Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
LinkedIngrid
LinkedIngrid 2023. 03. 18. 08:45
Előzmény: #88258  himihumi
#88260
Szintén nagy aliexpressesként annyit tennék hozzá a hanyatlónyugat ekézéséhez, hogy amennyiben nem alsópolcos szarról van szó, akkor kicsit más a helyzet...
Ami bonyolultabb, mint egy faék, legyen az szerszám, sportezköz, vagy bármi komolyabb alkatrész, ha fontos a minőség, akkor szóba sem jöhet az Ali.
Kicsit a Parkside cuccokat istenítő mindenhezértő szakikra emlékeztet a HSZ-ed, de lehetne mondani a "lenne nekem pénzem Bentley Continental GT-re, de az 1.0 Swift tökugyanaz, csak az embléma más" szintű autós szakikat is ;)
szieszta 2023. 03. 18. 08:45
Előzmény: #88258  himihumi
#88259
Persze lehet bitcoinban fizetni, de az árak nem abban vannak megadva. Musk is csak úgy engedte meg a BTC-s fizetést az autókért, hogy  fél órád volt az árajánlat megérkezése után a fizetésre. Majd hülye lett volna elbukni az árfolyamkülönbséget. Annak ellenére, hogy 1 milliárdért vett bitcoint, a kocsikért kapott bitcoint azonnal váltották át dollárra.
himihumi 2023. 03. 18. 08:33
Előzmény: #88253  szieszta
#88258
Igaz, ami igaz, nagy Aliexpress használó lettem, és ott egy csomó sellernél lehet coinnal fizetni, sőt még kapsz is rá 2% kedvezményt. Használni nem használtam, de úgy tűnik valahol lehet használni.
Zárójel de nem mellékes: aki használja az Aliexpresst, annak nagyjából összeáll, hogy a "fejlett és superior" nyugat semmi mást nem csinál, mint a kína által gyártott termékekre 3x-os árcetlit raknak, és ügyesen elosztják a birodalmon belül az így megképződött értéket. Így képződik a csodás USA GDP :). Ez a nagy trükk, és ez a magyarázat annak, amit mindenki félreért: ezért volt mérsékelt az infláció az USa-ban  a 2010-es években. Nem azért mert a pénzgyártás nem okozna inflációt.
És ezért van háború, meg keletellenes pszichózis, mert rájöttek, hogy ez nem tartható...
kajli_man
kajli_man 2023. 03. 18. 08:33
Előzmény: #88247  AlonsoRenault
#88257
Elméleti kérdés: tehát, ha van valakinek 1 millió BTC-je és összesen 21 millió létezhet, akkor elméletileg övé lenne a világ 1/21-ed része? Vagy hogy kell ezt elképzelni?
szieszta 2023. 03. 18. 08:31
Előzmény: #88246  AlonsoRenault
#88256
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=huncut+jelent%C3%A9se
- nekem ezt dobja ki elsőre a google:
"Ravaszul cselekvő (személy), aki fondorlatosan, ravaszul cselekszik; mást félrevezetve, ártalmára van. A huncut gazember becsapja a másikat."
Persze mindenkinek olyan jut az neszébe, amilyen ember maga. :-)
HuTi 2023. 03. 18. 08:31
Előzmény: #88243  kukker
#88255
Rendszeresen visszatérsz oda néhány komment után, hogy egyesek a "semmiért" lesznek gazdagok, de ilyen a valóságban ritkán van. Esetleg arra igaz aki milliárdos családba születik és tényleg megél a felmenői befektetéseiből, de mennyi ilyen ember él a világon? A teljes populációban annyira alacsony az arányuk, hogy ennyi "potyautas" hibahatár alatt van, minden rendszer elbírja. Mindenki másra igaz, hogy nem a semmiből keres pénzt, legfeljebb a Te megítélésed szerint nem igazságos, hogy az adott tevékenységgel mekkora jövedelemre tesz szerint. Ez viszont már nem a pénzügyi rendszer hibája, az nem tud kezelni olyan vélt vagy valós egyenlőtlenségeket amik a különböző tevékenységek eltérő piaci értékéből fakadnak.
kukker 2023. 03. 18. 08:28
Előzmény: #88251  AlonsoRenault
#88254

Hát akkor meg?
Mit érek vele, hogy ugyan úgy lesz egy érdemtelenül szerzett hatalom a vagyon által, mint most?
Hogy ugyan úgy már a kezdeteknél egy manipuláció árán léptünk át a rendszerbe, hogy: hipp-hopp, azonnal ezerszerezte a szomszéd a vagyonát, mert ő találta ki azt, hogy legyen ez a rendszer.
Igaz, hogy életében semmi mást nem csinált, mint megírt egy algoritmust, meg beleölt egy havi munkájáért kapott tőkét annak működtetésébe és aztán propagandával átverte a világon, mint törvényt, hogy ez legyen, ezzel nincs semmi baj, Istenem, hát így járt: "szerencsés"
A többi meg aki ugyan ott maradt - vagy esetleg rosszabb helyzetben - az meg így járt, mert ez a rendszer ilyen, sokkal jobb és kész, ki van jelentve róla.
Miért cseréljünk lesz egy igazságtalant egy másik igazságtalanra: mi az értelme?
szieszta 2023. 03. 18. 08:25
Előzmény: #88235  kukker
#88253
Amióta világ világ, mindig lesznek elnyomók és elnyomottak. Ha nem anyagiakban, akkor hatalomban. Még a növényvilágban is a nagyobb elnyomja a kisebbet, nem beszélve az állatvilágról. Ez a  világ törvényessége és ez soha nem fog megváltozni.
Videokártyát meg már kár venni, mivel azzal már csak óriási veszteséggel lehet bitcoint bányászni, köszönhetően a nagyoknak, akik dollárhitelből vásárolják össze a jobbnál jobb bányászgépeket, hogy minél több BTC-t tudjanak elhalászni a többiek elől. Ez már nem a kisember biznisze, centralizálás a decentralizációban.
Ráadásul nem régen írta valaki, hogy 1 BTC előállítási költsége 35 ezer. Én kevesebbről tudok, de ha így van, minden nap veszteséget termelnek a bányászok.
Az egyik legnagyobbnak a MARA-nak -2,4 az EPS -e, igaz nem tudom, milyen adatok alapján.
https://www.marketwatch.com/investing/stock/mara?mod=mw_quote_recentlyviewed
AlonsoRenault 2023. 03. 18. 08:24
Előzmény: #88250  kukker
#88252
Lelked rajta, de továbbra is mondtam hogy vagyoneloszlás szempontjából igazságos Vagyonhalmozás szempontjából azonban az.
AlonsoRenault 2023. 03. 18. 08:22
Előzmény: #88248  kukker
#88251
Hát ez most nekem magas volt. Semmivel sem másabb mint ahogy most van most is az 1% birtokolja a 99% ot. Btc ilyen téren nem lesz jobb.
kukker 2023. 03. 18. 08:22
Előzmény: #88247  AlonsoRenault
#88250

Nem.
Én arr a az egy szóra gondolok, meg arra amit leírtam mondatot:
Ti az igazságosságot lobogtatjátok azzal mondjuk példaként, hogy "nem lehet elinflállni" miközben az nem érdekel, hogy más többszörösen gazdagabb lenne a rendszerben, mert mondjuk ő találta ki az új rendszert, rámondva, hogy: ez az igazságos rendszer.
Te kiforgatod a szavakat pusztán azért, hogy eladd a termékedet. 
Ez a rendszer nem igazságos és nem működik úgy, ahogy állítod.
Hazug és manipulatív szövegek, mint a szokásos piramis rendszereké és hálózatépítéseké az én szememben egyenlőre.
AlonsoRenault 2023. 03. 18. 08:20
Előzmény: #88245  szieszta
#88249
Semmi baj az usdcvel, csak beragadtak majdnem a Silicon V be. Persze beragadhatnak máshová is, de remélhetőleg tanultak ebből és normalisabb bankok felé viszik a casht. Illetve csak van rá betétbiztosítás is. A maradék 70% meg állampapírban van, az usa meg csak nem dől be, akkor lesz nagyobb probléma is.
kukker 2023. 03. 18. 08:18
Előzmény: #88239  AlonsoRenault
#88248

"Viszont a később belépők pénze legalább nem lesz szétinflálva."
Szóval valakinél van annyi BTC, amin megveszi egy ország elektromos szolgáltatóját és ami eddig egy BTC volt 1KW az mondjuk lesz 2BTC.
És akkor az áram által mondjuk a pék emel mondjuk ugyan úgy meg a többi körbe és körbe.
Oké, elérünk egy pontot, hogy a rendszerben nincs több token, tehát nem lehet valakiknek többet fizetniük, mert nincs náluk annyi token, ugye.
Mert az történt, hogy akinél mondjuk a kezdeteknél van egy hatalmas összeg, az általa hatalmat gyakorol és addig tud emelni, amíg megáll majd az infláció - mert lesz infláció, csak a mennyiség végett korlátozott lesz, mert nem tudnak annyit nyomtatni a rendszerbe, hogy végletekig lenne pénz a másoknál - de igazából meg attól még az árak mehetnek fel, csak nem lesz aki, mert nincs nála BTC.
De majd aki gazdag, az ad neki BTC-t mondjuk hitelre vagy akkor, ha kicsit többet dolgozik, mondjuk napi két órával többet.
Ez nem lehetséges?
AlonsoRenault 2023. 03. 18. 08:16
Előzmény: #88243  kukker
#88247
Ha a korai beszállókra gondolsz azok sem a semmiért lettek gazdagok, hanem mert érdeklődtek utána, csinálták vagy korán pénzt kockáztatva vettek belőle. Nincs ingyen ebéd. Megint az arany a példám. Érdekel hogy ki hogy gazdagodott meg belőle? Nem érdekel, az érdekel hogy nagyjából tartja az értékét bármi van.
AlonsoRenault 2023. 03. 18. 08:13
Előzmény: #88242  szieszta
#88246
Férfi ember vagy hagyd már ezt a huncutkodás szót mert rosszra gondolok mindig, kérlek. Talán azért mert így olcsóbb mintha a binanceon veszed meg a stabilt. A tether sztem is egy olyan ami össze fog dőlni egyszer, kb. mindenki tudja hogy nem tiszta de annyi ideje benne vannak hogy a jónép már elfogadta a simlisségét. Nem örülök nekik én se, de ezzel együtt nem ők mozgatják sztem a piacot.
szieszta 2023. 03. 18. 08:12
Előzmény: #88234  AlonsoRenault
#88245

Én is jobban hittem a USDC nek, de kit érdekel, hogy én kinek hiszek. Aztán most......
Akkor mi lehet a tether háza táján, ahol még egyetlen ellenőrzésnél sem tudták felmutatni a letétet. Csak csupa fiktív igazolások az elhelyezett pénzről. Ráadásul a könyvvizsgálójuk is tetherben kapja  a fizetségét.....gondolom. :-)
Bandi_ujonc 2023. 03. 18. 08:10
Előzmény: #88212  Zedisdead
#88244
Valamiben hinni kell!:)
kukker 2023. 03. 18. 08:08
Előzmény: #88239  AlonsoRenault
#88243

"Senki se mondta hogy igazságos. Persze az elsők jókor lépők előnye itt is meglesz.
viszont a később belépők pénze legalább nem lesz szétinflálva."
Szóval hivatkozol arra, hogy a jelenlegi pénzrendszer nem jó - és igazságos ezért - mert mondjuk "szétinflálható", de nem baj, mert ugyan itt egy másik rendszer, ahol ugyan úgy a "semmiért" lesznek gazdagok emberek de az igazságos és cseréljünk.
szieszta 2023. 03. 18. 08:06
Előzmény: #88234  AlonsoRenault
#88242

Csak azt nem tudom, minek a köztes mutatvány. Én utaltam eurót a binancera és máris spekulálhattam vele.
Minek kell ehhez a dollárhoz kötött tether? -ha nem a huncutkodás miatt.
Nem is nekem nyomják ki a tethert, hanem saját maguknak, hogy pumpálhassanak. Bitfinex a tulajdonos, ami egyben garázstőzsdét is üzemeltet.
Melyik valódi tőzsde nyomtathat dollárt, vagy eurót esetleg yuant?
A bitcoin felemelkedése nagyban összefüggött a tether felemelkedésével.
kukacponthu 2023. 03. 18. 08:06
Előzmény: #88238  AlonsoRenault
#88241
Minden banto szandek nelkul…szerinted az ukran fronton mit fogad el a boltos?
Kotve hiszem, hogy 0,00014 coinert ad 1 kilo kenyeret, meg egy zsugor vizet…
Bekeidokben jo dolog lehet ez a virtualis valami, de jelen helyzetben, ha helyzet van, a cash es a fizikai arany jobb cserealapot kepez.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók