Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2021. 01. 19. 11:04
Előzmény: #34413  Tocke
#34420
Tomibá által írtakat tekintsétek úgy, hogy egy régi motoros a maga módján próbál segíteni. Itt a segítésen van a hangsúly, nem a stíluson. Ha nem ismeritek, bizonyára nehéz lehet megérteni, értelmezni a szándékát, de ő inkább rádöbbenteni akar, semmint másokat megbántani. Én is nekiszaladtam már teljesen kezdőnek, amikor olvastam a félelmetes és veszélyes önbizalmát, de nem bántásképpen, hanem látszott az írásán, hogy nem ismer félelmet, tévedhetetlennek gondolja magát és mindenki bolond volt, csak ő volt repülő.:) Nagyon durván írt és becsmérlően. Tomibá egy óvatos duhaj és finom javaslatokat fogalmaz meg ahhoz az agresszív dúvadhoz képest, akivel egykoron csörtéztünk néhány írás során. Azóta sem volt ilyen stílusban íróval dolgom. Én egyedül a trollokat nem szeretem meg az e-mailemre írogató fárasztó embereket, akik ezzel szórakoztatják magukat. Szerintem ezt zárjuk is le ennyivel. Mindenki írjon a legjobb tudása és jól felfogott érdeke szerint.      
tamasm 2021. 01. 19. 10:56
Előzmény: #34323  Rray
#34419
Az Rray által említett részvényekhez mit szóltok, nem találtam rá választ....(" Kozi de inkább az alábbi tickereket nézd meg... GHSI NAKD SNDL. Aranykereszt formálódik mindegyiknel")  ?
GHSI - Guardion Health Sciences
NAKD - Naked Brand Group Limited
SNDL - Sundial Growers
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 01. 19. 10:55
Előzmény: #34416  drexler76
#34418

bocs,Sahin
Boole 2021. 01. 19. 10:49
Előzmény: #34415  Feketefoton1
#34417
Úgy legyen, ámen.
drexler76
drexler76 2021. 01. 19. 10:45
Előzmény: #34415  Feketefoton1
#34416
Suhin?
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 01. 19. 10:26
Előzmény: #34403  Boole
#34415
természetesen,már lassan egy éve velünk van a Covid-19.Amiről az Eu beszélt az a Szputnyik V /?/-re vonatkozott,most már sokféle ellenanyag kezd forgalomban lenni,lassan jön Astra Zeneca-Oxford,febr-ban itt lesz már a J&J-é is.Astraé is legyengített vírus lesz ,ha jól tudom.Kínaiaknak is van vagy 3-4 féle... Látod ,közben a vírus is mutálódik ,tegnap Garmisch-Partenkirchenben találtak új mutánst.Az hogy az orosz virulógusok a legjobbak ,nem tudom,de sokáig az oxfordit tartották befutónak,aztán jött a Suhin azzal a magyar biológusnővel...nyárig túl leszünk a víruson,remélem.
Tocke
Tocke 2021. 01. 19. 10:24
Előzmény: #34412  Boole
#34414
Én szívesen olvasnék az utolsó mondatodban írt elméletedről.
Tocke
Tocke 2021. 01. 19. 10:22
Előzmény: #34407  Törölt felhasználó
#34413
Újoncként csatlakozom a többiekhez. Én is azt látom, hogy a hozzászólásaidban folyamatosan a másikat minősíted (ilyen vagy, olyan vagy) vagy irányítgatod (ezt kéne tenned / nem tenned), a helyett, hogy az információn lenne a fókusz. E mellett azt gondolom, hogy érdekeseket írsz, így én hiányolnám, ha ezeket a hasznos infokat nem olvashatnám. Ha eme ellentétet egy stílusváltással fel lehet oldani, úgy én azt mindenképpen támogatnám.
Boole 2021. 01. 19. 10:18
Előzmény: #34411  Alexander_Greybeard
#34412
Ez a gondolat engem sem hagy nyugodni. Pont ez is a legnagyobb problémám, hogy a megalkotói az infláció mértékére figyeltek csak, de azzal nem foglalkoztak, hogy bizony komoly probléma egy instrumentumnál, hogy a létrejötte programozott ütemben halad (az előnye lehet a hátránya is). Amennyiben a számítási kapacitás rendelkezésre áll, abban az esetben a kibányászott Bitcoinok gyakorlatilag ütemezetten megkeletkeznek. Ha folyamatosan nagy a kereslet, akkor a keletkezett mennyiséget felszívják. A kereslet/kínálat viszonylagos egyensúlyát (a rendszerben lévő mennyiséget) szabályozó hatóság (pl. egy jegybank) nem tudja kiegyenlíteni. Nem tud akkor sem beavatkozni senki sem, amikor viszont kéne. A megalkotója nem volt rendszerben gondolkodó és szerintem nem volt kellő emberi, pénzügyi tapasztalata sem, bár sok eddigi fizetőeszköz problematikáját igyekeztek megoldani. Erre a problémára az oszthatóság lenne a megoldás (osztható is), azonban attól még 1 Bitcoin értéke nem lesz olcsóbb. Nekem van egy elméletem arról, hogy mi fog történni egy bizonyos árazás és a szabályozók felébredése után, de ez már egy külön esszét igényelne.   
Alexander_Greybeard 2021. 01. 19. 10:02
Előzmény: #34406  Boole
#34411
Ha elfogadjuk, hogy a pénz értékmérő, akkor az inflációt (itt CPI, nem csak pénzmennyiség növekedés, hanem relatív mért növekedés a termékek és szolgáltatások tömegéhez mérten) meg lehet adni úgy is, mint a pénz kereslete és kínálata. Ha nagyobb a kínálat, akkor a CPI növekedik, ha kisebb a kínálat, akkor defláció felé haladunk pár köztes lépéssel. Ha az értékmérő fizetési eszköz (lightning network) és a vagyonmegőrző funkciót (véges számosságú digitális arany) akarod egybekötni, ahogy ezen a BTC community dolgozik, akkor belefutsz abba a problémába, hogy ez a két dolog ellentétes. Nem akarsz olyat elkölteni, ami hosszútávú értéket jelent számodra és nem tudhatod előre, mennyiért/mivel tudod pótolni szükség esetén. A fizetőeszköz kereslet nagyobb lesz, mint a kínálat.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 19. 09:56
Előzmény: #34407  Törölt felhasználó
#34410
Nagyon unalmas a hisztid és a folyamatos lenéző sértegető személyeskedésed. Vegyél kriptót, legyél gazdag és élj boldogan. Ez egy befektetői fórum, mi se adunk neked kéretlen tippmix ötleteket, meg jövő heti lottószámokat. Pápá!
tberki 2021. 01. 19. 09:53
Előzmény: #34407  Törölt felhasználó
#34409
Hát kedves Tamás te legyél az utolsó aki hisztizik a személyeskedés miatt, amikor mást se csinálsz csak minősíted a vitapartnereidet...
drexler76
drexler76 2021. 01. 19. 09:49
Előzmény: #34407  Törölt felhasználó
#34408
"A kedvedert es mivel ilyen baratsagos hsz-t irtal meg gyakrabban fogok errol irni."
Részemrôl nincs rá igény itt ebben a csoportban, különösképp' nem ebben a stílusban. Kérlek, kímélj meg minket ettôl. Köszönöm! 
Törölt felhasználó 2021. 01. 19. 09:39
Előzmény: #34398  yooio
#34407
Ne szemelyeskedj! az h milyen reakciot valt ki beloled az en hsz-om talan a te problemad nem az enyem.
Ha szukseged van ra pihenj tobbet vagy relaxalj.
Nem teritek, informaciot osztok meg!
Ugy ahogy neked van jogod leirni a velemenyed, (nem hiszem h tobb lennek mint TE, de nem is erzem magam kevesebnek)!!! 
Az h van kryptod vagy sincs nem jelenti azt h napra kesz lennel ebben a szektorban; bar en se vagyok napra kesz...de tisztaban vagyok azzal, h kulonbozo cegek milyen kulonbozo szolgaltatasokat nyujtanak ebben a szektorban. Nem csak hallottam ezekrol a szolgaltatasokrol hanem hasznalom is ezeket.
Minden heten kamatot kapok a krypto megtakaritasaim utan; a kryptokra kevesebb mint 2 perc alatt lehet hitelt felvenni. Ezeket a hiteleket pedig be lehet fektetni kulonbozo eszkozosztalyokba...akar rv-be is, ha valakinek ahoz van kedve. Nem csak a Paypal v. Square de jo nehany cegnel mar elerheto ill. honapokon belul elerheto lesz kryto alapu debit es credit kartya is.
Nem emlekszem mikor fizetet valaki utoljara a boltban, etteremben rv-kel, allampapirral vagy 1 rud aranyal; igy talan nem is akkora problema ha a BTC sem erre hasznaljak.
Emlekeztetoul a kormanyokat, gazdasagokat ill. a hadseregeket erdek csoportok iranyitjak...lasd az Obol haboru vagy Irak csak h ne keljen tulsagosan vissza menni a torteneembe.
A kedvedert es mivel ilyen baratsagos hsz-t irtal meg gyakrabban fogok errol irni.
"Es a vilagosag a sotetsegben fenylik, de a sotetseg nem fogadta be azt"
eppen ez az idezet jutott a hsz-odrol eszembe...
Legyen szep napod!
Boole 2021. 01. 19. 09:07
Előzmény: #34398  yooio
#34406
Ha úgy érted a deflációt, hogy a pénz értéke felértékelődik és ezért az termékek ára az adott devizában csökken és ezért nem vásárolnak a fogyasztók, mert pl. egy TV 2-4 hónap múlva olcsóbb lesz, akkor miért most vegyék meg, így a fogyasztás visszaesik, nem kell annyi terméket, árút legyártani, majd munkanélküliség növekedése. Nos, így egyetértek. A defláció kontra Bitcoin okfejtésedet nem értem. Miért kell akár a deflációra megoldást jelentenie egy digitális valaminek? Az egyértelműen megállapítható, hogy a Bitcoin rendszerében egy előre programozott infláció van. Ha a Bitcoint senki nem akarna eladni, akkor nem lenne forgalom, csak a kibányászott mennyiség felszívása. Ez nyilván nincs így. Nem azért nő az ára, mert senki nem akar eladni. Az áremelkedésben nyilván a megnövekedett kereslet is benne van, a divat, a hit abban, hogy ennél sokkal drágább lesz és megéri magasabban is venni. Ami miatt éppen most emelkedik, azt már 2-3 évvel ezelőtt is tudni lehetett, mert algoritmus működési modelljében ez a ciklikus áremelkedés le volt modellezve. Egy probléma van, hogy én ezzel egyáltalán nem foglalkoztam és nem akartam ilyen instrumentumba fektetni, pedig így utólag jó lett volna (igaz, az én gondolkodásomtól távol van, és még mindig nem vagyok meggyőződve arról, hogy az országok nemzeti digitális pénzei megjelenésekor nem fognak-e véget vetni a kripto devizáknak). A modell eddig hellyel-közzel jól működött, itt-ott egy kisebb eltéréssel, de a tendenciát szinte tökéletesen követi. Korábban már feltettem a Bitcoin várható mozgását, amit nagyon sok világpolgár ismer, no a Bitcoin grafikonja ezért mozog úgy, ahogy mozog. Hiperinfláció a pénznyomtatás miatt általában csak háborús körülmények közepette, vagy háborút követően alakul ki, viszonylag ritkán eszement országvezetők ostoba tevékenysége eredményeként. A többivel egyetértek.       
kozi723
kozi723 2021. 01. 19. 08:59
Előzmény: #34404  kozi723
#34405
kozi723
kozi723 2021. 01. 19. 08:58
Előzmény: #34402  Benekim
#34404
Az "átváltással" sajnos nem vagyok tisztában, mert ilyesmivel még nem volt dolgom. Nem tudom, hogy mit fognak tudni vele kezdeni, de az 500 usd az horror. Én Frankfurtban szerettem volna megvenni, Erste Bef. Zrt.-nél vettem üzletkötőn keresztül, mert a netbrókerben nincs a termék. Akkor épp viszont valami nem volt oké Frankfurtban. Azt az üzletkötő nem mondta hogy technikai probléma adódott, vagy egyszerűen Frankfurtban sem forgalmazzák már a terméket, de végül a bécsi xetran sikerült teljesíteni a megbízásom. Azonban én jelenleg is látom, hogy Frankfurtban van kötés, íme: 
https://www.boerse-frankfurt.de/equity/china-mobile-ltd ;
ISIN: HK0941009539
https://www.investing.com/equities/china-mobile?cid=963522
4,60-on vettem, és ezt már tényleg hosszú távra szánom, majd valahol 9-10 euro között eladom :D 
Boole 2021. 01. 19. 08:40
Előzmény: #34401  Feketefoton1
#34403
Az oroszok is több vakcina fejlesztését végezték. Ami korábban a kutatókhoz eljutott egy 30 oldalas anyag, az még a régi eljárás szerint készült vakcina elsődleges teszteredményeit tartalmazta (ez talán 100 tesztesetet elemezve). Az orosz politikusok túl gyorsan rámozdultak erre és beszéltek róla, amikor még talán nem kellett volna. Keletre általában nem olajos alapú, hanem un. tojás alapú zárt burok kötődésű a vakcina, ami kevesebb mellékhatást okozhat. Aki olajos magvakra allergiás, annak a keleti egyébként ezért lenne jobb. Úgy tudom, hogy miután a Pfizer/Biontech bejelentette az új technológiával készült vakcina eredményeit, akkor az oroszok azonnal elkezdték az mRNS kísérletet és gyártást. Az orosz virulógusok talán a legjobbak a világon. A vakcina messenger RNS-t, genetikai anyagot használ, amelyet sejtjeink használnak fel fehérjék előállításához. A molekula - röviden mRNS-nek hívják - törékeny, és természetes enzimeink darabokra aprítják, ha közvetlenül a testbe fecskendezik be. Az oltás védelme érdekében a Pfizer és a BioNTech az mRNS-t lipid nanorészecskékből álló olajos buborékokba csomagolja. Most már szerintem az oroszok is az új technológia szerint gyártanak. Kérdés, hogy melyiket használják a tojásost vagy az olajost, na ezt nem tudom.  
Benekim 2021. 01. 19. 08:21
Előzmény: #34359  eurocent
#34402

CHL téma.
Kivezették, kivezetik a NYSE-ről a részvényt. Hol tudjátok venni még CHL-t? Nekem megmaradt a Randomnál, most vizsgálják, hogy mit tudnak vele tenni, mert csak HongKongban tudják elvileg visszaváltani, de 500USD a váltása...
Állítólag van még Stuttgartban, oda viszont nem férnek hozzá. Milyen formában vásárolható még a részvény, kinek milyen infója és platformja van?
Köszi az infókat.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 01. 19. 07:27
Előzmény: #34397  Boole
#34401
úgy tudom az orosz is harmadik generációs,nem legyengített vírus.Az EU-nak az volt vele a problémája ,nem volt meg a III. fázisteszt ...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek