Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 11. 20. 18:57
Előzmény: #51598  sanka
#51600
Probléma van a szövegértéseddel vagy el sem olvastad mit írtam...
Törölt felhasználó 2021. 11. 20. 18:30
Előzmény: #51594  szieszta
#51599
Pl. én is ezek köz tartozom. Két oltás ellenére szeptemberben elkaptam.
Ettől függetlenül mindenkinek javaslom az oltást.
Viszont vannak nagyon súlyos gondjaim az oltással kapcsolatban:
1. Nem támogatom azt, hogy kötelezővé tegyék. Részben azért mert a vakcinák VÉSZHELYZET-i engedéllyel rendelkeznek. Másrészt hadd döntsön mindenki, hogy mit visz be a testébe. Harmadrészt, és ez a döntő, a gyártó sem és senki sem vállal felelősséget...
2. Az oltásról tudható volt 1,5 évvel ezelőtt, hogy nem lesz végleges megoldás. Viszont minden egyes virológus fasisztoid módra egész nap azt ugatta, hogy márpedig az oltás végleges megoldás lesz. Ugyanezt szajkózta minden politikus. Sőt az összes mainstream média a nagytőkések nyomására ezzel etette a világot. Csak emlékeztetőül: "évekig tartó védelem", "95%-os védelem", stb. Én is, és jópáran tudtuk, hogy ez nem így lesz a mutánsok, és a védelem természetes csökkenése miatt. Miért kellett hazudni, és etetni az embereket? Persze, hogy mindenhol tüntetések vannak, mert a nagytőkés elit, a politikusok és a jegybankárok 1 éven keresztül etették az embereket, most meg a lufijuk kipukkant...
3. Kérdésem: miért nem lehetett a komplett világot 2020 tavaszán 2-3 hónapra teljesen lezárni? Emlékeztek rá: dolgozni azért kellett, ilyen félig-meddig lezárások voltak csak világszerte. Kína lezárt mindent hermetikusan, és nekik lett igazuk. Kiirtották a vírust. Európa és USA nem ezt tette, reménykedett a csodás oltásban, de leginkább arra játszott, hogy ne legyen recesszió, meg a nagytőkének nehogy kiessen 3 hónap profitja. Meg nehogy a tőzsde összeomoljon. Mi lett az eredmény: ez a nagy rakás szar: vírus marad, emberek elégedetlenek, tüntetések, halnak meg ezrével a betegek, és így-is úgy-is össze fog omlani a tőzsdelufi, amit közben fújtak. Hát egye meg a politikus, a nagytőkés a jegybankár amit kifőzött... 
sanka 2021. 11. 20. 18:29
Előzmény: #51592  Törölt felhasználó
#51598
De igaz, enyhébb tünetetek és talán nem halsz meg.
vigkrisz 2021. 11. 20. 18:19
Előzmény: #51595  Heisenberg
#51597
az utolsó szalmaszál, amibe kapaszkodhatnak, azok az oltatlanok, különben jövőre kiesnek a parlamentből
csak nehogy Gődényék pártja ellopja előlük a show-t
Sony123 2021. 11. 20. 18:18
Előzmény: #51591  szieszta
#51596
Oltatlanok voltak!
De akkor azt mondta politika, hogy 18-év alatt ez nem szükséges, terhesekről meg kussoltak. Fiamnak olyan a munkaköre, hogy fizikailag se tudott volna elmenni oltásra, tehát erre szabadságot kellett volna kivenni!
Azonban, hogy tarkítsam a történetet, nagybátyám 2020 januárban halt meg! Igaz 80 éves volt. Azonban beszéltem az orvossal és ő elmondta, hogy ebből meg ebből ki lehet gyógyítani, DE VAN BENNE EGY VÍRUS, amivel nem tudnak mit kezdeni. Elmondta, hogy talán Németországban létezik ez ellen egy szer 1-2 millió forintért, de ez se biztos. Tehát az orvosok már akkor tudtak erről, csak a politika befogta szájukat. Kórlapjára az került fel, hogy sztrók miatt halt meg. Ami igaz, de valójában nem ez vitte el!
Üdv 
Heisenberg
Heisenberg 2021. 11. 20. 18:13
Előzmény: #51579  mrider
#51595
Dúró Dóra úgy szövegel az oltás ellen meg az oltottak ellen, hogy közben maga is szó nélkül felvette. Hát, ez aztán a következettség. Ja, persze, ezzel ismét a parlamentbe juthat, havi 2 milla, még az Előd is megél belőle, így már értem.
szieszta 2021. 11. 20. 18:04
Előzmény: #51592  Törölt felhasználó
#51594
A vírusoknak nagyon sok fajtája létezik. A coronánál érdekesség az, hogy nem alakul ki hosszútávú védettség még a fertőzésen áttesetteknél sem. Több emberkéről tudok, akik már másodszor is elkapták.  Így azt is látni, hogy a természetes ellenállóképesség sem örökös, nem úgy, mint például a bárányhimlőnél. 
kukker 2021. 11. 20. 18:04
Előzmény: #51587  vigkrisz
#51593

"Mégis mit kéne mondaniuk azoknak, akik mindent tagadnak?"
Vagy esetleg mások hisznek el mindent?
:)
Törölt felhasználó 2021. 11. 20. 17:55
Előzmény: #51588  szieszta
#51592
Jól megfogtad a lényeget. 
1.) Megelőzésként is adják
2.) Írhattam volna a tetanusz oltást vagy bármi más védőoltást. 
Egyik sem azt ígéri, hogy ha belémbökik, akkor lehet enyhébb tüneteim lesznek és nem halok bele... vagy ha mégis akkor sorry.
Attól védőoltás, hogy megvéd a betegségtől. A Covid oltásra pedig ez nem igaz. 
szieszta 2021. 11. 20. 17:52
Előzmény: #51581  Sony123
#51591
Fogadd őszinte részvétem! Lenne egy kérdésem. A fiad és menyed oltva volt? Mert gondolom a 16 éves tinilány nem.
sulykaponka
sulykaponka 2021. 11. 20. 17:52
Előzmény: #51587  vigkrisz
#51590
igen, valószínűleg ez történt. megöregedtek, teleszarták a gatyájukat és elfelejtették, hogy milyen volt huszon x évesen az alapvető emberi jogokért harcolni.
vigkrisz 2021. 11. 20. 17:48
Előzmény: #51588  szieszta
#51589

van egy freud-i elszólás az oldalon :-)
"A védettség fenntartásához 5 évenkénti boobster oltás szükséges"
szieszta 2021. 11. 20. 17:42
Előzmény: #51583  Törölt felhasználó
#51588

Kaptál veszettség elleni védőoltást? Szerintem nem véletlen, hogy nem megelőzésként adják, csak  indokolt esetben. Ha annyira humánus lenne, kutyaharapáskor nem vizsgálnák a kutyát, hanem böknék a védőoltást.
https://oltokozpont.hu/hu/oltas/4/veszettseg
vigkrisz 2021. 11. 20. 17:41
Előzmény: #51585  sulykaponka
#51587
Hol lennének? Volt eszük és beoltatták magukat. Mégis mit kéne mondaniuk azoknak, akik mindent tagadnak?
harlem
harlem 2021. 11. 20. 17:35
#51586
A szerbek mindent is logolnak
https://www.penzcentrum.hu/egeszseg/20211116/lesujto-hir-a-sinopharmosoknak-szerbiaban-az-elhunyt-oltottak-tobbsege-kinai-vakcinat-kapott-1119409
Nálunk csak annyit tudni, H a Covid halottak 90%-a 60+ éves, akik a legoltottabb korosztály és ez az oltatlanok hulláma.
sulykaponka
sulykaponka 2021. 11. 20. 17:25
#51585
hol vannak a filozófusok, jogvédők, cociológusok? hogy a faszba tudnak ilyenkor kussba lenni? mégis minek kell történnie, hogy a sok ingyenélő, semmire se jó szószaporító kiálljon a nyilvánosság elé és mondjon valamit? olyan dolgok történnek európában, amire a második világháború óta nem volt példa. szégyelljék magukat!
https://www.portfolio.hu/global/20211120/koronavirus-langokba-boritottak-egy-holland-nagyvarost-a-korlatozasok-ellen-tuntetok-511822
https://index.hu/kulfold/2021/11/20/becs-ausztria-tuntetes-korlatozas-lezaras-koronavirus-pandemia-oltas-vakcina-jarvany/
mrider 2021. 11. 20. 17:06
Előzmény: #51583  Törölt felhasználó
#51584
Ez egy nagy biznisz, iszonyatos pénzt keresnek vele a gyártók a promóter kormányok támogatásával.
Törölt felhasználó 2021. 11. 20. 16:39
Előzmény: #51561  sanka
#51583
Aha, csak az a baj, hogy ez nem védőoltás. Ha megkapom a veszettség elleni védőoltást, az annyit tesz, hogy nem fogom elkapni a veszettséget és nem annyit, hogy ha megkapom esetleg enyhébb lefolyású lesz és nem purcanok ki.
Törölt felhasználó 2021. 11. 20. 16:25
Előzmény: #51581  Sony123
#51582
Atyaég! Részvétem a menyed miatt! 
Sony123 2021. 11. 20. 16:14
Előzmény: #51546  Törölt felhasználó
#51581
Szia!
Nálam azért egy kicsivel összetettebb a probléma.  Beoltottak először, utána szóltam az összes dokinak, hogy ez nem biztos, hogy jó volt. ( Astra-val ) Én voltam hülye, hogy ilyen nem létezik, de aki ezt állítja "CSAK" ugyanazt élje át mint én. Éjjel nem mertem aludni, mivel fizikailag nem tudtam levegőt venni. El is mondta a privát az orvos, hogy ez nem humor, tehát arra készüljek, hogyha este elalszom semmilyen garancia nincs arra, hogy reggel felébredek. Beoltottak másodjára is! Utána mégszarabbul lettem. Ödémás lettem, de olyan szinten, hogy nem volt cipő amit felvegyek. Írtak beutalót az illetékes kórházba, mikor eljött volna, előtte egy nappal felhívtak, hogy a doki szabadságon! Mi volt válasz: tud adni egy 3 hónappal későbbi időpontot. Ezzel visszamentem a privát rendelőbe, ott a kardiológus nő, olyan szavakat használt, hogyha ezt leírnám, biztos, hogy moderálnak.
Megadott négy nevet, akik rendelnek privátba és a budapesti szívklinikán. Amikor megnézet, este fél 9-kor, csak annyit mondott, hogy másnap reggel menjek be a szívklinikára. Ott megállapították, hogy a tüdő és a tüdő lebeny között több liter folyadék van. Nem tudták mitől, de ez tény volt, így a tüdő fizikailag nem tudott tágulni, és ez mindenre kihat. Minden szerv kevesebb oxigént kap, tehát nyugodtan lehet ájulás, vese, máj, epe károsodás és minden más. Egy kb öt perces műtéttel, amit nem is neveznék műtétnek: megoldották. Ledöftek mint egy disznót, 24 órán keresztül egy cső lógott ki a hátamból, és csak egyszerűen megoldódott minden. Olyan szinten, hogy másnap futni is tudtam!
Ott az ellenpélda : menyem 4 hónapos  terhes volt! Előző házasságából, van egy 16 éves lánya. Senki se volt beoltva. Kislány néhány tüsszögéssel megúszta. Fiam: bevitték a kórházba este 9-kor, ott ült 40 fokos lázban, és hajnal háromkor megunta és taxival hazajött. Két hétig fetrengett, de túlélte. Menyem, mivel veszélyeztet terhes volt, először  elvitték a szülészetre. Ott összeszedett egy kórházi fertőzést, a vírusra, így tovább vitték őt egy másik kórházba, ott 36 nap lélegeztő gép után meghalt.
Igazából, ezt azért írtam, hogy most legyen valaki okos? Akkor oltsunk vagy ne? Az a legborzalmasabb, hogy ebből IS politikát csinálnak. Nincs egységes orvosi állásfoglalás. Bármelyik virológust kérdezik ellentmond a másiknak. KÖNYÖRGÖM: NE AZ ÉLETEMRE POLITIZÁLJANAK! ÍGY MINDENKIT ELKÜLDÖK A MELEGEBBRE!

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek