Topiknyitó: buythedip 2024. 01. 22. 22:09

Eurós részvények vitasarok  

Nem tudtam valamiért a 'Külföldi tőzsde' kategóriát kiválasztani, de talán segít egy moderátor ha ez a topic lesz a fórum sztárja.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
5000 csütörtök, 10:09
Előzmény: #14578  TheSnake2020
#14580
Ok, köszönöm!
buythedip csütörtök, 10:07
Előzmény: #14575  GrizzlyG
#14579
Eutelsat:
-9 éve csorog lefelé, az 50 havi mozgóátlag veri vissza.
-támaszok: 8.9, 9.3 a tavalyi alj, viszont ott óriásit pattant, a havin 1.4-1.7 közt van fair value gap, a hetin 1.1-1.5 közt és 1.8nál egy kisebb
-nagyon volatilis, szóval nehéz eset, az óriási felpattanások miatt sok a fals technikai jelzés
-Naposon ez a 2.1 szint is erős forgalmat mutatott, ez is megtámaszthatja
1.8 körül néznék rá hogy mit csinál legkorábban.
TheSnake2020 csütörtök, 10:03
Előzmény: #14572  5000
#14578
Csak hétvégén tudom megnezni.  Hónapos az még biztos nem jó,  de múltkor mikor néztem  a napos már biztató volt, és  a hetesen is konszolidáció.  Ha jól emlékszem mintha egy háromszög lett volna,  de erre most ne vegyél mérget.  Listámon rajta van.
xy2003 csütörtök, 10:02
Előzmény: #14573  Zoltanovitsch
#14577
emelkedő ék /bár lehetne meredekebb/ amiből lefele szokott kitörni.
buythedip csütörtök, 09:59
Előzmény: #14573  Zoltanovitsch
#14576
Már egyszer szerepel az alakzat a rajzodon, és utána leszakadt.
BMW bullish érvek:
-2022 márciusi és 2025 áprilisi alj egymással összeköthető, és a mostani pontra mutat, lehet támasz
-Jövő kedden ha 62.78 felett zár, akkor a 100 havi mozgó megfogta
-hetesen túlvett az RSI szerint és pattanni szokott
-a heti gyertya egyelőre fordulós
BMW bearish érvek:
-a havi charton fej-váll is van, de nem túl szabályos és akkorát nem eshet, mint annak a célára
-2022ben és 2025ben is dupla alj szerűséggel fordult meg, és ez egyelőre szimpla
Azt hiszem megvárnám, hogy ez az alj megtartsa, és utána venném meg a mostani szint köré esést, 55-63 közt. Rövid trade-re meg lehet próbálni ma is, a cél a réstöltés 66.8€
GrizzlyG
GrizzlyG csütörtök, 09:54
Előzmény: #14574  buythedip
#14575
Hali, Eutelsat meddig csúszhat le?
Bővítenék, de gyanús ez a mindennapos - 5%:)
buythedip csütörtök, 09:51
#14574
Volkswagen eladja a vizijármű-motor divíziót (ennyit a potenciális katonai megrendelésekről).
Porschéban a Barclays céláremelés jelölte a csúcsot, azóta 11% mínuszban van, pedig csak egy hete volt.
Tudom, volt osztaléknap is.
Zoltanovitsch
Zoltanovitsch csütörtök, 09:47
#14573
https://invst.ly/1ibb7d
BMW  Ennek az alakzatnak mi a jelentése? (rövid az időtáv!) 
5000 csütörtök, 09:22
Előzmény: #14566  TheSnake2020
#14572
Chart alapján mit gondolsz a Wizzairről?
tothjoco
tothjoco csütörtök, 09:07
Előzmény: #14570  todi
#14571
Az jó, 20,3nál belevettem! Kösszi az infókat.
todi csütörtök, 08:27
#14570
A Deutsche Bank Research felminősíti a Vonovia besorolását Vételre. Célár: 26 euró.
todi csütörtök, 08:25
#14569
Vonovia előpiac 21,21€.
todi csütörtök, 06:34
#14568
A részvényvisszavásárlással az a gond , hogy mivel hitelből van így növeli az LTV-t.
Ingatlanokat kell eladni, így csökkenteni az LTV-t és akkor már működik a történet.
Ekkor mindenki jól jár. 
A cég azért mert csökken az LTV.
A részvényesek azért mert csökken a részvényszám.
A Wandelanleihe vásárló intézményi befektetők pedig abban érdekeltek, hogy a részvényár minél magasabbra kerüljön az átváltási ár fölé ami mindenkinek jó.
Persze még reggel van így lehet, hogy valamit benéztem.
5000 csütörtök, 02:50
Előzmény: #14565  todi
#14567
Ha így csinálná, jó lenne.
Kb 1 hónapja írtam a cégnek, hogy érdemes lenne valahogyan saját részvényt venni, mert ha igaznak tartják az 1 részvényre jutó vagyont, akkor féláron van minden.
Megjegyzem, korrektek voltsk, egyből visszaírtak, volt egy kis eszmecsere.
TheSnake2020 szerda, 23:09
Előzmény: #14565  todi
#14566
Mondtam,  hogy pénzügyes a CEO. Himihumi marketinges meg sales helyett. A lehető legjobb . Ha rendbe rakja,  atom alapok lesznek . Csak a politikusok kavarhatnak be
todi szerda, 22:54
Előzmény: #14561  TheSnake2020
#14565
Egy kis elmélkedés a kibocsátott Vonovia Wandelanleihe kapcsán:
Ha ezt a 850m-t adósságtörlesztésre fordítja akkor megspórol a cég évi 4,4% kamatot ( cserébe fizet évi 1,8%-ot vagy az átváltáskori ár esetén részvényeket).
Ha ezért az összegért most visszavásárol a nyomott áron részvényeket az kb 40m részvény. Akkor ezek után a részvények után nem kell osztalékot fizetni ami jelenleg 6% felett van és ha eléri az átváltási árat akkor ebből visszaad kb 30m részvényt.
Tehát a végére kevesebb kinntlévő részvény lenne és kevesebb osztalékot fizetne ki. Mindezt gyakorlatilag hitelből.
Az tény, hogy a májusi közgyűlésen a vezetőség 2031. május végéig érvényes felhatalmazást kapott részvényvisszavásárlásra a tőke 10% erejéig.
Zoltanovitsch
Zoltanovitsch szerda, 22:34
Előzmény: #14547  buythedip
#14564
RHM
Dip Kolléga Te bennfenntes vagy Rheinmetalléknál!!! :))) Baaa ! Szép volt!!! :)))
Zoltanovitsch
Zoltanovitsch szerda, 22:31
Előzmény: #14548  simonzoli13
#14563
RHM
AI: 
Most kiderült: nem lesz F126, nem lesz 12 Mrd EUR. Ehelyett a rivális TKMS kapja a 8x1.6 Mrd EUR = ∼12.8 Mrd EUR MEKO üzletet. 
Sajna én ezt beárazni nem tudom ... h mekkora tétel is ez az RHM nek. De a mai csúnya zárás azt is jelezheti h a paiac tán kicsi bizalomvesztében lehet... nem bizti h csak a remélt üzlet előre beárazódása árazódott vissza. 
Zoltanovitsch
Zoltanovitsch szerda, 22:18
Előzmény: #14552  Goldstein17
#14562
Így a legjobb égni! Kellemes érzés lehet! :))) ..Jobb mint első randin.. :D 
Grat amúgy! A Wizz különösen szép!! 
TheSnake2020 szerda, 21:30
Előzmény: #14559  todi
#14561
Szerintem oda megyünk vissza.  Én most már nem az osztalék gappel számolok.  Szerintem a 200 napossal pattan vissza.  20 napist érdemes figyelni,  meg a hónapost. Megy a harc most már 

Topik gazda

buythedip
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek