Topiknyitó: buythedip 2024. 01. 22. 22:09

Eurós részvények vitasarok  

Nem tudtam valamiért a 'Külföldi tőzsde' kategóriát kiválasztani, de talán segít egy moderátor ha ez a topic lesz a fórum sztárja.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
todi szerda, 20:57
#14560
Amit makro szempontból várok Európában:
-Olajárak csökkenése
-Infláció csökkenése
-EKB nem emel több kamatot (ezt is elcseszte majd csökkenthet vissza)
-Kötvénykamatok csökkenése
-Stagnáló gazdaság (amire megpróbálnak valami okosat kitalálni de mit?)
todi szerda, 20:47
#14559
Zárójelben megjegyzem a 10 éves német kamat ott áll ahol március 11-én.
Aznap a Vonovia 25 euron állt. Egy újabb tény, hogy a kötvénykamat csak egy fal duma a shortolás elfedésére.
buythedip szerda, 16:45
#14558
Carl Zeiss +15% egy hét alatt
Goldstein17 szerda, 15:53
Előzmény: #14553  xy2003
#14557
Mindkettőben van potenciál
buythedip szerda, 15:52
Előzmény: #14554  xy2003
#14556
Meg még osztalékot is adott.
buythedip szerda, 15:52
Előzmény: #10046  Feherlo
#14555
Zalando €26!
xy2003 szerda, 15:47
#14554
remek pandora majd 690 volt,570nél volt róla szó,hogy kitörésben.
xy2003 szerda, 15:45
Előzmény: #14552  Goldstein17
#14553
Nov ha ezen  a szinten átmenne lenne benne még bőven.
Goldstein17 szerda, 15:36
#14552
Novo-val 10, wizz-zel 30 % fölötti pluszban vagyok. Kicsit már égeti a tenyerem.
Robotka szerda, 13:04
Előzmény: #14482  Robotka
#14551
Vegül zeiss lett belöle, köszi a velemenyeket
TheSnake2020 szerda, 10:15
Előzmény: #14539  todi
#14550
Pénzügyes a CEO. Nekem ez elég nyomós érv  a VNA vételben. Tapasztalat,  meg az évek. 
buythedip szerda, 10:07
Előzmény: #14547  buythedip
#14549
Szerintem a 100 hetire gondoltam, nem az 50esre.
simonzoli13 szerda, 10:05
Előzmény: #14545  Zoltanovitsch
#14548
Ez hàny milliárd euró megrendelés állomány vesztés? Nagyon meghatározó? Az sokkal nagyobb gáz lenne az árfolyamra, ha a kiadási oldalt faragnák meg szerintem!
buythedip szerda, 10:02
Előzmény: #14545  Zoltanovitsch
#14546
1100nál azt mondtam, pattanhat 1500-ig, mielőtt tovább esik, de csak 1300ig pattant.
Zoltanovitsch
Zoltanovitsch szerda, 09:59
#14545
RHM
 Mi áll a mai drasztikus esés hátterében?A mai pánikszerű eladási hullámot egy közvetlen és rendkívül súlyos politikai-stratégiai hír váltotta ki:
  • Törölték a hadi tengerészeti megaprojektet: Kiszivárgott kormányzati és sajtójelentések szerint a német védelmi minisztérium (Boris Pistorius vezetése alatt) azt tervezi, hogy teljesen leállítja az F126-os fregattprogramot. [1, 2]
  • A legnagyobb megrendelés veszett el: Ez a program lett volna Németország második világháború óta tervezett legnagyobb hadi tengerészeti beruházása (eredetileg 6 hadihajó építésével). [1, 2]
  • A rivális nyert: A hírek szerint Berlin a Rheinmetall-féle óriáshajók helyett a közvetlen hazai versenytárs, a TKMS (ThyssenKrupp Marine Systems) kisebb fregattjait fogja megvásárolni. A bejelentésre a TKMS részvényei azonnal közel 9%-ot ugrottak, míg a Rheinmetallt megbüntette a piac. [1]
Toten
Toten szerda, 09:32
Előzmény: #14543  Goldstein17
#14544
Jó kérdés. Mi történt RHM-el??
Goldstein17 szerda, 09:13
#14543
RHM?
5000 szerda, 08:46
Előzmény: #14541  todi
#14542
Azért inkább azt olvasom, hogy negatív a részvényekre nézve
todi szerda, 08:38
Előzmény: #14540  5000
#14541
Miért lenne érdekük? Az intézményi vevők abban érdekeltek, hogy minél magasabb legyen az árfolyam.

Topik gazda

buythedip
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek