Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 04. 13. 09:38
Előzmény: #1856  tberki
#1860
Megint a lenyeg elkerulte a figyelmedet...(Tibi nem Buffet, es ha jol tudom nincs biztositasi cege)... a lenyeg nagyon egyszeru, es eppen a Berkshire Hathaway a legjobb pelda erre...(a kamatos kamat; egyesek szerint a vilag 8. csodaja nem mukodik olyan penzen amit befizettek az adohatosagnak); most hogy az altalad birtokolt ceg fizeti az adot vagy te, esetleg mindketten (orszagoktol es torvenyektol fuggoen) az szinte mar csak reszlet kerdes... a lenyeg a ceg altal elert nyereseg 1 resze, nem hasonloan jo eredmenyeket fog produkalni es a kamatos kamat altal letrejovo emelkedest fogja, erteknovekedest fogja produkalni, hanem ennek az adoval csokkentett reszevel, ha pedig megnezed hogy 20,25 esetleg 30,40,50 ev alatt milyen kulonbseg van a kozott hogy mondjuk elersz 15%-os hozamot vagy ennek a 10 ill. 20%-al csokkentett reszet akkor nagyon el fogsz csodalkozni... mert nem mindegy hogy meg 32,91-szerezed a penzed vagy meg 17-szerezed (25 ev)vagy 50 eves idotavban meg 1083-szorozod vagy 289-szerezed... Senki nem alitotta hogy Tibi ne tudna mit csinal, es ahogy neked jogod van leirni a velemenyed azt hiszem hasonlo jogok engem is megiletnek... Tibi meg felnott ember es majd eldonti, hogy szamara volt-e ertek a hsz-ban vagy sem...;) csak 1 apro figyelmeztetes (tevedes jogat fenntartom), nem biztos hogy annyira elegedett leszel a kovetkezo 5-10 evben az s&p500 atlagos hozamaval...(tudom hogy nem erted mirol beszelek),de ennek tobb mint 60%-os eselyt adok, hogy majd megerted a kovetkezo 5-10 evben....(ha akarod felirhatod magadnak)... Nincs harag, velemeny kulonbseg van!!!
dginvestor 2017. 04. 13. 09:00
Előzmény: #1853  Tibi0002
#1859
Amiben fantáziát látok jelenleg: NKE, CVS, TROW, XOM, QCOM, BEN. Ezek közül mind évek óta fizet osztalékot, és nem egy közülük évtizedek óta minden évben tudja emelni az osztalékát. Ami nem fizet osztalékot, de érdekes számomra: GOOGL.
dginvestor 2017. 04. 13. 08:54
Előzmény: #1854  Törölt felhasználó
#1858
Szerintem is felül fogja teljesíteni a legtöbb benchmarkot a value investing a következő években. Egyre több pénz kerül befektetésre ETF-ekbe, ahol pl. az indexkövető ETF-eknél mindent megvesznek, csak azért, mert valaki betette az indexbe az adott részvényt. Ez addig működik, amíg egyre többen követik ezt, de idő kérdése, hogy rájöjjenek, nem minden cég olyan fantasztikus, ami az indexekben szerepel. Szerintem érdemes gondolkodni osztalékfókuszú befektetésben, különösen a dividend growth investing érdekes számomra, így az elmúlt pár évben ezt kombináltam hagyományos value investing elvekkel. Az osztalékfizetés elemzése révén látszik, hogy egy cég mennyire stabilan tud készpénzt termelni, és hosszabb időtávon csak a jól működő cégek tudják növelni az osztalékukat. (Persze nem árt payout ratio és Debt/Equity mutatókat sem vizsgálni, de most részletesebben nem mennék bele.) Amit viszont kiemelnék, hogy Buffett is több olyan cégben rendelkezik részesedéssel, ami teljesen megfelel a dividend growth investing elveinek, mint pl. a KO, IBM, AAPL. Az ő cége pedig - emlékeim szerint - főleg adózási okokból nem fizet osztalékot, és inkább újra befekteti a megkeresett pénzt.
Tibi0002 2017. 04. 13. 08:45
Előzmény: #1855  Törölt felhasználó
#1857
A blogban a legutóbbi bejegyzések egyikében leírtam, hogy milyen okok vezettek a passzív befektetésekre való áttéréssel, és azt is, hogy milyen biztonsági szabályokat tartok be. Néhány hónapon keresztül 40-50% lesz a részvényarányom, tehát ha most jönne valamilyen válság, hatása némiképp tompított lenne, és vásárolni is tudnék.Az elmúlt években minden problémát megvettek. 2015. augusztusában és 2016. februárjában is. Lehetséges, hogy 25 évig semmi különös nem lesz, mint ahogyan az 1974-1999-ig történt. Egyébként nem akarom felülteljesíteni az indexeket.
tberki 2017. 04. 13. 07:14
Előzmény: #1855  Törölt felhasználó
#1856
Azt gondolom Tibi tudja mit csinal es nincs szuksege 200 sornyi mellebeszelesre es jotanacsra. Az osztalek szamomra a stabilitas egyik jele, amennyiben megfelelo a fedezet ra, es nem hitelbol vagy uzletagak eladasabol finanszirozzak. En a magam reszerol egy nagy multtal megtamogatott biztosnak tuno (!) passziv bevetelt tobbre becsulok mint az allando kukabuvarkodassal talalt nagy lehetosegeket ami miatt nem alszom jol. Az s&p500 atlagos hozamaval boven elerem a celjaimat a sajat idotavomon. Talan ez a value investing egyik lenyege...
Törölt felhasználó 2017. 04. 13. 06:09
Előzmény: #1854  Törölt felhasználó
#1855
Korabban irtam arrol hogy 1999-ben milyen cikkek jelentek meg Buffetrol, mert mindenki az internetes lazban egett, es szinte mindenki tozsdei zseninek szamitott aki intrnetes cegeket vasarolt....,de ha csak par evre mesz vissza Kinaban is a kisebb falvakban tozsde klubbok alakultak es sorra bukkantak fel a tozsdei magusok...amig el nem jott az igazsag pillanata...Jelenleg hasonlo dolgok zajlanak a kotveny, ingatlan es a rv piacokon....az amcsi indexek es rv-ek minden idok legjobban tularazottabb szintjere emelkedtek...es sorra jelenek meg a velemenyek, hogy eppen most miert mas a helyzet mint korabban...(This time is different)... Warren Buffet nem valtoztatott 99-ben a befektetesi filozofiajan, es nem kezdett mas vallalkozasba, azert mert valaki hetekig, honapokig, esetleg nehany evig alulteljesiti a tobbseget ez nem jelenti azt hogy rosszul csinal valamit...Nem csak az szamit hogy mennyi penzt vagy kepes keresni egy emelkedo bikapiacon, hanem hogy kepes vagy a toked , portfoliod erteket megorizni, egy gazdasagi ciklus vegen es kepes vagy a tomegtol, csordatol, tobbsegtol elteroen gondolkozni....es ha felismered a veszelyeket es kepes vagy a tobbsegel ellentetes allaspontot kialakitani, akkor csak turelemre es allhatatossagra van szukseged...es 1 nap a piac bizonyitani fogja, hogy megerdemled a jutalmat amivel megajandekoz...... Ajanlanam figyelmedbe: a Big Short; Nagy Dobas cimu filmet...(vedd meg es nezzd meg legalabb 2-szer es probald megfigyelni milyen nehezsegeken mennek at a szereplok...mielott a piac felismeri a problemat, majd bearazza...) link link link Persze 1 ideig orultnek, h@lyenek neznek majd ill. akinek elment az esze,de nem az a lenyeg hogy nepszeru legyel hanem hogy maximalis felelosseget vallalj a tokedert es befekteteseidert.... Tudod miert nem viszek nyiltvegu befektetesi alapot es miert korlatozom, hogy milyen ugyfelek ill. emberek fektethetnek a cegunkbe....; mert nem vagyok kivancsi turelmetlen emberekre ill. olyanokra akiknek irrealis elkepzeleseik vannak a piacrol... Tavaly rendkivul jo evunk volt megis kaptunk olyan kritikat, hogy a rendkivuli eredmenyt viszonylag nagy volatilitassal ertuk el....Iden az elso 3 honapban tobb mint 25% plusszban voltunk es az elso negyedevet tobb mint 22%-os hozammal zartuk, es mit gondolsz milyen kritikat kaptunk, hogy tul defensive, vedekezo poziciot vettunk fel es hogy nem azert helyeztek el nalunk a penzuket, hogy 70-75% keszpenzbe tartsuk...Hiaba hivtuk fel a kockazatokra a figyelmet es vettunk fel short poziciokat, az ugyfelek, befektetok tobbsege nem tudja megerteni, elfogadni hogy nem kell allandoan a piacon lenni...(hiaba jossz azzal hogy a benchmark amcsiban 10% alatt teljesitett, au-ban 13% korul), mi meg elertunk tobb mint 22%-ot es ha egesz evben semmit nem csinalunk, csak varjuk a megfelelo alkalmat, ahol jo hozam/kockazatu lehetosegek adodjanak... Ne erdekeljen masok mit mondanak vagy gondolnak, te csak tarts ki a befektetesi filozofiad mellett... Olvasgass bele a Nagy zuhanas lesz jovore topikba (ill. az idei hsz-ba)...
Törölt felhasználó 2017. 04. 13. 01:36
Előzmény: #1847  Tibi0002
#1854
Szia Tibi, En nagyon kedvelek, es jo latni hogy mo-on lehet talalni hozzad hasonlo embereket.Rengeteget tettel ill. teszel a forumhoz, es a blogod velemenyem szerint fantasztikus, meg akkor is ha en nem a value investing elvekre epitem ill. helyezem a hangsulyt.A problema ugye hogy az elmult evekben a value investing kezdi alul teljesiteni az indexeket ill. a legtobb benchmarkot es egyre tobb ember, befekteto szembesul a problemaval, hogy a hozamok csokkenek....Nem hiszem hogy valtoztatni kellene a hozzaallasodon, mert velemenyem szerint a kovetkezo 5-10 evben a value investorok felul fogjak teljesiteni a legtobb befektetot.... Miert nem fizet osztalekot Warren buffet cege??? Na ugyan ezek miatt az okok miatt nem latom tul sok ertelmet erre helyezni a hangsulyt...Ha olvastad Nicolas Darvas konyvet, abban csodalatosan bemutatja hogy milyen zsakutcaba viheti az embert ha tulsagosan az osztalekokra fokuszal valaki....nem mondom, hogy a portfoliodon belul 10-15%-nyi ceg ami rendszeresen fizet osztalekot, problemat jelenthet,de velemenyem szerint ennel tobbet nem illene tartani...folyt kov.
Tibi0002 2017. 04. 12. 20:48
Előzmény: #1852  Törölt felhasználó
#1853
Ismerősen csengenek, és köszi, jöhetnek még a tippek mindenkitől. Ez a téma a value investing passzív ága, jól illik ide.
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 20:44
Előzmény: #1847  Tibi0002
#1852
QCOM, TGT, CVS, OHI, WPC, TROW
Tibi0002 2017. 04. 12. 19:32
Előzmény: #1849  Tazsomaru
#1851
Időközen teljesen passzív portfólióra tértem át, az osztalékpapírokra való koncentrálással. Így nem meglepő, hogy hasonló a célpont az általatok írtakkal, Qualcommot nemrég szereztem be, és Targetem is van.Beveszem a kínálatba a Berkshire Hathaway nagyobb részesedéseit is, pl. IBM, Apple.
tberki 2017. 04. 12. 18:33
Előzmény: #1849  Tazsomaru
#1850
Target szerintem is jo. Tisztan osztalek alapon shell meg ami jo. Mas sze pontok miatt (is) gm, daimler amit vennek most
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 04. 12. 18:15
Előzmény: #1848  McDee
#1849
Hasonló véleményen vagyok. QCOM-ot "gyűjtögetem". TGT-t is jó lehetőségnek látom, most bővítettem benne. LB-re PUT-ot írtam ki. OXY-val szemezek még, de az osztalék fedezettségével vannak fentartásaim.
McDee 2017. 04. 12. 17:20
Előzmény: #1847  Tibi0002
#1848
QCOM újra vehető szintre ért, különösen a mai 7,5%-os osztalékemelése után. Ez a jelenlegi árfoyamon 4,2% osztalékhozamot jelent, ami csúcsközeli. Amikor rendeződnek a licenszdíj körüli jogviták, az árfolyamban lehet 25-30% emelkedési potenciál.
Tibi0002 2017. 03. 29. 14:43
#1847
Főleg Tazsomaru, tberki, pomperj, kisvuk, és mindenkitől kérdezem, aki érintett a témában: Mely részvényeket tartjátok most kiváló osztalékpapírnak?
Tibi0002 2017. 03. 24. 21:05
#1846
1. Nagyobb hangsúlyt helyezek az osztalékra, oly módon, hogy az elmúlt 12 havi, átlagos havi osztalék lehetőleg folyamatosan nőjön. Ez elég könnyű feladat, mert most rendkívül alacsony a bázis, a 20% körüli részvényarányom miatt. Ezzel növelem a kp beáramlást, és időben elnyújtva növelem a részvényarányt is.

2. A keresőm feltűnően sok svéd céget talált, ezek általában p/b 1 alattiak, viszonylag jó roe-val. Észleltetek-e hasonlót, illetve hogyan látjátok a svéd részvényindexet tech szempontból?

3. Milyen mezőgazdasági céggel vagytok képben? Miért vettétek/vennétek meg?
eurocent 2017. 03. 20. 07:04
Előzmény: #1844  McDee
#1845
WDR: link
Romló adatok.
McDee 2017. 03. 20. 05:47
#1844
Értem én, hogy pénteken határidő és opció lejárat volt és ez jelentős forgalommal jár. azt is érteni vélem, hogy a forgalom nagy része zárásban realizálódott.
Hálás lennék viszont, ha megosztanátok gondolataitokat, miért lehetett egy olyan (mondhatni) marginális papírban az átlagx4.5 forgalom mint WDR. Fele zárásban. Opcióiban érdektelenség uralkodik, sc nem volt (meg miért is lenne?).
Persze KO is csinált egy 1.5X-ös forgalmat, de IBM, QCOM, MOS vagy CMI-ben semmi különös.
eurocent 2017. 03. 18. 12:22
Előzmény: #1840  pomperj
#1843
JWN 1M: link

Nordstrom vételi zónában van, de szerintem még egy nagyobb esés valószínű. Hosszútávon jó lesz.
pomperj
pomperj 2017. 03. 18. 11:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#1842
befektetobefekteto 2017. 03. 18. 10:48
Törölt hozzászólás
#1841

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók