Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 01. 20. 14:58
Előzmény: #34576  Törölt felhasználó
#34580
TUDAS NEM HATALOM!!!
CSAK A FELHASZNALT TUDAS, HA VALAKI AZT A MINDEN NAPI ELETEBEN MEGFELELOEN HASZNALJA AZ A HATALOM!
Hany ember van azzal tisztaban h tobbet kellene mozogni, egeszsegesen etkezni...es hanyan teszik is ezt.
A pl.-kat pedig ehetne folytatni, tudas es tapasztalatot tenyleg nem lehet elvenni, de hasznalni si tudni kell!
Törölt felhasználó 2021. 01. 20. 14:54
Előzmény: #34578  Tibi0002
#34579
Biztos vagy abban h o tudatossan uszitotta az embereket...
valoszinuleg o huzta meg a ravaszt is ami emberek eletet kovetelte???
(persze egyszerubb a feleloseget ra haritani)...
ja hogy az elso eljaras azert volt h a kulonbozo allamok , kina es oroszok stb.stb.
Bidenrol mar most mindenki tudja h milyen torvenytelensegeket tett a fia es o milyen penzeket fogadott el mind az ukranoktol mind a kinaiaktol...
Lesz ellene is eljaras, valoszinunek tartom h nem?
;)
Pedig ok tenyleg elkovettek azokat a torvenyserteseket amivel Trumpot megvadoltak csak eppen nem tudtak bizonyitani...
Persze nehez kivulrol, partatlanul nezni a dolgokat mikozben a media folyamatosan manipulalja az informaciokat es az atlag ember gondolkodas modjat....
nem kell ostehettsegnek lenni, de ami a kovetkezo 4 evben jon ahoz kepest a korabbi megmozdulasok semmisegnek fognak tuni majd...ne legy turelmetlen...
Tibi0002 2021. 01. 20. 14:07
Előzmény: #34573  Törölt felhasználó
#34578
Annak az impeachmentnek az a lényege, hogy másodszorra ne indulhasson elnökként, aki elnökként a híveit tudatosan ráuszította a törvényhozás épületére. Így is meghaltak 4-en, sokkal rosszabbul is alakulhatott volna, de a demokráciának mindenképp sötét napja volt az. Már most is a történelem egyik legrosszabb U.S. elnökének tartják, nem hiszem, hogy a rangsor utolsó negyedéből valaha is előrébb jön.
https://en.wikipedia.org/wiki/Historical_rankings_of_presidents_of_the_United_States#:~:text=A%202015%20poll%20administered%20by,D.%20Eisenhower%2C%20Bill%20Clinton%2C
tberki 2021. 01. 20. 13:59
Előzmény: #34573  Törölt felhasználó
#34577
A black lives matter mozgalom sem jobb sem rosszabb mint a capitoliumba bevonult idiotak. Az mar egy masik kerdes ki mire buzditja az egyebkent sem a legmagasabb intelligenciahanyadossal biro tomeget. Nem jo ez sehogyse. 
Törölt felhasználó 2021. 01. 20. 13:51
Előzmény: #34573  Törölt felhasználó
#34576
Gusztustalan vagy nem, az a helyzet, hogy az erosebb kutya elvezkedik. Vegulis teljesen mindegy, hogy mibe fektetunk, ha egyik nap majd bejelentik, hogy az arany kizarolag allami tulajdonban lehet es egy jelkepes osszegert atadhatod nekik, ha a hazad emeleti reszet levalasztjak es egy raszorulot bekoltoztetnek, ha a foldedet atirjak akarkinek vagy akkora adot irnak ki ra, hogy magad fogod onkent dalolva talcan felkinalni.
Talan Keffer kollega irta meg itt par honapja, a tudas az igazi vagyon. A tobbi csak orizendo teher. Ettol meg en is eljatszom itt a befektetot, de a lenyeg mashol van. Ezt azert ne feledjunk, mikozben tolongunk a kuktaban mi magunk is. Sok nyerot mindenkinek.
tberki 2021. 01. 20. 13:50
Előzmény: #34571  Törölt felhasználó
#34575
""Bar halkan megemlitenem, h en nem varom el senkitol h milyen formaban irjon..."
"Ne szemelyeskedj! az h milyen reakciot valt ki beloled az en hsz-om talan a te problemad nem az enyem.
Ha szukseged van ra pihenj tobbet vagy relaxalj."
Nincs több kérdésem...
vvince
vvince 2021. 01. 20. 13:07
Előzmény: #34555  pomperj
#34574
3) szerintetek tényleg ilyen visszafogott korrekcióval tudta le az olaj? Most megint 54-nél táncol, már 3x-ra fordulna le innen, akkor pedig az eddig 51.8-as támaszt le kéne szakítsa szvsz...
Törölt felhasználó 2021. 01. 20. 13:00
Előzmény: #34570  Törölt felhasználó
#34573
Nevehetjuk gusztustalannak amit Trump-al csinaltak, mert az utolso impeachment-nel nehany nappal a term elott le kell valtani, mert vandalistak betortek a Capitoliumba.
Az h a Black Live Matters mozgalom miatt hetekig  felfordulas volt, h a nagyvarosokban az utcak kirakatait le kellett barikadozni nyilvan azzal semmi problema nem volt mert azt a a bizonyos politikai csoport tamogatoi tettek...Evekig tamadtak a FB es Twittert ill. Trumpot vagy a Brexit valasztast h milyen manipluaciko voltak. Nyilvan mivel a demokratak "nyertek" a valasztast mar senki nem beszel arrol h a FB-on vagy Twitteren a valasztasok elott 36oraval a valasztasok befejezeseig nem lehetett elerni se Trump valasztasi oldalat se Mike Pence-t; de egeszen veletlenul Kamala H. es Biden valasztasi es kampany oldala elerheto volt.
Az is puszta veletlen h a twitter bannel-te Trump fiokjat; nem vagyok twitter ellen sot John Dorsey amikor felajanlott penzugyi segitseget a COVID miatt komoly elismerest valtott ki bennem.
Azon viszont nem artana elgondolkodni, h Trump-ot kizarjak a Twitter-rol, mikozben a twitter meleg agya lett a kulonbozo scam es csalo csoportoknak akik mindenfele csalast a platformon vegeznek...ez ellen valahogy nem lepnek fel annyira...hova tart ez a vilag.
Egyebkent nem vagyok se demokrata se republikanus nekem aztan majdnem h teljesen mindegy h ki az Usa elnoke; de ha valahol kettos mercet latok az annyira nem tetszik...
Szemelyes velemeny 20-25ev mulva (talan Trump lesz az utolso amcsi elnok aki iranyitotta az usa-t amikor az meg vilag vezeto hatalom volt) szoval az o szerepe idovel sokat javulhat a kozvelemeny szemeben, Biden pedig csak 1 lesz az amcsi elnokok soraban...Viszont ki lett kovezve az ut Michaelle Obama jovoje irant...
Törölt felhasználó 2021. 01. 20. 12:59
Előzmény: #34571  Törölt felhasználó
#34572
"Sajnos az igazi terroristak eppen azok akikrol a tobbseg csak nem is gondolna..."
Ezert gondolom, hogy az egesz csak egy kimulo birodalom utolso kapalozasa. 
Lassuk meddig jon le?
Törölt felhasználó 2021. 01. 20. 12:43
Előzmény: #34566  Törölt felhasználó
#34571
Sajnos olyan szintre sulyedt a tarsadalom nagy resze h nem kepes elfogadni azt, ha valakinek-valakiknek mas a velemenye.Nagyon szomorunak tartom hogyha valaki a koz vagy a tobbsegtol eltero velemenyt fogalmaz meg azt mindenfele tamadas eri.Ugyan csak erdekesnek tartom h 1 online forumon, egyes emberek tanacsokat adnak ill. elvarasokat tamasztanak azzal kapcsolatban h mondjuk nekem milyen "stilusban" kellene irnom.Nyilvan nem az on keszulekeben van a hiba (valoszinuleg az enyemben).Bar halkan megemlitenem, h en nem varom el senkitol h milyen formaban irjon...(ha valakinek tetszik a hsz-a vagy sem az az en szemelyes velemenyem es azzal is tisztaban vagyok h az en velemenyem csak az enyem, masnak pedig lehet mas; bar ezt elfogadni szukseges 1 minimalis tolerancia es rugalmassag)...bar nekem egyre gyakrabban tunik ugy, h a portfolio forum szinvonala folyamatosan csuszik.lefele...Sajnos az igazi terroristak eppen azok akikrol a tobbseg csak nem is gondolna...Ha esetleg valaki szeretne minimalisan megerteni h kik is az igazi teroristak azoknak ajanlanam:
Confessions of an Economic Hit Man (John Perkins-tol) reges-regi konyv.
Mindenkinek szive joga eldonteni h mire aldoz idot, milyen hsz-kat olvas el es melyeket nem, en se olvasom el a hsz-ok tobb mint 90%-at mert nem eri meg az idomet...
Szerintem inkabb hagyad vannak emberek akik annyira bezarkoztak a sajat kis buborekukba, h egyszeruen keptelenek uj gondolatokat megismerni esetleg megvizsgalni....
Kepzelheted milyen szomoru amikor az ember 10,20-50-szer olvassa ugyanazokat a buta megjegyzeseket pl. a BTC-vel kapcsolatban...ha megemlitenem h a BTC-vel kapcsolatban megfogalmazott kritikak tobbsegere mar jo parszor le lett irva a valasz, sot nem csak az en "velemenyem" hanem masok-e is tobbszor meg lett osztva.Pl. legutoljara:
Tomibá szombat, 19:30#13100https://www.swanbitcoin.com/why-bitcoin-is-not-a-ponzi-scheme-point-by-point/
Egyebkent ebben a topikban nem csak en irtam errol, ha pedig valaki-valakik vennek a faradsagot akkor a bitcoinos toppikban tobb mint 5-6 eve vannak informaciok megosztva...
Az ember az egyetlen eloleny aki hajlando a hiteert meghalni.
(azonban nem artana megemliteni azt az univerzalis torvenyt, h nem a legjobb, legokosabb, legerosebb, legyorsabb eloleny hanem az az elolenyt preferalja a vilagegyetem aki kepes a legjobban alkalmazkodni ehez pedig nyitottsag, rugalmassag kell; sajnos itt ez nagyon sok virtualis profilbol hianyzik)...
Szemelyes velemeny; es mint mindig a tevedes jogat fenntartom.
Nem tervezek valtoztatni a stilusomon, ha nem tetszik a hsz-om nyugodtan gorgess tovabb, mint ahogy en teszem....Bar extremly naiv dolognak tartom h egyesek elkepzelik h 1 masik ember csak azert valtoztatna a mondani valojan vagy stilusan h eppen 1 embernek szimpatikusabbnak tunjon....megis melyik ember elkepzelesenek kellene h valaki megfeleljen?
;))))))))))))))
Nem nepszerusegi verseny a pf foruma!!!
(gazdasagi informaciokat probalnank megosztani)
Törölt felhasználó 2021. 01. 20. 12:38
Előzmény: #34565  JeGeMeLOV
#34570
Nem akartam BTC-vel kapcsolatban ide írni, mert a hitviták rendszerint semmi értelmes eredményt nem adnak.
De abban teljesen biztos voltam, hogy a hatalmi elit - nagytőke, bárminek nevezhetjük, az alkalmas időpontban meg fogja próbálni leradírozni a bitcoint a föld színéről. Pontosan azért, mert a status quot érinti. Arra voltam kíváncsi, hogy mi lesz a vezényszó a BTC ellen. Hát nem sok fantáziájuk volt, a szokásos terrorizmus lett a kilövési parancsra ráírva...
Érdekes a tech cégek lufijára nem adnak kilövési engedélyt.
Elképesztően gusztustalan számomra...
Az a helyzet, hogy a kép napjainkra világos lett: a neoliberalizmus és a nagytőke totális győzelmet aratott.
Trump eltávolítva. Nagyon komoly problémáim voltak Trumppal, de az látszott a vakcinabejelentéseken, hogy Trumpot a nagytőke kicsinálta, és most is folytatják a hullagyalázást.
Wall Street kitömve, Biden a nagytőke tökéletes embere megválasztva. Fiskális csomagok és a pénznyomtatás által a nagytőkések vagyona az egekben.
Pont akkor történik ez, amikor a robotizáció és az AI fejlesztések amúgy is a tőke javára billentik a jövedelmek mérlegét a történelemben soha nem látott mértékben.
Ez számomra drámai.
Én innentől most már tényleg csak abban reménykedek, hogy a neoliberális kurzusok a szokásos csapdába futnak bele, miszerint a felfújt hatalmuk egyszerűen az instabilitások miatt összeomlik.
Nem elemzés, csak egy szomorú vélemény... 
drexler76
drexler76 2021. 01. 20. 12:13
Előzmény: #34553  trader21
#34569
#ZOM
.
Úgy tûnik pre-marketen is folytatódik a barcoding.
Törölt felhasználó 2021. 01. 20. 12:09
Előzmény: #34562  mr_bob
#34568
A piac mar nem piac. Maradok az orokervenyu igazsagoknal: arany (darabos nem papir), fold es ertelmes cegreszvenyek. Minden mas az en szememben jelenleg kamu. Nem feltetlenul hatrany a kuktatol tavolabb allni, amikor durran.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 20. 12:02
Előzmény: #34566  Törölt felhasználó
#34567
Yellen mondja, én csak örülök, hogy végre be lesz zárva egy kiskapu. Szerintem aki becsületes ember és bitcoint vesz, az spekuláns, nem bűnöző. Senki személyét nem támadtam, ez is nagy különbség. 
Törölt felhasználó 2021. 01. 20. 11:59
Előzmény: #34565  JeGeMeLOV
#34566
Szerintem ez a stilus pont az, amit tegnap vagy tegnapelott Tomibanal kifogasoltal. Ezek szerint, amikor en eppen Bitcoint birtokoltam automatikusan alvilagi alak voltam, vagy megis hogy ertsem? Szerintem celravezetobb a hideg fej.
Dollart talan nem hasznal az alvilag? Vagy a fehergalleros politikusbunozok?
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 20. 11:26
#34565
https://fortune.com/2021/01/19/janet-yellen-confirmation-bitcoin-biden-treasury-nominee-cryptocurrency-warning-terrorism/
.. 
No fene, hát csak nem mégis igaz, amit páran már állítottak? Pénzmosás, terrorizmus? Ez a Szent tökéletes csoda digitális arany ezt finanszírozza? Hát én ezt nem hiszem el. Kizárt! Satoshi maga a Jézus Krisztus második eljövetele, erre ez a női Heródes ellene fordul? Menjünk tüntetni az alvilág mellett! 😄😄😄😄😄😄😄
.. 
Szóval felkészül a bitcoin! A fed már élezi a kést 
trader21 2021. 01. 20. 11:14
Előzmény: #34563  JeGeMeLOV
#34564
Ez egy újabb kibocsátás, igazából számítani lehetett rá, de tudni nem feltétlenül. Összesen 700 millió dollárra van szükségük, amit alacsony részvényár mellett adósságból akartak finanszírozni a Citibank segítségével, de a rally miatt most megtehetik, hogy az összeg jelentős részét equity oldalról szerzik meg, ezzel gyorsítva a folyamatot és csökkentve a jövőbeli adósságot. Most tartanak 500 milliónál az utóbbi két offering révén.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 20. 11:02
#34563
Gevo 9 dollár. Adják mint a büdös szart. Azért ez hajmeresztő. 2 dollar volt, amikor én már tudtam a kibocsátás tervéről. Meg vagyok lepődve, hogy 2 helyett 8 dolláron sikerült, ez világbajnok teljesítmény. Erre ez következik? Szerintetek 8 dolláron érdemes bővíteni, vagy benéz alá is? 
mr_bob
mr_bob 2021. 01. 20. 10:13
Előzmény: #34560  Törölt felhasználó
#34562
nem is akarom, de kb. 3 hónapja az 1850-1950-es sávban oldalazik attól függetlenül, hogy jönnek ki az újabb stimulus hírek. persze az is lehet, hogy a btc elszív minden likviditást az arany/ezüst elől, azért állnak egy helyben. érdekes módon a piac minden apró hírt beáraz, kivéve egy 2T értékű dollár nyomtatást.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 20. 10:01
Előzmény: #34555  pomperj
#34561
Teljes foglalkoztatás? Ezt már Trump alatt is nagyon várták. Az usa útjai, hídjai, közművei borzalmas állapotban vannak, ha újraaszfaltozzák az országot fed pénzen, az jó lépés volna.
..
Gevo net negative üzemanyag le van írva valahol, amire elég és eltávozik, akkor lesz nulla a teljes rendszer co2 lábnyoma. Elvileg. 
A gevo részvény kibocsátáshoz mit szóltok? 350m dollár 8 dollár árfolyamon. 
..
HTOO: zöld hidrogén, napelemekkel állítják elő, nem hagyományos energiával. Hidrogén pedig elég és víz lesz belőle. Ajánlom figyelmetekbe ezt a céget! Uniós pénzek fognak ömleni bele. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek