Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 06. 06. 09:04
Előzmény: #79599  pancserlama.
#79600
...hmm...!

...maga a gyarapodás nem probléma, - ám az -, például a bennfentességgel, stb...!

...most mennem kell...!
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 06. 08:44
Előzmény: #79598  Törölt felhasználó
#79599
HA megnézed a rkönyvet vagy körbejárod a témát (publikus) még ha nem is illik más zsebében turkálni.
Látható hogy a Rábanyugdij vagy kezelő és közvetlen környezete növekedik.

Watson szemérmeskedik .
Ö jobban ért ehhez és ha szépen megkérjük el is magyarázza nekünk.
Törölt felhasználó 2016. 06. 06. 08:09
Előzmény: #79595  pancserlama.
#79598
...hmm...!

...jó és lényegre törő kérdés...!

...szerintem, akinek van rá lóvéja (pl. alapok, stb. vagy benfentes), az "begyűjti", - biztonságos szinten -, nehogy meglepetés érhesse...!
Törölt felhasználó 2016. 06. 06. 08:03
Előzmény: #79596  tigus7313
#79597
...hmm...!

...KÖSZÖNÖM a linket...!

...a cikk tartalma, - a mai körülmények között I. osztályú -, igen realista szemléletű...!!!
tigus7313 2016. 06. 06. 06:56
Előzmény: #79588  Törölt felhasználó
#79596
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 06. 06:23
Előzmény: #79590  Törölt felhasználó
#79595
Hova tűnik a többi ?
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 06. 05:59
Előzmény: #79587  lukskypoker
#79594
Ja meg az ilyen "ezerkéccá" típusú műveletek hanyagolása természetesen.

Mitagadás ez durva volt .
Még Norbi is forog álmában .

pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 06. 05:50
Előzmény: #79587  lukskypoker
#79593
2-3 évig nincs erre pénz
Kalapácsüzemet építünk .
Törölt felhasználó 2016. 06. 05. 23:23
Előzmény: #79580  pancserlama.
#79592
...hmm...!

...na látod, így "terelsz", a tények ellenére...!

...mit nagyoljam el, - ott a vonalas grafikon ikonja -, oszt rákattintva, - szépen és pontosa "el nagyolja" -, amitől simán megállapítható, - vita nélkül -, az árfolyam eltérés...!!!

...a Te, - grafikon alkalmazásod -, vitára ad okot...!!!

Törölt felhasználó 2016. 06. 05. 23:07
Előzmény: #79590  Törölt felhasználó
#79591
...érdekes: link
Törölt felhasználó 2016. 06. 05. 22:57
Előzmény: #79584  atikasz
#79590
...hmm...!

...a "türelem rózsát terem" mondja a közmondás, - sajnos -, nincs mit tennünk mást, - mert érzésem szerint -, valamikor limites változás is előjöhet, amikor már alig lesz a piacon eladó árú...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2016. 06. 05. 22:47
Előzmény: #79587  lukskypoker
#79589
...köszi, egyetértek...!
Törölt felhasználó 2016. 06. 05. 22:44
Előzmény: #79585  pancserlama.
#79588
...hmm...!

...sajna, a cikk elég "öreg":

"Megállapodtak: közösen gyárt buszokat a Rába és a Volvo
24.hu 2013. 02. 12. 20:05"

...és mi lett belőle...?

...a közös buszgyártás, igencsak "bealudt", persze "felébredhet" még...!

...persze, a futómű biznisz, - az működhet busz nélkül is -, adná a jó isten...!

...persze, ha összejönne a piaca is, - ami nem kérdés -, csak az időpontja...!

...stb. stb. stb...!
lukskypoker
lukskypoker 2016. 06. 05. 22:43
Előzmény: #79585  pancserlama.
#79587
Aha:-)

sztem olyan, hogy regionális multi az vicc...

vagy jelen vagy minden kontinensen gyártó/értékesítö/javító szolgáltatással vagy álmodozol

Speciel annak is örülnék ha itthon erősödnénk folyamatosan, akár felvásárlások által ha lehetséges.

Mindenesetre tartom azon álláspontom, hogy egy tisztességes osztalék (évről évre, tehát nem csak 10 évente egyszer) jelentené a befektetők/spekulánsok hadának megjelenését. Ja meg az ilyen "ezerkéccá" típusú műveletek hanyagolása természetesen.

Törölt felhasználó 2016. 06. 05. 22:29
Előzmény: #79582  pancserlama.
#79586
...hűha...!

...még jól kitettél magadért...! ...muszáj beleszólnom, a tévedésed javíthatóságáért...! ...bocsi...!

"...Nézzük ebből a szemszögből az MNV t
Mint gazda nem igazán a legjobbak közt van. Hisz személytelen bürokratikus stb rendszer. Fantáziátlan rugalmatlan jogkövető. (nantallal a MNVs kishölgyel kapcs nem értek egyet kimondottan ügyesen nyomkodja a gombokat)
DE most nincs jobb az államnál, menedzsmenttől pedig (eddig) jobb tulajdonosnak vélem..."

...az ügyes gombnyomkodási meglátásod, - hatalmas tévedés -, miután valóban azt gondolom, hogy ezeket a gombokat, messze nem a saját szakállára nyomkodja, és pont ez okoz gondot...!

...mert ugyan, magam is hibásnak találtam a javaslatot, ám javítható lett volna, sőt úgy is, ha az igen gombot nyomja meg, az utasítása ellenére is...!
...Ám ehhez szóba kellet volna állnia, az előterjesztőkkel...!
...ha máskor nem is, de az előterjesztők indoklása után, - előjönni a kifogásaival -, hogy esetleg, javítható legyen az előterjesztés...!

...nagyon "terelsz" is közben, mert a napnál világosabb bizonyításaimat, lesepred...!
...figyelj, egyik hozzászólásom végén, bejeleztem, hogy ez az eset, mind két szereplő számára, tapasztalatot jelent és az elkövetett hibát mielőbb kijavítani szükséges...!

...ha én nem "sarkítom ki" itt a topikban az esetet és nem tudtam volna bizonyítani is, továbbra is működhetne az a BÜROKRATIKUS ügy kezelés, amit tapasztaltunk, a jogászhölgy részéről...!

...csakhogy, - talán -, sokunk szemét sikerül ezzel a hosszas és alapos "elemzéssel" felnyitni, hogy legközelebb, - ha másként nem működne -, szíves felkéréssel invitáljuk, az MNV képviselőjét felszólalni, hogy nyilvánítsa ki véleményét a javaslatainkkal kapcsolatosan, hátha közös nevezőre tudnánk jutni, ha ellenszavazattal lenne megbízva...!

...merthogy, szükségtelen károkat okozni - mint ahogyan látható is, a részvényárfolyam csökkenéséből -, saját magának az MNV-nek és a többi Rába részvényesnek...!

...stb. stb. stb...!
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 05. 22:03
Előzmény: #79583  lukskypoker
#79585
link

A szövetség lehetővé teszi egy újabb gazdaságstratégiai cél gyorsabb elérését, vagyis hogy a Rába futóműüzletága regionális multivá váljon a lehető leggyorsabban – ismertette a külügyi és külgazdasági államtitkár.
atikasz 2016. 06. 05. 22:03
#79584
látom ment a "szövegelés" itt hétvégén,de azt nem látom,hogy mikor leszünk 1300,1400 esetleg 1500 fölött?:)(
lukskypoker
lukskypoker 2016. 06. 05. 21:52
Előzmény: #79582  pancserlama.
#79583
jó estét!

többször olvastan már tőled , hogy a RÁBA multi akar lenni. Mivel én multinál dolgozom van némi rálátásom (akár automotive szektort illetően is) a "multiságra".

Hogyan kell elképzelnem a RÁBÁ-t mint multit?
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 05. 21:27
Előzmény: #79548  tigus7313
#79582
Tigus
Nagy levegővel.
Gondolkodtam az elmúlt heteken, főleg a kettőnk közti nézetkülönbségen.
Egy véletlen momentum világitok rá hogy mi lehet az.
Szóval napokban egy kedves ismerősömtől kaptam egy felkérést F.B tagságra.
Csuklóból nemet mondtam, pármondatban meg is indokoltam és el is engedtem magamban a témát.
Este újra eszembe jutott és analizáltam magam.
Egy ilyen megtisztelő feladatnak miért álltam ellent, miért mondtam nemet ?
Következőre jutottam.
Borsódzik a hátam a tudattól, hogy egy bizottságban üljek, kötelezettséget, kötöttséget vállaljak… .
Pl Lásd közgyűlések hol jönnek hol nem jönnek IT FB tagok hol elkésnek hol elalszanak a műsor közben, van ki facebookozik….
Nem ez a karakter nem ez a személyiség vagyok. Nem érezném magam jól a közegben.
Asszem ebből a szempontból inkább tulajdonos típus vagyok,
Munkában inkább stratéga és nem végrehajtó, magánban játékos attitűdökkel filozofálgató alkalmanként ironikus. Szeretek fát faragni és hárfakoncertre járni, de IT be vagy FB ben nem érezném magam jól.
Persze élvezettel járok közgyűlésre, színházba és néha templomba is.
Saját és Ica (ö a csapos) filozófiánk szerint részben az ironikus gondolkodásom használata megőrzi a képességemet a szabadságra a megújulásra és így aztán csak erre vagyok jó ami vagyok.
De nekem ez így jó.
Hogy is jön ez ide?
Menedzsment jól dolgozik, kimondottan ügyesen húzza fel a céget (ezt nem vitatom sőt ) A vezér rászívja magát valamire és nem engedi el, térdre esnek, talpra állítja a céget kb. érzem is a belsőmotivációit a „düht” ami hajtja őket.
Jó vezetők jó hajcsárok, vélhetően a gondoskodás töltettel is megáldva,ezért aztán szeretik a dolgozók őket és így megy is a szekér.

Hol látom a gondot?
Rábában 19 éve nincs igazi hierarchia !
Gyakorlatilag a menedzsment tölti be és végzi a tulajdonosi teendőket
1997ben egy látszatszakmai kft (menedzsment kft ) vette kezébe a tulajdonlást, ami belemosódott a cégvezetésébe és fordítva .
Nem azonos karaktereket, személyiségeket igénylő pozíciók összemosódtak.
Mi történt ?
Rövidesen elkezdtek a cégbe nagyban lopni, mutyizni majd elhúztak a
Maradék menedzsment ügyesen talán büszkeségből is (?) elkezdte talpra állítani a céget meg is tette. Jött a válság mivel nem volt egy becsületes jó gazda tulajdonos kontroll, fejre álltak hibáztak de nem hibáztatom mert a menedzsmentnek egyszerűen olyat kellet végeznie ami alkatilag nem rá volt van szabva.
Ha jól emlékszem volt egy firkászpróbálkozás is hogy „megvegye a céget „ itt bekeményített a menedzsment és az alapokkal (szerintem Rába nyugdíj is besegíthetett) összezártak majdnem tönkretéve a támadót. (És jó pár kisrészvényest)
Cég érdekből nézve azóta sem tudom ez jó vagy nem jó volt.
Talán mondhatjuk firkász sem szakmai befektető. Sok minden nem változott volna.

Szóval továbbra is maradtak „tulajdonosi szerepben is” Pintérék.
Persze hogy nem tudják kezelni pl. a telek témát . Mert nem tulajdonosi vénával rendelkeznek.
Lelkesen próbálja menedzsmentként ezt is megoldani, de nem kéne erőltetni
lásd OTP 200 milliós vita. Mert lefagyott az épület?
(csak pl. tulajdonos már rég felvett volna egy hozzáértőt… aki kitermelte volna a havi bérét)

Szóval ha valami felróható nekik az a foggal körömmel ragaszkodni egy (vélt ) hatalomhoz.
Valljuk be 19 éve volt itt IT,FB jöttek mentek , (néha jöttmentek) de a cég mindig is a menedzsment stratégiát folytatta (ja)
A IT,FB tagok szíve így vagy úgy de mindig is a menedzsment markában dobogott.
Nem tudtak (nak) nemet mondani ezért lúzerek közép-hosszútávon.
Amit megtermelnek kicsúszik a kezükből. Nem sorolom Te lentebb megtetted.
Én az időközönkénti több milliárdos térdre esést a jó értelemben vett tulajdonosi kontroll hiányának tudom be.


Nézzük ebből a szemszögből az MNV t
Mint gazda nem igazán a legjobbak közt van. Hisz személytelen bürokratikus stb rendszer. Fantáziátlan rugalmatlan jogkövető. (nantallal a MNVs kishölgyel kapcs nem értek egyet kimondottan ügyesen nyomkodja a gombokat)
DE most nincs jobb az államnál, menedzsmenttől pedig (eddig) jobb tulajdonosnak vélem.
Ha Rábának szerencséje lesz, akkor egy szakmai 20-30 % ban tulajdonost kap majd. Egyszer pedig leépít az állam. Akkor adok még neki 120 évet
Nincs pálfordulás. Egy ideje eljöttek illetve itt voltak azok a pillanatok, amikor a menedzsmentnek a tulajdonosi vénáját kellett volna hogy bizonyítsa (Te is írtad ejnékkel) de nem tudja. Nincs a zsigereiben.
Nem osztalékra gondolok mert spec tulajdonosként most nem látom értelmét.
A gáz az hogy zsigerből nem is jut eszébe tulajdonosként nézni a cégre. Ez nem bántó értékelés akar lenni hisz nem rendelem alá vagy fölé egyiket sem Ez egyszerű tény és így alkalmatlan ekkora hatáskörre főleg ha multi akar a lenni a cég.
Termelésre briliáns ezt aláírom, de a telekmaszatolás,1200, o.politika.
A cég ilyen nagyságrendű koordinálása nem megy nekik.
Ami pedig nagy gáz, nagyon nagy gáz az hogy ilyenkor azt mondani profilidegen !((
Telek van és Rába ősi hagyatéka ! Hogy értjük azt hogy profilidegen ?
A telek a Rába sfordítva, fedezeti ügyletek szintén Rába, részvények (1200 ra célozva) pedig nem is kérdés hogy Rába!
Meghaladja a képességeiket. Tudni kéne nemet mondaniuk!
Drámai! A gazda profilidegen!

Kérdem én
Pszichiátrián a betegeket cseréljük, mert urológus a főorvos ?! (vagy fordítva?)
Törölt felhasználó 2016. 06. 05. 20:35
Előzmény: #79575  pancserlama.
#79581
...hmm...!

"...Hosszú távon ugyanakkor azt jósolják, hogy a fizetés és a teljesítmény között szorosabb kapcsolat lesz, a következő öt évben az S&P 500 cégeinek részvényesi megtérülése már meghaladja a cégvezérük fizetését...!

...link

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek