Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zanza2 2024. 05. 21. 21:41
Előzmény: #59656  ronaldinyo
#59657
Hogy hívták?
ronaldinyo 2024. 05. 21. 20:28
Előzmény: #59652  Zanza2
#59656
kérdezze meg azt az aids professor nobeldijast aki kimutatta a kovidban az aids fekvenciát és tul sokszor hangoztatta aztán meg is ölték.
Phylaxa 2024. 05. 21. 20:18
Előzmény: #59654  vigkrisz
#59655
Ha nem cáfolnak meg valamit, akkor igaz? :)
vigkrisz 2024. 05. 21. 20:11
Előzmény: #59651  Phylaxa
#59654
ezt a kamut is megcáfolták - ahogy a többit, amit itt próbálsz előadni
Phylaxa 2024. 05. 21. 19:51
Előzmény: #59652  Zanza2
#59653
Fogalmam sincs, hogy honnan ered. Amikor kijön egy hír, akkor elkezdem keresgetni az alapvető dolgokat, amikről nem szoktak hazudni, mert amikor közlik, akkor nincs hírértéke. Ilyen a szennyvíz adatok közlése korábbról. A kutyát nem érdekelte előtte. :)
     
Abszolút nem érdekel egyébként, hogy honnan ered, kialakult és ennyi.Az jobban érdekel, hogy az életünkre milyen hatással lesz. Olvad minden gondolom tudod, tehát állati régi cuccok is előkerülhetnek idővel.
    
Nem alapozok semmit sem a médiára, a jelentéktelen híreket olvasom, aminek semmi "megrázó" ereje nincs, nem lehet vele pénzt keresni és nem is az adott témáról keresem benne az infót, hanem amit véletlenül elmondanak más dologról benne. Tudom, hogy furcsa, de működik. :)
Zanza2 2024. 05. 20. 22:20
Előzmény: #59651  Phylaxa
#59652
Szerinted honnan ered a covid?
Olaszországból? Spanyolországból? Van erről valami linked/bizonyítékod?
Pogi (és sokak) szerint a wuhani laborból szabadult ki. Ezzel sem értesz egyet?
Kíváncsi lennék, pontosan mik az elképzeléseid, és mire alapozod őket....
Phylaxa 2024. 05. 20. 21:27
Előzmény: #59649  vigkrisz
#59651
A 2019-es olasz és a 2018-as spanyol szennyvízmintákban benne volt. Sokan megkapták egyébként. De nem erről szólt a hozzászólásom. Ez a ti terepetek, engem nem igazán érdekel. Ennyi.
kukker 2024. 05. 20. 20:34
Előzmény: #59640  csendben
#59650

"Kobór János biztosan megplusszolná a hsz.-edet....Sajna,a Covid megakadályozta ebben..."
Igen.
Ezt mondták.
És akkor biztos igaz.
Hiszen emberekről is írták, hogy véletlen kiestek ablakokon.
Akkor nyilván annak is - feltétlen - igaznak kell lennie.
:)
vigkrisz 2024. 05. 20. 19:39
Előzmény: #59643  Phylaxa
#59649
"Nem, nincs semmiféle szuperimmunitásom, egyszerűen többször megkaptam és átment rajtam. Mint írtam legelőször 2019 őszén. "  --> hihető, 2019 őszén még csak egy kínai laborban létezett a vírus 
Zanza2 2024. 05. 20. 19:20
Előzmény: #59638  kukker
#59648
Igazad van, a "szakértő" kifejezés visszatetsző lehet, nem a legszerencsésebb. Ez jutott eszembe először, a szakmaiságot, hozzáértést, tapasztaltságot akartam vele kifejezni, semmiképpen sem a megmondóembert, a kizárólagos igazságosztót.
Ha számodra elfogadhatóbb, helyettesítsd be mindenhol kutatóra vagy a szakma elnevezésére (virológus, immunológus, járványkutató stb).
A mondandóm nem ezen múlik.
Zanza2 2024. 05. 20. 19:10
Előzmény: #59644  Phylaxa
#59647
A gyerekek immunrendszere sokkal rugalmasabb és erősebb, mint a felnőtteké, pláne az időseké. Könnyen fertőződnek (nekik még minden kórokozó új), de könnyebben és gyorsabban túljutnak rajta, ellentétben az idősekkel.
Ezért voltak az unoka-nagyszülő találkozások különösen veszélyesek.
Viszont mivel még kialakulóban van a szervezetük, sokkal több náluk a "változó faktor", több helyen léphet fel mellékhatás, ezért kell az óvatosság az oltásukat illetően.
Zanza2 2024. 05. 20. 18:54
Előzmény: #59641  elrow
#59646
Gyerekeknek azért a Pfizert erőltették, mert arra volt meg legkorábban a legtöbb vizsgálat (más kérdés, miért pont arra).
Zanza2 2024. 05. 20. 18:52
Előzmény: #59641  elrow
#59645
Nem ismerem a munkásságàt, majd utánanézek.
Oltásokról annyit, hogy többfélét kaptam, az elemzéseim alapján leginkább Modernát szerettem volna, de azt volt a legnehezebb elcsípni, sajnos csak utolsóként kaptam.
Phylaxa 2024. 05. 20. 18:39
Előzmény: #59637  Zanza2
#59644
"A gyerekek oltásával kapcsolatban nekem is vannak kételyeim, de mivel nem értek hozzá (nincsenek gyermekgyógyászati ismereteim), és érintettségem sincs - nincs róla határozott véleményem."
    
De hiszen a gyerekek is jobban fertőznek, ha oltatlanok nem? Az eredeti állításodhoz....
      
Nagyon helyes, hogy rájuk nem vonatkozott a kötelezőség.
Phylaxa 2024. 05. 20. 18:32
Előzmény: #59631  Zanza2
#59643
Orvosi dolgokban nyilván nem megyek bele, mert nem vagyok orvos, ráadásul minden tiszteletem az orvosoknak. Akkoriban leírtam, hogy annyi eredménye biztosan lesz, miszerint rengeteg emberrel megismertetik a vírust az oltásokon keresztül rövid idő alatt. Ennyi idő alatt valszeg nem kapta volna el ugyanannyi ember.
    
Nem, nincs semmiféle szuperimmunitásom, egyszerűen többször megkaptam és átment rajtam. Mint írtam legelőször 2019 őszén. A probléma amit próbáltam az immunitás vizsgálatára írni, az az, hogy egyrészt nem kellett volna annyi embert beoltani (egyszerűen mindenkit beoltottak, akit csak tudtak), mennyi is volt egy oltás. 50K-ért már kaphattál néhány helyen értelmes eredményt, amit el is lehet hinni.
    
Természetesen nem mérget nyomtak belétek, honnan jön ez a hülyeség? :) Az oltás hatásait nem tudták és hidd el, hogy még ma sem világos ez. De tisztulni fog a kép, ahogy telnek az évek. Nem egyedül helyettesítettem egyébként, az összes oltatlan pörgött, amikor az oltottak lebetegedtek. Ebből nyilván nem vonok le semmilyen statisztikát, ez az én tapasztalatom, de engedd meg, hogy a hivatalos statisztikákból nagyon keveset higgyek el. pl. Mennyi ember halt meg, akiket nem láttak el( eltolták a műtéteket, kezelést stb.) ez idő alatt? Ebbe nem akarok belemenni, csak a statisztikák miatt írtam.
   
Leírtam a véleményem és a megoldási módot is arra, ha valaki nem kar kötelező oltást olyasmire, ami túl hirtelen jelenik meg( ebben igazat adok neked). Kíváncsian várom, hogy valaha is szóba kerül, de nem igazán hiszem, hogy így lesz. Pedig az valóban egy vizsgálat lenne egy értelmes cél érdekében.
csendben 2024. 05. 20. 18:05
Előzmény: #59641  elrow
#59642
 Ebben fontos dolgokat mond : https://www.youtube.com/watch?v=40poQQclcwM
Csak egy dolgot nem:hogy a Covid nem (volt) veszélyes.... (az csak hab a tortán,hogy a videó dátuma 2024.május 20 )
elrow 2024. 05. 20. 17:52
Előzmény: #59637  Zanza2
#59641
Mi a véleményed dr. Letoha Tamás álláspontjáról? Nem igazán sikerült semelyik felkent szakértőnek megcáfolnia az állításait, csak az oltást erőltették éjjel-nappal + mindenféle kuruzslónak elhordták ahelyett, annak ellenére, hogy ő az EU legnagyobb génterápiás projektjének, a Pfizer vezette ARDAT (Accelerating the Research and Development of Advanced Therapies, http://www.ardat.org) projektmenedzsere.
Én egy percig sem bántam meg, hogy nem oltattam be magam...
A gyerekek oltásával kapcsolatban nekem csak kételyeim vannak...Semmilyen racionális érv nem szólt mellette a Pfizer profitján kívül (ez is roppant érdekes, hogy gyerekek csak és kizárólag pfizer-t kaphattak...).
csendben 2024. 05. 20. 17:51
Előzmény: #59638  kukker
#59640
Kobór János biztosan megplusszolná a hsz.-edet....Sajna,a Covid megakadályozta ebben...
csendben 2024. 05. 20. 17:47
Előzmény: #59628  elrow
#59639
Ezen a videón kívül,van olyan,amit elfogadsz hiteles forrásként?
kukker 2024. 05. 20. 17:47
Előzmény: #59633  Zanza2
#59638

"A "szakértők" sem a címeik miatt azok, hanem mert régóta és eredményesen foglalkoznak egy témával, amiben már széleskörű elimerést szereztek."
A "szakértő" cím az emberektől van, legfőképpen oda van írva a hírben és ettől kell "hasraesni". 
Ez az én tapasztalatom, hogy az ember önmagára aggasztott címe az, ami minden mást ignorálnak, mert a "szakértő" szó egyelő azonnal azzal, hogy "nálam az Egy Igazság és neked meg kuss".
Mikor ilyen nem igazán van egy olyan társadalomban, ahol gondolkodni ér.
Szerintem.
Zanza2 2024. 05. 20. 17:32
Előzmény: #59636  elrow
#59637
A big pharma és a gyógyszerlobbi szerintem is létezik, erre Pogi nyilván jobban rálát, nem is vitatom.
Én inkább a covid járványról és az oltásokról osztottam meg itt a mai napon az ismereteimet, ha van kedved, olvass bele, nem sok, és csak ma.
Valóban beoltattam magam, de nem kajáltam be semmit, biokémikus vagyok, van fogalmam a vírusokról, immunológiáról, epidemiológiáról, ismerem a vakcínák működését. Ezen ismereteim alapján döntöttem. Téligumit sokkal nehezebben választanék, arról fogalmam sincs.
Ebben a topikban pl. én megyek szembe a tömeggel, ezért is írogatok ide, hogy meghallgassam az érveiteket, és elmondhassam a sajátjaimat.
Egy kis kiegészítés: legfeljebb a covid omikron variáns mortalitása 0,1%, ami a szezonális influenzáéval egyenlő. A korai variánsok (főleg az alfa, delta)  mortalitása bőven 1% felett volt, kezdetben elérte az 5%-ot is (Kínában, Olaszországban). Aztán a mutációk és az átoltottság miatt ez jelentősen lecsökkent.
A gyerekek oltásával kapcsolatban nekem is vannak kételyeim, de mivel nem értek hozzá (nincsenek gyermekgyógyászati ismereteim), és érintettségem sincs - nincs róla határozott véleményem.
elrow 2024. 05. 20. 16:32
Előzmény: #59634  Zanza2
#59636
Biztosan megvan az oka, hogy magadra vetted:) 
A video nem csak a vírus eredetét fejtegeti, hanem a big pharma szerepét is az egész story-ban. Ha pedig a Big pharma szerepe az volt ami, akkor miből gondolod, hogy ugyanez a big pharma és a vakcina relációjában minden klappol?
Az megvan, hogy egy 0.1% mortalitású vírus miatt állították le a világgazdaságot és tették tönkre emberek millióit?
Milyen racionális oka volt a gyerekeket beoltatni?
Te azzal, hogy beoltattad magad 3-4-5ször, elkötelezted magad és csak ebből a buborékodból vagy képes rátekinteni az egészre.
Az a hülye akinek, ha sokszor elmondanak valamit, akkor bekajálja egy az egybe vagy az aki képes még a kritikus gondolkozásra és a tömeggel szembemenni?
Zanza2 2024. 05. 20. 16:16
Előzmény: #59632  ronaldinyo
#59635
Nem vitatkozom - a világ tele van problémával, korrupcióval, mocsokkal.
Pusztán a covidról és az oltásokról osztottam meg az ismereteimet.
Zanza2 2024. 05. 20. 16:14
Előzmény: #59628  elrow
#59634
Pogival teljesen egyetértek, a belinkelt videó a vírus eredetét fejtegeti, viszont semmi köze az általad leírt megalapozatlan személyeskedésekhez.
A hülyézést inkább hagyd meg magadnak, vagy inkább magadra.
Zanza2 2024. 05. 20. 15:59
Előzmény: #59626  kukker
#59633
Félreértettél. Semmiképpen sem én mondom meg, mi az objektív és kik a szakértők. A "szakértők" sem a címeik miatt azok, hanem mert régóta és eredményesen foglalkoznak egy témával, amiben már széleskörű elimerést szereztek.
És még egy tévedés: valamely terület mérvadó szakértői nem kinyilatkoztatnak, hanem a kutatásaikat/eredményeiket teszik közzé, ezeket próbálják megmagyarázni, rengeteg kétellyel és bizonytalansággal. Aztán jön valaki más, vitatkozik, cáfol. A tudományos élet állandó harc és vita, amíg - jó esetben kialakul egy konszenzus, aztán az is változhat. Gondolj csak a csillagászatra, milyen rohamléptekkel halad, mennyi minden dőlt meg, alakult át.
Én igyekszem minden tényekkel alátámasztott, megalapozott elméletet/véleményt fontolóra venni, és persze azt is figyelembe veszem, hogyan vélekednek róla azok, akik az adott területen széles körű, nemzetközi tekintélyt szereztek, ennek alapján alakítom ki a véleményem/meggyőződésem. Nem csak a szakmámban, de az élet minden területén.
Simán elfogadom, ha neked más a véleményed, sőt, érdekel is. De amíg nem győzöl meg tényszerű, objektív adatokkal, addig maradok a sajátomnál.
ronaldinyo 2024. 05. 20. 15:36
Előzmény: #59630  ronaldinyo
#59632
elfogato parancs van hernádi ellen is who vezérigazgatoja amerika szerint terrorista.ki akar itt objektivitást?????????itt nagy átverés megy -a töbsséget át is verik a kisebbség meg mit tehet semmit.mert a többség miatt van itt a világ ahol van -háboru háboru hátán.
Zanza2 2024. 05. 20. 15:34
Előzmény: #59625  Phylaxa
#59631
Semmiképpen sem azzal vitatkozom, ami veled történt, az nyilván úgy volt, ahogy leírtad.
Max. az általad levont következtetésekre reflektálnék. 
Írod: az oltottak jobban megfertőződtek nálad. Abszolút lehetséges. Ha oltatlanok lettek volna, lehet, hogy meg is halnak. Te lehet, hogy korábban átestél a fertőzésen, és/vagy szuperimmunitásod van, nem fog rajtad a vírus, ilyen is van  A biológia nem matematika, nagy a szórás, a tendenciák csak a nagy számok esetén érvenyesüknek, nem minden egyes esetben.
Az oltásokról annyit, hogy akkor valódi vészhelyzet volt (nem politikai bla-bla), gyorsan kellett cselekedni, nem volt idő az új oltások szokásos, teljes, több éves kivizsgálására. A toxikológiai vizsgálatokat így is elvégezték - ez is eltartott 8-10 hónapig - úgyhogy nem "mérget" nyomtak belénk. A hosszútávú hatásvizsgálatokra nem volt idő - akkor minden hét számított - de most már azok is megvannak - elég idő eltelt már. És kiderült, hogy nincs semmi katasztrófális mellékhatás. Inkább a covidnak vannak hosszú távú mellékhatásai - ezeket most is vizsgálják.
Hogy valaki nem akarta felvenni az oltást, ez társadalmi/jogi/etikai kérdés, ebben nem tudok határozottan állást foglalni. Azt mindenképpen jogosnak tartom, hogy egy társadalom a rendelkezésére álló legrelevánsabb tudás/tapasztalat alapján megpróbálja korlátozni a járvány terjedését, ami lehet kötelező maszkviselés vagy az oltatlanok mozgásának korlátozása a közősségben.
Persze ez bonyolult szabadságjogi problémákat vet fel, nincs tökéletes megoldás, valamit valmiért, a kisebb rossz érdekében.
ronaldinyo 2024. 05. 20. 15:34
#59630
Elfogatóparancsot kért Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel szemben a Nemzetközi Büntetőbíróság főügyésze
ronaldinyo 2024. 05. 20. 15:33
Előzmény: #59624  Zanza2
#59629
orvosok a tisztánlátásért tárgyalni akartak az orvosi kamarával-azok meg nem akartak-nyilván azért mert orbán who ját támogatják.objektivitást nem lehet csinálni-mert diktatura van a világban
elrow 2024. 05. 20. 15:32
#59628
Aki egészséges 60 év alatti volt akkoriban és beoltatta magát, az egy média által bármivel megvezethető ösztönlény, semmi más.
Aki pedig a saját gyerekét is képes volt beoltatni, az egyszerűen egy szerencsétlen hülye.
https://www.youtube.com/watch?v=5pVYelS5Xvo
ronaldinyo 2024. 05. 20. 15:32
Előzmény: #59626  kukker
#59627
orvosok a tisztánlátásért tárgyalni akartak az orvosi kamarával-azok meg nem akartak-nyilván azért mert orbán who ját támogatják.objektivitást nem lehet csinálni-mert diktatura van a világban
kukker 2024. 05. 20. 15:06
Előzmény: #59624  Zanza2
#59626
"Ma már egy kis keresgéléssel utána lehet nézni, hogy melyik kutatást kik pénzelik, melyik tud. folyóiratot kik tartják fenn. Léteznek objektív, független kutatócsoportok, és olyan folyóiratok, amik csak ezeknek az eredményeit publikálják.
A durva csalások idővel úgyis kiderülnek, de ezeket soha nem dr. Drábik vagy az "Orvosok a tisztánlátásért" csoport leplezi le, hanem hozzáértő objektív szakértők."
Igen.
És valaki azért objektív szerinted, mert őróluk azt mondod, hogy azok, mások meg azért nem, mert nem és kész.
"Szakértők"
Meg "objektívek".
Mind a kettő semmi más a mai világban, mint a totál szubjektív vélemény arról, hogy ez most ez, az most az.
Egy címke egy tábortól, aminek az igazsága az Egy és Megkérdőjelezhetetlen.
Én ezt látom és ezt tapasztalom és éppen ezért már ezek miatt - mondjuk így - fenntartással kezelem mind ezt a bekezdést, mind az egész mondandódat, ami azt akarja valahol kijelenteni, hogy az van a világban erről a dologról, amit állítasz.
Mert számomra: nem.
És nem is lesz, hiába van neked vagy bárki másnak egyetemi, doktori, diplomás végzettsége bármiből is, mert nem az én igazságom és az én véleményem meg az, amit ide leírtam.
És kész!
Érthető?
Nem?
Sajnálom!
:)
Phylaxa 2024. 05. 20. 14:27
Előzmény: #59623  Zanza2
#59625
"Az oltás nem a fertőzéstől óv meg, hanem attól, hogy túlzottan elszaporodjon benned a vírus, és súlyosan megbetegedj. Így, ha megfertőződsz, oltatlanként jobban elszaporodik benned a vírus, és igenis nagyobb veszélyt jelentesz a környezetedre, mint az oltottak."
     
Nézd, amikor visszaengedtek én helyettesítettem állandóan az oltottakat. Nyilván egyfolytában összefertőztem őket. :) Soha nem nézték meg a immunitásomat, se az tilalom előtt, sem pedig utána, de még a tilalom alatt sem. Én egyébként már 19 őszén bekaptam ezt a vackot, de nyilván akkor még nem is volt, hiszen meg kellett várni, hogy Kínában felfedezzék. Tehát a kutyát sem érdekelte, hogy mennyire vagyok védett. Jaaa, hogy a valós vizsgálat drága? Ha már ebből indulunk ki, hogy egy oltatlan jobban fertőz, akkor vizsgáljuk is meg. Neeeem, ennyit nem fizetünk, tessék kötelezően beoltatni magad valamivel(akkor is, ha éppen már benned van),aminek nem volt, hanem ez  lesz 3.fázisú tesztje. Ez történt velem? Ez. Legközelebb is ez fog történni, ha olyasmivel akarnak beoltani, aminek nem tudják a "mellék"hatásait? Persze, hogy ez. Kirúgnak majd megint? Naná, hogy igen.
    
Na ezzel van nekem problémám, nem azzal, hogy ki oltásellenes és ki nem. Az mindenkinek a magánügye. 
Zanza2 2024. 05. 20. 14:06
Előzmény: #59619  ronaldinyo
#59624
Az "Orvosok a tisztá látásért" csoport nem a téma igazi szakértőiből áll, bár néhányuknak tényleg van orvosi diplomája. A virológia, immunológia, járványtan (epidemiológia) külön tudományágak, az orvosi egyetemen épphogy csak megemlítik őket, pl. egy szemésznek alig van több ismerete a covidról az átlagembernél.
Ráadásul a csoport szemléletét jelentősen meghatározza a különféle okok miatt kivülállás (egyeseket pl. etikai okok miatt zártak ki az orvosi kamarából), valamint a tények/adatok figyelmen kívül hagyása, így véleményeik messze nem objektívek.
A gyógyszelobbi létezését nem tagadom, de az túlzás, hogy mindent ők uralnának. Ma már egy kis keresgéléssel utána lehet nézni, hogy melyik kutatást kik pénzelik, melyik tud. folyóiratot kik tartják fenn. Léteznek objektív, független kutatócsoportok, és olyan folyóiratok, amik csak ezeknek az eredményeit publikálják.
A durva csalások idővel úgyis kiderülnek, de ezeket soha nem dr. Drábik vagy az "Orvosok a tisztánlátásért" csoport leplezi le, hanem hozzáértő objektív szakértők.
A covidról és az oltásokról semmilyen nagy leleplezés nem derült ki az eddigi tudományos állásponthoz képest.
Zanza2 2024. 05. 20. 13:45
Előzmény: #59622  Phylaxa
#59623
Már varrom is a gombot:
Értem amit írsz, csak nem értek vele egyet - nagy különbség.Oltatlanul tényleg nem fertőztél jobban, de csak ha nem voltál fertőzött. Az oltás nem a fertőzéstől óv meg, hanem attól, hogy túlzottan elszaporodjon benned a vírus, és súlyosan megbetegedj. Így, ha megfertőződsz, oltatlanként jobban elszaporodik benned a vírus, és igenis nagyobb veszélyt jelentesz a környezetedre, mint az oltottak.
Írod : "Most pedig kiderült, hogy ebből egy szó sem igaz"
Semmi nem derült ki. Biokémikusként (és ezt nem érvként hozom fel) követtem/követem a covid történéseket, de ilyesmiről nem hallottam.
Ha lemaradtam volna valamiről, kérlek tájékoztass, de csak hiteles, tény alapú információkkal, linkekkel. Összeesküvés elméletek, áltudományos érvek nem győznek meg.
Nálad a gomb, varrjad....
:-))
Phylaxa 2024. 05. 20. 13:06
Előzmény: #59610  Zanza2
#59622
Bírom, amikor nem érti valaki, amit írok. Oltatlanul nem fertőztem jobban, mint az oltottak. Ennek ellenére kihajítottak a munkahelyemről azzal az indokkal, hogy szétfertőzöm az embereket és nincs bennem meg a mások iránti tisztelet. Most pedig kiderült, hogy ebből egy szó sem igaz. Na most kuss van. Nem folyik a tv-ből, hogy bocs, tévedtünk és nem csinálunk többet ilyet, a lehetőséget adjuk csak meg, hogy aki oltatni akarja magát, az meg tudja ezt tenni. Én erről írtam. Nem vagyok se oltás ellenes, sem oltásbarát, a hülyeséget nem bírom, főleg ami tiszta hazugságon alapszik és családokat tesz tönkre. Erre varrjál gombot! :)
ronaldinyo 2024. 05. 20. 12:48
#59621
nem zörög a haraszt-

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek