A felvetésed jogos, hogy ez az óriási szívás ami most van részben a fidesz miatt van, lenyomott béreket és energiaintenzív iparpolitikát választottak a fejlődés egyik motorjának, mint a szlovákok, ők is elég szarba vannak. Az energiafüggetlenségnél azt érték el, hogy 7 szomszédból 6-al van interkonnektor, így bővült 2 opcióval, tudunk venni gázt horvátokon keresztül és napokban készült el a lengyelekig is a vezeték. Körülbelül a legrosszabb forgatókönyv jött szembe a válságokból, teljesen a gáz tőzsdei árának mozgását követi a forint.
Honnan gondolod alapból nem a polarizáció elindítása volt egy igen nagy eleme/ célja ennek az inváziónak és miért a háborúval dőlne el az irány nem pedig szankciókkal? Miért érdekelné az országokat mi történik ukrajnába, ők arra kíváncsiak mi lesz ha nekik is befagyasztják egyszer a vagyonuk, kötvényeik.
Igen, ezért történt sajnos most az invázió, hogy ne legyen meg a kínálati oldal, alapesetben is lenne infláció, ez még tetézi. Ha például EU betiltja palládium importot oroszoktól és máshonnan kell beszerezze Németország, a korábbi óriási orosz beszerzését akkor egekbe lesz az ára más piacokon, ami növeli az új kocsik árát és csökkenti az új autók kínálatát is, plussz chiphiány. Ha az olajat is betiltja az EU és a JP morgan elemzése szerinti 180 dollár lesz akkor meg már lehet nem is veszik meg azt a kocsit.
Pedig sokan hivatkoznak, többet között Pozsár is, arra, hogy kínálati válság miatt alakult ki ez az inflációs helyzet. A mennyiségi lazítás 2020 elején kezdődött és 2021 elejére látszódott belőle inflációs hatás, de ami igazán beindította az a kínálati problémák, nyersanyaghiány, energiaválság, ezek miatt megy minden most mint egy rakéta és kamatemeléssel nem is lehet megoldani, mert nem a kereslet a hiba.
Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen2022. 04. 15. 16:51
Szerintem ha ki is kell mentse az állam ezeket a bankokat se lesz semmilyen túl nagy népharag, lásd DK-nak van a legtöbb mandátum a parlamentbe ellenzéki oldalon (utána MSZP meg Momentum). Rég olvastam, de talán a kis tigriseknél is volt hasonló eset, hogy meg kellett mentsék a bankjukat, aztán ma ott vannak ahol.
Mégis miért állnának az agresszor pártján, ugyanúgy elfogadták a szankciókat és közös EU/ NATO fegyverszállítmányokat mint mások, elítélték az orosz agressziót, sok hang van, hogy zárjuk el az energiahordozókat, de idáig csak Litvánia lépte meg, 3 milliós ország, senki se akar recessziót. A keleti nyitás meg inkább csak a NER mozgásterét akarja növelni, kanyarban se vagyunk azokkal az üzletekkel amit Hollandok, Németek kötnek a kelettel. Nőtt a bázisuk '18 óta míg ellenzék elvesztett 800 ezer szavazót, ha az emberek érznének a pénztárcájukon az meglátszana, de tény az úgy nevezett liberális demokráciára itt nincs igény, nincs hagyománya, ami volt pedig csődöt mondott amikor hitegették az embereket 89 után, hogy csak még ezt le kell nyelni és Ausztria szintjén leszünk.
ING bank's chief economist, Carsten Brzeski, said that any attempt at trading currencies with India or China wouldn't help either because Russia simply can't make any payments to Western countries under the boycott. "Putin needs rubles to finance his war. In this sense it [the gas-for-ruble demand] is a smart move," Brzeski told DW.
Mi már olyan embereket is felveszünk akik még nem programoztak csak akarnak s tanulnak munka helyett 8 órába...tudnak angolul és németül, aztán megpróbálja a cég.