Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
guantanamo 2018. 08. 11. 17:35
Törölt hozzászólás
#3240
McDee 2018. 08. 11. 16:18
Előzmény: #3237  Tazsomaru
#3239
Hogy bírja a gyomrod? Egy kb. -0.5 deltából 4 nap alatt átment delta-semlegesbe. Ez ideális kiszálló szint. Ha itt később 50% lesz a megtermelt prémium, a két strike szint még mindig veszteséges lesz. Ha az árfolyam nem horgonyoz le itt, akkor  drága lesz a delta-semleges pozíció tartása.
Törölt felhasználó 2018. 08. 11. 15:44
Előzmény: #3237  Tazsomaru
#3238
huh!... remélhetőleg mosmá' szép nyugiban maradnak a lejáratodig és nem kezdenek el feleslegesen ficánkolni...;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 08. 11. 15:16
Előzmény: #3236  Tazsomaru
#3237
Ezt még tartom. Prémium 50%-a kellene. Most így áll.
https://www.screencast.com/t/fkW88iToWBr
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 08. 11. 15:11
#3236
A PUT kiírásokat inkább akkor alkalmazom, ha tartanám is a céget egy BH portfólióban. PBR-t inkább nem. Helyette nyitottam inkább speka pozíciót EWZ-ben. Egy 30-38-as strangle a szeptemberi lejáratban.
https://www.screencast.com/t/JXuRWvnJ
Törölt felhasználó 2018. 08. 11. 15:07
Előzmény: #3234  Tazsomaru
#3235
igazad van, meglehetősen kellemetlen tud lenni egy váratlan early assignment... vagy akár kalkulált early assignment, de nemszeretem alaptermékkel. Grat, legfőbb szempont mindig a tőke védelme!
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 08. 11. 15:03
Előzmény: #3232  Törölt felhasználó
#3234
Amikor PUT opciót írok ki, azzal is számolnom kell, hogy az alaptermék birtokomba kerül. Átgondoltam a helyzetet és arra jutottam, Brazilia,, PBR nem az én világom. Nem szeretnék PBR-t és semmilyen brazil céget a portfóliómba, így lezártam a pozíciót. 
https://www.screencast.com/t/G5mxrvB8S
pomperj
pomperj 2018. 08. 11. 14:05
#3233

Van 3 megjegyzesem a mostani idok ertekelesehez a tozsde -tortenelem historikus skalajan.
.
1)Az elso az Tesla/Musk idea, hogy privatizalni akarja TSLA-t. Egy hete itt,  a kis szamolasom vegeredmenye az volt, hogy nem lesz az olyan konnyu, hiszen 60-80Mrd dollar kell hozza, es az nagyjabol az eddig ismert egyik legnagyobb privatizalasi kiserlet volna. Tegyuk fel, hogy kicsit pesszimista voltam, es kicsivel jobbak a szamok.
.
De mit mond a hasonlo ugyekrol a tortenelem?
Melyik is volt a megelozo ketto hasonlo, akkoriban oriasi publicitasi akvizicio? Erdekes modon, akarcsak most,  azok is tozsdei csucs idejen voltak (2000 es 2007 evben), es nocsak, mind  a kettonek csufos kudarc lett a vege.
.
A)Kevesen emelkezhetnek 2000 evre. Akkor az USA internet oriasa a AOL volt, mely minden USA haztartasba elvitte az internet szolgaltatast. A nagy lelkesedesi lufiban AOL  megvette a TimWarnert, akkor a legnagyobb szorakoztato/tartalom szolgaltato ceget. Oriasi unneples volt, 100Mrd feletti reszvenyes es  adossagcseres konstrukcioban.
Az orias-akvizicio utan nehany hettel megvolt a 2000. ev tozsdei csucs. Aztan persze kiderult, hogy az egesz akvizicio egy csodtomeg, es vissza kellett csinalni. 
.
B)Arra is kevesen emlekezhetnek, amikor 2007 oszen , szinten a tozsdecsucs elotti honapban, az orias  texasi energiaszolgaltatot, TXU, vettek meg, LBO konstrukcioban. A nagysagrendre mar nem emlekszem, talan 50-80Mrd USD volt. Es mi tortent? Akik finansziroztak  azok mind alaposan rafaztak, mert a tozsdecsucs utan, talan 3 evvel kesobb csodbe ment.
.
C)Elon Musk most, a 2018 tozsdecsucs idejen csinalja TSLA-val az LBO-t. 
Nem szeretnem megjosolni a veget, de TSLA ertekalapu osszehasonlitasat megcsinaltam a Ford-al, itt van elobb. Kar lenne erte,...pedig alighanem ugayugy vegzodne mint a masik ketto.
.
Summaty? Valamiert a tozsdei csucsok mindig egyutt jarnak nagy akvizios manoverekkel...es mindig megbuknak.
.
2)Ez az agusztusi lassu tozsdei SPY emelkedes erzesre is nagyon hasonlit a 2000 augusztusi emelkedeshez. 
A volatilitas lassan csokken,  mindenki igen jol erzi magat, az egen nincs egy felho sem,  veszelynek sehol sincs nyoma. Ez a Minsky-moment esete.
Minsky egy amerikai kozgazdasz, aki eppen ezt figyelte meg: a nagy es hosszu stabilitasi idoszak utan egyszercsak bekoszont az instabilitas korszaka. Amikor az bekoszont,  azt elneveztek Minsky-moment-nek. 
.
Nos, a VIX most leesett 10 szintre, Tipikusan ez a  Minsky szignal. 
.
3)A bond piaci spread-ek mindig jol mutatjak, hogy a piac mennyire aggodik vagy mennyire gondtalan. 
.
Most a US Treasury es a Corporate bond spread nagysaga a szokasos kb. 160-200  bazispontrol (1.6%) leesett 110 bazispontra. Senki nem fel,  a Corporate bond majdnem olyan biztonsagosnak latszik mint a USA allampapirja. Biztos?
.
Es a masik oldalon, mekkora a US treasury es a Junk bond spread? Nos, az szokasosan 500-600  bazispont...szoval a legocskabb cegek hiteleit 5-6%al magasabb kamat igeretevel hajlando a piac megvenni. Normalisan.
De  most mas a helyzet. A mult heten ez a spread is  lezuhant, 340 bazispontra. 
Szoval, ott sem fel senki...batran veszik tovabb a leggyengebb cegek hiteleit,  es ha meg tobb lenne, akkor  meg tobbet vennenek. 
Hmmm--- mi is a helyzet Torokorszagban? 
.
Minden keszen all egy latvanyos fordulatra.
  
Törölt felhasználó 2018. 08. 11. 13:41
Előzmény: #1104  Tazsomaru
#3232
Ezt sikerült végül kicsivel 1.0 fölött visszavenni?
Törölt felhasználó 2018. 08. 11. 12:57
Előzmény: #3228  Tazsomaru
#3231
Yo!! ;)
pitcairn2 2018. 08. 11. 12:50
Előzmény: #3227  Törölt felhasználó
#3230
a 2016-os katonai puccskísérlet óta lett ennyire paranoid és talán nem ok nélkül, mivel az életéről lehet szó
pitcairn2 2018. 08. 11. 12:48
Előzmény: #3225  Törölt felhasználó
#3229
nem hinném, hogy túlzottan sok értelme lenne egy efféle terméknek, mivel még sohase botlottam ilyenbe:)
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 08. 11. 12:35
Előzmény: #3225  Törölt felhasználó
#3228
GLD - short, SLV - long. ;)
Törölt felhasználó 2018. 08. 11. 12:25
Előzmény: #3220  pitcairn2
#3227
Nekem ne mond!Nem vagyok Erdogan hivo,de hanyszor irtam arrol, hogy a torokok mind geopolitikailag, gazdasagilag nagyon fontos tenyezo.Roviden; miutan az eu-val folyo targyalasok megszakadtak a menekult ugy,az eu-s csatlakozasi feltetelek es a halalbuntetes kerdese miatt.Sikerult az amcsiknak osszeugrasztani a torokoket az oroszokkal (egy tevesen lelott vadaszgep ugyevel).Az amcsi kulpolitika nem kerdeses a regioban, meg mindig az osszd meg es uralkodj ill. ugraszd oket ossze majd szallits mindket fel szamara fegyvereket es hagyd oket egymast agyon gyilkolni, majd miutan romma vertek es tiportak egymas orszagait kuldj be amcsi cegeket akik a romokbol ujja epitik az orszagot, persze az amcsi cegek befolyasolasaval.Ez mukodott Irakban es Libiaban is es a sort folytathatnank.Nekem a vilag minden reszerol vannak ismeroseim, barataim (torok, orosz,iran,irak stb.stb.) es amcsibol es jo nehany nyugati fejlett orszagbol.Ami mukodott 20,30,40,50 eve a kulpolitikaban nem hiszem hogy most is fog.Velemenyem szerint hibas az amcsi kulpolitika a regioban; mert az osszeugrasztas helyett egymas karjaiba kergeti a feleket.Ha a tortenelmet nezzuk, torokok, oroszok, iran es kina evszazadokkal ill. evezredekkel elobb leteztek mint usa.Kina amugy is eroltetne a "one belt one road" utvonalat.Ha az oroszok,torokok,iran es kina osszeall ebben a regioban, akkor nekik nincs ellenfel; meg 2-2 tag is eszmeletlen problemat okozhat de egyutt 4-en, nem csak katonailag, gazdasagilag, de elobb utobb akar meg kulturalisan is versenykepesek az usaval.Kik ellen vannak szankciok; oroszok, iran es kinaval szemben megy jelenleg az ugynevezett kereskedelmi haboru, amig a torokoket penzugyileg akarjak megtorni.Erdogan nem 1 szent ember, az hogy diktator, en kicsit tulzasnak itelem; inkabb ugy fogalmaznek hogy abban a regioban 1 nagyon eros kezu vezeto, de ebben a regioban talan nem akkora baj az.Mondjuk az igaz hogy nem 1 diplomaciai bajnok es a kommunikaciojaval is kisebb nagyobb gondok vannak, mar ha a nyugati kulturakhoz hasonlitjuk.A torokok deviza adosaga nem olyan eszmeletlen rossz 35-40%, raadasul az oszetetele sem rendkivul rossz, a folyo fizetesi merleg ill. hianya ami nagyon rossz ill. hogy torokoknek nincsenek eroforrasai, olaj stb.stb. es hogy nem ugy tancolnak ahogy az amcsik es nyugat-europai barataink szeretnek, na az a legfobb problema es nyilvan se Draghi se Powel nem fog QE-be kezdeni, hogy torok allampapirokat esetleg lirat vegyen, nyilvan ha olaszokrol, esetleg irorszagrol, portugaliarol esetleg a wall streeti haverokrol szolna az ugy akkor mar reg leptek volna.Nem tudom meddig pufolik oket de en rossz otletnek tartom; persze az is lehet hogy nehany bankar es befektetesi emberke miatt megy ez a pufoles hogy ok jol betudjanak olcson vasarolni.En egyelore nem veszek semmit mint ahogy korabban irtam a torok etf-rol hogy meg tul korai; de amikor az eem piacokon veget er a verengzes ill. a dollar eleri a csucspontjat, akkor en szep lassan bevasarlok.:MXN,RUB,TRY,CNY es ezeknek a piacaibol, de az meg jo nehany honappal odebb van.
guantanamo
guantanamo 2018. 08. 11. 12:06
#3226
Ugyan, ti is tudjátok, hogy ha valóban itt lenne az armageddon, az túl egyértelmű. Iyenkor szokta a shortokat jól megszivatni a piac.
Törölt felhasználó 2018. 08. 11. 11:39
Előzmény: #3224  pitcairn2
#3225
a GLD/SLV arányszám úgy is csökkenhet, hogy mind a GLD mind a SLV csökken. ilyen helyzetre az általad javasolt megoldás nem jó, mert Te azt feltételezed, hogy SLV nőni fog, de ebben nem feltétlenül van igazad. abban viszont egyetértek veled, hogy a GLD/SLV arányszám csökken. erre tudsz valami pénzügyi terméket akárhol?
pitcairn2 2018. 08. 11. 11:15
Előzmény: #3223  Törölt felhasználó
#3224
pl. beülsz vmi ezüst long pozícióba, a budapesti tőzsdén is van ilyen
Törölt felhasználó 2018. 08. 11. 11:12
Előzmény: #3222  pitcairn2
#3223
@pitcairn2:
Lenne egy kérdésem hozzád:
Nem a török eseményekhez kapcsolódóan, hanem egy régebbi blogbejegyzés miatt, mely szerint a gold/silver jelenleg(1220 USD/15 USD=80) történelmi magasságokban tartózkodó arányszám csökkenni fog a várakozásod szerint.
Tegyük fel, hogy hasonló várakozásom van(=GLD/SLV arányszám csökkenni fog: 80-ról lemegy valahova).
Konkrétan ezt a GLD/SLV arányszámcsökkenést milyen pénzügyi termékkel tudod (és hol) kereskedni?
pitcairn2 2018. 08. 11. 10:38
Előzmény: #3214  Törölt felhasználó
#3222
megjegyzem a török forex adósságállomány is jelentős mértékben a nagy jegybankok segghülye monetáris politikáját dicséri... (QE, ZIRP, NIRP)
annyi különbség azért van a mi devizaadósság válságunkkal szemben, hogy itt devizabevételekkel rendelkező piaci szereplők adósodtak el
chart-trader
chart-trader 2018. 08. 11. 10:29
#3221
Érdemes figyelni az Amazont, egy nagyon szép ékben halad felfelé. Elég kevés a hely, tegnapelőtt megvolt a 4. érintése is a felső vonalnak. Ahogy Kisvuk is írta, figyelni kell mint vezetőt, mit csinál. 1825-1830 a kritikus szintje.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók