" a dollárindex összeomlására, a CPI index elszabadulására és nyersanyagár-robbanásra számítok ami után úgy vélem végül kétségbeesett kamatemelésbe kezd a FED példátlan tőzsdei összeomlást felvállalva " . Lehet. De evszazados a tapasztalat, hogy valsag idejen a dollar a kiraly. Ehhez a dollar-osszeomlashoz akkora zuhanasok sorozata kell elobb, mint ami most Erdogan-orszagban van. Es akkor sajnos olyan, vagy csufabb lesz a Duna partjain is.
A bond piac jelzese (lasd elozmeny) ma nyitas utan mukodni latszik. Most minden Index piros, es eleg nagyot esnek. (ex SSEC, ami nagy esest probal korrigalni) NIKKEI -1.3% SToxx50 -1.3% DAX -1.6% . Tegnap az DOW es SPY elerkezett a dupla parallel ellenallashoz. Ugy tunik, nem fogja atutni olyan konnyen. A tozsdepiaci hangulat extremen bull. Ha jol latom, BUX is -1.43%, es OTP ma record profitot (89.5Mrd Q2-re) jelentes utan is elesen esik, -2.5%. . Ovatossag.
kb. 18 honap +- 3 honap es a USD csucsa meg lesz, utana minimum 20% de ha hosszabb tavon nezed akar 30-50%-os eses is johet benne evek alatt (5 eves idopontban). Mit szolnal ha azt mondanam hogy a kovetkezo honapokban a USD/RUB-el elmehet 72-90 koze, majd onnan kb. 5 ev alatt 32-37-re is siman eshet. ;) Egyebkent nem vagyok orosz fan; nagypapam 3 evet volt sziberiaban.
aminek ilyen vehemensen keltik a mai "normális" környezetben a halálhírét az az álmoskönyv szerint nem lehet olyan rossz befektetés:) persze ha vki ebbe akar fektetni járjon alaposabban utána a sztori hátterének, én inkább csak zsigerből érzem úgy azt, hogy ez inkább "figyelemelterelés" kategória, mint valódi összeomlás
a dollárindex összeomlására, a CPI index elszabadulására és nyersanyagár-robbanásra számítok ami után úgy vélem végül kétségbeesett kamatemelésbe kezd a FED példátlan tőzsdei összeomlást felvállalva... a "jövőbe látás" kapcsán pedig egyértelmű, hogy a 10 éve tartó rali egy inflációs buborék... nem kell ehhez semmilyen "látnoki" képesség... teljesen egyértelmű, hogy ez a "jólét" és "prosperitás" futóhomokra épül... számtalanszor eljátszották már ezt a történetet és mindig katasztrófával végződött... ha vmi újdonság van itt, az kb. a kétségbeesett eszközpiaci buborékfújás (az un. "kiskedvenc" szegmensekben...) ez azonban még a korábbi keynesianus ámokfutásoknál is veszélyesebb elegyet eredményez, mivel a sztori végén hihetetlen tőzsdei összeomlás dereng...
a vásárlóerő alapján máért GDP paritáson már régen Kína a number 1 és az ipari kapacitások tekintetében is vitathatatlan az első helye ma már Kína világ ipari műhelye és ott buborékfújás helyett inkább a termelőkapacitások és az infrastruktúra fejlesztésére koncentráltak az elmúlt évtizedben is + igen jól állnak az un. "unfunded liabilities" tekintetében is, mivel ott nincs "jóléti" állam a lakossági megtakarítások is felettébb tetemesek (jelentős részben pontosan a jóléti állam hiánya miatt)
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.