Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2018. 08. 27. 23:45
Előzmény: #3952  Törölt felhasználó
#3960
@kisvuk
az előbbi persze neked ment:)
pitcairn2 2018. 08. 27. 23:41
Előzmény: #3952  Törölt felhasználó
#3959
ihol lenne egy másik rejtvény:)
https://www.silverdoctors.com/wp-content/uploads/2018/07/cos07-31-18-005.jpg
a 2011 áprilisa óta tartó gyűjtögetés már 140 millió unciánál 
tart 
https://www.cmegroup.com/delivery_reports/Silver_stocks.xls
azaz sokkal nagyobb mint a Hunt fivérek produkciója 1980-ban
lehet találgatni, hogy mire kell ez:)
persze lehet, hogy csak a rekord short pozícióikat fedezik vagy vmi hasonló...
guantanamo
guantanamo 2018. 08. 27. 23:16
Előzmény: #3957  Tibi0002
#3958
Ha meglesz egy kanadai deal is, akkor biztosan megy még.
Tibi0002 2018. 08. 27. 23:06
#3957
Vajh meddig megy az sp500? 3080, ahogyan Boole várta? Vagy tovább? Esetleg 2900-on nem is jut túl? Meglátjuk.
Törölt felhasználó 2018. 08. 27. 22:12
#3956
CBA shorttal kapcsolatban:
https://www.youtube.com/watch?v=GhSJV-jKyrI
Ha a Bankwest uzletagat is hozza adjuk akkor 80%-a a bank hiteleknek a jelzalog piacon van (lakashitelekben).A retail szektorban a hitelek tobb mint 94%-a lakas es ingatlan hitelekbol jon.A bank hiteleinek kozel 30%-ban kulso forrasokbol fedezi (AUD;USD;GBP;EUR).A hitelek 41%-at mortgage brokereken keresztul ertek el 2017-ben, jelenleg ez 36%.A mortgage brokerek dijazasa attol fugg hogy milyen nagy es milyen hosszu futamideju lakashitelt ertekesitenek, attol fuggetlenul, hogy ez mennyivel noveli mind a hitelfelvevo mind a bank kockzatat.Raadasul aki nem general megfelelo "forgalmat", nem ertekesit megfelelo mennyisegu hitelt az elveszitheti engedelyet hogy a CBA-nal lakashitel krelmet adhasson be.A meghallgatason pedig az ugyvezeto azzal indokolta ezt a gyakorlatot hogyha ok nem folyositanak hitelt (magasabb kockaztu hitlet aminek a kimenetele mind a bank mind az ugyfel szamara ketseges) akkor az ugyfel a konkurenciahoz fordul es azoktol fog hitelt felvenni.;)
Aki esetleg nem latta a Big short cimu filmet annak ajanlanam megnezni.
guantanamo
guantanamo 2018. 08. 27. 21:41
#3955
Gázzal mi a helyzet szerintetek? Nem vagyok benne a témában.
guantanamo
guantanamo 2018. 08. 27. 21:31
Előzmény: #3953  pomperj
#3954
Ezt én is néztem, mivel érdekelt vagyok benne, eléggé túl volt adva.
pomperj
pomperj 2018. 08. 27. 21:00
Előzmény: #3952  Törölt felhasználó
#3953

A cukor hirtelen felugrott. Lehet, hogy megse annyira jo a termes Indiaban es Malajfoldon, es nem lesz akkora iden a tultermeles? vagy az elhuzodo monszun miatt megrohad a foldeken?
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180827v00ob1y7w.jpeg
.
A korabbi ezzel kapcsolatos megjegyzesek es varakozasok szerintem megkezdodtek.

http://keptarhely.eu/view.php?file=20180803v00ofkwvb.jpeg
Törölt felhasználó 2018. 08. 27. 20:45
#3952
https://www.youtube.com/watch?v=Na9o8RzXYzw
van aki foci mecseket nezz , van aki a piac figyelese ill. munka mellett ilyen dolgokat hallgat...
;)
Törölt felhasználó 2018. 08. 27. 20:42
Előzmény: #3950  pitcairn2
#3951
tudom hogy tisztaban vagy vele hogy milyen lufi van itt, ill. hogy jo szandekbol irtad.Szerintem a velemeny kulonbseg abbol van hogy nem elsz itt, mo-on is egyre tobb keruletben lehet felfedezni ingatlan lufi jeleit az extrem hitelezes miatt.Peldaul nehany hete foglaltam szallast airbnb-n.Ami erdekes volt hogy mo-i szallasnal vagy 5-6 kulonbozo helyrol kellett kapcsolatba lepni.Az esetek nagy reszeben a tulajdonos nem tudta, hogy jovore meg birtokolni fogja-e az ingatlant.(pedig eleg jok a review-jaim).;)6 megkeresesbol 2-nel kaptam korrekt valaszt, mindkettonel uzletszeruen tobb ingatlan berebe adasaval foglalkoznak.Lenyeg ahol elek, nem tudsz atlagosnal jobb fizetessel normalis ingatlant vasarolni, ha betartod a szabalyokat.
https://www.youtube.com/watch?v=zlTGq5M74AQ
pitcairn2 2018. 08. 27. 19:53
Előzmény: #3947  Törölt felhasználó
#3950
egy szóval nem vontam kétségbe, hogy az ausztrál ingatlanpiac extrém lufiban van
sőt az ingatlanos topic-okban gyakran szoktam körberöhögni a többi tök üres "ingatlanlufi" országgal együtt Ausztráliát 
azért az vhol édes, hogy a mi bölcs központi tervezőink előszeretettel fújnak obszcén méretű ingatlanlufikat a világ legüresebb államaiban... (pl. Kanadában, Ausztráliában, Svédországban, Norvégiában, stb.)
Boole 2018. 08. 27. 19:40
Előzmény: #3932  pomperj
#3949
LAC
Én éppen hétvégén számolgattam, hogy az új céges felállás és az egyéb hasonló vállalati értékeltséget alapul véve, nem beleszámolva a várható későbbi termelési kalkulált céges eredményeket, még konzervatívan is most akár 9 USD árfolyamot is reálisnak tartom. De azt kívánom, hogy legyen neked igazad, mert akkor ha jól számolok, akkor 18-20 USD lehet 5 év múlva. Diszkont nélkül a 22 USD-t is meghaladhatja 5 év múlva.
RIG mostanában nagyon be van ragadva.
opandup 2018. 08. 27. 19:38
#3948
Érdekesek ezek az  SP500 és Nasdaq csúcsok...már egy hónapja tartó negatív divergencia van és a nagy csúcsra emelkedés közben se az RSI se az MFI meg sem mozdul felfelé..ez nem éppen egy tartós emelkedést vetít előre..meglátjuk
Törölt felhasználó 2018. 08. 27. 19:24
Előzmény: #3927  hellforceone
#3947
Bocs de eppen pitcairn2 altal kedvelt temarol van szo; igazabol nem csak Tibinek es masoknak de szamodra is ajanlanam ennek a temakornek a tanulmanyozasat.
A jegybankok piaci beavatkozasa 2008. ota abszolut nem egeszseges.Azon egyelore csak elmeletileg vitatkozhatunk hogy a kisebbik rosszat valasztottak.Nem ketseges hogy lesz komolyabb piaci valsag inkabb a kerdes hogy mikor es hogyan fognak reagalni ra a mi kis jegybankar barataink.
QE egyebkent mukodik, lathato a Japan peldabol, azt azert nem mondanam hogy sok piaci szereplo nyertese lenne neki.Azonban QE nem mukodik ugy hogy az osszes jegybank egyszerre csinalja, talan mar erre rajottek a mi kis akademikus barataink.Vilag gazdasag nem 1 gep, vagy egy termosztat amit ide-oda lehet tekergetni.Vilag gazdasag emberek millioi, milliardjai ill. ahogy ezek az emberek viselkednek bizonyos helyzetekben.
Hiaba csokkentettek a kamatokat az emberek csak nem akarnak joval tobbet kolteni, persze ha nincs mibol ugy azert nehez lenne.Johetnek meg majd ujabb QE-k, helikopter penz, amikor is egyes piaci szereplok penzt fognak kapni az allamtol kulonbozo urugyekre hivatkozva.Ez semmi mas mint a problema lecserelese 1 masik problemara.A jelenlegi helyzetben sem a biztositok sem a nyugdij alapok nem kepesek megfeleloen mukodni, ez pedig tovabb fokozza a jovobeni nyugdij rendszer problemjat a nyugati vilagban.
Ha sokaig folytatodik ez az almokfutas akkor rovidebb idon belul 5-10ev vagy 1 kollektiv szoc-komunista rendszerbe erkezik a vilag vagy katonai konfliktussal fog vegzodni.Persze lehet hogy tul borusan latom es megusszuk helyi felkelesekkel.Meg az is lehet hogy a krypto fanatikusoknak lesz igazuk es tobb szaz krypto penzel fogjuk helyetesiteni  jelenlegi penzugyi rendszert.
Törölt felhasználó 2018. 08. 27. 19:05
Előzmény: #3931  pitcairn2
#3946
Altalanossagban igazad is lenne; azonban most megint mashogy latom.
Au-s ingatlan piac mar 2008-ban is lufiban volt.Azota az arak 2-3-szorozodtak, mikozben a berek ennek a toredekevel nottek, sot egyes szektorokban a berek csokkentek.Mindket piaci szereplo csalt a bank es a hitelfelvevo is; ez jarult hozza hogy extrem mennyisegu credit lett hozza ferheto.
"Housing markets are not about supply and demand of houses.Its about the supply and demand of credit."
Az igy letre jott jelzaloghitelek igazabol semmi mas mindt "ki tud nagyobbat mondani, hazudni" egyik piaci szereplo sem rendelkezik megfelelo biztositekkal es mindket fel extrem modon leverage pozicioba kerult.
A jelenlegi helyzetben a hitelfelvevok min. 5-10-szeres tokeattetelben vannak, sok helyen pedig a biztositekot egy vagy tobb masik ingatlan adja aminek az erteke (ugye az extrem modon elerheto credit altal lett kiszamitva); a bank reszet nem hiszem hogy magyaraznom kellene neked, eleg ha a hitelek 5-8%-a bedol es akkor vege a tortenetnek.
Masik fontos tenyezo, hogy a hitel elbirlatok szigorodnak, szigorodtak eppen a vizsgalatok miatt.Ez csokkenti a piaci szereplo szamara felhsznalhato credit mennyiseget, ami miatt az ingatlan piacon mar most megfigyelheto a visszaeses jelei.A kovetkezo 3,5-4 evben pedig kifutnak a korabban elfogadott interest only hitelek, ami azt jelenti hogy olyan hitelekkel kellene potolni ennek a hitel tomegnek a mennyiseget, amiben mar magat a hitel egy reszet is kell fizetni nem csak a kamatokat, ami miatt meg kevesebb piaci szereplo lesz kepes megfelelo mennyisegu hitelhez jutni ami kepes lenne kompenzalni a visszaesest.
Velemenyem szerint nem az a kerdes, hogy  eshetnek-e a bank rv-ek hanem hogy mekkorat es milyen idoszak alatt.
egy kockazatrol azonban nem beszeltem, ez pedig ha a kormany ugy dont, hogy betiltja a penzintezetek, bankok shortjat.Na akkor nyilvan ezzel a short otlettel, kereskedessel nem lehet majd penzt keresni, viszont eppen a short poziciok csokkentettek, hogy a bank rv-ek meg extremebb lufiba legyenek, ha ezt beszuntetik akkor igaz hogy a spekik es hedge fundok nem fognak penzt keresni a bank rv-ek arfolyam esesebol azonban az atlag John bacsi es Julia neni meg nagyobb veszteseget fog elszenvedni az ugynevezett befektetesein ami a bank reszvenyekben van, ugyanis nem lesz veteli ero meg 70-80, de meg talan 90%-al lejjebb sem.
Szoval a bereknek nagyon gyorsan nagyon nagy %-ban itt en min. 25-30%-al kellene nonie, ez nem mo ahol a berek alacsonyak es ha az ember utazik 2-3 orat repulovel akkor ugyanazzal a szaktudassal mar 3-5, esetenkent 10-szeres fizetest is kereshetnek.
pitcairn2 2018. 08. 27. 16:07
Előzmény: #3944  pitcairn2
#3945
persze inflációval kiigazítva vannak mínusz 2,7%-os az USA betéti kamatok, egyébként az un. "kamatemelés" (vagy mi a szösz...) ellenére is 0,2%-on felejtették őket...
pitcairn2 2018. 08. 27. 16:05
Előzmény: #3942  Boole
#3944
ha nem lenne kényszer, akkor akár még - a most mínusz 2,7%-on álló - betéti kamatokat is a hivatalos inflációs ráta fölé lehetne emelni, de ez az "erős" (kac kac...) gazdaság még az alapkamat esetében sem képes elviselni ezt...
guantanamo
guantanamo 2018. 08. 27. 16:01
Előzmény: #3941  guantanamo
#3943
Boole 2018. 08. 27. 16:01
Előzmény: #3939  pitcairn2
#3942
Már a szép csendes kamatemeléseken kívüli kényszer nincs.
guantanamo
guantanamo 2018. 08. 27. 16:01
Előzmény: #3940  guantanamo
#3941

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek