Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MetalHeart
MetalHeart 2017. 04. 14. 11:05
Előzmény: #1901  felcsorgok
#1920
"Egyszerű" a túlélés képlete: a következő válságot osztalékfizető papírokkal való beragadással (feltételezem, hogy nem fogod eladni crach esetén óriási buktával), állandó tőkebővítéssel és TBSZ hármassal tudod túlélni, miközben továbbra is van hozamod. A short pozit eleve nem kalkukáltam bele, holott simán élhetsz ezzel a lehetőséggel is.
pitcairn2 2017. 04. 14. 11:04
Előzmény: #1916  Tibi0002
#1919
így van, de én inkább arra céloztam, hogy sikeres vérbeli spekuláns volt nem pedig a tőzsdére betévedt balek kocatőzsdés így egészen máshogy kezelte a kudarcot
pitcairn2 2017. 04. 14. 11:03
Előzmény: #1911  pitcairn2
#1918
megjegyzem nem csak a nagy tőzsdeindexek, hanem az arany is extrém módon felülértékelt a nyersanyagokkal szemben $GOLD:$CRBlink ez se maradhat fent sokáig vagy az aranynak (és a nagy tőzsdeindexeknek, INDU-nak, SPX-nek, COMPQ-nak) kell zuhannia, vagy pedig a CRB indexnek kell szárnyalnia
Tibi0002 2017. 04. 14. 10:41
Előzmény: #1905  Tazsomaru
#1917
Továbbra is 50-100 papírból raknád össze az osztalék portfóliód, vagy inkább kevesebből?Van itt olyan fórumozó, aki 10-20 különböző részvényt akar tartani, és nem többet.Egy másik 20-30-at. Úgy emlékszem, te 50-100-at. Kb. én is, illetve nekem elméletileg lehet 150 féle is, viszont sanszos, hogy a "jobb" papírokból nagyobb és több csomagot veszek, így a szétaprózás is csökken. Egyelőre 50 papír alá nem mennék, de később ez is megtörténhet.
Tibi0002 2017. 04. 13. 19:31
Előzmény: #1910  pitcairn2
#1916
Graham legalább 18 éves korától dolgozott. Közben elvégezte az egyetemet, később professzor lett. Ez elég jó anyagi forrásnak számít. Befektetési társaságot alapított, ahol az alapítókkal részesültek az elért hozam 20%-ból. Harmadik forrás pedig 1933 és 1949 után a két könyvének jogdíja. Volt itt kp beáramlás. :)
pitcairn2 2017. 04. 13. 18:58
Előzmény: #1914  McDee
#1915
"könnyen jött, könnyen ment" ha már a népi bölcsességeknél tartunk:)
McDee 2017. 04. 13. 18:48
Előzmény: #1910  pitcairn2
#1914
Kognitív torzítás, ha ugyan mond valamit. A pénznek nincs szaga.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 13. 18:34
Előzmény: #1909  felcsorgok
#1913
A legtöbb dolgot egyformán látjuk. Számomra a tőzsde (nem véletlenül élek néha a szebbik nemmel kapcsolatos hasonlatokkal részvény ügyében) olyan, mint egy izgalmas, egzotikus szépségű nő, akit nem letámadsz, hanem türelmesen "elrandizgattok". Akkor kell lecsapni a részvényekre, amikor azok jó áron vannak, és részben az adja az egésznek a "sportértékét", hogy türelemmel kivársz. (Tökéletes időzítés alig-alig akad, de ez nem tántorítja el a "vadászt".) Tehát maga a várakozás is a "játék" része. Persze ez nem egzakt tudomány, inkább művészet.
pitcairn2 2017. 04. 13. 18:23
Előzmény: #1909  felcsorgok
#1912
a bika néhány gyengélkedést leszámítva már 35 éve tombol és ennek nagyon komoly böjtje lesz... mondhatni évtizedes
pitcairn2 2017. 04. 13. 18:21
Előzmény: #1898  Tazsomaru
#1911
attól tartok, hogy én eddig túlságosan spekulatív dolgokban gondolkodtam eddig a topic témájához képest, de biztos vannak ilyenek is csak keresni kell őket, a nagy tőzsdeindexek nyersanyagpiacokkal szembeni felülértékeltsége azonban extrém - hót ziher, hogy nem fog ez sokáig így maradni $SPX:$CRB link én most egy jó kis stagflációs dagonyára tippelnék:)
pitcairn2 2017. 04. 13. 18:16
Előzmény: #1901  felcsorgok
#1910
+ Graham a tőzsdén nyert pénzt verte el, ami azért más mintha valaki egy élet megtakarítását bukja el
felcsorgok
felcsorgok 2017. 04. 13. 18:16
Előzmény: #1908  upgrayeddAKS
#1909
Igen, teljesen egyetértek ebben veled. Soha nem fogtam senkire, ha rossz döntést hoztam (volt már egy pár, és még lesz is), és ezután sem fogom. Én is kezelem a kockázatot például úgy, hogy jelenleg a részvényarányomat 30-40% között tartom, és nem megyek e fölé vagy hogy egy-egy részvényben a tőkémre vetítve nem vállalok nagyobb kockázatot 5%-nál. Arra próbáltam inkább felhívni a figyelmet, hogy a jelenlegi környezetben, amikor már évek óta a bika az úr, egyre könnyebb optimistának lenni, és egyre távolabb kerül a korábbi válság fájó hatása, és ez sokakat nagyobb kockázatvállalásra ösztönözhet, mint amit később egy esetleges válság alkalmával nyugodt alvással képesek majd elviselni. Nem is olyan rég (1,5-2 évvel ezelőtt), emlékszem, hogy a Mol, még csak nem is igazán esett nagyot, hanem 10k-13k között vergődött sokáig, és rengeteg frusztrált hozzászóllást lehetett akkor olvasni a Mol topicban. Én akkor vásárolgattam a Mol-t, aminek egy részét már azóta eladtam, 2/3-a még meg van. Na most képzeljétek el annak a pusztító hatását, amikor úgy igazán el kezdenek esni a piacok(nem 0,5-0,8%-al, ami mostanság néha előfordul), mindenfelől csak a negatív híreket ontják, a jövő Orwell-i sötétségekbe burkolózik, és a legtöbb kezdő vagy pár éve a tőzsdén jelenlévő befektető teljesen depresszióssá válik látva az egyre csökkenő részvényárakat. Nem tudom Ti hogy éltétek meg a 2008/2009-es válságot, számomra hátborzongató időszak volt, úgy hogy csak szemlélője voltam akkor még az eseményeknek, részvényekkel nem rendelkeztem, csak követtem a híreket.Csak annyit szeretnék hangsúlyozni, hogy fő az óvatosság, annyit már megtanultam, hogy a piacon általában sosem az történik, amit várunk.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 13. 17:50
Előzmény: #1901  felcsorgok
#1908
A tőzsde nem való mindenkinek. Viszont aki tőzsdézni kezd, annak muszáj megtanulnia, hogy mik is a valódi szabályok a tőzsdén :) Sőt: annak érdekében, hogy megfelelő önfegyelemre tegyen szert, eleinte a lehető legtöbb zavaró körülményt ki kell iktatnia. Utána már nem foghatja másra a beragadást, buktát, stb., mint arra, hogy: vagy a stratégia nem volt jó, vagy nem volt elég fegyelmezett, esetleg mindkettő.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 13. 17:44
Előzmény: #1903  Tazsomaru
#1907
A megfelelő mindset miatt eléggé fontos, legalábbis eleinte. Én provinciális-sutyerák környezetből indultam :) (de most komolyan: nekem az egyetem (BKE, ma Corvinus) adott elég löketet, szellemi muníciót, stb.)A fenti milliőben a pénz a legfontosabb, az emberek elméjét kvázi megmérgezi a pénzsóvárság. Ha tudnák, hogy a tőzsdéken relatíve sok befektetett munkával mekkora pénzeket le lehet akasztani... :) (valószínűleg akkor mohóságukban hamar a FOREX-mészárszéken találnák magukat...)
Tibi0002 2017. 04. 13. 17:14
Előzmény: #1904  tberki
#1906
Van néhány hadiipari cégem :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 04. 13. 16:57
Előzmény: #1904  tberki
#1905
Ezt én is így gondolom, de ennek ellenére minden eshetőséggel számolni érdemes.
tberki 2017. 04. 13. 16:51
Előzmény: #1902  Tazsomaru
#1904
A piacok esese nem okoz automatikusan osztalekcsokkenest. A cegek nyeresege hatarozza meg mit kepesek kifizetni es mit nem. En pedig ezert keresek olyan cegeket akik a valsagokbab, vilaghaboru alatt is kepesek voltak fizetni. Annal nagyobb gaz nem nagyon lesz...
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 04. 13. 16:49
Előzmény: #1902  Tazsomaru
#1903
Talán még sokat számít az is, honnan indul valaki és milyen emberek veszik körül. Nálam az anyagi dolgok teljesen másod, harmadrendű tényezők. Lehet ezért tudok fegyelmezett maradni.
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 04. 13. 16:42
Előzmény: #1901  felcsorgok
#1902
Pedig erre is fel kell készülni. Én ezért próbálok a befektetések mellett opciókkal spekulálni. Volatilitást adok el (ha magas és el lehet adni), ha beesnek a piacok megnő a vola és tudok vele keresni, ha nyugalom van a piacokon alacsony a vola, nem tudok opciót kiírni, akkor meg jön az osztalék.
felcsorgok
felcsorgok 2017. 04. 13. 16:10
Előzmény: #1883  Tazsomaru
#1901
Azért 70%-os esést rezzenéstelen arccal végignézni, és évekig benne ülni úgy, hogy továbbra se gondolsz az eladásra, csak, hogy visszaforgasd a kapott osztikat még több részvénybe, az nem kis lélekerőre vall, és szerintem csak nagyon kevesek képesek rá. Szerintem sokszor elfelejtkezünk a tőzsde pszichológiájáról és annak az emberre gyakorolt hatásairól, amit Kostolany oly sok könyvében hangsúlyoz(főleg, hogy lassan már 10 éve egy bika piacon ülünk). Én is buy&hold alapon fektetek be követve az értékalapú megközelítés elveit, de egyáltalán nem tudom, hogy hogy fogok reagálni, egy 40-50%-os elhúzódó(akár több évig tartó) esésre. Tudom, hogy soha nem vagyok eladásra kényszerítve, és most is úgy gondolom, hogy nem fogok eladni ha jönni fog egy válság, de ezt a mostani fejemmel, gondolkodásommal mondom. Van egy kis különbség szerintem előre elképzelni, és átélni egy dolgot, mert nem feltétlenül úgy cselekszik az ember egy adott helyzetben, ahogy eltervezte. Ja és egy 70%-os lejtmenetben(adja Isten, hogy ilyen ne legyen még egy) még a legnagyobb cégek is elhasalhatnak, amikről azt gondolta korábban az ember, hogy beton biztosak, és semmi sem rendítheti meg őket.

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek