Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Helix Nebula 2022. 03. 10. 23:32
Előzmény: #6379  LVN
#6420
Pont ugyanerről beszélgettünk ma barátokkal, hogy 30 év alatt sikerült Oroszországnak kilábalni a szocializmusból úgy kb. Erre putyin 2 hét alatt visszavetette a gazdaságot durván, látszik, hogy abszolút letojja a saját népét. Csak a saját érdekcsoportját nézi. Persze közben az oligarchák kilopták a hadseregre szánt rengeteg pénzt a luxushajókra, olasz villákra... 
mab 2022. 03. 10. 23:22
Előzmény: #6418  realmadrid
#6419
Nem tudom eldönteni, hogy Putyin tényleg hitt a 97 előtti európai állapotok visszaállíthatóságában vagy ez csak egy ijesztgető-nyomásgyakorló kommunikáció volt.
realmadrid 2022. 03. 10. 23:09
Előzmény: #6416  8193
#6418
A múlt történései nem mentik fel putyint. Tönkre tett 2 országot. Ukrajnán kívül Oroszországot is tönkrevágta mert nem gondolta hogy a világ ilyen súlyos szankciókkal bünteti. 
mab 2022. 03. 10. 22:53
Előzmény: #6412  Placi82
#6417
Milyen identitászavarról beszélsz? Én liberális vagyok és mégsincs ilyen zavarom. Normális ember elítéli az ukránok által korábban elkövetett bűnöket is. De most éppen más történet zajlik és ezt nem tereljük és maszatoljuk el állandóan mindenféle múltbeli dolgokra mutogatva. Ez nem csökkenti a felelősséget a mai tettekért.
8193 2022. 03. 10. 22:52
Előzmény: #6410  realmadrid
#6416
Azért olyan nagyot nem változott a világ, legalábbis abban a tekintetben, hogy Krausz már akkor is az orosz propagandát tolta, és semmivel nem támasztotta alá a náci halálosztagos vádaskodásait.
8193 2022. 03. 10. 22:48
Előzmény: #6407  Robben
#6415
Látom 1:1-ben sikerült ide bemásolni a pestisracok ma délutáni nívós publikációját. 
Ez amúgy ugyanaz a Krausz, aki szerint Litvinyenkot nem az oroszok mérgezték meg poloniummal, és szerinte a Szkripal ügy is csak koholmány. 
Aki szerint a narancsos forradalom illegitim volt, sőt NATO által szervezett puccs. 
Aki szerint a "a Nyugat Oroszországot napról napra megalázza".
Igazán szórakoztató interjúkat tud adni: https://www.eszmelet.hu/haboru-es-beke-oroszorszag-es-az-uj-vilagrend-bartha-eszter-interjuja-krausz-tamassal/
Ezek után talán érdemes fenntartásokkal kezelni, ha ő azt állítja, hogy az ukrán nácik kivégeztek 6000 oroszt.
Ingarian
Ingarian 2022. 03. 10. 22:41
Előzmény: #6412  Placi82
#6414
Ezt már hallgatom egy ideje, de sajnos a magyar jobboldal se tudja, kinek a hátsójába bújjon, most pld. Putyin az isten, aki gyerekeket bombáz. 
Ingarian
Ingarian 2022. 03. 10. 22:40
Előzmény: #6409  SirDMR
#6413
Én ezt találtam akkoriban, nem is kormánymédia, de nézd meg kik is lövöldöztek?
https://szekelyhon.ro/vilag/ismet-meszarlas-zajlik-kelet-ukrajnaban#
Akkor ez is, ebben például menedéket ígért a CIA Zelenszkijnek, ha kirobbnatja a háborút, ehhez képest még ott van. 
https://pcblog.atlatszo.hu/2021/04/27/putyin-alternativ-valosaga-dezinformacios-tamadasok-ukrajna-ellen/
Ki kellene bújni a fényre és nem elhinni minden ökörséget.
Placi82 2022. 03. 10. 22:38
Előzmény: #6407  Robben
#6412
Hagyd, nem ertik. Mikor mondtam a Badnerat, az ukran nacionalistakat,akik olyan demokratikusak,es liberalisak mint Szalasi. De azert ajnarozni kell őket.  Se az elozmenyek, se az okok, se a tenyek nincsenek vizsgalva. Teljes idenditas zavar , van a baloldalon. Es en is itt kezdtem.el gondolkodni,es jutottam arra mint mint Krausz professzor, mar evekkel ezelott! Es nem csak hazankban ,hanem egesz europaban,es Angliaban is teljes identitas zavar van, a liberalisok kozott.Nem egyedi eset. Ugyhogy megertem,hogy az iranytu teljesen osszevissza pörög náluk. 
realmadrid 2022. 03. 10. 22:23
Előzmény: #6407  Robben
#6410
2015 óta nagyot változott a világ. Az ami akkor volt már feledésbe merült. Ma már csak orosz propaganda az akkori események. Senki nem hiszi el most pedig putyin is több ezer akkori civil áldozatra hivatkozik. Ettől függettlenül most putyin az agresszor, viszont nem véletlen hogy még most sem akarják felgyorsítani ukrajna eu csatlakozását.
SirDMR
SirDMR 2022. 03. 10. 22:20
Előzmény: #6407  Robben
#6409
De a Zorbán lop. hát nem érted? Meg Lőrinc ugye. Meg Putyin. O1G. Kész a program.
8193 2022. 03. 10. 22:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#6408

Úgy tűnik gyújtóbombával kezdik. Ezek egyébként irányítatlan bombák, de gondolom nem is akarnak célozni velük, ugyanis lakott területre dobálják.
https://mobile.twitter.com/ralee85/status/1500566477530882052
https://mobile.twitter.com/CITeam_en/status/1501901871946080256
Robben 2022. 03. 10. 22:14
#6407
Olyan csemege video található a you tube-on 2015-ből!!!,  ami totálisan ellentmond a jelenlegi ellenzéki retorika minden elemének. A minden megnyilvánulásában a baloldali ideológiát erősítő Krausz Tamás 2015-ben az ATV-ben beszélt arról, hogy az ukránok fasiszták, Putyinnak joga van megvédeni Oroszországot, az azzal való kapcsolattartás pedig európai érdek is. Hozzátette: azt mégsem lehet elvárni, hogy Ukrajna miatt világháború törjön ki, hiszen az ukránok tömegmészárlásokat hajtottak végre, amiről a nemzetközi sajtó hallgatott, és elvitathatatlan tényként beszélt arról is, hogy „nemzeti hőssé avatnak olyan ukrán, tömeggyilkos szervezeteket, amelyek részt vettek a holokausztban”.
Hab a tortán, hogy minderről Márki-Zay kommunikációs tanácsadójával, Simon Andrással beszélgetett, aki lelkesen hallgatta az ukránokról szóló hosszú elemzést. Kérdés, miért is változott meg ennyire radikálisan minderről a véleményük…?
A legvállalhatatlanabb kriptokommunista előadók közé sorolható Krausz Tamás, a marxistákból lett européer gondolkodó 2015-ben az ATV-ben még úgy fogalmazott:
    Oroszországnak van egy olyan érdeke, hogy saját állambiztonságát Európában és a világrendszerben fenntartsa. Ezt semelyik államtól nem lehet elvitatni, Oroszországtól sem.
Hozzátette: több empátiával kell rendelkeznünk ahhoz, ha meg akarjuk érteni Putyin motívumait. Krausz véleménye szerint Putyin „egy államszervező”, és mivel a NATO erősödése biztonságpolitikai kérdés számára, ezért nem is kérdés, hogy joga van állambiztonságát megőrizni. Szavai szerint:
    Oroszország elbukta összes korábbi biztonságpolitikai esélyeit. Európában a NATO egyre jött, jött, minden ígéret ellenére keletre, és itt van Putyin egy megerősödött Oroszországban, és ezt az államszervezői tapasztalatát most egy orosz biztonságpolitikai törekvés határozza meg. És ez teljesen mindegy, hogy nekünk tetszik, nem tetszik. Oroszországnak van egy olyan érdeke, hogy saját állambiztonságát Európában és a világrendszerben fenntartsa. Ezt semelyik államtól nem lehet elvitatni, Oroszországtól sem.
A történész, aki saját bevallása szerint „aztán én végképp nem tartozom a Fidesz támogatói közé”, az Orbán Viktor és Putyin közötti diplomáciai kapcsolatról úgy nyilatkozott, hogy a Putyinnal való kapcsolattartás az egy európai érdek is:
    Hiszen azt mégsem lehet elvárni, hogy Ukrajna miatt egy világháború törjön ki. Ne felejtsük el, hogy Ukrajna ezzel a szállal kötődött Oroszországhoz. Rokonilag, kulturálisan, gazdasági infrastruktúrákon keresztül, energiapiac, energiahálózati összeköttetés, a nemzetközi munkamegosztás terén is. Itt vannak évszázados folyamatai és hagyományai, azt nem lehet csak úgy szétzúzni. Na most, ha áttolnánk Ukrajnát Oroszországtól mechanikusan, hogy egyszerre csak NATO-ország lesz, hát nincs olyan orosz vezető, amelyik azt akarja, hogy Oroszország túléljen, ezt szó nélkül tudomásul veszi.
Kifejtette: világméretű folyamatokba illeszkedő harc folyik Ukrajnáért. Az akkor még nem ellenzéki kommunikációs tanácsadóként, hanem műsorvezetőként tevékenykedő Simon András erre reagálva úgy fogalmazott:
    Ez szól az energiapiacról ez a háború, ez szól a hatalmi, katonai, geostratégiai befolyásról, és szól arról, hogy a NATO fegyveres erői egész közel kerülhetnek Oroszországhoz, és erre szoktam azt mondani, hogy ha Oroszország túl akar lépni, akkor neki a világban meg kell tudni mutatni, hogy az egypólusú világnak vége van. Ami egyébként igaz. Zárójeles kérdés: a Newsweek írta azt, hogy ha Putyin lemondana a hatalomról, akkor Oroszország összeomlana, ő pedig börtönbe kerülne.
Krausz mindezt újságírói túlzásnak titulálta, majd közölte, hogy a kaotikus viszonyok eluralkodásától valóban lehetne tartani, hiszen Oroszországot nyugat-európai módon nem lehet irányítani. Szavai szerint ezen „nincs mit csodálkozni”, majd az ukránokról is markáns véleményt fejtett ki az ATV-ben, ami a jelenleg zajló konfliktus tükrében különösen pikáns:
    Ukrajna a maga fasiszta, felfegyverzett csapataival, amelyek tömegmészárlásokat hajtottak végre a civilek ellen Kelet-Ukrajnában. Ezt alá szabad támasztani, ezt szabad volt elhallgatni hónapokig a nemzetközi sajtóban, hogy több mint hatezer civilt mészároltak már le. Tehát Ukrajna sem egy demokratikus mintaállam, ahol rendes, felfegyverzett náci osztagok ellenőriznek számos pontot és területet ebben az országban.
A kőbalos történész aláhúzta:
    Ma Ukrajnában nemzeti hőssé avatnak olyan ukrán, mondjuk így, tömeggyilkos szervezeteket, amelyek részt vettek a holokausztban. Ezek maguk Ukrajnában mintaadó politikai és katonai tömörüléseknek számítanak, mint például az ukrán felkelő hadsereg, és annak vezére, Bandera.
A Youtube-on megnézhető videó címe is árulkodó: „Ukrajna felfegyverzett fasiszta csapatokkal mészárolta le kelet-ukrajnai civilek tömegeit”. Most akkor mindez mégsem történt meg, kedves ellenzékiek…?
cintanyer 2022. 03. 10. 21:41
#6406
Mi ez a bohóckodás éjszaka közepén "kormányinfó" címén.
Ez már egészen putyini világ.
WLM 2022. 03. 10. 21:15
Előzmény: #6403  tanrek
#6405
Ez egyértelmű, sőt a történelem is igazolta, de a szememben csak emeli a story-t, az elhasználódott. megmentő. Hiába, ahogy a barátnőm szokta mondani, "az élet nem Hollywood".
WLM 2022. 03. 10. 21:07
Előzmény: #6402  Törölt felhasználó
#6404
Erre már teljesen őszintén, minden toldás nélkül rá tudom vágni, maxxxximálisan igaz :). Churchill nagyon nagy király volt. Kétségtelen az igazi nagy "sztárok" akiket mindenki elismer, azok védekeztek. A maiak között ilyenek már nincsenek, bár ne is legyenek.
tanrek 2022. 03. 10. 20:47
Előzmény: #6402  Törölt felhasználó
#6403
Nem vagyok biztos benne, hogy Chuchill karizmája békeidőben is a felszínre tört volna...
Törölt felhasználó 2022. 03. 10. 20:33
Előzmény: #6401  WLM
#6402
az a baj, h aki szeret nagy embernek látszani, az hamar rájön, hogy hogyan mutassa magát jó arcnak. millió példa van erre a történelemben, nem kell túl sokat sem visszanézni. churchill az egyik ritka kivétel, aki karizmatikus pasi volt, és talán de Gaulle. Utóbbi egy rettenetesen autokrata csóka volt, de mélyen tisztelte a demokráciát is, amikor leszavazta a nép, akkor szó nélkül hazament. egy fillért nem fogadott el semmilyen juttatásból, kis túlzással nélkülözött.
szóval, ritka madár az a jó arc, aki nem él a "látványával" vissza, és tényleg kiemelkedő és értékes képességekkel bír.
ellenpélda annál több van...
WLM 2022. 03. 10. 20:26
Előzmény: #6397  Törölt felhasználó
#6401
Kurva jól hangzik, álom, megértelek. Én valamiért szeretem a nagy embereket, de csak, ha jó arcok. Amit viszont a norvégokról írtál azzal egyikük sem tud versenyezni. Az egyik barátommal azzal poénkodtunk, hogy, ha Putyin valami csoda folytán megbukna, hetente kellene az oroszoknál elnököt választani.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek