Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 21:52
Előzmény: #20539  PusztaPutyin
#20540
Okosodni természetesen. A prediktív csinálta.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 21:52
Előzmény: #20537  upgrayeddAKS
#20539
Gyere gyakran, mi hülyék sokat tudunk itt okoskodni, sok itt a nagy elme :)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 21:50
Előzmény: #20537  upgrayeddAKS
#20538
Legalábbis magabiztos. Most írta nekem a saját ingatlanosban hogy nem történt meg velem ami megtörtént velem.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 12. 21:46
Előzmény: #20531  impudent
#20537
Milyen jó, hogy itt vagy, mert te aztán mindent értesz... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 12. 21:41
Előzmény: #20519  PusztaPutyin
#20536
Nem tudom, miért kell ezt a remek kormányt mindig mindenért szapulni... kissé későn érkeztek meg a gépek, hát előfordul az ilyesmi. Miért, Te le tudnád zsírozni a visszaosztás mértékét a kínaiakkal pár nap alatt? Ugye, hogy nem? Hát akkor? Lefogadom, mindent megtettek, hogy idejében megérkezzenek a gépek is meg az offshore szlára a zseton is... és még egy baltás gyilkost sem kellett kiadni érte... csak kb. 350 millió EUR-t. Hát mi az a kis pénzecske, nem? Nem mondom, hogy miatta kevesebb stadion fog épülni, mert nem valószínű, de azért remélhetjük, hogy hátha. Ráadásul most így 1-2 évre be van biztosítva a kozmet... izé... jobb makromutató, pölö az eü.-re fordított kiadások / GDP, mivel a GDP zakózott, a kiadás meg felpörgött. Na ezek után merje valaki azt mondani, hogy nem konvergálunk az EU átlagához! :) Egyébként is: ha végre megírják a 4IG-re szabott tendereket, meg lehet végre duplázni az oktatásra költött költségvetési pénzt is, és akkor a zakó utáni GDP miatt ezt a mutatót is rendbe teszik! Ilyen fasz(a) kormánya kevés országnak van, mint nekünk. Szerintem sok koreai irigykedhetne most (ott fenn, északon... ha nem lenne náluk cenzúra... mert így nem is tudják...) .
Egyébként a végén linkelt interjúból kiolvashatóak a prioritások:  "Az intézkedések tavasszal is több ezer, vagy akár tízezer idős életét mentették meg, most is meg fogják őket védeni." Tehát megvédik a szavazótáboruk magját. Ha máshogy nem, hát verbálisan. Ők meg ugyebár orálisan kényeztetik a minidúcsét :)  "Kifejtette, nem akarják lezárni az országot, átállni a digitális oktatásra, hanem azt, hogy minden a maga rendjében működjön." Na, mégsem lesz idén 4IG-ra szabott tender, leszavazták a botok, pedig a 4IG egyik "szakembere" írta a botokat... biztos rosszul magyarázták el neki, milyen botokra kell gondolni... sebaj, majd legközelebb... arra azért kíváncsi vagyok, hogy mit szóltak a fizetett trollok a botozáshoz... lehet, hogy ezért van egyre kevesebb fizetett troll a PF-n is? Felmondtak volna? :)
Ja és az interjú (a vámpírral, mert ugye magyar ütőérre magyar vámpírt...) 
https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/koronavirus-fertozes-jarvany-vedekezes-orban-viktor.713442.html
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 21:29
Előzmény: #20534  dmz
#20535
Az jó, örülök neki.
dmz 2020. 09. 12. 21:22
Előzmény: #20533  PusztaPutyin
#20534
Meghagylak benneteket egymásnak, én még sosem tartottam pincsiket. Bár láthatóan nagyon szeretnéd és én nem szívesen okozok csalódást, de nem vagyok sem dühös, sem frusztrált. Viszont egyet ásítottam, ennyi a maximális reakcióm.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 20:14
Előzmény: #20530  dmz
#20533
Ttttyűű micccsoda alázás, nem lennék a helyében. Ne is hagyd hogy beszólogasson, oltsd le dühösen és frusztráltan. Amiatt meg beszélek vele hogy inkább hozzád idomuljon.
Törölt felhasználó 2020. 09. 12. 19:33
#20532

https://www.worldometers.info/hu/
jo hogy van ez a virus kevesebben halnak meg és többen születnek hahahah
impudent 2020. 09. 12. 19:28
Előzmény: #20530  dmz
#20531
Hagyd !
Úgyse érti
dmz 2020. 09. 12. 19:17
Előzmény: #20522  apocca
#20530
Saját magadért tartalak sakk terminológiával söt.. fekete gyalognak, ha ez megnyugtat. Próbálkoztál itt némi cyberbullyinggal, hogy ki ne álljon szóba velem, meg hogy felkínálsz nekem egy utolsó lehetőséget, hogy lépjek ki a topikból. LOL bzmg. Meg a becenevek. Amit te itt művelsz az pontosan felidézi, amikor a tizenegy éves lányod elmeséli, hogy mi történt az iskolában és ilyenkor jobb híján azt mondod, hogy ne törődj velük. Az a fajta lúzer vagy, aki főnöknek nevezi minden második mondatban a főnökét. Az idomulás, amit PP felé levágsz, az külön facepalmot ér.
badsector1
badsector1 2020. 09. 12. 17:21
#20529
"A Covid vakcinát a kormányon kellene tesztelni.
Ha működik a vakcina, akkor a vakcina jó.
Ha nem, akkor az emberek élete lesz jobb."
dmz 2020. 09. 12. 16:53
Előzmény: #20519  PusztaPutyin
#20528
Sajnos lesznek halottak, a jelenleginél nagyobb számban, lélegeztetőgéppel vagy anélkül. Ezt nem én mondom, hanem a tavaszi tapasztalatok, amiket nincs okunk kidobni. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 12. 16:48
#20527
minden nap uj csucson a virus válság,statisztikájarengeteg a virusfarkas ,igaz még nem látott egyet sem senki,az is igaz nemsokára megjönnek a nem kamu farkasok na akkor nem lesz könyörület tisztelt farizesusok és akinek a bélyeg a homlokán van.
dmz 2020. 09. 12. 16:47
Előzmény: #20504  infin
#20526
Az ilyen légúti járványok esetében van egy komoly vízválasztó: kiknél és milyen gyakorisággal okoz tüdőgyulladást, ami a halálozásokhoz statisztikailag nagyon szorosan kapcsolódik. A szezonális influenza önmagában nem olyan vírus, ami tüdőgyulladást okozna, amikor az mégis kialakul öregeknél, legyengült szervezetűeknél, az esetek 100%-ában bakteriális felülfertőzésről van szó, amire azért jó eséllyel hatásos az antibiotikum. Az 1957-es influenza nagyon kilógott ebből a sorból amiatt, hogy jelentős mértékben tartalmazott madárinfluenza behatásokat és önmagában, bakteriális felülfertőzés nélkül is okozott vírusos tüdőgyulladást. A covid szintén nagy gyakorisággal okoz tüdőgyulladást. A vírusos eredetű tüdőgyulladásra pedig nincs valódi ellenszer, meg kell várni tüneti kezelés mellett a lefutását, és itt gondot jelenthet a túl gyenge és a túl erős immunrendszer is. Igazság szerint az 1957-es influenzát kellett volna elnevezni valami másnak, mert csak elnevezés alapján sokan hiszik ártatlannak. 
Tavasz óta számos olyan klinikai megfigyelés született, hogy a covid képes ilyesmikre mint pl: tartós légzésfunkció csökkenés, véralvadási zavarok, vérkép, vese, máj, szívfunkció tartósabb romlása, stb. Ilyesmi közel sincs szezonális influenzában. Tehát aki egy kézlegyintéssel elintézi, nemcsak a halálozási potenciálját nem tudja még rendesen megbecsülni, hanem az egyéb hosszútávú szövődményeit sem, mert erre egyszerűem nem volt időnk. Boncolások során megtalálták nagyon sok szervben és nem ritkán hagyott maga után feltűnő mértékű szöveti károsodásokat. Nem tudjuk még, hogy ezzel kapcsolatban mik lesznek a valós számok, ezért sem riogatni, sem félvállról venni nem érdemes. Bőven benne van, hogy valamennyire ténylegesen befolyásolni fogja az elvileg felgyógyultak további életkilátásait is.
Peterbond 2020. 09. 12. 15:48
Előzmény: #20508  infin
#20525
Ha gyakran kohogsz igen. Ha csak neha napkozben koszorulod a torkod az nem. Pl alap esetben 1 nap en van hogy 2-3 szor azert tusszentek pl. Az meg nem tunet mert ez mindig van.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 15:40
Előzmény: #20523  badsector1
#20524
Szerintem ha többen lennének akkor azzal előhozakodnának, hiszen az valamelyest mentené a nagy lélegeztetőgépes fürkészportyázó tolvajlást.
badsector1
badsector1 2020. 09. 12. 15:11
Előzmény: #20521  PusztaPutyin
#20523
Azt mondom, hogy nem tudjuk, hogy mennyien lehetnek lélegeztetőgépen.
apocca
apocca 2020. 09. 12. 15:08
Előzmény: #20519  PusztaPutyin
#20522
Rájöttem miért tart sötétnek bennünket a demilitarizált zóna, mert visszaengedése után is szóba álltál vele:). Az, hogy a saját mondandóján kívül más és másé eljut hozzá, annak az esélye sajnos nagyságrenddel kisebb, mint hogy elkapod a kovidot, akár viselsz maszkot, akár nem.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 15:06
Előzmény: #20520  badsector1
#20521
Azt mondod huszan lehetnek gépen?

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók