Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2022. 04. 22. 12:15
Előzmény: #67176  Boole
#67180
Kosz, elkevertem, ez a BABA daytrade chart
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220422v01xkldti.jpeg
LVN 2022. 04. 22. 12:15
Előzmény: #67171  Törölt felhasználó
#67179
Ezért mondtam, csak az a kérdés, hogyan veszítenek az oroszok. Megnyomják-e a gombot, vagy nem. Számomra ez teljesen világos. Ha vinni akarják magukkal a világot, akkor vinni is fogják, ilyen az orosz nép. De hogy veszítenek, így vagy úgy, az biztos.
pomperj
pomperj 2022. 04. 22. 12:12
Előzmény: #67170  LVN
#67178
Ukran Haboru.
Szerintem ukran haboru leginkabb a 1936 spanyol polgarhaboruhoz hasonlit.
Akkor is a tuleroben levo diktatura haboruzott a gyengebb es nemzetkozi szimpatiaval nezett demokratikusan valasztott erok ellen. 
Akkor a katalanok es eszakiak harcoltak, plusz Stalin es nemzetkozi kalandorokkal es idealistakkal tamogatva, 
foleg  a deli fejletlenebb regiok altal besorozott katonakkal es a Luftwaffe tamogatott diktatura ellen.
.
Akarcsak most  az ukranok harcolnak a demokraciak altal tamogatott hatterrel, 
a tuleroben levo  oroszok es kina csendes tamogatasaval a diktatori erok ellen.
Ugyanilyen konyortelen, brutalis kivegzesek, mindent lerombolo duh.
.
A spanyol haboru egy  nagy hadgyakorlat volt, a diktatura vilagmeretu elso utkozete a kozep/bal demokracia eroivel, es elofutara volt a  vilaghaborunak. Ami, erdemes emlekezni az idotavra is,  2-3 evvel utana indult el ugy igazabol.
.
Abban tnagyon  egyetertk, hogy a vege nagyon nem mindegy.
A demokraciak egyszeruen oriasi hibat vetenek, ha engedik Ukrajnat legyozni.
AZ olyan, mint Franco bevonulas Barcelonaba, vagy Hitlere Becsbe es Pragaba.
Akkor Putin pihenhet par evet, aztan jo a kovetkezo menet.
Abban magyar/legyel vagy felemeli a kezet (nincs  hagyomanya a harcos magatartasnak, mint ukrajna),
vagy a NATO kell haboruba menjen ... ami sokkal rosszabb lesz mint amit ukrajnaban most latunk.
Jobb a haborukat masok foldjen, es az erosebb oldalan, es idejeben megvivni. 
LVN 2022. 04. 22. 12:11
Előzmény: #67173  lngnl
#67177
Ebben az esetben nem lesz normalizáció, lassan sem, további elszeparál(ód)ás lesz, ami az “A” kimenetelhez vezet.
Boole 2022. 04. 22. 12:01
Előzmény: #67172  pomperj
#67176
A BABA chartja nem jó, az első chart lett ismételve.
robikovacs26 2022. 04. 22. 11:55
Előzmény: #67172  pomperj
#67175
János, ha van időd ránéznél a PYPL chartra?
Szigorúan befektetői szemmel!
Köszi!
Script01 2022. 04. 22. 11:52
Előzmény: #67170  LVN
#67174
Honnan gondolod alapból nem a polarizáció elindítása volt egy igen nagy eleme/ célja ennek az inváziónak és miért a háborúval dőlne el az irány nem pedig szankciókkal? Miért érdekelné az országokat mi történik ukrajnába, ők arra kíváncsiak mi lesz ha nekik is befagyasztják egyszer a vagyonuk, kötvényeik.
lngnl 2022. 04. 22. 11:50
Előzmény: #67170  LVN
#67173
Azert van ezen kivul nehany opcio meg. 
Szerintem az oroszok elfoglaljak a keleti regiot, kijelentik hogy gyoztek, felszabaditottak a teruleteket. Ezutan Putyin vagy bukik, vagy probalja majd diplomaciai uton megoldania helyzet normalizalodasat. 
pomperj
pomperj 2022. 04. 22. 11:48
#67172
1)Kina
Shanghai es HK esik, nem profitalnak semmit a Japan Yen gyengesege miatti nagyobb likviditasbol.
A chart, ha az eses most wave(E)=A-B-C alakzat ahogy a hosszutavu chartbol sejtheto,
akkor kozeledik az utolso szakaszahoz. Meg par nap eses lehet hatra, de mar nem sok.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220422v01xhmpy9.jpeg
.
Talan segit a kinai tozsde zuhanasanak megfordulasaban az is, hogy a Yuan erosodese megallt,
es mintha a fordulat  elkezdodott 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220422v01xd22d3.jpeg
.
Ha igy van, akkor a BABA chart , mint fordulathoz kozeli ertelmezese,  akar jo is lehet.
(BABA-val azert erdemes foglalkozni, mert mostanaban  az 5 legjobb hosszutavu vetelek egyike)
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220422v01xhmpy9.jpeg
.
2)Uran
Az utolso Uran chart (apr.13 van fennt)   ota az uran ara kisse visszaesett. 
Szerintem az Uran banyaszok korrekcioban vannak, a haboru felhajtotta rally utan korrigal,
es eshetnek 15-20%-ot is ebben a korrekcioban. (az uran kereskedelme kevesse nyilt piac, es hosszutavu szerzodesek dominalnak, nem a spot piaci ar)
.
De kozep/hosszu tavon a trend?  Sokkal feljebbre tart  az Uran ara is, es URA ETF is.
Meg csak ott tart a piac, hogy  mar nem allitjak le az atomeromuveket, de mire epitenek ujakat, addig evek is eltelhetnek. Technikailag a korrekcio aljan az Uranbanyasz igen jo vetel lehet. De hosszu tavban kell spekulalni, olyan 10 ev korul.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220422v01x0plu.jpeg
 
.
3)Cannabis, TLRY
Ez allandoan zsebeben hordja a marsallbotot, de hirtelen fellangolasok ujra bezuhannak.
Egyreszt, mert a legalizacios hirek felbukkannnak,de  aztan a konzervativ gyoz es leveszik a napirendrol, masreszt mert oldoklo verseny van a cegek, mint Tilray, Canopy, Aurora, Cronos es a tobbiek kozott.
Veletlen tudom, a kanadai arak kb. 1/3 al estek egy ev alatt. 
.
A fogyasztasi volumen igy nem tud erdemben noni, a termelok viszont egyre hatekonyabbak.
Jo reszuk eladasi ara kisebb a termeloi araknal, igy allandoan vesztesegben vannak. 
Emiatt is, allando egyesulesek es osszeomlas elotti,  kenyszerbol felvasarlasok vannak.
TLRY egyike a nagy akvizitoroknak, most Hexo-t veszi eppen, szerintem kerdeses hogy jo otlet volt?

A legnagyobb piac az USA, es kerdeses hogy a republikanusok eloretoresevel a Kongresszus hajlando-e egyaltanan napirendre tuzni a legalizacios temat  ujra. Europaban meg plane nehezen halad elore, semmi nem tortenik.  Szoval,    a fundamentumok nem latszanak iden javulni tudni.
.
A cegek maguk evek ota vesztesegben zarnak. Talan TLRY es CRON van kicsit jobb allapotban,
a sales novekszik, TLRY sales  peldaul 400,  530, 650m$ az utolso 3 ev, de a veszteseg igen lassan csokken.
.
Summary?
Jo ideje kovetem, erdemes daytradelni amikor megszalad, de kozeptavra meg nem vennek beloluk.
Viszont kis jo hir is azonnal megloki oket, aki rabukkan egy jo hirre, az szoljon nekem is.
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 11:38
#67171
Most totális vereséget vagy csupán vereséget vársz? Az elsőt hogyan képzeled konkrétan egy ekkora atomhatalom ellen?
LVN 2022. 04. 22. 10:59
#67170
Másik topicba fogalmaztam meg a lenti gondolatokat, de nyilván erősen gazdasági vetületei vannak, a sajét stratégiámat már csak ez az egy kérdés határozza meg jó ideje.
Egyszer már leírtam a háború kitörésekor, mi várható a világban. Fontoljátok meg, mert ez nem kérdés. 
A) Ha az Orosz Föderáció nem szenved totális vereséget Ukrajnában elkövetett agressziója miatt, akkor egymástól teljesen elszeparált 2 táborra szakad a világ,, semmilyen kapcsolat nem lesz a kettő között. Azt gondolom, sem kereskedelmi, de még csak diplomáciai sem. A hidegháború néhány évtizede kismiska lesz ehhez képest. Számomra nem kérdés, hogy a két érdekszféra egymáshoz viszonyított életszínvonala hogyan fog alakulni, illetve a világ mit veszít ezzel, a kooperációra épülő globalizációhoz képest.
B) Ha vereséget szenvednek, akkor lassú normalizálódás lesz, de előtte putlernek hágába kell látogatnia, vagy meghalnia otthon véletlenül.
Így döntse el mindenki, minek, kinek szurkol és mire teszi fel a téteket.
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 10:43
Előzmény: #67156  kozi723
#67169
Vigaszként NAS  kezd felfele görbülni.
KrisztinaI 2022. 04. 22. 09:57
#67168
Pomperj, gondolod, hogy mást a commodity sell-off-nak vége?
Néztem Rio-t , BHP-t, MXI indexet, kezdenek közel járni az első supporthoz.
KrisztinaI 2022. 04. 22. 09:54
Előzmény: #67164  Boole
#67167
Érdekes, hogy valaki ma reggel hasonló patternt magyarázott JPY-re :-)
hokuszpok_pf 2022. 04. 22. 09:39
#67166
Sziasztok! Fusion Fuel Green - HTOO céget követi valaki? Az elmúlt egy hónapban kicsit túltoltam a "lelkesedést", az energia helyzet és a chart miatt, de a napokban elbizonytalanodtam...
chart-trader
chart-trader 2022. 04. 22. 08:36
Előzmény: #67164  Boole
#67165
Nekrm is ez hetek óta az elképzelés, de a tech iszonyat sz.rul néz ki, nem tudom lesz-e erő innen elrugaszkodni. A következő egy-két nap kritikus lesz. 
Boole 2022. 04. 22. 08:32
Előzmény: #67161  pomperj
#67164

SP500 én abban reménykedem, hogy a fordított fej-vállnak a jobb oldali váll részét rajzoljuk éppen és utána megyünk fel. 
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/197/066/e59b4bad2cab0ee4ebd438c19582b6abb24483a0.png
v.tomi 2022. 04. 22. 00:24
#67163
Tisztelt pomperj!
Uránbányászok hatalmasat zuhantak ma, nem léptem ki az Uranium Energy-ből 6 dolcsi felett (ma -16%), pedig elméletileg kitörésben volt. Szerinted vége a dalnak és dobjam, vagy érdemes ülni rajta? Nem értem, hogy miért ez a szegmens zuhant a leghatalmasabbat ma (CCJ is szakadt),  miközben ma Biden bejelentette az orosz tengeri hajók kitáltását is, urán meg már a légtéri tilalom után csak hajón mehet az államokba, vasúti összeköttetés meg nincs. Kicsit összezavarodtam, érthetetlen ez a szakadás.
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 23:43
Előzmény: #67161  pomperj
#67162
Nem lehet, hogy ez egy szép leading diagonál, aminek megvolt ma, illetve tegnap a korrekciója, s most megnézzük a déli régiókat?
pomperj
pomperj 2022. 04. 21. 21:58
Előzmény: #67143  pomperj
#67161
SPY daytrade
Mar fibo 78% alatt van, innen mar az a valoszinu, hogy uj aljat ut hamarosan,
ezzel ujra negalta a varakozast.  Oriasi lett megint az eladasi nyomas NDX oldalarol.
Powell nagyjabol tutira beigerte ma a majusi 0.5% kamatemelest.
AKkor pedig az eddigi WXY utan ujabb a.b.c alakul ki, tehat  WXYXZ alakzatnak kell majd nezni.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220421v01xmlidv.jpeg

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek