Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eurocent 2021. 01. 16. 11:58
#34280
Most azt valószínűsítem, hogy US500 futures ha be is esik, akkor az csak korrekció lesz/megveszik és jó eséllyel idővel 3930-ig emelkedik az árfolyam.
RIG:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210116v00v6cmgk.png
 
RIG csúcstechnikával és más módszerrel egy visszahúzódást sejtet, aminek célára kb 2,64, az időzóna is adott. Támpontként még annyit, hogy az árfolyam várhatóan vagy azonnal, vagy korrekciót követően, eléri legalább a 3,72-es szintet. A december 29-én indult emelkedés szerintem 4,4x-nél magasabbra nem mehet.
PLTR: 
Jelenleg úgy gondolom, hogy PLTR legalább 21.6 közelébe le fog esni. Ott eldől, hogy tovább esik vagy fordul.
Törölt felhasználó 2021. 01. 16. 11:19
#34279
hellforceone 2021. 01. 16. 10:43
Előzmény: #34277  hellforceone
#34278
Ja és annyit még, hogy ha ki is szállok, biztos, hogy vissza fogok szállni. Azt nem szeretném viszont, hogy állandóan ki-be ugrálok és a broki jár jól, én kevésbé. Amit megvettem az elején, azt még mindig tartom, pedig az a pakk már több, mint duplázott, csak azóta volt egy 21,8 körüli vételem még, az a nagyobb csomag. Ha netán tényleg új csúcsra menne, akkor valószínűleg 2/3 eladás, a többi marad azért. A lockup-al kapcsolatban egyébként itt egy cikk is, ajánlom figyelmedbe ;)
https://marketrealist.com/p/is-palantir-a-buy-or-sell/
hellforceone 2021. 01. 16. 10:38
Előzmény: #34275  drexler76
#34277
Mivel mindenki korrekciót vár - én is, de nem crasht egyelőre - és a piac szerintem is kezd lassan elég toppinak tűnni, így szerintem az itt is várt 10-es árfolyamsáv eléggé hívogató lehet. Bár én annyira mélyre nem várnám, mint Boole, 14 környéke, én inkább 18 körül, ahol ha jól emlékszem betöltetlen nagyobb rés is van. A következő 4 hétben, ha esetleg végre maga mögött tudná hagyni a 26-os árfolyamot, akkor viszont akár egy új csúcsot is kinézek belőle, ugyanis a 26 környéke olyan, mint egy kukta fedele, nagyon alatta tartják, de ha egyszer elszáll... ráadásul a pénz szerintem igencsak gyorsan rotál most az új papírok, EV gyártók és minden, ami velük kapcsolatos között. Szóval nem tartom kizártnak, hogy a pár hete oldalazgató PLTR egyszer csak újra a horda szemébe ötlik és rá vetik magukat. A lockup vége viszont tényleg sérülékennyé teheti, ráadásul ahogy a napokban olvastam, PLTR eléggé pro trump beállítottságú, szóval a Biden kormányzat alatt akár szenvedhet is, ennek még mélyebben utána akarok olvasni. Egyelőre elég szép nyerőm van rajta és elég nagy a pakk is, jó lenne, ha nem olvadna el...
totoro
totoro 2021. 01. 16. 09:50
Előzmény: #34274  vvince
#34276
Ez a 25 év alatti adókedvezmény ez megint csak arra próbál hatni, hogy a fiatal, kevésbé iskolázottak szüljenek minél hamarabb, minél többet. A lányom 24 lesz mire befejezi az egyetemet, nála nem oszt, nem szoroz.
drexler76
drexler76 2021. 01. 16. 09:22
Előzmény: #34270  hellforceone
#34275
A PLTR várakozásaidat kifejtenéd kérlek bôvebben? Hol látnál benne jó beszállot, milyen idôtávon? Illetve a lockup szted hogy befolyasolja az arfolyamot? koszonom szepen!
vvince
vvince 2021. 01. 16. 09:18
Előzmény: #34246  trader21
#34274
A kozepsu ujjra vonatkozoan, a kozep es feldo retegnek szerintem igazan beleferhet hogy egy korbol kimarad. Eddig 10 even keresztul folyamatosan nekik kedvezett a kormanyzat, holott a melyszegenyseg merteke drasztikusan nott, az also reteg, a leszakadtak aranya emelkedett. Pont a progressziv 18/36%  szja-t toroltek el, ami csak nekik kedvezett, +csok amivel szinten ok tudtak elni mivel az also reteg ezzel egyutt is tavol van az ingatlan-vasarlastol. Tudatos volt ez nyilvan a Fidesz reszerol, kedveztek a szavazobazisnak.
A poszt 2. reszevel egyebkent egyetertek, hasonloan velekedek.
Tagore
Tagore 2021. 01. 16. 09:15
Előzmény: #34269  pomperj
#34273
Sajnos a politika nem megkerülhetetlen, de soha nem kérdőjeleztem meg a liberalizmus eszmeiségét.......ahogy ez drámai módon része lett egyes államok politikájának.
Tagore
Tagore 2021. 01. 16. 09:08
Előzmény: #34269  pomperj
#34272

Van egy gond: nem tudok angolul.......
Német nyelvterületen élek, tehát csak a rajzolat érdekel ebben a vonatkozásban.
hellforceone 2021. 01. 16. 09:08
#34271
A maszk gyártó rajongóknak figyelmébe (ha még nem tudjátok esetleg) No.-ban hétfőtől kötelező a PPE vagy PPT vagy mit tudom én milyen maszk. Ha itt elkezdik, lehet, hogy hamarosan a világon mindenütt kötelező lesz - már csak a fertőzőbb variáns miatt is - és akkor APT, LAKE még felkapottabbak lehetnek. Nekem egyik sincs, nem is volt, csak egy megjegyzés 
hellforceone 2021. 01. 16. 08:59
Előzmény: #34263  lngnl
#34270
PLTR nem bír megküzdeni a 26-os szinttel. Tegnap hatalmas ugrás fel, majd egész nap adták újra. Lehet, hogy csak a hétfői szünet miatt ütöttek meg mindent, nem tudom. Mindenesetre jó lesz most már figyelni rá, még cca. 4 hét és lockup vége... akkor sokat boríthatnak belőle a piacra. Ha addig valahogy megindulna fel és elérné az elképzelésem (amit inkább le sem írok), akkor dobom és kivárok. Hosszúra kalkulálok vele, de szerintem lesz itt még jobb beszálló. Viszont TLS nagyon szépen ment, lassan megvan a dupla, utána fele csomag elad, a másik fele megy majd magának. Ha korrigálni fog egy jót, akkor majd visszaveszem.
pomperj
pomperj 2021. 01. 16. 08:40
Előzmény: #34267  Tagore
#34269
A chartja hajaz arra, amit itt daytrade mufajban vezetgetek.
.
De az a politikai kommentar, azzal nehez egyeterteni.
230 ev  alatt osszesen 2 elnokot impeach-eltek. Trump 1 ev alatt behozta oket.
Es hogy az "approval rating is high? " Soha elnok nem volt ilyen nepszerutlen, lasd Economist vezercikke.
Azt meg, hogy " It was a fake "insurrection" largely led by left-wing agitators " naponta kapom en is,
 a vegkepp  eszement republikanus szelsesegek hir-gyarabol. 
Daneric lehet jo trader es Elliott-os,  de ettol meeg nem kene bemasolni politikai szelsesegeket.
pomperj
pomperj 2021. 01. 16. 08:29
#34268
1)Az Olaj hajszallal, de nem birt uj topot utni ahogy vartam, 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210115v01ub0xkb.jpeg
.
hanem  0.1 pont hiannyal kisebb lett. 
Igy  csonka lett wave(iii), es elindult wave(iv). A support 50-51 savban lehet.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210116v00vf8fr.jpeg
,
2)Az NG tovabbra is erosebb,
a keddi 2.90 csucsot kell attorje a folytatashoz felfele.
.
3)DOW 31.223 csucsat nem erositette meg SPY, 
szoval az indexek kozott is divergencia van.
Az SPY--VIX kozott mar 1.5 honapja, nov.26 ota van divergencia. 
Es tegnap 2 pontot emelkedett a VIX, most 24 felett jar.
,
A mania mostani szakaszaban a SPAC-okat imadjak, (Special Purpose Aquisition Comp.)  
Lenyegeben olyan IPO-k, amik begyujtenek sok penzt, es nem mondjak meg mire koltik. Jo nagy reszet penny stock vasarlasra, amiket gondosan nyomatnak mint  kovetkezo csodareszvenyt a mediakban, hogy miutan megvettek oket, maris raugorhassanak a robinhood csapatok.
Csak decemberben 1 trill reszveny  cserelt gazdat az OTC piacon a pennystock mufajban,
az 20x annyi mint maskor, irja a Bloomberg.
,
Ugyanez ment 2000-ben.  
( erdekesseg, 2000. jan.14 volt a Primary hullamnak a vege, most eppen fibo 21 evvel vagyunk utana.
Es a korrekcio akkor 2.5 evig tartott, -40% )
,
Tegnap a Russell (IWM) index is elesen lefordult, abban kisse tisztabb a szamozas. Kesz van felfele a struktura, elindult ott is lefele,  es i-ii keszen van.
.
4)A long Bond futures 167.5 volt tegnap, es az is fordulni latszik. 
Ezt a pontot (1)nek szamozom. Ha nem tevedek, a Bond futures innen elesen megindul fel, wave(2),  mert oda fog menekulni sok-sok smart penz.  A tema itt keveseket erdekel.
,
5)A Dollar Jan.6 ota erosodik. Az Euro 1.2040 toreset ostromolja. Ha letori, sokkal melyebb a target.
Nagy volt itt is  a szkepticizmus, mint szinte mindenhol abban, hogy USD erosodni tud.
A Dollar erosodesbe fordulas persze, ahogy szokta, eros signal, es nem tesz jot a tozsdeknek.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210108v02u7zadu.jpeg
.
Most viszont mar wave(iii) indul, erosebb mozgasi szakaszba ert
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210116v00vqtyxz.jpeg
.
6)A GLD nov.26 ota felfele korrigalt egy zurzavaros, de talan WXY alakzatban, ami kesz 1963-nal. 
Es eleg hevesen megindult le. Az a gyanum, ez mar wave(3) lehet az esesi sturkturaban. 
Meeg maradt nalam AU, de kedden ettol is megvalok.
,
7)Nem szoktam BTC-t kommentalni. 
Most egy wave(4)=ABCDE oldalazo flag alakzatban lehet, es meg egy felszurassal keszen lehet a rally.
Vagy mar nem lesz ra eleg likviditas? lehet, hogy mar (3) hullamra keszul lefele.
En barmelyik 60min csucson eladnam, ha lenne.
Tagore
Tagore 2021. 01. 16. 08:28
#34267
Tagore
Tagore 2021. 01. 16. 08:00
#34266
Bár Daneric nem mindig van a top előrejelzők listáján, de a WLSH grafikonok ----hetes, hónapos----- ED-re hajaznak. Két lehetőség jön szembe ----szokás szerint---- melyet az olajár szempontjából is érdemes megnézni távolabbról(20 év): nem zárom ki, hogy csak egy B hullám jön fel, és talán már most fordul egy C-be. Ez csak akkor lehet igaz, ha a mély leszúrásokat ----1999, 2015,2020 -----"zaj"-nak vesszük (Cimballi szavait idézve).
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 16. 07:14
Előzmény: #34263  lngnl
#34265
BCRX és HTOO a legstabilabb papírojaim, illetve APT a legstabilabban szar 😂
Tocke
Tocke 2021. 01. 16. 07:07
Előzmény: #34258  trader21
#34264
Lementettem top kommentként magamnak az összefoglalód, mert nagyon tudok vele azonosulni. Stocktwitch-en is aktív vagy? Ha igen, akkor elárulod az ottani felhasználóneved? Vagy ha más platformon is tudnék olvasni tőled infot, véleményt, szívesen követnélek. Emailem: tocke.hu@gmail.com
Köszi!
lngnl 2021. 01. 16. 04:05
Előzmény: #34249  JeGeMeLOV
#34263
En megusztam csak -3% al, de en meg vettem is PLTRt:). Hetfon azert figyelni kell mert adhat infot keddre.
lngnl 2021. 01. 16. 04:03
Előzmény: #34259  somebody
#34262
Hamar felhoztad: “ Maradjunk annyiban,hogy ez a cucc 80% -ba azt viszi el, aki élet halál között van amúgy is. ”
Felcsesz ez az altalanos hozzaallas, konyorgom ott van a 80% aki esetleg 2-5 evvel tobbet tolthet a csaladjaval. Gondolj bele ha a szuleidrol lenne szo. Ott a masik 20% aki meg barki lehet akar a testvered is. Szoval nem kell ezzel az altalanositassal jonni. Sokan halnak meg es ez nem jo.
Cipolla22 2021. 01. 16. 00:47
Előzmény: #34203  JeGeMeLOV
#34261
Az az állítás, hogy aki megkapja a vakcinát kevésbé fertőz kb az összes vakcinára igaz. Ezt nem részletezi a cikk. Ma direkt erről kérdeztem a témában jártas ismerősömet tőle van az infó. De ha Nektek más van, akkor osszátok meg. Ezért engem félrevezetett a cikk, én is azt hittem ez egy plusz feature, amit a többi nem tud.
De ami jól látszik, hogy jönni fog márciusra egy harmadik hullám a sok mutáció miatt. Szerintem érdemes lassan eltenni a nyerőket és később bevásárolni. De ne legyen igazam...
Ami nagyon beteg, hogy eljutottunk oda, hogy bárki, aki fancy részvényt vesz, mesebeli hozamot tud elérni napok alatt. Tudom Ti is erről írtok, de ezt átélni brutális. Ennek csúnya vége lesz. Viszont a kereskedést kár lenne kihagyni az exponenciális fázisban. Csak tudjunk időben kiszállni...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek