Topiknyitó: buythedip 2024. 01. 22. 22:09

Eurós részvények vitasarok  

Nem tudtam valamiért a 'Külföldi tőzsde' kategóriát kiválasztani, de talán segít egy moderátor ha ez a topic lesz a fórum sztárja.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TheSnake2020 péntek, 21:49
Előzmény: #14086  todi
#14087
Totalcaron van egy jó cikk az elektromos autózásrol,  ami a finanszírozási szemszögből próbálja megvilágítani a piacot.  Mivel a e autózás lassan inkább számítógépes iparag, mint hagyományos autó ipar az avulas sokkal gyorsabb lesz vélhetőleg,  ami a finanszírozást pláne nehéz időkben nagyon meg fogja nehezíteni.  Sok olyan buktatoja van az e autózásnak , ami jelenleg még nem előre látható. 
todi péntek, 20:46
Előzmény: #14084  Steelman
#14086
Nem az autóról hanem a cégről volt szó.
Az autói: amit egy BYD 15m -ért tud (felszereltség, anyagok, szoftver stb) azt egy merci vagy BMW 30-40m fölöttől tudja.
Goldstein17 péntek, 20:20
Előzmény: #14077  matatakakiba
#14085
Hát igen, én se cserélek már autót,  csak szarabbat kapnék. 
Steelman péntek, 19:54
Előzmény: #14077  matatakakiba
#14084
Annyira rossz a vélemény a merciről a fórumban, hogy vettem a záróban 47,995-ön. A németeknél a merci státuszszimbólum. Tök mindegy, hogy mennyire gagyi, a vezérigazgatók imádják.
buythedip péntek, 18:13
#14083
Na jó, elromlott a hangulat. Semmi sem érvényes.
buythedip péntek, 15:24
#14082
Zumtobel is jó, Scout24en bennfentes és SRV is van, Sanofi talán, Hugo Boss és Novo Nordisk is talán, de ez utóbbi kettő határeset.
buythedip péntek, 15:21
#14081
Zalando teljesít nagyon jól, minden nap csak felfelé, mindentől függetlenül.
buythedip péntek, 15:12
#14080
Steico lehet hogy egy 30-40% ralira készül.
GrizzlyG
GrizzlyG péntek, 14:56
Előzmény: #14078  buythedip
#14079
Én megvárom a nagy békekötést, lesz még benne kraft remélem 
buythedip péntek, 14:52
Előzmény: #14076  GrizzlyG
#14078
16 körül eladtam, miután megjárta a 9-et.
matatakakiba péntek, 14:19
Előzmény: #14060  todi
#14077
Teljesen egyetertek a batyaddal. Ami a mercit illeti lassan az is kinai auto lesz, amilyen utemben no a sanghai fejlesztokozpont. Meg annak is van nem elhanyagolhato eselye, hogy 5ev mulva changwagen (esetleg kampfwagen) lesz a vw neve. en arra szamitok meg osszel elkezdodik a nemetorszagi gyarak leepitese.
GrizzlyG
GrizzlyG péntek, 14:10
#14076
Raiffeisen küzd az 50 euróval. Tartja még valaki? :) 
5000 péntek, 13:14
Előzmény: #14074  todi
#14075
Lehet nyugdíja se lesz, ha nem lesz működő gazdaság.
todi péntek, 13:06
Előzmény: #14073  5000
#14074
Magyar nyugdîjas.
5000 péntek, 13:02
Előzmény: #14071  todi
#14073
Persze, ha a tesód kínai, akkor lesz munkája😊
5000 péntek, 13:01
Előzmény: #14071  todi
#14072
Pl. a tesódnak.
Mindenből kínait veszünk, jól oda is vágunk a gazdaságunknak.
Szektorokat írtunk ki.
Régen a ruha ipart, most az autót, de lehetne folytatni a sort a napelemekkel és még sok mindennel.
todi péntek, 12:57
Előzmény: #14070  5000
#14071
Kinek?
5000 péntek, 12:56
Előzmény: #14060  todi
#14070
Ja, csak majd ha átgyűrűzik más szektorokba is, hogy kínai kell, akkor lehet nem lesz munkája.
todi péntek, 12:49
Előzmény: #14068  fpeter1982
#14069
Nagyon-nagyon áttételes a hatás és bedönti a gazdaságot (stagfláció). Ráadásul a nincs olaj az akkor is nincs olaj marad.
fpeter1982 péntek, 12:41
Előzmény: #14066  todi
#14068
Nő a kamat, csökken a vállalati aktivitás, csökkennek a bérek (vásárlóerőben), kevesebb költekezés, kevesebb nyersanyag, üzemanyag (olaj) kell, kisebb olaj kereslet, csökkenő ár?
todi péntek, 12:38
Előzmény: #14064  simonzoli13
#14067
Lehet. A VW-re emlékszem valahol 120€ körül számoltam rá 86€-t.
todi péntek, 12:35
Előzmény: #14063  todi
#14066
Azt mondjuk az egyszerű eszemmel nem látom, hogy a kamatemeléstől miért lenne olcsóbb az olaj úgy, hogy kínálati infláció van és nem keresleti?
bandimester69 péntek, 12:33
#14065
Azért azt nézem, hogy a Rheinmetalt a 1190-1200 szint megfogta, illetve az SAP is erős visszapattanásban van(bár ami után a cégemnél voltam egy MI oktatáson,nem hiszek a szoftvercégekben annyira).Ti hogy látjátok?
simonzoli13 péntek, 12:31
Előzmény: #14060  todi
#14064
Te már kb. két éve írtad, ha jól emlékszem, hogy 30 euró körül van reálisan a Mercedes ára! Bocsi, de persze nem biztos.
todi péntek, 12:30
Előzmény: #14062  todi
#14063
Gazdaság döglődik de a piac EKB kamatemelést áraz.
Aztán csak okosan…..
todi péntek, 12:27
#14062
Eurózóna: A bruttó hazai termék (GDP) 0,3%-kal nőtt az első negyedévben az előző év azonos időszakához képest. A várakozások 0,8%-os növekedést mutattak. Harmadik becslés.
Rövid hírekEurózóna: A bruttó hazai termék (GDP) 0,2%-kal csökkent az első negyedévben az előző negyedévhez képest. A várakozások 0,1%-os növekedést mutattak. Harmadik becslés.
todi péntek, 12:26
#14061
Az Ifo Intézet felmérése szerint a német vállalatok 54,4%-a használ mesterséges intelligencián alapuló szoftvereket (szemben az egy évvel ezelőtti alig 41%-kal); ez az arány a nagyvállalatoknál 67,2%, a középvállalatoknál valamivel több mint 47%, a kisvállalatoknál pedig 51,2%. A mesterséges intelligencia különösen elterjedt az iparban (58,7%), és gyakran használják az adminisztrációban, az adatelemzésben, a programozásban, a levelezésben és az információkeresésben.
todi péntek, 12:02
Előzmény: #14054  5000
#14060
Tudatos vásárlás: a bátyám most váltott merciről BYD-ra és teljesen ida van tőle, hogy ár-érték arányban mennyivel jobb. Azt mondja, hogy a vezethetőség, úttartás stb semmivel sem rosszabb mint a mercié. És ő ért hozzá.
buythedip péntek, 11:50
Előzmény: #14038  5000
#14059
Nézem, de nem merem. Rönót inkább, és nem csak a logo miatt :)
Spiller péntek, 11:42
#14058
sokan európai autóznak, nem értem
1. energia egyre drágább a gyártáshoz és szállításhoz
2. 50% piacot eldobtak a kínai és orosz embargókkal, a nagy cimbi usa is vámokat vet ki meg elszippantja a nagy cégeket.
3. az autó már nem státuszszimbólum, osztrákok tele vannak Daciakkal kínai gumikkal szerelve. Emberek érzik a közelgő válság szagát.
4. A gyártáshoz beszállított anyagok is egyre drágábbak ráadásul bizalmi válság van ezekkel a kínai cégekkel. 
5. a kínai autók olcsóbbak, hosszú garanciaidővel, jelentős innovációval.
6. régen Vettél Pl Audit Mercit 20évig 500e-1millió kilométerig használhattad. Most hordhatod a szerizbe ezeket milliós javítási költségek mellett. 
7. minden autóval kapcsolatos dolog egyre drágább: üzemanyag, úthasználat, biztosítás.  Az autós fejőstehén terelik a közösségi közlekedés felé.  
amúgy is építik a börtönödet, minden megy a totális ellenőrzés felé. Beszédfelismerés, AI, Önvezető autó azért kell, hogy pl autópályán nem az van csak úgy autózgatsz hanem a robot átveszi a vezetést, vársz és amikor jön egy autós konvoj akkor hozzájuk csatlakozik 5cm-es követési távolsággal vonatoztok. Készpénzmentes élet, virtuális kripto pénz. A kommunikátoroddal fizetsz (okostelefon)  vagy a bőrödbe rakott chippel. Annyi pénzt használhatsz amennyi kreditet kapsz jól kell viselkedned és korlátozott környezetszennyezésed lehet. Pl OTP app már kiírja a vásárlásaid  összesen mekkora a karbonterhelés a környezetre.   
buythedip péntek, 11:11
Előzmény: #14052  Capi
#14057
Az önvezetés jó ötlet, ahogy a kínaiak vezetnek, annál csak jobb lehet :)
5000 péntek, 10:57
Előzmény: #14055  Zoltanovitsch
#14056
Miért nem Stellantis?
Zoltanovitsch
Zoltanovitsch péntek, 10:43
#14055
Ejj srácok pedig most kezdtem el gondolkodni EU s autógyártókon... :) 
Tegnap ráengedtem az AI-t a 3 nagy németre, VW, Merc. BMW. Háát még várok figyelek ... de függetlenül attól h én aztán tényleg nem tudok helyesen árazni üzemi eredményeket, azt gondolom a csártok és árazások nem fedik teljesen a gond (Üzemi eredmények számok eladások global piaci helyzet és igen a kínai nyomás) mértékét. (Tahát nagyobb árazási diszkontot "várok el" ezektől  amit szerintem NEM ad meg a piac és továbbra is tartom:  sztem szeretik és állandóan megveszik a befektetők szerintem "túl hamar"...tehát kmaradok hagyom hadd menjen) Így távol maradok de figyelek .. :) 
5000 péntek, 10:40
Előzmény: #14053  todi
#14054
Mondjuk tudatosabb EU-s autóvásárlás.
todi péntek, 08:19
Előzmény: #14052  Capi
#14053
Igen. Lövésem sincs mi tudná megállítani ezt a kefelé vezető spirált.
Egyik alapelvem: nem veszek olyan papírt aminek Kínával kell konkurálni.
Capi
Capi péntek, 07:44
Előzmény: #14051  todi
#14052
Kínában további csökkenés lesz az EU és USA autó márkák esetében.
A kínai a kínait veszi, mert
1.Olcsó
2.Megbízható
3.Kínai design a menő.
4.Gyors akkucsere amit az eu usa gyártók még nem kínálnak.
5.Engedélyezett az önvezetés és ezt rengeteg kínai márka már teljesíti.
todi péntek, 06:57
#14051
EY: A Volkswagen, a Mercedes-Benz és a BMW eladásai 4,3 százalékkal csökkentek az első negyedévben az előző évhez képest, míg a 19 legnagyobb gyártó együttesen 1,7 százalékos növekedést könyvelhetett el; a német gyártók üzemi nyeresége 23,3 százalékkal csökkent, míg az amerikai gyártók 82,9 százalékkal növelték. Constantin Gall, az EY szakértője az amerikai növekedés okaként többek között a piacvédelmet és a vám-visszatérítéseket említi; Kínában a három német gyártó eladásai 16 százalékkal csökkentek.
oldrider csütörtök, 19:23
Előzmény: #14049  todi
#14050
Mint ahogyan a Vonovia tulajdonosoknak is!
todi csütörtök, 18:10
Előzmény: #14045  oldrider
#14049
“Mietpreisbremse”, ez azt jelenti, hogy a már meglévő bérleti szerződéseket 3 év alatt maximum 15%-kal lehet emelni. Új szerződésekre nem vonatkozik. Ezért aztán ha egy frankfurti bérlő kap egy jobb munkát pl Berlinben akkor sokszor nem fogadja el mert ott már jelentősen megugorhat a bérleti díja. Ez tehát gátolja a német munkaerő mobilitást ahogy ezt már több vezető közgazdász is jelezte. Gyakorlatilag a bérlők hozzá vannak láncolva a lakásaikhoz.
Másrészt ez is visszafogja a lakásépítéseket és így méginkább fokozódik a lakáshiány.
A Vonovia évi 4-4,2% emelését nem érinti mert kb 4,3%-ra jön ki a korlát.
Persze Mietpreisbremse nélkül a cég árfolyama valószínűleg rögtön 40€ fölé ugrana.
Az AfD anno elítélte a Mietpreisbremsét de kérdés, hogy hatalomrakerüléskor ezt eltörölnék-e.
Jelenleg 2029-ig van meghosszabbítva de rengeteg kárt okoz a német gazdaságnak.
TheSnake2020 csütörtök, 17:57
#14048
No van egy belső nap, illetve a dividend gap kb az esés fibo 50, akit érdekel a technika is.Vonovia természetesen. 
oldrider csütörtök, 16:28
Előzmény: #14046  TheSnake2020
#14047
Köszi! Való igaz! Eddig fogalmam sem volt róla, hogy törvény szabályozza mennyiért adhatják ki a lakásokat Németországban. 
TheSnake2020 csütörtök, 16:22
Előzmény: #14045  oldrider
#14046
Nézz utána.  Az egész berlakas szektor elég összetett.  Nem ilyen egyszerű.  Ez benne pont az egyik rizikó,  mint ahogy te is most már tudod. 
oldrider csütörtök, 15:58
Előzmény: #14044  TheSnake2020
#14045
Nem adhatják ki piaci áron a lakásaikat? Megmondja az állam, hogy mennyiért adhatják ki? Másoknak is megmondja vagy a Vonoviára külön törvények vonatkoznak? Akkor mi értelme van a hitelből való bővülésnek? Hitel magas kamatra, aztán kiadni olcsóbban, mint mások, ez furcsa stratégia.
TheSnake2020 csütörtök, 14:16
Előzmény: #14043  oldrider
#14044
Törvény szabályozza.  Nem mindet.  
oldrider csütörtök, 14:13
Előzmény: #14042  todi
#14043
Hát eléggé hülyék akkor, ha az átlag 12-14, ők meg 8,5-ért adják ki a lakásaikat! Tehát meg is van az egyik ok amiért a nagyok szabadulnak a részvényeiktől!
todi csütörtök, 12:10
Előzmény: #14040  matatakakiba
#14042
Németeknél a lakáshiány a frekventált nagyvárosok körzetében van. A Vonoviának éppen ez a fő erőssége. Ha kint élsz akkor ellenőrizheted.
A Vonovia bérleti díja átlagosan 8,5€.
A német átlag 12-14€.
Ezen az árszinten bőven van rá kereslet.
A chinatown effektussal nem értem mit akarsz mondani? Hogy nem kell a bérlakás 8,5€ áron pl Berlinben?
5000 csütörtök, 12:09
Előzmény: #14040  matatakakiba
#14041
Szerintem meg a kereslet csak nőni fog a városokban, főleg például Berlinben.
Urbanizáció, jobb megélhetések stb.

Topik gazda

buythedip
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek