Nekem ugy tunik, eros prekoncepcio ez a Dollar-zuhanas, USA osszeomlas hangulat. Mintha regi ISIS website-okat olvasnal ;-). Egyelore a vilag arra a katonai-gazdasagi erore tamaszkodhat, ami az USAnak megvan. . A masik teny az, hogy ha egyetlen tenyezot kell megnevezni, hogy mitol fuggenek a Tozsdek, akkor az micsoda? Hat persze, a kamatok. Vagyis = Bond piac. Szoval nem erdemes a bond piac tenyeivel es trendjevel szembemeno allasponton lenni. Csak igen ritkan.
Szia, Erdekes amit irsz az EEM piacokrol.Sok mindenben egyetertek.Velemenyem szerint ami a fejlodo piacokon zajlik az mar a monetaris szigoritasnak koszonheto ill. a USD hianynak ill. annak magasabb kamatoknak.Nem hiszem hogy ez 1 kisebb korrekcio, szerintem EEM etf peldaul beeshet 28-ig, rosszabb esetben akar 20$-ig is.En penteken 43,14$-on shortot nyitottam benne.Nyilvan ha uj csucsra menne 53$ akkor zarni kell a shortot;de szerintem nagyobb esely van arra hogy a torok es mas fejlodo piacokon a helyzet meg jobban elmergesedik; raadasul jon az osz; szoval egyre tobb dolog szol a short mellettSP500 shortom meg meg van es meg mindig minuszban,de a kereskedes masik oldalan ott vannak momentum oldalon 5 nasdaq ceg amiken gyonyoru profit van; viszont keszen allok likvidalni ezeket ha vegkepp elgyengulne a piac. Egyebkent a deviza piacon adom az EUR,AUD es a CAD-ot is az USD-al szemben.
inkább a sekélyes kliséitek taszítanak:) "diktátorozás",
"Erdogán-hívőzés" + annak a piacgyalázó, "urambátyám" kapitalista
förtelemnek az ünneplése, ami 2008 óta a "művelt" nyugaton folyik...
A torok tema folytatasa. A lira 7.13 volt, amikor neztem. . 1)A fertozes a tozsdekre kiterjedni latszik, de semi katasztrofat nem latok. A legerosebben a 2 EEEM piac, ahol legnagyobb az eladosodas, DelAfrika es Indonezia, nos, ott latni legnagyobb esest, Jakarta ma -3%.
. Az atterjedes megallithatonak latszik, haa kormanyok itt jozanul viselkednek, es nem ontenek olajat a tuzre. Ettol fuggetlenul, pentek ota tobb Azsia piacon uja bear-piavi lehetosegek es formaciok tuntek elo. De a strukturak eddig nem serultek. Ma reggel Kina -1%, India -0.6%, Japan -1.5%. . a)A legerosebb piac India volt eddig. A Majusi oldalazas ota szep (iii) hullam es +10% rally van. A Nifty Index 11500-ig emelkedett, de 2 napja esik. Raadasul "island formacio" alakult ki, mert felfele-gap plus lefele-gap alakult ki. Egyelore azt feltetelezem hogy keszen van iii, induloban lehet wave(iv), es innen ...amint 11.400 ala esik...egy nagyobb korrekcio indult. Lehet, hogy ennel nagyobb korrekcio alakul. . b)Kinaban ma 1.0-1.5% az eses, es a nagy cegekbeol menekulnek jobban. Az SSEC index 3200--->2700 esett iden, es most oldalazo korrekcioban van. . c)Japan NIKKEI gap-el nagyot esett. A 23.000 szint attorese ezzel lekerult a napirendrol, nagyobb korrekcio fog indulni lefele. . Mind a 3 chart itt van: http://keptarhely.eu/view.php?file=20180813v00olkikl.jpeg
A kozel keleti devizak nagy resze kotve van a dollarhoz. Arra leszek kivancsi DAXot mennyire rantja magaval, mert ugye a sok torok bevandorlo miatt azert van kapcsolat.
En elfogadom hogy te nagy erdogan hivo vagy. De ne ess abba a hiaba mint amit Magyarorszagon is el akarnak erni, azt hogy aki nem Erdogan hivo az csak is egy masik oldalhoz tartozhat. A politikai meggyozodes nagyon sok retu lehet. Nagyon sokan lehet hogy Erdoganra szavaztak, de most majd lehet hogy el gondolkodnak. Persze Erdogan elovette a szokasos kulfoldi osszeeskuves sztorit. Ez a hetfoi 7.08 as nyitas eleg verengzos lesz....
Ma éjjel a piacnak azt is be kell áraznia a devizatőzsdén a lírában, hogy Erdogan konkrétan kijelentette vasárnap, hogy _nem_ fog az IMF-hez fordulni. Szóval, pár óra múlva a nyitásnál esnie kellene tovább.
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.