Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 18:39
Előzmény: #50559  Törölt felhasználó
#50560
Az pont elég.
Most komolyan, nézzétek már meg a teljes benzin infrastruktúrát.
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 18:23
Előzmény: #50558  Törölt felhasználó
#50559
Maga a motor nem sokat változott, inkább a vezérlése.
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 18:18
Előzmény: #50557  tberki
#50558
Ez már egy előremutató kérdés. Megoldják, ahogy az akkuk hatékonysága is változni fog, ha marad egyáltalán az akkus vonal. Elég megnézni egy mai benzinmotort és egy 20-30-évvel ezelőttit.
tberki 2021. 10. 03. 18:01
Előzmény: #50552  Törölt felhasználó
#50557
Azert kivancsi vagyok en arra az etteremre aminek a halozata eleg combos mondjuk harom auto normalis sebessegu egyideju toltesehez. Legyen csak 22kw… az ugye 160A lenne a normal fogyasztas folott. Es hat 22kW-tal egy atlag elektronyos auto kb 4 ora alatt toltodik fel
lngnl 2021. 10. 03. 17:35
Előzmény: #50546  Törölt felhasználó
#50556
Tegyuk meg hozza a finomitokat, a furotornyokat, a tankerhajokat.
lngnl 2021. 10. 03. 17:33
Előzmény: #50549  szieszta
#50555
Birom ezt a leragadt hozza allast. En 40 ven vagyok, szuleim csak kapkodtak a fejuket anno, lett gozmozdony helyett diesel, lettek autok, lett 1 tv a faluban, majd mindenkinek tv je, jottek a szamitogepek. Aztan a nagyszuleim ugyanezeket a szoveget nyomtak mint most te, szuleim ugyanezt fogjak nyomni az unokaiknak. Ez az elet rendje, fejlides van, es az aki nem fejlodik vele az mond mindig ilyeneket. 
Nekem mikor azt mondjak hogy a gyerekeink az internet miatt mekkora bajnan lesznek, arra mindig azt mondom hogy mi szulok legalabb tisztaban vagyunk vele mi az internet. Az en szuleim mikor 25 eve lett internet akkor azt sem tudtak hogy eszik vagy isszak nem pedig hogy a gyerekeik higyan kezeljek. 
szieszta 2021. 10. 03. 16:37
Előzmény: #50548  pomperj
#50554
Nemrég az elemzésed nagyon jó volt, mikor a robbanó energiaárakat a félelem hajtotta. Szerintem nem ekkora a baj, nem holnap fog elfogyni minden, csak egy kis pánikfelvásárlás vette kezdetét. Majd a piac szépen leszabályoz, ha nem fognak megint belepiszkálni a politikusok.Lassan mindenki kidorbézolja magát a covid korlátozások után, elfogy a megtakarítás és visszamegy élni a szürke életét.A dinnyeszezon előtt a mezőgazdasági kamara vezetője kijelentette, hogy nem lesz csúcstermés, így ne számítsunk alacsony árakra. Korlátozzák a behozatalt is. Most meg olvasom, hogy minimum 600 hektárt be sem takarítottak, mert 0 forintért sem kellett.
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 16:34
Előzmény: #50551  szieszta
#50553
200 kg, cserébe kevesebbet nyomok az azonos magasságú magyar átlagnál :)
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 16:32
Előzmény: #50550  szieszta
#50552
Mondom, hogy leragadsz egy pontnál. Az elektromos töltőt ne hasonlítsuk már egy benzinkúthoz, ha kérhetem. Az elektromos hálózat adott, legfeljebb kell még bővíteni (a saját lakókörnyezetemben még azt sem kell, adott), de nem kell majd mindenkinek egy helyen tölteni, hanem lehet szétszórtan. Minek bemenni egy "benzinkútra", ahova minden benzinesnek kell, ha megtehetem egy étteremnél is egy útba eső faluban, ahol a kocsmáros rendelkezésre bocsátja az egyik erősáramú konnektorát és kifizetem a kolbász mellé az áramot is. 
Próbálj megoldások felé nézelődni, mert csak a visszapillantót figyeled folyamatosan.
szieszta 2021. 10. 03. 16:14
Előzmény: #50547  Törölt felhasználó
#50551
Bezzeg az autódban nem zavar az 1 tonnás akku.
szieszta 2021. 10. 03. 16:10
Előzmény: #50546  Törölt felhasználó
#50550
-az nem az autó része. :-) Az elektromos töltőhálózatot sem vettük ide.
szieszta 2021. 10. 03. 16:07
Előzmény: #50543  Törölt felhasználó
#50549
Teljesen igazad van, ez egész világot az érzékszerveinkkel érzékeljük és ha ezt művien meg tudjuk tenni, akkor mindent megélhetünk, mint a valóságban. Csak az agyat kell stimulálni és a fotelból elmehetünk kirándulni. Van jópár ilyen film, ami a jövőben játszódik.
Ez e sport lassan felülkerekedik, a fotelból lehet maratont is futni. Gyerekeink már virtuálisan háborúznak, harcolnak és versenyeznek, de lehet várost építeni , államot alapítani, meg a farmon dolgozni a billentyűk nyomogatásával. Egy kis valós pénzért lehet jobb fegyvered, meg plusz életed. Persze virtuálisan, hogy kielégítsd vágyaidat.
Aztán már csak azt kell megoldani, hogy lehessen virtuálisan fűteni, meg kaját enni, meg esetleg lakni.
Remélem nem oda vezet , mint ebben a mesében. (az elején látszik, hogy voltak szélkerekek is) 
https://mesekincstar.tv/wall-e-teljes-mese/
pomperj
pomperj 2021. 10. 03. 16:02
Előzmény: #50524  pomperj
#50548
3.1)Agri Commodity
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211003v01xj9sdm.jpeg
.
Egy hete jopar Agri commodity chartot atneztunk, itt vannak
,
Financial Forecasts | Portfolio.hu
,
3.2)Femek CommodityA Copper Index, CPER foytatja a lemeno wave(2) korrekciojat, ezzel sejtet egy puhulo gazdasagi konjuktura kilatast. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211003v01x2ckj.jpeg
.
3.3)Energia Commodity
Az Energia szektor meeg felfele tart, lasd Oil chartok, bar a Nat.Gaz mar gyanusan elgyengult
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211003v02x8agqh.jpeg
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 15:51
Előzmény: #50545  szieszta
#50547
Az az én kompromisszumom lenne arra, hogy kevesebb afrikai gyerekek kapjon cobalt vagy mittudomén még milyen mérgezést.
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 15:49
Előzmény: #50542  szieszta
#50546
Energiatárolásnál a teljes benzinkúthálózatot is számolod?
szieszta 2021. 10. 03. 15:45
Előzmény: #50540  Törölt felhasználó
#50545
Látod, azt írod, el tudod viselni a kábelt húzogatni, de nem élvezed. Ezt szépen megoldották az akkuval. Nekem ez egy megváltás, hogy csak előkapom a sarokcsiszolót, csiszolok/vágok fél percet, aztán elpakolom. Hasonlóan a fúróval, mikor kifúrok egy lyukat. Nem kell hosszabbító, elosztó. Persze ha nagyobb dolognak nekiállok, ott nem bohóckodok a pici sarokcsiszolóval, ahhoz hozzákészülődök és nem csak 1-2 percig foglalkozom vele.
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 15:43
Előzmény: #50541  kukker
#50544
Az olajipar immár jó néhány fejlődési évtizeddel vezet, adjunk már az elektromosságnak is egy kis időt, hátha kiforrja magát és hátha jobb lesz mint az eddigi próbálkozások. Az is lehet, hogy az elektrolízises hidogén, vagy valami teljesen. más lesz a befutó. Ahol munka van forgács is van.
Törölt felhasználó 2021. 10. 03. 15:37
Előzmény: #50538  kukker
#50543
Az emberiség fejlődése szinte kizárólag a lustaságról és a kényelemről szól. Nem akarunk fázni, ázni, feleslegesen erőlködni. Mindent megtettünk annak érdekében, hogy minél kényelmesebben és szebben éljünk (persze minden relatív). Ezt teszi az állatvilágban és a növényvilágban is minden résztvevő, legfeljebb a hatékonyságban van eltérés. Mi magas szintre vittük ezt a dolgot és távirányítóval lőjük le az állatot, amit majd szintén távirányítással a fotelhez hozatunk, nekünk már csak meg kell enni. Persze, hogy exportáljuk a mocskunkat, amit más országok majd tovább feldolgoznak. A fa is ledobja a száraz gallyat, beteg levelet, amit majd a hangyák, baktériumok lebontanak, Nincs itt semmi új , csak a természet képződik le az emberi társadalomra.
A problémát az kezdi okozni, hogy nagyon sokan akarjuk ezt és a megoldás egyelőre várat magára. Egyik út a VR sisak. Nem hinném, hogy beszélgetős műsorokkal megoldják majd ezeket a kérdéseket. Kemény érdekharcok és az is lehet, hogy igazi harcok lesznek.
Igen, nagy hazugság az egész világ. Nézd majd csak meg (már látszik a jelenség) hogyan fog széthullani a nyugati mosolygós szolidaritás, amint komolyabban fog romlani az életszínvonal. Úgy fogják egymás szemét vájni, hogy a varjak füttyögni fognak elismerésükben.
szieszta 2021. 10. 03. 15:28
Előzmény: #50536  Törölt felhasználó
#50542

Ha már összehasonlítjuk az elektromos/otto motort, tegyük ezt az energiatároló rendszerrel is. A benzintartály, kontra akkumulátor összecsapásból melyik kerülne ki győztesen ?
A viccet félretéve, nem vagyok ellene az elektromos meghajtásnak. Ha annak idején az elektromos autót fejlesztették volna, most senki nem állna át az üzemanyagosra, hiszen óriási macera van az üzemanyag előállításával, meg a járművekbe juttatásával. Ebben a kőolaj lobbi is hibás, akkora erőre tettek szert, hogy minden más kezdeményezést eltiportak.
A napcellákon én is sokat gondolkodtam, de még a szerelő cég képviselője is húzogatta  a száját, hogy nekem nem éri meg. Amikor meglátogattam őt, az ő házán sem volt napelem, pedig 10 éve adja másoknak a tanácsot. Persze ez pusztán anyagi szempont, nem a környezetvédelmi alapján nézve.
Azt mondta, ha nincs támogatás, nincs napelem sem. Majd az energiaárak robbanása lehet megváltoztatja ezt a nézetet.
Meg ezt is........ Ma elkísértem egy kamionos rokonomat rakodni. Négy 1 tonnás raklapot visz holnap Németországba, majd onnan telekocsival Franciába, ahol egyenlőre 2 tonna van leegyezve Csehországba. Gyors számolgatás után, a kamion kihasználtsága kevesebb, mint 40%. Nem beszélve a személykocsikról, ahol reggel elvétve lehet látni 2 embert az autóban munkába menet. De a busznál is csak a diákok javítják az átlagot.
kukker 2021. 10. 03. 15:24
Előzmény: #50540  Törölt felhasználó
#50541

"Én elhiszem, elfogadom és tudom, hogy igen sok csúnyaság van az akkuk mögött. Ilyen alapon minden mögött: szén, olaj, energianövények stb. stb."
A vita tárgya, nem az, hogy a szén és olaj és a többi mögött nincs.
A vita tárgya az, hogy ami mögött nincs - vagy csak elhanyagolható - az az akkumulátor.
Azt az emberi szokást meg olyan jó lenne elfelejteni, ha arról beszélünk, hogy valami rossz - vagy lehet, hogy rossz -  akkor azt elkezdjük felhozni, hogy más is az, mert az nem legalizálja az eredendő dolog létezését.
Mintha attól nem lenne valami hazugság, szépen ideológiákat gyártunk mindenre.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók