Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2020. 09. 12. 14:46
Előzmény: #20519  PusztaPutyin
#20520
Azért a számokkal óvatosan bánnék.
Orbánék nem híresek az igazmondásról.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 13:37
Előzmény: #20474  rockmaster
#20519
Jelenleg mintegy tíz (10) ember van a mintegy tizenhatezer (16000) lélegeztetőgépen. Gyanítom, ez még egy darabig fenntartható járványügyi helyzet. Szerintem ha ez a szám megszázszorozódik és minden tizenhatodik gép be lesz vetve (nyilván nem), akkor is lesz elegendő személyzet. Persze ettől ultra messze vagyunk. Amúgy itt már sejthető hogy demilitarizált zóna kolléga várakozása nem fog teljesülni, tíz gépen lévőből nem lesz nagyszámú halott. Szerencsére, teszem hozzá.
pitcairn2 2020. 09. 12. 13:33
Előzmény: #20483  maxwax
#20518
ott is több mint tíz éven át eljátszották a jogérvényesítést miközben a gyakorlatban soha nem látott méretűvé vált az alkohol és a kábítószerprobléma és példátlanul nagyra nőtt a szervezett bűnözés
pitcairn2 2020. 09. 12. 13:32
Előzmény: #20483  maxwax
#20517
az elefántcsonttoronyban kitalált életidegen szabályok általában mindig megbuknak...
gondolj csak az amerikai szesztilalomra, ahol még a rendőrség se vette komolyan az általuk is nevetségesnek talált jogszabályokat...
pitcairn2 2020. 09. 12. 13:28
Előzmény: #20514  _Macika_
#20516
gondolom ott is a "koronavírussal halt meg" terminológia dívik
és ott is a hivatalos várható átlagéletkor közelében van az általában több krónikus betegségben szenvedő áldozatok átlagéletkora
ez vhol tényleg roppant érdekes...
mindenhol ilyen hivatalos adatok vannak
eddig még nem láttam kivételt...
ha vki egy icipicikét tovább megy - szigorúan a hivatalos adatok világában - és maga mögött hagyja a felszínes zsurnaliszta hatásvadászatot, akkor mindenütt ilyen kijózanító eredményre jut...
pitcairn2 2020. 09. 12. 13:23
Előzmény: #20486  dmz
#20515
egyelőre még a "koronavírussal halt meg" fogalom sincs tisztázva...
azaz nem miatta... hanem vele... 
és gondolom még sok mással...
érdekes ez a hivatalos terminológia... 
csak annyit tudunk ennek kapcsán, hogy általában több krónikus betegségben szenvedő 80 fölötti aggastyánokról van szó...
+ az, hogy egyszerű, egy orvos által kiállított látlelet is elég ehhez a besoroláshoz...
ami már csak azért is érdekes, mert ilyen kórkép mellett általában magasabb fejkvóta jár (az USÁ-ban egész bizonyosan)
pitcairn2 2020. 09. 12. 13:17
Előzmény: #20490  badsector1
#20513
kapott már egy 10 milliárd eurós újjáépítési csomagot is (vmi ilyen összeg rémlik)
pitcairn2 2020. 09. 12. 13:16
Előzmény: #20498  badsector1
#20512
ebbe azért sződd bele a QE-t, a ZIRP-et, a NIRP-et, a különböző szempontok alapján pántlikázott nyílt és burkolt állami transzfereket valamint a részérdekek mentén kilobbizott jogszabályokat is
pitcairn2 2020. 09. 12. 13:13
Előzmény: #20510  Törölt felhasználó
#20511
normál influenzával ennél sokkal rosszabbul is lehet lenni
Törölt felhasználó 2020. 09. 12. 12:58
Előzmény: #20504  infin
#20510
Amit leírtál elég érdekes, mert február elején ugyanígy voltam. Elképzelhető, hogy erős influenza volt, de 2-3 hétig köhögtem. 5 napig rosszul voltam, aztán kezdtem jobban lenni és ismét visszaestem. Antibiotikumot direkt nem szedtem rá. Influenzától ennyi ideig még sosem voltam beteg. Sokan panaszkodtak akkoriban.
sanka 2020. 09. 12. 12:39
Előzmény: #20506  Törölt felhasználó
#20509
Ha ezt valakinek magyarázni kell, az tényleg fideszbirka.
infin 2020. 09. 12. 12:29
Előzmény: #20477  Peterbond
#20508

A köhögés nem tünet?
(Most azt ne számítsuk ide, hogy kis eséllyel az ember máskor is tüsszöghet egyet-egyet)
sanka 2020. 09. 12. 12:27
Előzmény: #20505  PusztaPutyin
#20507
Csak nehogy a börtön előtt elpatkoljon.
Törölt felhasználó 2020. 09. 12. 12:27
Előzmény: #20505  PusztaPutyin
#20506
sosem jönnek rá ,mert nem fogják elmondani mint gyurcsotány
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 12:21
Előzmény: #20501  Csilla76
#20505
Nem kell annyi, én már most megmondom neked hogy a rólunk lelopott gatyák árán vett arany sujtásos gatya van rajta, a balfaszain pedig guccsi. Nem is értem a kollégák minek a kiderülésére várnak. Ha úgy értik hogy a nép mikor jön rá hogy átbaszták, az több lesz mint négy év. Még csak a Kádár rendszer harmadánál járunk, Viktor pedig még nem annyira öreg bűnöző, még bírja egy darabig. 
infin 2020. 09. 12. 12:20
Előzmény: #20486  dmz
#20504

Nézd, nincs 100% elfogulatlan tanulmány. Így igyekszem olvasni az összes forrást, azt is amit te linkeltél, ezt is, stb. Ja, a Lancet cikk, amit linkeltél, arról is kérdeztem, mit gondolsz azzal kapcsolatban?
Influenza: én már hasonlítottam össze influenzával az alapján, hogy kb 2-5x halálozás influenzához képest (nem a leggyengébb szezonokhoz képest). Szerintem van értelme az összehasonlításnak, ad kontextust, nem a vákuumban lebeg az ember a számokkal. Ettől még nem kell teljes egyenlőségjelet tenni a kettő közé persze. Közben amúgy már utánanéztem az 1957-es járványnak, el tudom képzelni valamennyire, hogy mennyivel volt durvább a sima influenzajárványokhoz képest.
Autóbaleset: ja, nem így értettem (és az oldal sem), hanem egyszerűen a kb. 50 év alatti egészségesek járványhoz köthető halálozása volt összehasonlítva a balesetekből származó halálozással. De amúgy az autóval is elüthetsz mást, nemcsak saját magadnak okozol kárt vele. Erről volt itt korábban egy kis vita:p
Tartós egészségkárosodás: hát főleg az öregeknél elvileg, az esetek 10%-ában lassabban gyógyulnak, és más vírusokból is van, hogy lassabban épül fel valaki. Nem látok itt semmi különöset, nem növeli ez a dolog az aggályt bennem. El tudom fogadni, hogy "ezvan".
De ha már itt tartunk: télen elkaptam valami vírust, erről írtam korábban a topicban. Ráment a hörgőkre, és majdnem annál is rosszabb lett, de kaptam kezelést (antibiotikum stb). De 1 hónapig gyakorlatilag ki sem tudtam menni a lakásból, szóval nemcsak sima hörghurutnak hívnám. És ebből a fertőzésből visszamaradt valami, hónapokig majdnem lebetegedtem megint már rövid edzések után is. Nemrég sikerült félórát edzeni úgy, hogy utána csak nagyon rövid ideig éreztem a gyengeséget, rossz közérzetet, a torkomban a valamit stb. Lehet a covid volt az:)) ....viccelek, de tényleg fura volt az egész, nem olyan, mint máskor, pl náthám nem is volt a téli megbetegedéskor, de más fura tünetek igen (nem, a szaglásommal vagy ízlelésemmel nem volt gond). Tavasszal aztán amikor megint visszajött egyik alkalommal, akkor már felső légúti probléma volt, de rettentően intenzíven, mint még soha életemben, így az is fura volt. És mielőtt kijött télen rajtam a betegség, előtte néhány nappal külföldiekkel találkoztam, nagyon de nagyon tömött étteremben, az asztalnál pedig a haverok haverjai konkrétan szintén külföldiek voltak, és az étteremben kínaiak is voltak : dd Úgyhogy, ki tudja, lehet a covid volt : P illetve van, még a szervezetemben van kicsit, érzem néha. (De hogy ez esetleg a koronavírus, hát az egyetlen szépséghiba az elképzelésben az, hogy hivatalosan még nem volt ismert fertőzött, amikor beteg lettem télen, de persze ettől még ki tudja...)
Szóval, ha ilyenek a covid után is a visszamaradt tünetek, hát nem túl cool, de az "ezvan" kategóriába még belefér, én nem kérném, hogy bárki az én kedvemért leállítsa a gazdaságot, annyira nem volt durva a dolog (durva volt, de nem ENNYIRE durva).
Ezt megint kontextus miatt írtam le.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 12. 12:09
Előzmény: #20502  infin
#20503
A nerközeli gazdaság eléggé élénkül. Lőrincz testvér pl a héten is nagyot ment.
infin 2020. 09. 12. 12:00
Előzmény: #20465  maxwax
#20502

Én nem vagyok egyik "oldalon" sem, csak szólok... És azt hiszem, hogy ez rád is igaz. Én csakis azon az oldalon vagyok/akarok lenni, ami a társadalomnak a legjobb, és érdekelnek további infók mindig. Azt valahogy kétlem, hogy a kormány innen tájékozódik :)))) igencsak megtiszteltetés lenne. : dddd
Nem értem, mire akarsz bizonyítékot. Vagy elhiszed, amit a publikációk állítanak, vagy nem... azon túl csak annyit tudsz, hogy látod, hullanak-e körülötted, mint a legyek vagy sem.
A káoszt könnyű megoldani: tavasszal nem láttunk tisztán + a pánik is torzított tavasszal. A 3-400 még nem olyan sok, elvileg kb. 100 ezer fertőzöttel van alapból járvány, attól még messze vagyunk. Tavasszal tényleg nagy pánik volt, hogy a 100 ezertől igen messze voltunk, de mégis zártunk le mindent, amin szívtunk aztán sokat. Ez van, de most már nem akarják és nem is lehet ugyanezt meglépni, képtelenség lenne, túl nagy ára lenne, ez ha számodra nem világos vagy nem egyértelmű rögtön elsőre, akkor nyugodtan tájékozódj, érdemes.
Ja gazdaságélénkítés: az kell, különben mindenki csak ülne a seggén források nélkül. Más opció nincs, ha ettől szétmenne a gazdaság később, hát pech, de ha nincs gazdaságélénkítés akkor egészen biztosan gáz lesz.
Csilla76 2020. 09. 12. 11:07
Előzmény: #20499  plumoza
#20501
kB. 4 ev?

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek