalis
orbitalis hétfő, 10:06
#55001
Ha a TA számít akkor hamarosan a 760-as régió következik, onnan pedig elkeseredett próbálkozás 790 fölé, majd beszakadás 700 alá.
Szerintem megy a lapítás az őszi mutyi miatt és most nem mernek semmit csinálni.
Meg lehet kérdezni az MNB-t, hogy milyen büntetést szabtak ki a piacfelügyeleti eljárás során.
rice2 hétfő, 08:53
Előzmény: #54999  Mortal_Wombat
#55000

Bankoknak és a MOLnak marad.
Telekommunikációszektorból teljesen kivezetik jövőre.
Hernádi pont arról beszél, hogy a 4IG ben van az 5 legtöbbet fizető cégbe.
"Emlékeztetett arra, hogy az eltelt két évben a legnagyobbak, az OTP, az MBH, a Richter, a Telekom, a 4iG és a Mol közel 800 milliárd forint különadót fizetett."
4IGnek évente több mint 20milliárdot kellet befizetnie.
Ez részvényenként évi 70ft mínuszt jelentett.
 Ha beárazódást nézzük akkor 10 év alatt 700ft-ot!!!! (illetve a díjemelések miatt folyamatosan növekedik, tehát többet)
Normális körülmények közt ennek a 700ftnak kéne beárazódnia a papír árfolyamába!
Telekom már árazza, a 4IG még nem az adó kivezetését.
Ha a cég besegítene és venne saját részvényt, komoly ugrás jöhetne az árfolyamba.
Mondjuk az én véleményem az, hogy az adók is segítettek abban, hogy megszerezzék 
a Digit, Invitechet és a Vodafont.
A mostani, 3Qtől jöhetnek a folyamatos, nyereséges negyedévek, ami jövőre még majd nagyot ugrik az adók eltörlése miatt..
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat vasárnap, 22:18
Előzmény: #54998  orbitalis
#54999
Szép álom. De JG nem fog 50% alá menni. Ez az ő cége a vezér céljaira teljes egészében felajánlva. Egy éve még azt hittem, picit függetlenebb lesz mint az Opus, de most tökre nem ez látszik.
És ami még szebb, marad a különadó?
https://index.hu/gazdasag/2024/07/21/hernadi-zsolt-mol-extraprofitado-kormany-adozas/
orbitalis
orbitalis 2024. 07. 19. 10:22
Előzmény: #54997  ANTARES
#54998
Akkor tovább lesz 800Ft alatt.
Németeket kellene hangsúlyosabbá tenni...
orbitalis
orbitalis 2024. 07. 17. 12:54
#54996
Jelenleg S&P megy mint a szél, piacok nyugodtak, az IT és Telecom cégek szárnyalnak és ez a szar meg képtelen menni. Mit fog csinálni, ha USA és EU korrekciózik mondjuk egy 20%-ot? 
Mert lassan a chartok alapján lazán benne van ez a szitu.
Nem fog tudni szembemenni a sentimenttel, azaz innen egy 20-30% minusz seggre vághatja az árfolyamot megint. Annyira a kibaszott hatalomépítésre fókuszálnak, hogy csontra be fogják szopni, ha változik a szélirány. Az őszi események óta nyilvánvaló, hogy megy egy mutyi a háttérben.
Milliárdos tételben adtak át pakkokat tavaly augusztus vége óta.
Utána be lettek mószerolva és le is állt a nagy tranzakció, azóta szenvedősen adogatják tovább.
Én továbbra sem tartom kizártnak a 650 körül árfolyamot.
Ne legyen igazam, mert kurvára bukóban fogok ülni....
rice2 2024. 07. 17. 12:21
#54995

1 kis érdekesség: 
https://atlatszo.hu/kozpenz/2024/07/17/bortontelefon-verseny-nelkul-kapta-meg-az-52-milliardos-megbizast-a-telekom-es-tasnadi-laszlo-cege/
Sokan írogatják, ha valamit nyer a 4IG az már NER meg, verseny nélküli,stb.
Érdekes amikor a T-SYS vagy a Telekom nyert, senki nem írogatott ilyeneket.
Miért fáj, ha hazai cégek nyernek? miért jó és miért szurkolnak annak sokan, hogy a külföldi nyerjen?
.
Árfolyam szar, forgalom szinte 0. Vezérek miért hagyták magára az árfolyamot?
Miért nem vesz a cég, legalább jelzés értékűen saját részvényeket?
Miért bizonytalanítja el szándékosan a kicsiket?
Sok a kérdés és sajnos nincs válasz.
788ft és 5milla
Miki71 2024. 07. 16. 15:15
Előzmény: #54993  Atti67
#54994
Hát minden csak nem prémium
Atti67 2024. 07. 16. 15:14
#54993
Elképesztő,hogy mekkora egy fos lett.
Miki71 2024. 07. 16. 15:04
Előzmény: #54990  orbitalis
#54992
Mondjuk a jelentkezési határidő aug. 15, na meg meg is kellene nyerni. Ha ez meglenne, kérdés, hogy mennyi az annyi?! Na de ez mind a jövő zenéje.. Tény, hogy jelenleg a részvénnyel kereskedni nem lehet. 6 órányi kereskedés után 5,68 milla forgalom generálódott, aminek kb. a fele most 2 perce.. Siralmas :( 
Stayerke
Stayerke 2024. 07. 16. 14:17
Előzmény: #54990  orbitalis
#54991
R790
orbitalis
orbitalis 2024. 07. 16. 13:27
Előzmény: #54989  Miki71
#54990
tökmindegy, akkor is nyóccá
Stayerke
Stayerke 2024. 07. 16. 09:39
#54988
R796
S.Worthington
S.Worthington 2024. 07. 16. 08:22
Előzmény: #54986  tomspice
#54987
Ahol Aladin van, ott csoda is van! :)))
tomspice 2024. 07. 16. 05:45
Előzmény: #54985  Stayerke
#54986
Ide csoda kell. Addig várunk 
Stayerke
Stayerke 2024. 07. 15. 12:00
#54985
R797 Már alig találom a topikot, annyira kihalt. Persze érthető...
orbitalis
orbitalis 2024. 07. 12. 10:17
Előzmény: #54983  Zipfer
#54984
Lehet OV azért járkál Potyenhoz, hogy Gelit ne akarják levadászni.
Metis_papa
Metis_papa 2024. 07. 11. 15:43
Előzmény: #54966  orbitalis
#54982
Azért csinálja ezt Jászai szvsz, hogy egyelőre a holdudvarának a kis belső biznisze legyen. Jöjjenek a magántőkealapjaik, aztán azok keressenek rajta, ha egyszer megindulna.
omaha 2024. 07. 11. 13:46
Előzmény: #54966  orbitalis
#54981
A legjobb megfogalmazás ez!
orbitalis
orbitalis 2024. 07. 11. 12:47
Előzmény: #54979  Arafat2.0
#54980
radiocafe millas reggeli hallgasd vissza
Arafat2.0 2024. 07. 11. 10:22
Előzmény: #54978  orbitalis
#54979
Üdv.Az 50.ft isTelekomra gondol vagy 4ig re értendő? Ha szabad érdeklődni ki az a concordos illető?
orbitalis
orbitalis 2024. 07. 11. 08:22
Előzmény: #54975  rice2
#54978
Ma volt a concorde-os csávóval interjú:
MTEL extraprofit adó már rég be van árazva, a tornyok kiadásának egy rv-re való hatása max 50Ft, amit szerinte szintén benne van.
BA 2024. 07. 10. 18:15
#54977
ujabb 4ig sikertortenet:Több mint 13 milliárd forint ment el olyan egészségügyi fejlesztésekre, amiket Takács Péter államtitkár használhatatlannak nevezett.Az összeg legnagyobb része, 11,5 milliárd forint az európai uniós támogatásból fejlesztett Ápolástámogató Rendszerre (ÁTR) ment el. Az ÁTR a kórházban fekvő betegek adatait tárolná, és az ápolók adminisztrációs feladatait segítené, ha rendesen működne. Egyelőre azonban nem ez a helyzet, Takács egy tavaszi konferencián használhatatlannak nevezte az ÁTR-t.A rendszert az i-Cell Mobilsoft fejlesztette. Ez a cég korábban Mészáros Lőrinc egyik érdekeltségével, az R-Korddal fejlesztett vasúti GSMR-rendszert. A kivitelezés azonban annyira rosszul sikerült, hogy a rendőrség hűtlen kezelés miatt nyomozást indított az ügyben.A másik kifogásolható minőségű fejlesztés az 1,58 milliárd forintból megvalósult miniHIS volt. Ez a rendszer a háziorvosok és szakrendelések adatkezelését végzi, az ő rendszereiket köti össze az EESZT-vel. Takács a szoftver első verzióját tragikusnak nevezte, később azonban azt mondta, ha nehezen is, de használható. A miniHIS fejlesztésében az i-Cell mellett a kormányközeli 4iG is közreműködött.
A harmadik problémás fejlesztés pedig a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) belső rendszerének, az ESZENY-nek (Egészségügyi Szolgáltatások Elektronikus Nyilvántartása) a kialakítása volt. Ezen keresztül különböző hatósági ügyeket lehet intézni, a népegészségügy átfogó informatikai rendszereként szolgál.Takács az ESZENY-ről tavasszal azt mondta, hogy „az ÁNTSZ informatikai rendszerével nagyon nem vagyok megelégedve, mert az nem sikertörténet, és akkor még finom voltam. Sok pénzt költöttünk rá, és nem lett jó”. Ennek ellenére a fejlesztés minimum 320 millió forintba került, a munkát pedig a 4iG vezette konzorcium nyerte el.
rice2 2024. 07. 10. 15:38
Előzmény: #54974  Metis_papa
#54976

Szerintem az tuti, hogy a hiteleit előre nem fogja fizetni, mert annak nem lenne értelme.
Tovább akar gyorsan növekedni a cég az olcsóbb piacokon. 
Ez nálam azt jelenti, hogy további hiteleket is vesz fel.
Persze az ebitda folyamatosan fog növekedni a következő években, mert tavaly nagyon komoly díjemelést hajtott végre a cég és ezért az arány javul.
 Ha a kiszervezett AHás céget részben eladják, akkor abból komoly bevétele keletkezik és ha azt beforgatja 1 akviba akkor kevesebb hitelt kell felvenni az akvihoz és ez azt jelenti, hogy tovább 
csökken az adósság/ebitda arány.
Szerintem ha látják, hogy a hiteleket simán tudják fizetni és közben nyereséget is termel, jönni fognak komoly befektetők is. Idén decemberben már harmadszor fogják fizetni a Digiért és a több kisebb cégért felvett hiteleket. Sokan azt írogatták akkor, hogy 1-2év és csődbe megy :D (Már 3 év!)
Így utólag kicsit vicces ez a csőd írogatás, mert 2025-től meg többen nagyon komoly nyereséget várunk.
Ja és az akvik után az EU egyik legtőkeerősebb cége a Rheinmetall szállt a 4IGbe. (és még utána is sokan csődöt vártak :D)
.
Ügy gondolom, hogy itt már 1100 körül több kicsi fogja eldobni a Telekomot és keres majd magának más papírt.
Ha elindul majd a 4IG, nagyon sokan fogják észrevenni. Nagy lemaradó az árfolyam.
Jászai 2025 végéig több mint 400milliárd feletti értékteremtést lengetett be.
Gondolattal eljátszunk, legyen 420milliárd ez részvényenként 1400ft-ot jelentene.
Amikor mondta talán 720ft körül volt az árfolyam és ehhez kell hozzáadni az 1400at :D. 
Ha igaza lesz 2025 végére bőven 2000 felett kéne lenni.
Egyszer már benyögte, hogy jóval 2000ft fölé tartja a részvény értékét.
Remélem igaza lesz.
798ft és 19milla
rice2 2024. 07. 10. 14:46
Előzmény: #54973  lupus55
#54975

Remélem én is :D és ha reagál, talán 1 gyenge duplázás jöhet majd.
Telcsit ez a hír is befolyásolja: 
https://www.hwsw.hu/hirek/67884/telekom-mobilhalozat-bazisallomas-torony-passziv-infrastruktura-towerco.html
797ft és 17milla
Olyan kitörés gyanús a papír. 
A kérdés az, hogy még a nyáron, vagy csak ősszel jön 1 nagyobb kitörés.
Metis_papa
Metis_papa 2024. 07. 10. 14:43
Előzmény: #54970  Atti67
#54974
A Telekomnál a nettó adósság/EBITDA arány 1,5 körüli, a 4iG-nél 4. Amíg ezt nem csökkenti le a cég vezetése, elkerülik a céget a befektetők.
lupus55 2024. 07. 10. 14:40
#54973
Kicsit késve reagál a jó hírre , de nem fog elmaradni remélem !
rice2 2024. 07. 10. 14:40
Előzmény: #54970  Atti67
#54972

Már 1100ft a Telekom.
Ennyit jelent, hogy a Telekom részvényben vannak alapok, akik tudják értelmezni, hogy mennyire pozitív az adókivezetés.
Itt meg a kicsik többsége nem is érti sajnos, hogy ez mekkora megtakarítással jár a cégnek.
rice2 2024. 07. 10. 14:37
Előzmény: #54965  rice2
#54971

Még annyit, hogy a cégnek a 20milliárd az részvényenként évente! 67ftot jelent, ha 10 évet nézünk, akkor 670ft-ot. Ha így nézzük gyakorlatilag az adókivezetés a 4IG árfolyamában eddig semmit nem jelent meg.
795ft és 13milla
Atti67 2024. 07. 10. 14:36
Előzmény: #54969  rice2
#54970
Már 1084 a Telekom.Ez a fos miért nem árazza?
rice2 2024. 07. 10. 14:29
Előzmény: #54966  orbitalis
#54969

Nem a csillagokat írom le az égről, csak a véleményemet.
Meglátjuk kinek lesz igaza, annak akik eladták és eladásban vannak, vagy azoknak akik tartják, esetleg gyűjtik. Kicsik többsége adogatja, vagy már eladta szvsz.
Azt gondolom, hogy a cég szándékosan hagyta magára a papírt.
A lényeg, hogy az eredményességben valahol itt a 3Qben jöhet a fordulat.
 Ez majd hozhat komoly vevőket is.
Ha így lesz, gyakorlatilag az lesz amit ígértek, mert a Voda akvinál mondták, hogy az átalakítások akár 2-3 évig is eltarthatnak. Valószínű a teljes átalakítás 3 évig tart. Jövőre lesz 1 név alatt (ONE) és biztos lesznek leépítések, összevonások majd, amiken komoly költségeket takarítanak meg.
A cég a magas infláció miatt tudott nagyokat emelni az előfizetési díjakon és ezért sikerült nekik gyorsabban nyereségessé tenni a telekommunikációs szektort. 
Ehhez jött hozzá az idei adócsökkentés és majd jövőre az adókivezetés.
 Ezért írtam, hogy 2025ben nagyon komoly nyereség jöhet.
Telekom is ezt árazta és most is ezt árazza, már 1076ft.
794ft és 12milla
S.Worthington
S.Worthington 2024. 07. 10. 14:17
#54968
Eddig a részvényben kételkedőknek a véleménye igazolódott, ennek ellenére én ma is bővítettem a pakkomat. 
versace 2024. 07. 10. 13:47
#54967
Na én kiszórtam az összest, soha többet! :)
orbitalis
orbitalis 2024. 07. 10. 13:25
#54966
Szerintem meg teljesen feleslegesen filozofálgatsz itt lassan 2 éve.
Sem a sentiment-re nem hatsz vele, sem a teljesítményre.
Ha leírod itt a csillagokat is az égről, akkor is az az igazság, hogy az árfolyam képtelen emelkedni, az elmúlt éves teljesítmény egy nagy rakás kutyaszar. Óriási kummantás van, prezentációk maradnak el, fityfaszom sport szponzoráciokról van infó, de hogy mikor mi lesz a céggel arról semmi.
Majd lesz valami, ha éppen a kopasz akar valamit.
rice2 2024. 07. 10. 11:44
#54965

Ha ez igaz akkor kb.20milliárd marad a cégnél jövőre.
https://telex.hu/gazdasag/2024/07/10/nagy-marton-nemzetgazdasagi-miniszter-tavkozles-gyogyszergyartas-extraprofitado
Valószínű lesz még 1 kisebb drágítás is. Nagyon komoly nyereség jöhet jövőre. Szerintem akár simán 45-50milliárdos!!! is lehet, úgy, hogy közben a hiteleket is fizetik. (Jöhet majd belőle 60-80ft-os osztalék is.)
Ennek már lassan be kéne árazódni a papírba.
Telekom is kiszervezi a mobil tornyait.
"A Magyar Telekom mintegy 3700 mobil bázisállomást tulajdonol és üzemeltet Magyarországon, amelyek most a vizsgálat tárgyát képezik.
 A szektorban az utóbbi években látványosan megindultak az infrastruktúra leválasztását célzó tranzakciók, részesedés értékesítésekkel, ezt láthattuk az elmúlt években a Vodafone és a Vantage Towers, a Cetin és a Yettel (akkor még Telenor) esetében is. 
Tavaly novemberben pedig a 4iG indította el transzformációs programját, amely során számos jelentős változást történt a vállalat életében, melyek közül az egyik legjelentősebb az Antenna Hungária leválás útján megvalósuló szétválása volt."
Lassan jöhetne az AHás cég részbeni eladásáról is bejelentés.
Szerintem most érdemes lenne megvenni az állam Vodafon részesedését, mert nagy a hiány és tuti eladnák, ha a cég bejelentkezne érte.
Nekem valami azt súgja, hogy ősztől nagyon felpörögnek majd az események.
Remélem az árfolyam is! :D
793ft és 7milla
Stayerke
Stayerke 2024. 07. 08. 12:26
#54964
R797
akgell 2024. 07. 08. 10:57
#54963
Mintha mostanában kezdene ébredezni ez a papír a CsipkeJózsika álmából.
Persze nem akarom elkiabálni:)))
S.Worthington
S.Worthington 2024. 07. 08. 10:53
Előzmény: #54961  rice2
#54962
Bízzunk benne, hogy a cég kezdte el venni! R 805
rice2 2024. 07. 08. 10:36
Előzmény: #54960  Metis_papa
#54961

Nincs, de mivel 3-6éve a legalacsonyabb kamatok voltak, ezért meglepődnék ha magas kamatú hitelek lennének a leányvállalatoknál.
Itt lehet megnézni a kamatpálya alakulását: https://www.mnb.hu/Jegybanki_alapkamat_alakulasa
Szerintem a cég akvikkal azt várja, hogy jobb feltételekkel tudjon majd hiteleket felvenni az újabb akvikhoz.
Úgy gondolom, hogy ezért nem vettek komolyabb céget a Vodafon akvi után, meg persze bizonyítani is kéne nettó eredményben is. 1-1,5 év alatt min. 1, de én valószínűnek tartom, hogy  2 komoly akvi is jöhet majd a telekommunikációban. Informatikában és a hadiiparban folyamatosan jöhetnek majd kisebb akvik.
Na csipegetik
802ft és 18milla
Metis_papa
Metis_papa 2024. 07. 06. 11:34
Előzmény: #54958  rice2
#54960
A leányvállalatok hitelkamatai nem biztos, hogy olyan jók. Nincsenek erre vonatkozóan ismereteitek?
rice2 2024. 07. 05. 12:20
#54959

https://www.portfolio.hu/uzlet/20240705/mi-allithatja-meg-a-tozsdek-szarnyalasat-696847
.
"Hogy mi hozhatja el ezt a megállót? Például az, ha lelassul az eddigi emelkedés egyik motorja. 
Hogy mi ez? A vállalatok részvény-visszavásárlása."
.
Na én is erről beszélek már régóta. Ha 1 cég veszi a saját részvényeit (nem kell sokat) az bizalmat kelt a kicsikben és az alapokban is. Ha nem veszi és sok más cég viszont igen, az pont az ellenkező, mert elbizonytalanítja a befektetőket. 4IGnél most pont ez van!!!
rice2 2024. 07. 05. 11:59
Előzmény: #54956  Adamo68
#54958

Szerintem a hitelek, kötvények jó kamattal lettek felvéve.
Kár lenne előtörleszteni. 
Nincs is értelme, mikor a cég még növekedni akar és fejleszteni, amihez sok pénz kell.
A bevételhez és az ebitdához képest folyamatosan csökken a hitele a cégnek.
Bankok ezt nézik, meg azt, hogy majd nyereséget termel. 
Mivel jönnek még akvik, hiteleket is fognak újra felvenni.
Befektetőket sem fogja majd érdekelni a hitel nagysága, ha azt látják, hogy törlesztik és mellette nyereséget és osztalékot fizet.
Remélem hamarosan áttörjük a 800at és jön 1 tartós emelkedés. Cég is segíthetné :D
799ft
dd87 2024. 07. 05. 10:53
Előzmény: #54956  Adamo68
#54957

a hiteleivel nekem pl nincs bajom, mert az tényleg fedezi bőven a cash termelése
de most már nekünk is kell valami, mert így gyászos tartani
Adamo68 2024. 07. 05. 10:51
Előzmény: #54953  dd87
#54956
Osztalékot tényleg nem, de hitelt lehet belőle (vissza)fizetni.
rice2 2024. 07. 05. 10:29
Előzmény: #54953  dd87
#54955

Gondolom azért mínusz az eredmény, mert sokat költöttek fejlesztésekre.
Azért a telekom cégek sem hülyék. Szerintem nagyon kevés komoly telekom cég ment eddig csődbe.
Fejlesztenek, hogy később arassanak.
Most a 4IG megvette és 100os tulaj lesz. (Nem kell fejlesztenie ezeken a területeken!)
Tuti, hogy itt is kiszervezi a hálózatot és majd értékesíti egyben a kisebbségi részt. 
Jászai nyilatkozta, hogy minél nagyobb a hálózat, annál nagyobb felárat hajlandóak fizetni a vevők. 
Nem lepődnék meg, ha még idén jönne 1 komoly külföldi cég is és majd csak utána értékesítenék az AH kiszervezett cégét. Így sokkal több lenne a befolyt lóvé.
Azért 55e ügyfélnél jöhet majd a Vodafon is keresztértékesítéssel!
Jó lenne már végre 800 fölé kerülni. Lassan 3 éve 800 körül liftezget a papír.
Szintet kéne lépni. ami kb. 1000 környékén lehetne.
dd87 2024. 07. 05. 10:06
Előzmény: #54953  dd87
#54954
ez a 4IG-nél nem annyira gáz, mert az átalakítások miatt vannak extra leírások, de egy folyamatosan (nem felvásárlás miatt átalakítás alatt lévő)működő cégnél nem szép
dd87 2024. 07. 05. 10:04
Előzmény: #54951  Adamo68
#54953

tudom, de abból nem lesz sem osztalék, és mint látjuk srv-sem, illetve árfolyam emelkedés sem
mert jó dolog a nagy EBITDA, de ha a legvége mínusz azért az nem szép
az ugye azt is jelenti, hogy a cég a megtermelt ebitda-ból már nem képes pótolni az amortizációt, ezért lesz a legvége mínusz
Adamo68 2024. 07. 05. 09:57
Előzmény: #54947  dd87
#54951

Nem az adózott eredmény, hanem az EBITDA (azaz a készpénztermelés) a lényeg.
Az pedig fél milliárdos 
rice2 2024. 07. 05. 09:56
#54950

A PR-Telecom Zrt. 25 éves múltra tekint vissza. Alapítása óta kizárólagos magyar tulajdonban van, jelenleg pedig 160 munkavállalót foglalkoztat. A szolgáltató tíz vármegyében, több mint kétszáz településen kínál kábeltelevízió-, internet- és telefonszolgáltatást, ügyfeleinek száma az elmúlt években dinamikusan növekedett. A társaság jelenleg 250 ezer háztartást és 55 ezer előfizetőt szolgál ki magas minőségben saját tulajdonú optikai-, illetve optikai-koax vegyes vezetékes infrastruktúrájával. A PR-Telecom hálózata mintegy 3400 kilométeres, amelyből a gerinchálózat 1000, az optikai FTTH hálózat pedig 670 kilométert tesz ki
.
„A PR-Telecom megvásárlása jó lehetőséget biztosít cégcsoportunk számára a magyarországi optikai gerinc és lefedőhálózatunk bővítésére. A tranzakció révén tovább erősíthetjük vezető szerepünket a vezetékes szolgáltatási szegmensben, egyes területeken pedig az akvizíció kiválthatja az idő- és forrásigényes hálózatbővítési beruházásokat.” – mondta el Fekete Péter, a 4iG Csoport vezérigazgatója.
 „A szinergiák és a keresztértékesítési lehetőségek kiaknázásával, valamint a meglévő hálózat fejlesztésével a jövőben magasabb minőségű és szélesebb körű szolgáltatásokat nyújthatunk a PR-Telecom ügyfeleinek. Ebben a munkában a jövőbeli működés során is számítunk a társaság menedzsmentjére, valamint a PR-Telecom munkatársaira.” – fűzte hozzá Fekete Péter.A
.
Ez a cégvásárlás egyaránt hasznos az ügyfelek szempontjából és üzletileg is. Annak érdekében, hogy tovább fejleszthessük a hálózatunkat, és magasabb minőségben szolgálhassuk ki ügyfeleinket, elengedhetetlen egy olyan tőkével, erőforrással és szakértelemmel rendelkező nagyvállalat szerepvállalása, mint a 4iG Csoport.” – mondta el Szunyoghné Fojt Marina. „Büszke vagyok a cég 25 éves történetére, a fejlődésre és az elért eredményekre, amelyeket kollégáinkkal közösen értünk el. Most azonban elérkezett az idő, hogy magasabb szintre lépjünk, amelyben új tulajdonosként a 4iG Csoport garanciát jelent munkatársaink és ügyfeleink számára egyaránt.”
dd87 2024. 07. 05. 09:35
Előzmény: #54948  rice2
#54949

ez így van ahogy írod, de ez először viszi a pénzt megint: vételár, leírások, hitel átvállalás, átszervezés
nyilván jó lesz, mert a vodafone is jó lett, de az megint idő
és tényleg az srv jobb befektetés lenne, ha igazat mondott JG
rice2 2024. 07. 05. 09:31
Előzmény: #54944  ANTARES
#54948

5milliárd feletti bevétele volt tavaly a cégnek. 11 irodája van országosan.
Gondolom vagy olcsón tudták megvenni, vagy ezeken a helyeken nem volt erős a cég eddig.
Egyébként azt nyilatkozták régebben, hogy már itthon megfelelő méretű a cég, de gondolom ha van jó lehetőség kihasználják.
Ezért írom, hogy van a 4IGnek pénze mindenre, csak saját részvényt nem vesznek.
Lehet azért, hogy a baráti kezek tudjanak olcsón gyűjteni?
.
Stayerke Opus is "szarakodott" 100ftnál és a Telekom is 300 alatt.
Saját rv. vásárlások nagyon megnyomhatják az árfolyamot. Mind a 2 papírnál ezt láttuk.
Itt még változás jön az eredményességben, eddig veszteség 2 éve, de jövőre már hatalmas nyereség.
Ez majd átértékeli a papírt és komoly emelkedés jöhet.
A cég nem 1 évre veszi a saját részvényeit. 2-3 év múlva simán 2000ft feletti árfolyamok jöhetnek majd.
Akkor sokan fognak sajnálkozni, hogy 800on eladtak és nem zsákolták a részvényeket.
Egyébként pont az lenne a cégnek a jó, hogy van eladó és nagyobb pakkot tudnak venni, jó áron.
Én 1 éve is 2025től vártam a cégben a komoly eredményeket, mert a Vodafon akvinál már mondták, hogy a teljes átalakítás 2-3 év. Akvi óta másfél év telt el! 
Én türelmes vagyok, csak azt nem értem, hogy a saját rv-ét miért nem vesznek.
Szerintem ilyen árfolyamon jobb befektetés mint az akvi!
Ha mondjuk 300-400edb-ot kiszippantanának, már 900 felett lennénk és újra lenne 1 kis pezsgés a papírban.
.
dd87 Optikai rendszerei vannak. Gondolom a kiépítés sokba került. Szerintem ment a 4IG, hogy eladjátok, vagy itt fejlesztünk mi is és verseny lesz. Tulajok meg úgy látták jónak,hogy jobb ha eladják.
Egyébként minél nagyobb a cég annál gazdaságosabb működtetni.
800ft
dd87 2024. 07. 05. 09:16
Előzmény: #54946  versace
#54947
ja csak évek óta veszteséges
versace 2024. 07. 05. 09:15
#54946
Ez legalább már olyan ami a profilba illik és nem valami kísérleti fázisba lévő marhaság.
dd87 2024. 07. 05. 09:13
Előzmény: #54944  ANTARES
#54945
hurrá még egy veszteséges cég, amit át kell alakítani és bele kell ölni a pénzt
Stayerke
Stayerke 2024. 07. 04. 18:50
Előzmény: #54942  rice2
#54943
Zsákolni kéne, amíg 800 körül van? Hová kapkodjanak, a bennfentes vételek nélkül úgyis itt körül fog szarakodni az árfolyam.
rice2 2024. 07. 04. 16:55
#54942
OTP újra 18e felett.
Hol lesz az árfolyam, ha a háborúnak vége lesz??? 
Szerintem 1 év alatt talán sikerül lezárni.
Ez mai hír: 
https://www.portfolio.hu/global/20240704/bejelentette-zelenszkij-ukrajna-kesz-targyalni-oroszorszaggal-a-haboru-lezarasarol-696681
Orbánnnak sikerült a politikájával kibaszni magával. EUban nem bírják, Ukrajna építésében majd a hazai cégeknek biztos betesznek 1-2 féket, Putyin meggyengült, de Orbánt zsarolja,stb.
.
4IGnek is változtatni kéne, na nem csak a vezéreket:
https://www.vg.hu/penz-es-tokepiac/2024/07/megkeveri-utolapjait-a-4ig-uj-vezetok-a-tavkozlesi-oriasnal?utm_source=hirstart&utm_medium=referral&utm_campaign=hiraggregator
Most még tudnának olcsón részvényeket venni. Zsákolni kéne nekik amíg 800 körül van.
Egyébként a változtatás "célja befektetési és üzleti területek feltárása, 4IG nemzetközi jelenlétének növelése.
Tehát külföldi akvikat is akarnak még. Ez azt jelenti, hogy van és lesz pénz.
Részvényre most miért nincs???
797ft és 15milla
jofej 2024. 07. 04. 13:47
#54941
Most 790-ig szépen feltöltötték a vételi oldalt (28.000 db), az eladásin 805-ig fele ennyi sincs.

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek